Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2003., 14:48   #81
Quote:
Vader kaže:
Zbog toga što je puno i sve više takvih svjedočenja širom svijeta mudro bi bilo doći do zaključka da to nisu samo puke priče.
Svijest nadživljava smrt, čitao sam o tome da i nauka polako dolazi do toga što me ne čudi. Sad će se na svijetu sve više izbijati na površinu te "paranormalne" stvari da će biti sve manje onih koji će ih moći tek tako ignorisati. I to me raduje

A ti vjeruješ "govorkanjima" besposlenih umova. Možeš vjerovati babama u svome selu, kad tvrde da su vidjele "svece" i sa njima razgovarale! Paranormalno može biti i demonsko. Kako to ne spomeneš? Šzto kaže Sveto pismo:tko je bog ovoga svijeta?


Reinkarnacija je samo mašta. Neki će eto, postati komarci, drugi - majmuni, krokodili, a neki i svinje.
__________________
Časni i ponosni pederofob !
Gorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 19:06   #82
Quote:
Porto kaže:
SLAP:
"...No još ću sačekati ovdje PROTA o «lazarovom uskrsnuću» koji se najavljuje sa svojim reagiranjem,mogu zamisliti što će izvaliti kad mu je ovo tvoje amatersko piskaranje za njega «veoma zanimljivo...»

Vidis kako si ignorantski povrsan u svojoj napuhanosti. Tipicno streberski. Vec unaprijed imas rezervu prema necemu sto joj nisi niti cuo jer si uljuljkan gotovim konceptima «gabrijelanizma» koji daju odgovore na sva tvoja pitanja. Rekao sam da je tema zanimljiva. Tema o Lazarovom uskrsnucu.

Zanimljivo je pratiti Biblijski izvjestaj o Lazarevom uskrnucu radi toga sto je to, barem sa gnostickog stajalista, a trebalo bi biti i sa Prakrscanskog (naravno, ako se gabrijela udostojala pisati o tome.., a ako nije, ne znam dali ces se usuditi i razmisljati u tom smjeru? ima li uopce ista izvan punine gabrijeline )

Naime, gnostizam nalazi potvrdu Isusovog nauka, barem sto se tice Biblije, o TRANFIGURIZMU u Pavlovim poslanicama u kojem on naucava potrebu rodjenja onog drugog u nama, nase duhovne duse, nebeskog covjeka, njegovog razvoja te uskrsnuca u tijelu. Ali ne uskrsnuca materijalnog TIJELA, kako Pavla tumaci oficijelno krscanstvo, nego zapocinjanja transfiguracije te njenog dovrsenja dok je MIKROKOZMOS; MONADA, inkarniran, utjelovljen, dok mu je na raspolaganju MATERIJALNO TIJELO, zajedno sa suptilnijim nosacima, eternim, emotivnim i mentalnim tijelom, sto sve sacinjava HRAM DUHA, posvecenu alkemijsku laboratoriju, pomocu koje je JEDINO MOGUCE I IZVESTI to djelo transfiguracije. Za zivota. Dok je tijela. U tijelu. Ali ne tijelom. Jer, kao sto znamo, a kako svjedoci i Pavao, uskrsava tijelo duhovno. Meso i krv ne mogu bastiniti Kraljevstvo Bozje. Da ne navodim sada Sv. Pismo i sve te citate.
Mislim, pisao sam o tome vrlo detaljno vec nekoliko puta po topicima na kojima si bio aktivan i ti SLAP. Stoga, zanimljivo je promatrati Lazarevo «uskrsnuce» iz jednog sasvim drugog aspekta nego prema tumacenjima kakve ste navikli slusati. Lazarevo uskrsnuce kao zavrsnu fazu jednog procesa, procesa transfiguracije, jednog puta posvecenja, kada za zivota, umiranjem ega prije smrti fizickog tijela u nama uskrsava, u svoj svojoj punini i velicanstvenosti, nova duhovna dusa, nebeski covjek. Isus je znao u kojoj se fazi nalazi njegov voljeni Lazar, pripadnik esenske zajednice, koji je zavrsavao tu posljednju etapu ENDURE. Znao je i zato se uopce nije uzrujavao na vijesti o Lazarevoj smrti. O tome sto se desava sa Lazarom, znali su i Apostoli. Zato su povikali puni ushicenja, sto je malo cudno za nekog ko je obavjesten o «smrti» prijatelja: «Podjimo tamo da pomremo s njim!»
O kako li su samo i oni prizeljkivali jednog dana «umrijeti» tako po ovoj prirodi svojim egom.
I tako nadvladati ovu prirodu, kroz misterij koji im je postavio Isus.
Dokinuti njene zakone, Zakon karme, kojim smo vezani za kolo radjanja i smrti, za stalnu potrebu in-karnacije, utjelovljenja mikrokosmosa.
Uskrsnuti Krista u sebi, novu duhovnu dusu, biti zadnjim Adamom, Duhom životvornim.
Participirati tako, po Kristu, «obecanju zemlju», Kraljevsntvo Bozje.

Vidis SLAP o tome sam zelio detaljnije pisati. No nisam siguran da ti imas oko da vidis i uho da cujes. I dobro je da je tako. Neka taj fragment Univerzalne Istine bude dostupan onome koji ga je spreman i ponjeti. A za svakoga je upravo najbolje ono s cime se trenutno moze nositi, pa je stoga gabrijela za tebe bas ono pravo. Ni vise ni manje.
PROTO,

Rekao si da je odgovorkov post vrlo zanimljiv a ja u njemu vidim veliko neznanje i površnost što sam mu i pokazao u odgovoru,a što se tiče tvojih niza riječi o mom pisanju /čitaj ponovo što je sve u stilu vrijeđanja i bez argumenata u prethodnim tvojim postovima/ a kad vidiš u mojim riječima uvrede onda se buniš. Tvoj ego se pobunio i zasmetala ti je moja «ignorantska površnost» Ja se bunio nisam na tvoje uvrede,moj ego nije vrištio. No nemoramo dugo da se gnjavimo,no pošto si mi se obratio sa dva duga teksta idem da ih pregledam i ponešto napišem tek da ne smatraš da te ignoriram.

Ako fragmente uviverzalne istine ti iznosiš onda priznajem da te fragmente nisam zapazio onako kako bi se po tebi trebali zapaziti.
Nemoj mi uvijek spočitavati Gabrijelu kada mi nešto hoćeš predbaciti,ja nju ne citiram u razgovoru sa tobom,a 90% onog što sam tebi pisao nema veze sa Gabrijelom. Nisam čuo da je Gabrijela umrla,mislim da je još živa ako nije umrla u zadnjih nekoliko tjedana,već bih nekako čuo za to. Mislim da nije a i znam zašto,ali neću o tome. Mislim da si UZ zamijenio za neke s druge stvari i tako si ispao smiješan jer kao prvo niti ne poznaješ proročki opus preko Gabrijele a hoćeš diskutirati.

Kada se govori ljudima kojima je izvanjski mač prihvatljiv i jedino vidljivo sredstvo medjuljudskih odnosa onda se daje simbol mača i za unutarnju borbu ali u vidu fragmenata : «Mač izlazi iz njegovih usana da ubije pogane» «Mačem znanja raspršiti tminu neznanja»… ali opisi borbe i borba za vlast u Giti su sasvim nešto drugo,pogotovo što se to podržava a ne prezire. Dokle ide simbolika ti očito ne razumiješ.

Grijehe koje smo učinili za tjelesna života, u tijelu,u nekoj inkarnaciji ga trebamo u tijelu i očistiti i doći na četvrti nivo svijesti kada je karma razgrađena,kada u kvaliteti «ozbiljnosti» /savladavši prva tri nivoa svijesti reda,voje i mudrosti/ živimo zakonski život i kada nas karma kao takve i ne zahvaća.

Priča o Isusovim čudima koje je činio kao što je i priča o Lazaru je priča o pomoći duši da se budi i da osjeti što je moć duha i da u tom duhu živi. Nekima je neposredno dana Isusova pomoć za njihovo buđenje i očitovanje a nekima je dana pomoć da bi se drugi i očitovali i budili. U slučaju Lazara bila je bitna njegova sestra /čini mi se/ koja je molila da Lazara vrati u život a ne sam Lazar toliko. Da li negdje piše da je Lazar vapio za ozdravljenjem od Isusa? Sve osobe kojima je Isus pomogao bili su u duhovnoj krizi i tek ih je trebalo uputiti u jedan plodonosan duhovni život a ti gore Lazara smeštaš u samu završnicu duhovnog života. Promašio si. Ti apostoli koji su željeli da «umru» sa Lazarom kao što znaš imali su jaku volju da zbrišu i sakriju se kad je Isus bio uhvaćen i suđen.

U vezi Lazara još:Isus je zajecao došavši na grob JER JE STREPIO DA DA JE LAZAR VEĆ MOGAO BITI MRTAV,taj grčki umetak je izbrisan iz «Biblije» jer je prevodilac to vidio kao nelogično jer po njima lazar je bio mrtav a Isus je rekao da možda i nije mrtav. Isus je znao:iako je klinički mrtav ne mora biti i organski mrtav sve dok veza «srebrnog užeta» između fizičkog tijela i izdvojene duše pa je u smislu toga i rekao « Kada je nit života prerezana tada se život ne vraće ,ali ako je još čitava tada još ima nade» Isusovo evanđelje 56:18.
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 13:03   #83
SLAP,

Mislim cijele ove tvoje spekulacije podrazumjevaju duboko nerazumjevanje kako Univerzalne Istine tako i simbolike i duha evandjelja. No tko je od nas pozaje? Svi si volimo uobrazavati da smo "znalci". No tome uistinu nije tako. Svakome se otkrije samo pojedini fragment, i zato se za ovog zivota svi moramo nauciti slusati, tako da bi culi sta nam Zivot manifestiran kroz nase bliznej ima poruciti. Nije dovoljno samo nabiflati malo teorije, ako iza toga ne stoji potvrda i hodanje Putem na unutanjem planu, misli rijeci i djelom. Ako se o Putu ne svjedoci na osnovu iskustvenog…
Isus u Bibliji NIKAD nije radio ozdravljenja radi njih samih. Nije vrsio puke intervencije na materijalnoj i energetsko-eternoj razini, nego je zadirao do razine «grijeha» na karmatskom nivou, lijecio je UZROK, a ne posljedicu, ozdravljivao je Duh, a ne tijelo. Ljudima je govorio da ih je spasila VJERA njihova. A vjera je stanje cijelog bica. Ona se javlja na osnovu spoznaje o Bogu. O mogucnosti zivota u Bogu i iz Boga. Iz stanja «vjere», ali ne one slijepe dogmatske vjere, proizlazi i istinska povezanost s Bogom, to stanje podrazumjeva otvorenost za djelovanje Bozanskih snaga u nama samima. Iz stanja vjere, podizemo razinu svoje svijesti, a time i vibraciju cijelog svojeg sistema na razinu «ufanja», kako je opisano u Bibliji. Nivo «volje» kako ga ti opisujes. Tu vrijedi, ne moja, nego tvoja volja. Postojanost u tom stanju omogucuje jednu permanentnu prisustnost bozanskih snaga u nama, veza se ucvrscuje, na osnovu toga se javlja i prava spoznaja o Zivotu u Bogu i iz Boga. Na osnovu nje proizlaze i sve misli rijeci i djela koja se na Bogu temelje, dakle imaju «osloboditeljsku» ulogu. To je ono sto ti nazivas nivoom, stanjem «mudrosti» To rezultira i ozdravljenjem pomocu snage Krista, dakle snage ljubavi koja djelotvorna u cetvrtom stanju kako ga ti nazivas, kada se razgradjuje i dokida karma u kojoj lezi uzrok grijeha-bolesti.
U hermetickom jeziku Biblije, grijeh je «neznanje o Bogu» tj. svaki oblik zivota koji se NE TEMELJI na Bogu i iz Boga. To je stanje jedne permanentne BOLESTI DUSE. Ozdravljenje se u tom kontekstu promatra prije svega kao ponovno privadjanje jednom ZIVOTU iz Boga. Svako takvo ne zivljenje u Bogu podrazumjeva se kao bolest i kao smrt. Smrt koja je vladarica svega sto se ne temelji u Zivotu iz Boga. Zivotu koji je jedino istinsko ozdravljenje Duse.
Tvoji tekstovi su kontradikrorni SLAP. Iz jednog jedinog razloga sto teoriju ne podrazavas praksom unutar sebe. Prvo navodis prave uzroke bolesti, a to je karma, nasljedjeni grijeh bezboznog zivljenja, a onda velis da Lazar nije to toliko zelio nego njegova sestra…Pa kako bi onda taj zivotvorni princip ljubavi, Krista i mogao biti djelotvoran u Lazaru ako ON SAM NIJE IMAO OSVJESTEN TAJ NIVO SVIJESTI, nego njegova sestra. I da se sam nije za zivota, podvrgao samoposvecenju kroz put Endure, put umiranja jastva za zivota. Onaj ko se iole razumije u gnosticke, esenske, dakle prakrscanske procese posvecenja, onaj ko to prozivljava u sebi, znao bi u kojem se stanju nalazio Lazar, zasto se Isus nije zurio, zasto su apostoli rekli to sto su rekli i zasto se Isus ipak pobojao da nije stigao malo prekasno, u onom odsutnom trenutku kada se vrsi unutarnji proces nadvladavanja i kada je ipak dobrodosla mala pomoc od Krista u odsutnom trenutku transfera «ovlasti» izmedju osobnosti i Krista , upravao onom dogadjaju koji je simbolicno opisan u epizodi izmedju Ivana Krstitelja i Isusa na Jordanu.

A sto se tice stanja SILVER CORDA, iliti srebrne niti, da zaista, svaki iole senzitivniji covjek koji ima sposobnost «vidjenja» moze se uvjeriti u stanje te niti. I da zaista, tada se jos nije prekinula ta veza izmedju materijalnog i eternog tijela Lazarevog iz jednostavnog razloga jer nije bilo ni vrijeme ni mjesto da se takvo sto i desi, niti je to bio Logosov plan sa Lazarom.
SLAP, spoznaj samog sebe prije nego sto udjes u nepotrebne rasprave i konflikkte sa bliznjima, udji u konflikt u samome sebi. Isti onaj o kojemu svjedoce i Gita i Sveta Pisma.

Pozdrav
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 15:06   #84
SLAP : Što bi bilo tajna Kristovo utjelovljenje po Bibliji? Pa jasno je da je Krist svojim duhovnim tijelom došao iz Neba,od Oca,došao na zemlju kroz materiju se objavio,ništa tu nije čudno i misteriozno osim za tebe i slične kojima mnogoštošta nije jasno.

Tako kaže Biblija,da je to tajna…
Objasni mi,kad već najbolje od svih poznaješ tu materiju,kako izgleda to duhovno tijelo,u kom je obliku,formi,od čega je,kako se izražava u stvarnosti,manifestuje?


SLAP : Ne razumiješ uskrsenje,nije uskrsenje mrtvih iz grobova zemaljskih već uskrsenje iz «grobova» tijela. Duša u griješnom tijelu je u «grobu» u kojem niti čuje niti vidi kaže Isus. Pavao razumije u nekim izjavama svojim da uskrsava tijelo duhovno a ne tjelesno. On na jednom mjestu jasno kaže također «Nije problem u tome što se ne želimo svući već je problem što se ne želimo obući da život proguta ono što je smrtno». Dakle tijelo je smrtno ali preko njega možemo «obući» našu probuđenu dušu koja će ojačati i izliječiti to fizičko tijelo. Duhovni misticizam razumije da je u duhovno mrtvog čovjeka «duša u tijelu» a da je u duhovno probuđenog čovjeka «tijelo u duši» tj. duša je u tijelu ekspandirala,probudila se,njena svjetlost je obasjala tijelo,aura prosvjetlila čisto. Mnogo je mrtvaca na ovom forumu koji pokušavaju nametnuti kao istinu svoje gluposti i primitivna tumačenja.

Ko uskrsava : samo dobri ili svi? Biblija govori da svi uskrsavaju,zar ne?Ako je tako kako ti kažeš zašto Pavle onda brka termin I govori da će tijelo uskrsnuti a ne duša?Zašto neprestano pominje tijelo,a ne dušu?Pavle ne govori da će se tijelo obući u dušu nego da će dobiti novu formu,zar ne?Iz Pavlovih spisa I svih spisa Pisma se jasno vidi da se govori o klasičnom uskrsnuću,tijela,a ne nekom duhovnom ili mističnom.Isus ne govori figurativno niti simbolično kada govori o uskrsnuću.Lazara I onu malu djevojku je podigao u starom tijelu,vratio ih u život,nije ih podigao u nekom novom obliku niti promjenjene u nekoj duhovnoj formi.Ustali su onakvi kakvi su umrli.Bilo bi dobro da nam objasniš malo to svoje sveznanje,tvoje poimanje duše,kako ona izgleda,koje osobenosti ima,kako funkcioniše.U suštini,to I jeste pitanje ove diskusije,a ne nagvaždanje.Iznesi svoju cjelokupnu teoriju a ne djeliće jer dolazi do nesporazuma.I bilo bi dobro da prokomentarišeš one stihove koje sam ti dao.Vidim da ti ne ide baš sa tim pa si ih izbjegao.Klasično ponašanje onih koji imaju krnje teorije.Naročito bi bilo dobro da objasniš one dijelove iz Jova I one iz Djela Apostolskih,o caru Davidu.
Ajd pa uzdravlje…
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 15:08   #85
GOGO : Pa ako vi svaku pojavu donekle znanstevno provjerenu: ljudi su vidjeli svoje
tijelo i opisali dogadaje koji su se dogadali u drugoj sobi!!! - nije bilo tijelo tamo, dok su
bili klinicki mrtvi (stotine slucajeva), gomila astralnih izlazaka iz tijela, sjecanja ljudi,
regresija, hipnoza, bla, bla bla..

Gogo,prvo to što si nešto vidjeo ne znaci da je "znanstveno".Po toj logici su onda i
madionicari "znanstveno" prihvaceni kao ok.Ja ladno mogu tome da »znanstveno«
stanem nasuprot svojim iskustvima sa Bogom,koji mi je rekao da to što vi mislite da je
istina nije istina i da potice od sotone i od nikoga drugoga.

GOG : a vi na SVE to kažete ma to sotona zajebava ljude...

Tako nekako samo ja ne bih upotrijebio takvu rijec.Hm,u slijedecem životu ceš opet
morati da budeš Gogo,ne bi li izbacio psovke I ružne rijeci.
Elem,ne kažemo baš na sve znanstvenosti,malo si predozirao,samo na one koje se protive
ucenju.A ucenje o besmrtnosti duše je izašlo iz sotonske carape.Biblija,koliko ja
znam,osuduje sve te stvari koje napominješ.Držeci njih onda možeš lijepo prihvatiti i
spiritizam,zagrobni život,bajanje i gatanje po zvjezdama,itd...Jer zašto bi to bilo loše ako
tvoje besmrtisanje nije?A to sve osuduje Biblija...
Sotona ne z......a ljude.On ih vara,da bih ih poklao ka zeceve ili da bi im barem skrenuo
pažnju sa stvarnih dogadanja što bi dovelo do njihovog uništenja za vjecnost.


GOGO : a meni uskrsnuce i "logika" da je ovaj život JEDAN jedini i da nema druge
šanse govori da se radi o Bogu koji nije milostiv. Ebenezer da TI imaš dijete koliko bi ti
puta njemu oprostio? Koliko bi mu šansi dao? 5, 10, 100, bezbroj? Nakon koliko puta bi
digo ruke od njega?


Šta drugo da ti kažem osim da je ovo tvoje tipicno tumacenje koje je osvojilo svijet u
zadnjih pedeset godina.Lijep naziv za to je Teologija Americkog Sna.Pošto je
srednjovjekovno tumacenje izgubilo svoju snagu jer je bilo nakrvio nasadeno pa ga je
Protestantizam srušio,trebalo je nauku o besmrtnosti duše zaviti u novi šareni papir pa je
istok ponudio novu ideju.Bog više nije okrutan I pravedan "do koske",pa prijeti ognjem I
vatrom,ma kakvi,to danasnjem covjeku ne možeš na laganicu poturiti,vec je sada u
opticaju Bog koji je mlakonja I pekmezac,koji popušta do vjecnosti.Iz jedne krajnosti
otišlo se u drugu.Ljudski rod neprestano skace iz pravde u milost,iz milosti u pravdu.A
niko da stane izmedu I da razumije ljubav.Pravda I milost,spojeni u jedno,cine
ljubav.Zato se I kaže da je Hristos ispunjenje zakona,pravednih potraživanja Božanske
prirode,spoj milosti,koja prašta,sa pravdom.Govoriti o beskonacnom ciklusu rodenja
kako bi se ocistio covjek znaci umanjiti Božje sposobnosti da u kratkom vremenu sredi
teško stanje a takode to znaci opravdavati grijeh I ovjekovjeciti ga za vjecnost.To isto
susrecemo u srednjovjekovnoj crkvenoj teologiji,u vidu pakla.Postojanje pakla govori da
ce grijeh trajati vjecno.Takode,to susrecemo po svim religijama,takvo ili slicno ucenje.Od
prvog dana se neprestano provlaci ono sotonino necete vi umrijeti I tako vara ljude da
svoje stanje ostavljaju u istom ili približno istom stanju.Zato ga I provlaci na ovaj ili onaj
nacin kroz sve religije,osim islama,da dodam(ali njima je na drugi nacin zavrnuo šiju).Da
imam dijete odgovorio bih ti apsolutno kako postupam ali ga nemam pa cu ti odgovoriti
samo iz postavki koje sada imam a koje su namijenjene za to vrijeme.Trudio bih se da
svoje postupanje sa njim upravim prema Božjem postupanju.Moram ti reci da si
upotrijebio glup primjer u pokušaju da mi dokažeš.Bog to popuštanje osuduje.Ima
granica milosti,ali ne preko pravde.Ima granica opraštanja ali ne dovijeka.U Bibliji je to
opisano na mnogo mjesta.Patrijarh Jakov je bio popustljiv prema greškama svojih
sinova,nije ih rešavao kako treba,I došlo je do ogromnih nevolja.Najmladeg sina,svog
polubrata,su prodali u roblje.Prvosveštenik Ilije je bio popustljiv prema svojoj djeci pa su
radili takve stvari da je cjeli Izrailj negodovao.Ja sam imam iskustvo popuštanja iz
"ljubavi" I loše je bilo naposlijetku.Današnji svijet,opijen senzualizmom,osjecanjima I
strastima,pojam istinske ljubavi poznaje u vidu prenaglašene osjecajnosti I ostrašcenosti,a
neprestano gura u stranu pravdu I odgovornost.Sam Bog nije poštedio svog sina I ovaj je
za odgovarajuci zlocin odgovarajuce kažnjen : pretrpio je strahotu vjecne smrti.Ovo je
teologija Pisma te ne vjerujem da ti je poznato ovo što ti pricam ali pominjem da bih ti
vec jednom prikazao Biblijskog Boga u pravom svjetlu,kako mu ne bi pridavao atribute
kojih nema.Bog ne pravda nikoga,svog najrodenijeg ponajmanje,jer kakav bi on bio Bog
ako nije prvo prema svom pravedan?Ako biblijski Bog nije milostiv ja sam Kublaj
Kan.Pa koji je vanbiblijski Bog sišao sa svog prijestolja,odbacio svoje atribute,uzeo
bijednu ljudsku kožu na sebe,prao noge onima koji ga ne poštuju I ne shvataju,plakao za
onima koji ga tuku,dozvolio da ga maltretiraju,DA GA RAZAPNU,UBIJU....I to je
svjesno dopustioKud ceš vece milosti prema bicima koja su trebala da umru odmah,za
ciji pad nema nijednog razloga osim oholosti I egoizma?Šta više tražiti od tog Boga?Koji
je bog ucinio tako nešto?Svi ostali sjede na svojim prestoljima,nedodirljivi ili u najbolju
ruku kažu nešto,neku filosofiju.Evo pokušavam da iscitam ove tvoje Vede pa cu baš da
vidim kakav je tvoj bog,ali nigdje nisam procitao da je Krišna umro zbog tebe,da je
dopustio ikome da ga pljuje I šiba,itd...Sve religije imaju neke polovicno aktivne
bogove.Ajd sad logikom,ko te više podsjeca na logicnu osobu : Jahve ili ostali
bogovi?Ko je veci otac,onaj koji ti sjedi nad glavom I mlati te prutom po glavi,onaj koji
stoji pored tebe I soli ti pamet ili onaj koji te uzme na ruke I nosi te kroz oluju?Jahve je
ovaj treci I meni je on najlogicniji Bog,to je za mene ljubav...A ne neko popuštanje I
bolesno tolerisanje...Svako ima jedan život I to je dovoljno da sredi stvari.Isus je tako
ucio,da ljudi mogu postati savršeni u toku jednog života.Postoji mogucnost I svako može
ako hoce,ali...odluka je na covjeku samom..Ja ne mogu natjerati svoje dijete da radi ono
što nece.Danas roditelji pokušavaju silom da svoju djecu usmjere na razne pute I to je
vecinom iz sebicnih pobuda,da bi njima samima bilo lakše.Ponašanje prema sopstvenom
djetetu zavisi od mog karaktera I temperamenta,koliko su u sukobu ili prijateljstvu.Ali
mislim da nije pravedno popuštati do krajnjih granica I tolerisati sve I svašta.
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 15:09   #86
GOGO : Osim toga, zar ti NECEŠ umrijeti? Nije li vjera u uskrsnuca isto tako šareni
celofan da cu ipak živjeti , AKO vjerujem u Isusa? Malo sam proucavao ljude koji
vjeruju u reinkarnaciju i one koji NE vjeruju i mogu ti reci da se u stvarnosti ponašaju
potpuno isto. Isto piju, puše griješe, nema tu nikakve razlike dragi moj Ebenezere...


Ja se nadam da necu.Ali to je najveca želja koja može da se ispuni jednom covjeku.U
Bibliji postoji slika jedne grupe koja živa docekuje Hrista.Ali ti ljudi moraju biti potpuno
savršeni tj. Isti kao Isus.
Poenta nije na uskrsnucu.Biblija kaže da ce tada uskrsnuti svi.Istina ima tri uskrsnuca ali
poenta je u cjelokupnosti.To ti je samo formalnost.I pravednost jer ce tada svima biti
otrkiveno zašto su osudeni na vecnu smrt.Ili na život.Ovo ti sad izgleda komplikovano ali
kad bih ti detaljno objasnio vidjeo bi da I nije.Jednostavno je sasvim.Elem,meni
uskrsnuce sasvim odgovara u smislu milosti I pravde,povezuje ih I ispunjava njihove
zahtjeve.Dat je jedan život uz apsolutnu Božju pomoc da se odrade stvari.Oni koji ne
odrade ce ipak u cjelosti biti upoznati zašto su osudeni na vjecnu smrt.Grijeh je uništen I
nema ga više u svemiru,kao što je I logicno.Kao što sam ti vec rekao,reinkarnacija I sve
te teologije vjecnog opstanka,ispod žita provlace vjecno postojanje zla I nemorala
pozivajuci se na sentiment.Zamisli savršen svijet.Ne smije postojati ni jedan trun zla.Ako
to bude onda to nije savršenstvo.Mi smo unižena bica I ocigledno ne shvatamo šta je
savršenstvo.Zamisli sad,kako bi bilo da po srednjovjekovnoj crkvenoj teologiji,vjecno na
jednom mjestu u svemiru se krckaju ljudi,peku ih na ražnjevima itd?Kakav je to Bog koji
to izmisli?!To nije Bog nego sam sotona,zar ne.Po nekim tumacenjima,sotona upravlja
tim dijelom.Opet pokušava da progura sebe u vjecno postojanje...itd...Padom u
grijeh,ljudi su mjesto razumu I volji predali osjecanjima I strastima.To je lako vidjeti u
svijetu od pocetka istorije.I sotona neprestano puca na taj nestabilni prostor ljudkse
prirode I nastoji da on zadrži prevlast nad upravljanjem covjeka.Sve je
sentiment.Pogledaj te velike gradevine,pogledaj tu opijajucu muziku,poslušaj te velike
rijeci,zatim raznorazna cuda,iluzije...Sve ti je to izašlo iz istog koša...Sve neka
mistika,tajanstvenost,neko muljanje u glavi...Srecem svakog dana takve ljude,opijene I
nesvjesne svoje nesvjesti.
Istina je to što kažeš,za ljude,slažem se potpuno.Ali to opet pokazuje univerzalnost I
jednolicnost naše stvarnosti.Ali to I nije dokaz za neko ucenje.Ljudi su sastavljeni iz više
faktora,imaju više sistema za funkcionisanje : sentiment,razum,strasti,intelekt...Ko
preuzme kontrolu vodi na svoju vodu.Kao što sam prije rekao,obicno to bude strast I
sentiment,I zato imaš te stvari koje pominješ.
Ja znam više ljudi koji su prošli kroz takva iskustva o kojima pricaš.Covjek je bio na
Ajfelovom tornju I u trenutku je prenijet u Majami,u svoju kucu.Danas taj covjek
propovjeda jevandelje I negira postojanje icega astralnog,a pogotovo ne
reinkarnacije.Moja tetka je imala iskustvo klinicke smrti I posle je govorila da je u toku
toga obrela se na ogromnoj svijetloj livadi,pa su je poveli kroz neku svjetlost I onda je
pocela da prolazi kroz neke šeme I dileme.Meni se to ucinilo poznatim pa sam malo
ceprkao I vidjeo da je to istovjetno sa pravoslavnim teroijama šta biva posle
smrti.Inace,ona je pravoslavka.Ako imaš vremena pokušaj da nadeš knjigu The Devils
Alphabet,Kurt Kox je pisac.Ta knjiga iskustveno I sa terena opisuje razne stvari za koje
se vjeruje da poticu od davola I zašto se vjeruje da poticu od davola.Ako je ne nadeš I
ako si zainteresovan ja cu pokušati da je skeniram pa da je nekako izbacim na net,pa da
vidiš o cemu govori.Dosta dobro opisuje koliko sve duboko idu razne anomalije ljudske
psihe...
Ja zaista vjerujem da je to od sotone.Ako malo kriticki udeš u sve to vidjeceš da je cilj
svega toga da se covjeku pridodaju neke sile ili moci ili atributi koji su izvan njegovih
mogucnosti.Meni je još simpaticno da sve te postavke tih sistema imaju ogromnu slicnost
sa presvlacenjem zmije u prirodi.A zmija je u Bibliji simbol sotone.Krug je simbol
sotone,takode.Ogromna jarka svjetlost je simbol sotone.Uticanje na cula je sotonina
politika oduvijek.Eva je pala tako,pozvana na neku "vecu nauku",a ako procitaš izvještaj
prelomilo ju je I to da je rod lijep I ukusan.Opet neko osjecanje.Kada je zgriješila osjetila
je neko ushicenje.Ta ushicenja danas su kod vecine presudan faktor da bi ocijenili šta je
ok ili nije.Ako ga nešto "digne",onda je to prava stvar I ok.I šta god da mu kažeš ne
vrijedi.Zato se Hristos I pojavio tako da "u njega ne bješe ni oblicja ni ljepote da bismo
ga gledali,izgled njegov nije ništa da bi nam se dopao" I zato su ga odbacili I ubili.A ništa
im nije ucinio.Cak naprotiv,niko im nikada nije pomogao kao on.Ali kod njega nije bilo
glamura.Kaže se za njega da kad je išao ni trsku ne bi polomio,nikada nije vikao,podizao
glas.Nema senzualizma niti opcinjenosti cula,samo rijec I nauka.
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 15:10   #87
GOGO : E onda ja VAS SVE pozivam: DAJTE VI JEDAN JEDINI POLUZNANSTVENI
DOKAZ ZA USKRSNUCE OSIM PAR POGREŠNO SHVACENIH RIJECI IZ
BIBLIJE!!!!

Dakle dajte vi nešto, neku mrvicu bilo što što se koliko toliko može provjeriti. Ako
nemate ništa onda mislim da je stvar i više nego jasna.


Sad te stvarno ne razumijem.Kako ti mogu dati ikakav znanstveni dokaz za uskrsnuce
kad je to buducnost?I to ona krajnja buducnost,posljednji cin u dogadanjima na zemlji?
Meni je jedan od najvecih dokaza da nema ništa posle smrti,kao što Biblija kaže,žalost
koju ljudi ispoljavaju kada im umre neko.Zašto placeš ako on ide na neko drugo mjesto,u
Božiju blizinu,na najbolje mjesto?Zašto,cak I oni koji zastupaju sve te teorije,kukaju I
preklinju da im se taj vrati,žale što je umro?Zašto se ljudi toliko boje smrti?Iz njih samih
izbija istina,u vidu eto instinktivnog ponašanja.
Ajd usput objasni mi šta misliš pod ovom izjavom o par pogrešno shvacenih rijeci iz
Biblije?Šta je to pogrešno shvaceno,koje rijeci?
Ajd ako ti nije teško izloži svoje cjelokupno videnje reinkarnacije.Cini mi se da bi se ovo
diskutovanje dobrano skratilo i poprimilo bolju formu ako bi svako objasnio šta u globalu
misli.


Postavio bih ti par pitanja na osnovu onoga što si odgovorio odgovorku.Pominješ druge
planete.Znam da po ucenju veda postoje raznorazni nivou na kome žive raznorazne vrste
»duhovnika«.Kako je moguce da je cijeli svemir pao u ovu gungulu neznanja?Ko je ostao
normalan?I zašto se niko od ovih koji se prisjecaju ne sjeca života sa neke druge planete
nego su svi vezani za našu planetu?Pošto sam citao da ta bica dolaze ovamo pomocu
svemirskih brodova kako to da se niko ne prisjeti necega takvoga,neke napredne
tehnologije?
Kako objašnjavaš tešku mogucnost da ja sad npr.spavam sa ženom koja je u nekom
prošlom životu bila recimo moja majka?Ili,ju strahote,moj otac?

Pominješ razdoblje kali yuge,i to da je nešto specificno.Kako tumaciš cinjenicu da je
istorijski dokazano da u cijeloj ljudskoj istoriji je bilo samo 30 godina bez rata.Ljudi
neprestano ratuju i ubijaju se,na našoj planeti neprestano vlada ista situacija.Prije je bilo
teško na jedan nacin,danas je na drugi nacin,itd...

Objasni mi koliko sve ovo traje,cjelokupno postojanje naše planete i dokle ce još trajati?

I zaista,što ti covjek kaže,i ono što obara i teoriju evolucije,sve veci i ubrzani moralni
pad.Cak i u životinjskom svijetu imamo najezdu štetocina i kojecega sve ne...Sve
podivljalo burazeru,nigdje napretka.
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 17:36   #88
ebenezer

ajde lijepo tu svoju PAMET i LOKIGU upotrijebi i tako kritično priđi Biblijskom tekstu.

Naime sada imaš DUPLE kriterije. Jedan za Bibliju, a drugi za sve ostalo.

Ti se rugaš reinkarnaciji i kako ljudi nasjedaju na sotonine trikove i priželjkuju život vječni i kako ih sotona još uvjerava da neće oni umrijeti... a onda kažeš da se nadaš da niti TI nećeš umrijeti. Ha, ha, ha...

Quote:
Gogo,prvo to što si nešto vidjeo ne znaci da je "znanstveno".
MA PO ČEMU JE USKRSNUĆE ZNANSTVENO? Ja sam u prilog reinkarnacije ponudio DOKAZE koji se mogu provjeriti. To što su ljudi vidjeli ili ta sjećanja koja imaju se MOGU provjeriti.

S druge strane, sve šta ti ne možeš i ne znaš objasniti jednostavno proglašavaš Sotoninom varkom. E pa onda ja mogu ladno reći da tebe sotona vara s tom naukom o uskrsnuću.

A ako je sotona toliko moćan da me može UVJERITI u bilo šta e pa onda ti nikakva znanost niti Biblija ne može pomoći. Međutim imam osjećaj da taj Sotona djeluje SAMMO kad je riječ o nećemu što je u suprotnosti sa Biblijom, a ako je nešto što ide u prilog onda je ok. Sumnjivo mi je to.
Ispada da je Biblija istinita zato jer TI tako kažeš i onda sve mjeriš po tome.

pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 17:43   #89
ma kud se ne bi reinkarnirala.

jest' da nemam nešto kila al već ću ja bit dobar humus za kvalitetnu englesku travicu

tolko o reinkarnaciji. for the record: mrtva-ozbiljna
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:12   #90
Re: ebenezer

Quote:
gogo kaže:

MA PO ČEMU JE USKRSNUĆE ZNANSTVENO?
Po tome što tako piše u Bibliji.

Lijepo piše da će se na Sudnji dan otvoriti grobovi, i da će mrtvi izbauljati iz svojih grobova.
I što je tu nejasno? Sve ti ljepo piše, samo trebaš čitati.

---
Gogo, ovo što ti govoriš je obično nagvaždanje, a ne biblijska znanost.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 21:30   #91
Quote:
Porto kaže:
SLAP,

Mislim cijele ove tvoje spekulacije podrazumjevaju duboko nerazumjevanje kako Univerzalne Istine tako i simbolike i duha evandjelja. No tko je od nas pozaje? Svi si volimo uobrazavati da smo "znalci". No tome uistinu nije tako. Svakome se otkrije samo pojedini fragment, i zato se za ovog zivota svi moramo nauciti slusati, tako da bi culi sta nam Zivot manifestiran kroz nase bliznej ima poruciti. Nije dovoljno samo nabiflati malo teorije, ako iza toga ne stoji potvrda i hodanje Putem na unutanjem planu, misli rijeci i djelom. Ako se o Putu ne svjedoci na osnovu iskustvenog…
Isus u Bibliji NIKAD nije radio ozdravljenja radi njih samih. Nije vrsio puke intervencije na materijalnoj i energetsko-eternoj razini, nego je zadirao do razine «grijeha» na karmatskom nivou, lijecio je UZROK, a ne posljedicu, ozdravljivao je Duh, a ne tijelo. Ljudima je govorio da ih je spasila VJERA njihova. A vjera je stanje cijelog bica. Ona se javlja na osnovu spoznaje o Bogu. O mogucnosti zivota u Bogu i iz Boga. Iz stanja «vjere», ali ne one slijepe dogmatske vjere, proizlazi i istinska povezanost s Bogom, to stanje podrazumjeva otvorenost za djelovanje Bozanskih snaga u nama samima. Iz stanja vjere, podizemo razinu svoje svijesti, a time i vibraciju cijelog svojeg sistema na razinu «ufanja», kako je opisano u Bibliji. Nivo «volje» kako ga ti opisujes. Tu vrijedi, ne moja, nego tvoja volja. Postojanost u tom stanju omogucuje jednu permanentnu prisustnost bozanskih snaga u nama, veza se ucvrscuje, na osnovu toga se javlja i prava spoznaja o Zivotu u Bogu i iz Boga. Na osnovu nje proizlaze i sve misli rijeci i djela koja se na Bogu temelje, dakle imaju «osloboditeljsku» ulogu. To je ono sto ti nazivas nivoom, stanjem «mudrosti» To rezultira i ozdravljenjem pomocu snage Krista, dakle snage ljubavi koja djelotvorna u cetvrtom stanju kako ga ti nazivas, kada se razgradjuje i dokida karma u kojoj lezi uzrok grijeha-bolesti.
U hermetickom jeziku Biblije, grijeh je «neznanje o Bogu» tj. svaki oblik zivota koji se NE TEMELJI na Bogu i iz Boga. To je stanje jedne permanentne BOLESTI DUSE. Ozdravljenje se u tom kontekstu promatra prije svega kao ponovno privadjanje jednom ZIVOTU iz Boga. Svako takvo ne zivljenje u Bogu podrazumjeva se kao bolest i kao smrt. Smrt koja je vladarica svega sto se ne temelji u Zivotu iz Boga. Zivotu koji je jedino istinsko ozdravljenje Duse.
Tvoji tekstovi su kontradikrorni SLAP. Iz jednog jedinog razloga sto teoriju ne podrazavas praksom unutar sebe. Prvo navodis prave uzroke bolesti, a to je karma, nasljedjeni grijeh bezboznog zivljenja, a onda velis da Lazar nije to toliko zelio nego njegova sestra…Pa kako bi onda taj zivotvorni princip ljubavi, Krista i mogao biti djelotvoran u Lazaru ako ON SAM NIJE IMAO OSVJESTEN TAJ NIVO SVIJESTI, nego njegova sestra. I da se sam nije za zivota, podvrgao samoposvecenju kroz put Endure, put umiranja jastva za zivota. Onaj ko se iole razumije u gnosticke, esenske, dakle prakrscanske procese posvecenja, onaj ko to prozivljava u sebi, znao bi u kojem se stanju nalazio Lazar, zasto se Isus nije zurio, zasto su apostoli rekli to sto su rekli i zasto se Isus ipak pobojao da nije stigao malo prekasno, u onom odsutnom trenutku kada se vrsi unutarnji proces nadvladavanja i kada je ipak dobrodosla mala pomoc od Krista u odsutnom trenutku transfera «ovlasti» izmedju osobnosti i Krista , upravao onom dogadjaju koji je simbolicno opisan u epizodi izmedju Ivana Krstitelja i Isusa na Jordanu.

A sto se tice stanja SILVER CORDA, iliti srebrne niti, da zaista, svaki iole senzitivniji covjek koji ima sposobnost «vidjenja» moze se uvjeriti u stanje te niti. I da zaista, tada se jos nije prekinula ta veza izmedju materijalnog i eternog tijela Lazarevog iz jednostavnog razloga jer nije bilo ni vrijeme ni mjesto da se takvo sto i desi, niti je to bio Logosov plan sa Lazarom.
SLAP, spoznaj samog sebe prije nego sto udjes u nepotrebne rasprave i konflikkte sa bliznjima, udji u konflikt u samome sebi. Isti onaj o kojemu svjedoce i Gita i Sveta Pisma.

Pozdrav
Ako govorimo o uzdizanju svijesti i mudrosti onda ne govorimo o razumijevanja istine u fragmentima,fasetama a da neke druge fragmente ili fasete ne razumijemo. Onaj tko poznaje istinu govori o njoj u jednoj faseti ali je razumije u svim fasetama ako drugi govori o istini drugim fasetama . Onaj tko zna istinu zna odgovoriti na sva bitna pitanja koja se tiču istine i života i nije da mu je nešto jako dobro jasno a nešto nije jer zakonski život podrazumijeva znati sve bitno da ne bi griješili jer se je sa svime povezano. Ali ako govorimo o uzdizanju svijesti i mudrosti možemo samo govoriti o dosegu svijesti prema istini. Npr. istinu o duši neki razumiju i prihvataju parcijalno:čovjek ima dušu a životinja nema,biljka ima a mineral ne … pa se u tom smislu i parcijalno odnose prema svemu tome.

Da,uz teoriju pstoji i potvrda toga u praksi ali sada ideš na jedno drugo polje stvari da bi pokušao eventualno dokazivati ili ukazivati da ja trebam paziti na svoju životnu praksu. Pa naravno da trebam i da svako treba,ali nismo ovdje da bi jedni drugima dokazivali i pokazivali koliko se tko pridržava duhovnih principa u praksi, to bi išlo na daljnje i dublje egoističke i slavoljubive predstave. Tu smo da bi jedni drugima pokušali ukazati što je zaista božanski zakon djelovanja i življenja,što je pravo a što krivo razumijevanje duhovnosti,ali slika našeg života i djelovanja treba da bude primjer i usporedba onima sa kojima živimo:na te možemo utjecati.
Isus je liječio i uzrok i posljedicu,posljedicu da bi tijelo ojačalo i da bi više snage bilo da bi se duhom čovjek bavio,uzrok kroz Riječ Istine da bi čovjek potakao razvoj svojih unutarnjih snaga. Neke Isus nije mogao izliječiti /iako je pokušao:Matej 13:58/ a neke je izliječio fizički ali su oni ponovo u malkost i grijeh pali i pošto kao takvi nisu mogli razgraditi uzrok ponovo su nastupile posljedice i ljudi su se u istim bolestima našli. Da je liječio i posljedice činjenica je u tome da je jedan dio posljedica grijeha prohvatio na sebe,da je patio i da je bio ubijen,tj. da je sa primitkom grijeha na sebe bio dostupan tami i da ga je tama fizički mučila. Neki su ga ljudi molili za ozdravljenje svojih bližnjih,svoje rodbine,svojih slugu. A molit za druge,TAJ FENOMEN IMAMO ZAR NE? To je ipak neka stvar? A koristi i nama i za koje molimo. Kako onda tvrdiš da je Isus djelovao samo prema onima koji su tu milost i zaslužili i spremno tražili? I na osnovu te «proturječnosti» moje o Lazaru htio si ješto «jako» da mi progovoriš? Još si zelen za univerzalno sagledavanje istine . Rekao sam «a ne sam Lazar toliko» što znači da ne isključujem i to da je Lazar zamro u vjeri da će i njemu Isus pomoći,ali je Isusovo činjenje čuda bilo i za buđenje i potvrđivanje Duha i drugim dušama pa je ponekad prigovarao slabovjernicima «zar ne vidjeste da činim djela svoga Oca».

Parcijalno zaključuješ i parcijalno napadaš,valjda znaš zašto,ako ne samo kritike prema drugom okreneš na sebe pa ti se nešto i otvori u samokritici.

Živio!
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 21:31   #92
Quote:
ebenezer kaže:
SLAP : Što bi bilo tajna Kristovo utjelovljenje po Bibliji? Pa jasno je da je Krist svojim duhovnim tijelom došao iz Neba,od Oca,došao na zemlju kroz materiju se objavio,ništa tu nije čudno i misteriozno osim za tebe i slične kojima mnogoštošta nije jasno.

Tako kaže Biblija,da je to tajna…
Objasni mi,kad već najbolje od svih poznaješ tu materiju,kako izgleda to duhovno tijelo,u kom je obliku,formi,od čega je,kako se izražava u stvarnosti,manifestuje?


SLAP : Ne razumiješ uskrsenje,nije uskrsenje mrtvih iz grobova zemaljskih već uskrsenje iz «grobova» tijela. Duša u griješnom tijelu je u «grobu» u kojem niti čuje niti vidi kaže Isus. Pavao razumije u nekim izjavama svojim da uskrsava tijelo duhovno a ne tjelesno. On na jednom mjestu jasno kaže također «Nije problem u tome što se ne želimo svući već je problem što se ne želimo obući da život proguta ono što je smrtno». Dakle tijelo je smrtno ali preko njega možemo «obući» našu probuđenu dušu koja će ojačati i izliječiti to fizičko tijelo. Duhovni misticizam razumije da je u duhovno mrtvog čovjeka «duša u tijelu» a da je u duhovno probuđenog čovjeka «tijelo u duši» tj. duša je u tijelu ekspandirala,probudila se,njena svjetlost je obasjala tijelo,aura prosvjetlila čisto. Mnogo je mrtvaca na ovom forumu koji pokušavaju nametnuti kao istinu svoje gluposti i primitivna tumačenja.

Ko uskrsava : samo dobri ili svi? Biblija govori da svi uskrsavaju,zar ne?Ako je tako kako ti kažeš zašto Pavle onda brka termin I govori da će tijelo uskrsnuti a ne duša?Zašto neprestano pominje tijelo,a ne dušu?Pavle ne govori da će se tijelo obući u dušu nego da će dobiti novu formu,zar ne?Iz Pavlovih spisa I svih spisa Pisma se jasno vidi da se govori o klasičnom uskrsnuću,tijela,a ne nekom duhovnom ili mističnom.Isus ne govori figurativno niti simbolično kada govori o uskrsnuću.Lazara I onu malu djevojku je podigao u starom tijelu,vratio ih u život,nije ih podigao u nekom novom obliku niti promjenjene u nekoj duhovnoj formi.Ustali su onakvi kakvi su umrli.Bilo bi dobro da nam objasniš malo to svoje sveznanje,tvoje poimanje duše,kako ona izgleda,koje osobenosti ima,kako funkcioniše.U suštini,to I jeste pitanje ove diskusije,a ne nagvaždanje.Iznesi svoju cjelokupnu teoriju a ne djeliće jer dolazi do nesporazuma.I bilo bi dobro da prokomentarišeš one stihove koje sam ti dao.Vidim da ti ne ide baš sa tim pa si ih izbjegao.Klasično ponašanje onih koji imaju krnje teorije.Naročito bi bilo dobro da objasniš one dijelove iz Jova I one iz Djela Apostolskih,o caru Davidu.
Ajd pa uzdravlje…

Ebenezer,

Duhovno tijelo? Sastoji se od pet vrsta duhovnih atoma u zakonskom međurasporedu istih,a inače ti su atomi međusobno naslagani jedni na druge poput ljuski na ribi i u biti mogu se skupljati,stiskati i širiti. U tijelu čovjeka duša je stisnuta a u prorodnom stanju ona je u mnogo većem volumenu. Duše imaju svoje raznorazne oblike i u biti mnogo toga zemaljskog ima sliku nebeske stvarnosti ali u materijalnom,zgusnutom obliku,a mnogi zemaljski oblici ljudi,biljaka i životinja samo su ogrubjeli i pomalo ili mnogo iskrivljeni u odnosu na njihovu nebesku sliku. Odnos i komunikacija između duša je nešto posebno fantastično: sve duše istovremeno uživaju u znanju i doživljavanju svega što se događa u duhovnom svijetu.sve je sa svime stvarno «internetski» povezano,hologramska svijest,hologramski odnos,ovaj Internet je tek blijeda imitacija onog što se događa u duhovnom svijetu: SVE OBILJE BESKONAČNOSTI,ZABAVA…SVIMA JE ISTOVREMENO DOSTUPNO U SMISLU BOŽIJE IZJAVE KROZ ISUSOVE RIJEČI «SINE SVE MOJE JE I TVOJE».

«Uskrsavanje» u starom tijelu,u materiji je vampiristička nauka. Nisu bitni tjelesni atomi. Po prirodi stvari neki čovjek može biti pojeden od životinja ili istrunut u zemlji a životinje ili biljke koje su tu rasle bivaju pojedeni od drugih ljudi. Čiji će biti atomi kod uskrsnuća,u čijem će se tijelu pojaviti,hoće li biti otimanja između «uskrslih» za atome koje su imalu dok su umirali? Tu nešto smrdi?

Imamo uskrsnuće duše u tijelu ali imamo i uskrsnuće,oslobođeni život duše izvan svake materije. U kršćanstvu se razumije buđenje duše u tijelu,tzv. «nanovorođenje» ili oblačenje u bijele haljine slave. Uči se da će mnoge očišćene duše dočekati Krista u Njegovom Tisućugodišnjem kraljevstvu,ali u daleko «tajanstvenijim» kršćanskim učenjima imamo i razumijevanje objave da će se na kraju cijela Zemlja i cijelo nebo materijalno u oganj pretvoriti i da će sve materijalno nestati a poslije toga Novo Nebo i Nova Zemlja. Vidiš,taj oganj i «nestanak svega» nadživjet će samo duša koja nije materijalna i ona će ekspandirati u svoj izvorni oblik u kojem je bila u Nebu prije Pada,do nije bila sin koji se je pobunio protiv Oca Nebeskog. Prije tog općeg materijalnog ognja,sve duše će se osvijestiti i pročistiti /i one u čistilišnom paklu./
Ako hoćeš u bibliji piše da neke duše već ispaštaju u vječnom ognju,isto tako piše da će se neke duše «spasiti kroz oganj»,isto tako piše da je Bog taj oganj koji proždire /grijeh/ jer u ognju se očituju grijesi ali i uništavaju-patnje duše nisu vječne,grijesi se ako ne spoznajno i pokajnički onda patnički odrađuju i jedna Kristova prispodoba govori da patnjama,griješnom zaduženju ima kraj. Sve to biblija govori a ti je proučavaj,ja ti namjerno neću ukazivati koji su to stihovi. I kad se sve to sagleda,na kraju doba grijeha i na kraju materije SVE DUŠE ĆE SE VRATITI BOGU PA I DUŠA SATANE. Oganj i sumpor su simbolika božijih vječnih atributa:istine i ljubavi na kojima se peče grijeh.

Živio!
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 02:37   #93
GOGO : Ti se rugaš reinkarnaciji i kako ljudi nasjedaju na sotonine trikove i priželjkuju život vječni i kako ih sotona još uvjerava da neće oni umrijeti... a onda kažeš da se nadaš da niti TI nećeš umrijeti. Ha, ha, ha...


Pokušao sam da pronađem razlog tvog smijeha ali ga nisam našao.U Bibliji su spomenute neke ličnosti koje nisu umrle nego su žive uznijete ka Bogu.To su patrijarh Enoh I prorok Ilija I Gospod Isus Hristos.Na nebu je sa Zemlje uznijet I Mojsije ali je on vaskrsnut,znači doživjeo je iskustvo prve smrti.Mojsije I Ilija su se kasnije pokazali Hristu na Gori Preobraženja.Međutim,postoji još jedna grupa ljudi koja neće doživjeti prvu,a samim tim ni drugu smrt.Pitaš se kako sad pa to?Ovo je samo moje tumačenje ove teme,ima ih još.Ta grupa će živjeti u poslednje vrijeme istorije naše planete.Prema biblijskim pokazateljima izgleda da mi živimo u to posljednje vrijeme I ono je nekako pred istekom.Slijedi Hristov dolazak I to je to.Ta grupa nije impozantna samo po tome što neće umrijeti uopšte za svog života na ovoj planeti nego I zbog toga što će oni biti jedini vjerni Božji ljudi u to vrijeme,najgore moguće vrijeme,kakvo nikada nije bilo,kako kaže Biblija.Eto,o tome po mom uvjerenju govori Biblija o ovoj grupi.Zato sam ja I rekao da možda neću nikada umrijeti.A možda I hoću.Ali poenta nije na smrti nego na karakteru.Ta grupa ljudi je savršena,potpuno savršena.Zato sam I rekao ono možda.Tako da ipak postoji mogućnost za neumiranje.
Ja se ne rugam ljudskoj čežnji za životom.Čak se I ne rugam reinkarnaciji.A sotona uvjerava ljude da će vječno živjeti bez obzira šta činili.Poenta je na odgovornosti.Evi je rekao da neće umrijeti ako sagriješi.Bog im je pre toga rekao da će umrijeti ako sagriješe.Plata za grijeh je smrt jer savršenstvo ne trpi nesavršenstvo.Na svu sreću Bog je milostiv,ali kolika je cijena te milosti vidi se na krstu gdje je sam Bog primio kaznu.Ni jedna šteta nije prošla neplaćeno na ovom svijetu.


GOGO : MA PO ČEMU JE USKRSNUĆE ZNANSTVENO? Ja sam u prilog reinkarnacije ponudio DOKAZE koji se mogu provjeriti. To što su ljudi vidjeli ili ta sjećanja koja imaju se MOGU provjeriti.

A ja ću dodati : da li si ih provjerio?Ili si samo čitao u knjizi nekoj knjizi koja ti češe uši?Koje iskustvo ti imaš u vezi sa reinkarnacijom?Rekao si sam da ti je dokaz iskustvo?


GOGO : S druge strane, sve šta ti ne možeš i ne znaš objasniti jednostavno proglašavaš Sotoninom varkom. E pa onda ja mogu ladno reći da tebe sotona vara s tom naukom o uskrsnuću.


Ako si primjetio ja mogu objasniti,ja nisam rekao da ne mogu objasniti.Prema iskustvu,prema znanstvenosti,prema poznanju,prema svjedočanstvima ljudi,prema samoj suštini stvari…sve ukazuje na sotonu…
Opet brkaš lončiće : miješaš uskrsnuće sa smrtnošću čovjeka.Uskrsnuće je samo formalnost…

GOGO : ako je sotona toliko moćan da me može UVJERITI u bilo šta e pa onda ti nikakva znanost niti Biblija ne može pomoći. Međutim imam osjećaj da taj Sotona djeluje SAMMO kad je riječ o nećemu što je u suprotnosti sa Biblijom, a ako je nešto što ide u prilog onda je ok. Sumnjivo mi je to.
Ispada da je Biblija istinita zato jer TI tako kažeš i onda sve mjeriš po tome.


Da nije moćan toliko koliko je ne bi svijet trčkarao za njim kao psići za kujom.A uvjeravate onoliko koliko mu ti dopuštaš.Kako mene nije uvjerio u svoje laži?
Sotona djeluje onako kako mu je volja I kako mora.Međutim,u Bibliji je opisano to djelovanje pa ga prepoznajemo.Pavle kaže da mi znamo djela đavolova pa nam ne može ništa,poznajemo ga u dušu,znamo kud,šta I gdje.
Obrni okreni opet dođosmo do diskusije koja je sveta knjiga Božja objava.E da nisi onda šmugnuo to bismo davno raspravili.A ja još I Vede nabavio.Zaista ćeš ti u idućem životu opet biti Gogo,ne bi li ispravio svoje ćušpajze.Sve više mi se čini da ti ni Vede ne čitaš.

Sve najbolje…
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 11:22   #94
Hm,da

Tesko je vjerovati da je Bog istinu o tome što se to sa ljudima poslije smrti događa ( i da li se uošte nešto dogadja) naumio otkriti putem okultnih knjiga, časopisa ili pak iskrivljivanjem svijesti uz pomoc sumnjivih hipnotizera.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 11:27   #95
Re: Hm,da

Quote:
odgovorko kaže:
Tesko je vjerovati da je Bog istinu o tome što se to sa ljudima poslije smrti događa ( i da li se uošte nešto dogadja) naumio otkriti putem okultnih knjiga, časopisa ili pak iskrivljivanjem svijesti uz pomoc sumnjivih hipnotizera.
Ma kakve okultne knjige.... JA se pozivam na vede i vedske spise u kojima Bog vrlo jasno obrazlaže nauku o reinkarnaciji i karmi itd.
To što neki ljudi svojim iskustvima potvrđuju te stvari jednostavno znači da je objavljena istina.

Na temelju ČEGA zaključuješ da je Biblija od Boga, a vede npr. nisu? Zašto ne bi bilo obrnuto?

pozdrav,
gogo

p.s. ebenezer nemam sad vremena, ali javit ću ti se..
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 15:22   #96
Napravio bih jednu ispravku svog posljednjeg posta.Rekao sam da je i Isus vaznijet na nebo a da nije osjetio smrt.Tu je greška,Isus je vaskrsao pa je vaznijet.

Gogo,sreco,navikao sam da te bude sve dok ne zagužvaš pa onda šmugneš.Ako si voljan mogli bi da napravimo jednu diskusiju pod naslovom Vede,laž ili istina? pa da tu udarimo na kritiku i proucavanje tih spisa,pa ko živ a ko mrtav.A zatim bi mogli da napravimo kriterijum koje uslove neka knjiga treba da ispuni da bi bila Božja knjiga.Ok?
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 19:59   #97
Hm, da

Ako nema nistaprotiv ebenezer za pocetak bi ja nesto rekao o tome. pa ako sto propustim ti se nadoveži

Od izvjestaja koji govori o Naumu Stvoritelja u vezi covjecanstva ocekujem prije svega da brojem primjeraka bude dostupan svakom covjeku na planetu.
Takodjer ocekujem da u bude preveden na preko dvije tisuce jezika.
Zatim, ocekujem da poceci njegova pisanja datiraju iz vremena kada niti jedan religiozni zapis nije postojao.
takav bi izvjestaj morao biti pisan u veoma dugom vremenskom periodu, znatno preko jednog tisucljeca.
To ujedno znaci da bi takav izvjestaj moralo pisati mnogo osoba, cak nekoliko desetina, porijeklom iz gotovo svih drustvenih slojeva i nivoa obrazovanja.
Ocekujem da niti jedan od mnogobrojnih pisaca ne pripisuje sebi zasluge za nadahnute spise, nego da priznaje da je bio nadahnut od samog Stvoritelja.
Unatoc tako dugog perioda u kojem je takav izvjestaj pisan i mnozine osoba koje su ga pisale, ocekujem da razvija jedinstvenu nit od pocetka do kraja, da ne sadrzi proturjecja, i da podrazumijeva jedan cjelovit skladan izvjestaj.
U takvom izvjestaju ocekujem da pronadjem pouzdan i logican izvjestaj o stvaranju koji se u svojim osnovnim elementima gotovo u potpunosti slaze sa znanstvenim pretpostavkama o redoslijedu faza kojim su se odvijali dogadjaji na planeti.
U njemu ocekujem informaciju da su ziva bica nastala cinom stvaranja po svojim vrstama i ocekujem da se to slaze sa fosilnim izvjestajima.
Ne ocekujem da cu u njemu naci temelje religioznih ideja koje prozimaju svesvjetski konglomerat religija. Tu prije svega mislim na raznorazne predodzbe koje podrazumijevaju neki oblik vantjelesnog nadzivljavanja smrti, bilo idejom o besmrtnoj ljudskoj dusi, ili nekim vidom reinkarnacije.
Ocekujem posteno, dosljedno i nepatvoreno izvjestavanje, cak i onda kada takvo izvjestavanje ne ide u prilog samim piscima.
Ocekujem jedan unutarnji sklad i dokaze o pouzdanim i jedinim istinitim prorocanstvima koja su zapisana.
Ocekujem arheoloske potvrde desavanja i izvjestaje ocevidaca ( pisaca ) koje arheologija potvrdjuje.
Ne ocekujem u njoj stil i jezik kojim se pisu mitovi i legende ( Bio neki covjek.., U nekoj dalekoj zemlji…,Jednog dana neki kralj… itd. ), nego naprotiv, precizno i nedvosmisleno izvjestavanje koje sadrzi tocan vremenski okvir, mjesto i aktere dogadjaja koje opisuje.
Ne ocekujem znanstveni izvjestaj, ali ocekujem u njemu mnostvo tocnih izjava koje pisci nisu mogli napisati zahvaljujuci znanstvenim dostignucima tog doba, odnosno, da su njihove tocne izjave koje se doticu nekih pojava, plod drugog izvora.
Na koncu, ocekujem i odgovore na pitanja poput: Tko smo mi? Kakva je proslost, sadasnjost i buducnost covjecanstva? Zasto ljudi umiru? Kakva je istinska nada covjeka poslije njegove smrti? Je li covjek stvoren da bi zivio na nebu, ili ovdje na Zemlji gdje se osjeca prirodno? Zasto postoje patnje u svijetu i oko nas? Tko je zapravo Bog? Ukratko, sto je smisao zivota?
Ocekujem da je takav izvjestaj opstao kroz stoljeca unatoc zestokom valu protivljenja.
Interesantno je da ocekujem i to da mnogo ljudi nece zeljeti cuti ono sto putem tog izvjestaja sam Stvoritelj porucuje, jer zapravo i u samom tom izvjestaju stoji kako ce tako biti.
Ocekujem u tom izvjestaju i upozorenje na stanje u kojem ce se naci religije svijeta radi posljedica razvodnjavanja rijeci Bozje, a posebno jadno stanje onih religija koje za sebe tvrde da slijede nacela tog izvjestaja, a u stvari su daleko od toga.
Konacno, ocekujem jasnu sliku svjetskog sustava stvari kakav ce izgledati uoci svoje propasti.
Samo jedan izvjestaj u povijesti ljudskog roda ispunjava sva moja ( nasa ) ocekivanja. To je zbirka nadahnutih pisama koju danas svi ljudi na svijetu poznaju pod imenom Biblija, ili sveto pismo.
O cemu ona govori? Da li ona predstavlja tek zbirku poluistinitih prica uoblicenih moralnim normama i izrekama koje nikoga ne interesuju, ili predstavlja potpunu istinu i pravi putokaz covjecanstvu?
Na zalost velika vecina ljudi sklona je razmisljati o Bibliji na prvi nacin, premda nikada nisu podrobno ispitali pa cak niti procitali Bibliju.
Stvarni razlog nepovjerenja u Bibliju ne lezi u njezino sadrzaju nego u plodovima crkava koje djelima, proturazumnim dogmama i utjecajem na svoje pripadnike pokazuju koliko su daleko od nacela koje biblijski izvjestaj nudi.

Niti jedna knjiga na svijetu ne sadrzi tako jedinstvenu i grandioznu temu kao Biblija.

Ta centralna tema je da ce Jehova Bog posvetiti svoje velko ime i opravdati svoju suverenost nad cijelim univerzumom te putem svoga Sina i mesijanskog Kraljevstva obnoviti raj na Zemlji. dakle ono sto je na samom pocetku i naumio.

Svako dobro
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 21:11   #98
Slap,citam tvoje postove sa prethodne strane..nevjerovatno je koliko si ti prepotentan i ohol,sa koliko
ponosa uleceš sa svojim rijecima.Zanima me šta je poenta tvog življenja : da pobiješ sve oko sebe i da
vladaš svemirom ili da budeš svima sluga?



SLAP : Misliš li da je Biblija neiskrivljena,da neke stvari nisu namještane i mijenjane tijekom povijesti?


Bilo je it oga ali su te pogrješke otkrivene.bilo je grešaka u prepisivanju:neki su u toku prepisivanja stavljali svoje komentare sa
strane a drugi su to umetali kao text.Te price o iskrivljenosti Biblije,kako ih je ova ili ona crkva ubacivala su vec izlizana stvar I
davno su odbacene.Nadi nešto drugo…


SLAP : Kažeš «sve Bog stvorio savršeno»? Je li danas od tog savršenstva nešto narušeno? Recimo da
li danas ljudi jedu sve bilje što se sjemeni»,tj da li su vegeterijanci,da li nema zvijeri koje ubijaju
druge životinje i nanose strah i zlo u prorodi ili sve životinje jedu biljnu hranu kako ih je i Bog stvorio
što se opisuje u prvim izvješcima o stvaranju.!?

SLAP : Sve u svemiru savršeno? Zašto imamo uništavanja i nestanka cijelih galaksija,supernova..? U
Svemiru dakle vladaju procesi stvaranja i razaranja još danas vidljivi. A Bog zvijezde i zemlju stvorio
za šest razdoblja?


Samo da te obavijestim da je u jednom dijelu svemira trenutno prisutan grijeh,a ti pogodi koji je to
dio.


SLAP : Misliš li da u toj prici o Adamu i Evi sve štima? Gdje je sada taj «raj» na zemlji iz kojeg su
protjerani? Cuvaju ga andeli sa macevima? Imaju li neki ljudi iskustva da su došli do tog raja i da su
protjerani? Ako nema tog iskustva gdje je onda smisao cuvanja andela sa macevima? Ajd uvjeri me
malo! Ako je Bog Adama i Evu stvorio savršene zašto oni nisu imali znanja o razlikovanju dobra i
zla,znanja kojeg bogovi imaju! ? Koji Bogovi? Zašto su prevareni? Prevareni nema potpuno znanje o
stanju stvari. Pravi grijeh je grijeh u znanju!Nije dovoljno samo «znati» da Bog to i to ne želi da
cinimo,moramo znati da je to zaista nešto što je OK. Je li ono Eva svjesno sagriješila a Adam
prevaren? Glupost.



Samo nekoliko stranica dalje naciceš opis necega što se zove potop.Eto,tu nestade Edemski vrt.
Savršenstvo ne znaci biti sveznajuci,vec biti cist od svakog zla.U tome se ogledalo njihovo
savrsšenstvo,pa se tako I kaže da su bili po Božijem oblicju.Ali Eva I Adam su bili upoznati sa
grijehom.To imaš u drugoj glavi 1.Mojsijeve kad im govori o zabrani jedenja plodova sa drveta
poznanja dobra I zla.Apsurdna je tvrdnja da je neko prevaren a da ne zna o cemu se radi.Ima ljudi
koji znaju ali su prevareni.Adam I Eva su znali pa ih je sotona prevario.Njihov problem je samo bila
njihova oholost I što su htjeli da budu više od onoga što jesu.Usto je I Adam kao I svaki muški glupan
poletjeo za ženom.Dobio je što je tražio…


SLAP : Da,besmrtnom ne treba još neka besmrtna duša u tijelu,to si dobro zakljucio ali prica /prava
prica a ne ova prica sa nedostacima/o Adamu i Evi više prilici životu duše u Nebu,Raju a kad duša
pada u grijeh ona se oblaci u materiju,u kožu iz koje se može i izaci! Adam i eva shvatili su da su goli
po grijehu i taj pojam gol odnosi se na grijeh,a Bog im je dao «kožu» illi meso. Ato ti simbolike koju
ne razumiješ. Pavao razumije da je cista duša obucena u bijele haljine slave i da kad se tako obucemo
«necemo se naci goli». To sve piše u Bibliji koju ti ne razumiješ. Viša svijest može u njoj naci i laži i
netocnosti ali i ono što prilici istini. Biblija se može degradirati od ljudi,to Krist na kraju Otkrivenja i
kaže da je moguca a ono što je moguce to je Griješnik i iskoristio!Da nije tako ne bi niti pisalo «tko
ovome /rijeci Božjoj/što doda ili oduzme….»,znaci moguce je! Ali ne može se biblijsko duhovno slovo
uništiti,pa zato vrijedi i obecanje «Dok je svijeta i vijeka nece niti jedno slovo iz biblije biti izbrisano»,i
to stoji! Ja se u toj Bibliji mogu snaci ali ti i mnogi drugi vidim da ne možete a hocete bibliju nategnuti
kao jednu neproturjecnu cjelinu i na kraju nastaje pravi cirkus. Zato ima stotine sekti «kršcanskih».



Ocigledno dobro poznaješ Hebrejsko uredenje cim izbacuješ žrtveni sistem iz opticaja.Novopeceni
pokreti imaju tu tendenciju pogotovo oni koji su pridošli iz New Age-a I ciji je cilj utkati istocnjacke
folove u hrišcanstvo.
Procitaj drugu I trecu Mojsijevu I bice ti jasno šta je Bog uradio u raju I u šta su obuceni Adam I
Eva.Obrati pažnju na jagnje koje se prinosi svakog dana.
Isus nigdje nije rekao da nece slova nestati iz Biblije nego da se zakon nece promijeniti.Po ovoj logici
bi svako loše prevodenje protumaceno kao skrnavljenje Pisma.
A ako si strucnjak u temi zašto toliko crkava ja sam otvorio diskusiju Zašto mnoštvo vjerskih
zajednica pa izvoli,izbaci svoje argumente…
Umiješ ti lijepo da drambuljaš samo ne odgovaraš na pitanja koja ti ljudi postave.Ako nešto ne znaš
kaži slobodno,ne boj se,nece ti niko zamjeriti…Meni licno nisi odgovorio na više stihova koja sam te
pitao.A gle cuda baš ti stihovi nekako krucijalno obaraju tvoju teoriju o besmrtnosti duše u Pismu…



SLAP : Ako misliš da duše nema u tijelu cemu onda neki biblijski stihovi koji kažu «više volim otici iz
ovog tijela i vratiti se u domovinu ka Gospodinu /Pavao/ ili «ja sam došljak na zemlji» /SZ/ili
«Pobjednika cu uciniti stupom u gramu moga Boga odakle više nece izici» ŠTO U PRIJEVODU ZNACI
DA SMO MI TE PALE DUŠE IZ DUHOVNOG SVIJETA,IZ BOŽIJEG KRALJEVSTVA,MI SE TREBAMO
VRATITI NATRAG BOGU,MI SMO TI ADAM I EVA KOJI SMO «PROTJERANI» IZ RAJA. Da ti stvar bude
malo jasnija ta rajska zemlja je zapravo simbolika za duhovni svijet i kad je bila pobuna andela zemlja
i mnoge druge duhovne planete imale su odvajanje od duhovnog svijeta i svoju
materijalizaciju,kristalizaciju,ogrubljivanje-PAD. Pavao na nekim mjestima u Bibliji govori da imamo
dva tijela,duhovno od neba i zemaljsko od materije. Nadi to? Što ga ne kritiziraš i ne napišeš da
Pavao govori gluposti? Imaš li petlju za to znalce?


Je l mogu ja?Iako ti je odgovorko do u tancine objasnio kud I šta.Znam da necu biti nešto
narocito pametan ali bar da pokušam…Na onaj prvi stih obrati pažnju na grcku rijec koja je tu
upotrebljena…Na drugi stih bi morao prouciti cijelu Bibliju.Izraz došljaci na Zemlji primijeticeš da se
upotrebljava samo za vjerne Božje ljude.A ako su svi ljudi reinkarnirani bilo bi logicno da su svi
došljaci.Ali ne lezi vraže ovaj izraz se primjenjuje samo na vjerne Božje ljude.Avram je došljak,djeca
jakovljeva su došljaci,hrišcani su došljaci.Najbolji odgovor za to je ono što Hristos kaže da carstvo
njegovo nije od ovoga svijeta,ili kad kaže sad ce biti istjeran knez ovoga svijeta,ili kada apostoli kažu
da cekaju svog cara koji nije car ovoga svijeta,itd.Iz ovoga I još mnog cega,npr.simbolike izlaska iz
Misira,vidi se da je Božji narod putnik na ovoj planeti,došljak,stranac.Zato su vecinom u stara
vremena I bili nomadi.Izraz Hebrejin upravo to I znaci.Tek sa dolaskom u Hanan,obecanu zemlju,oni
su prestali to da budu I poceli su da se bave povrtlarstvom.Treci stih koji upotrebljavaš je samo
pokazatelj da više grijeha nece biti,da nece više biti moguce pasti,da nece biti više otpada od Boga.
Pavle nigdje ne pominje tijela u smislu tvari od koje su napravljeni.Pitao bih te kakav je to nebeska
materija od koje je napravljeno duhovno tijelo?Jednom sam te vec pitao kakav je to duh pa mi nisi
dogovorio..
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 21:14   #99
SLAP : a Isus ne potice lažnu vjeru o zagrobnom životu kada govori onom na križu da ce «danas» sa
njim biti u raju,jer i Isus Krist ide u Nebo /nece cekati u grobu uskrsnuce/,… Isus prica o Lazaru koji
je otišao u Abrahamovo krilo,ne vidi ga u grobu da ceka «sudnji dan» kad bi trebali iz grobova
uskrsnuti. Da li Isus tim pricama potice lažnu nauku?


Isus razbojniku na krstu ne kaže da ce on sa njim danas biti u raju jer ni sam Isus nije otišao u
raj.Cak I da za trenutak prihvatimo onu teroiju o silasku I propovjedanju mrtvima,to govori da je on u
hadu a ne u raju.Zatim imaš onaj stih kada kaže Mariji da ga se ne dotice jer još nije bio kod Oca.A
raj bi trebao biti kod Oca.Isus ovdje jednostavno govori I udara autoritet na svoju rijec da danas
govori,sad,u tom trenutku mu kaže,da ce biti sa njim u raju,na novoj zemlji.U stara vremena nije bilo
zareza,Šteta,zbog takvih kao što si ti.
Prica o Lazaru u Abrahamovom krilu je parodija na vjeru Hebreja u zagrobni život,to I mala djeca
znaju,takode pouka o nevjerju Hebreja cak I u Mojsijeve knjige.Pazi molim te kaže da kapne kap na
jezik da ga rashladi.Ajde Slap uozbilji se…


SLAP : 1. Petrova 3:18 doista piše «ubijen DODUŠE u tijelu ali oživljen u duhu,u njemu otide i
propovjedati duhovima u tamnici…», «zato je i mrtvima navješteno evandelje..» , a ti bi da je Isus bio
baš mrtav !? Ajd oladi. Isus Kao duša-Krist,esencija,bio je u Nebu kod Oca,ušao u tijelo maternice da
bi se kroz tijelo pojavio u svijetu,i taj Krist ubijanjem tijela nije umro jer ono što dolazi sa neba ne
može biti ubijeno materijom,kopljem… Ajde napni vijuge…!


A što Pismo onda kaže da je on ubijen I da je umro?



SLAP : U biti pisao sam: mi smo dio tog pad svijeta,mi smo takoder pali andeli a zemaljska hijerarhija
Pada obuhvaca više,naprednije svijetove koji su u evolucionom razvoju svijesti duše na puno višem
nivou.
Ne reinkarnira se duša u životinjska tijela,to je nesavršeno istocnjacko ucenje. No oni su jaci od
«kršcana» koji puno više glupiraju.


Zanimljivo,baš to kažu I Vede,da ima više palih svjetova,da postoji hijerarhija pada.Ma vidim ja da si
ti neki New Age cušpajz.Cudi me da te Gogo vec nije spržio ognjem jer mu I Vede prljaš.Jarane ajd ti
ispitaj tu tvoju tetku koja te sve ovo naucava u kojoj je masonskoj loži pa dame preferira na neko
naftno polje,da imam za džeparac…uj,uj…


SLAP : U Dekalogu se kaže da sinovi ispaštaju grijehe otaca. Laž. Svako ispašta svoj vlastiti grijeh a
ne tudi. Izucavaj: Gal. 6:5,Jeremije 31:29,Ezekilj 18:20,1-20,bog kaže da je to ljudska ideja da sin
može trpjeti grijehe otaca, …


SLAP : Biblija u SZ naširoko uci da je Bog naredio da se izvode žrtve i ubijanja životinja . LAŽ.Tu
demonsku nauku proroci odbacuju,tj. jahve se javlja da to demantira: Jeremije 7:22 citaj gdje Bog
kaže da Mojsiju nije u vezi toga ništa neredio,isto citaj 8:8, Psalamist 40:7 isto kaže «Paljenice..ti ne
tražiš». To je striktna cinjenica da su žrtvovanja životinja laž.



Pa ajd ti onda nama objasni šta je istina a šta laž,šta treba citati a šta je podmetnuto pa da to citamo
a ne ovako patimo se "kontradiktornostima"…Jado jadni tu se misli na opravdanje.Hebreji su mislili da
što više nakolju to ce se opravdati.To se zove opravdanje djelima I prisutno je u paganskim religijama
oduvijek,ne bi li se kako umilostivio bog,pa su ga I oni u svojim otpadima prihvatili.Odnosno,nema tu
hoceš neceš to ti ne gine udaljiš li se od Hrista.De majke ti pocni proucavati Bibliju kontekstualno a ne
gdje ti prdne cabar.I klekni malo pa se moli za vodstvo pre proucavanja.Ovako covjece ni ateisti ne
omanu…


SLAP : «Uskrsavanje» u starom tijelu,u materiji je vampiristicka nauka. Nisu bitni tjelesni atomi. Po
prirodi stvari neki covjek može biti pojeden od životinja ili istrunut u zemlji a životinje ili biljke koje su
tu rasle bivaju pojedeni od drugih ljudi. Ciji ce biti atomi kod uskrsnuca,u cijem ce se tijelu
pojaviti,hoce li biti otimanja izmedu «uskrslih» za atome koje su imalu dok su umirali? Tu nešto
smrdi?


Rekoše li Hebreji Hristu da je u njemu davo?
A Bogu je toliko teško da covjeka oformi za tili cas kakav je bio?Evo ti jedan textic za malo
(mo)mentalne gimnastike a ti meni reci u kakvom su obliku bili ovi koji su ustali,pokazali se ljudima I
gdje odoše posle?
Opet povika Isus iza glasa; tada ispusti duh svoj.
MAT 27:51 Tada se zavjesa hramska razdera na dvoje odozgo do dolje, zemlja se potrese, hridine se raspuknuše,
MAT 27:52 Grobovi se otvoriše, i mnoga tjelesa svetih, koji su bili preminuli, uskrsnuše.
MAT 27:53 Oni izadoše iz grobova po ukrsnucu njegovu, udoše u Sveti grad i pokazaše se mnogima.
MAT 27:54 Kad satnik i ljudi njegovi, koji su stražili kod Isusa, vidješe da se zemlja trese i drugo što se dogodilo,

SLAP : ali u daleko «tajanstvenijim» kršcanskim ucenjima imamo i razumijevanje objave da ce s..


Jarane,ovime si sve rekao…Najbolje je kad dode neko iz tih novih objava pa mijenja Pismo I kaže
kako oni koji su ga sastavljali nemaju pojma.O takvima Pismo itekako mnogo govori…Ne bih ja bio
na tvom mjestu ni pod razno…

SLAP : Prije tog opceg materijalnog ognja,sve duše ce se osvijestiti i procistiti /i one u cistilišnom
paklu./



I ovo govori od koje si fele.Tipicno pricanje mnoštva crkava kako ce se svi spasiti.Još kad bi to pisalco
u Pismu baš bi bilo lijepo…Slape,burazeru,navukli su te I to žestoko,cupaj se odatle kako znaš I
umiješ,guraj I rukama I nogama jer te velika voda nosi…


SLAP : isto tako piše da ce se neke duše «spasiti kroz oganj»,isto tako piše da je Bog taj oganj koji
proždire /grijeh/ jer u ognju se ocituju grijesi ali i uništavaju



Umalo da pogoriš poentu.Oganj znaci I nevolje.To možeš vidjeti po opisu kad je Avram uspostavljao
zavjet sa Bogom I prinjeo one žrtve,izdjelio ih na pole.Kad se probuio vidjeo je pušenje dima I
ognja.A kada je Mojsije bacio pepeo u zrak kao jedno od zala cini mi se Hebreji su znali da je njihovim
nevoljama kraj,da se oganj njihovih muka iz prorocanstva završio I da ce uskoro biti slobodni.Barem
su to morali znati po znacima koji su se ocitavali pred njihovim ocima…


Slap : SVE DUŠE CE SE VRATITI BOGU PA I DUŠA SATANE.



Ovime si finiširao do bola…Gdje u Bibliji piše da ce se sotona spasti,majke ti?
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 08:17   #100
Ebenezer, stalno spominješ Bibliju.
Ali probaj shvatiti da ima ljudi koji ne vjeruju Bibliji.

Kao kad bi ja tebi išao nešto dokazivati tako što se stalno pozivam na neku tamo knjigu koja tebi ništa ne znači.
Ne bi bilo nikakvog efekta, to bi za tebe bile samo prazne riječi.

Kužiš?
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.