Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 08:55   #1
Loš nalaz spermiograma

Pozdrav!
Prije godinu dana muž je imao dijagnozu teratozoospermia,ali nismo nešto intezivno radili na bebi,jer sam ja morala smršaviti (dosta)a on je puno putovao i sad smo ponovo krenuli u "ofenzivu" .
Sad je ponovo bio i nalaz je oligoasthenoteratozoospermia.-smanjen broj spermija u ejakulatu,tek ponešto pokretnih spermija s progresivnom gibljivošću.Fertilnost smanjena i predlažu IVF.
Problem broj 2 su moje kile (105 ,na 1,70 cm)i policistični jajnici,lagano povišen šećer.Štitnjača pod kontrolom.
Dali je netko imao slična iskustva i što napraviti.Ja sam na dijeti,tj.promjenila sam prehranu,pazim što i kad jedem,skinula sam od prošle godine 15 kila (da...da,bila sma kao ormar).Ginekologica me tješi da su i deblje od mene rodile ali me strah.I taj IVF,jel to bolno?Koji je postupak?
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:32   #2
ja ti mogu dati odgovor samo što se debljine tiče- moja susjeda isto 100 kg ima, a evo 3 beba na putu, nikad nikakvih problema zbog kila nije imala.
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:50   #3
nemoj se nikako bedirati radi loseg spermiograma....iz pouzdanih izvora znam da rezultat uopce ne mora biti tocan...mogu ti reci da je nalaz katastrofican pa da zatrudnis odmah nakon toga jer kvaliteta sp ovisi o jako puno faktora, umoru, stresu, ev.bolestima, cak i prehrani neposredno prije davanja uzorka i ako date uzorak u jedan laboratorij danas rezultat moze biti los a vec nakon par dana sasvim dobar zato ga svakako ponovite i to u drugom laboratoriju, jer nesto malo ovisi i o ljudskom faktoru, jer postoje neke formule s kojima se broj sp mnozi i dodje do detaljnije interpretacije rezultata...prerano vam je za ici na ivf, ali eto, kad budete poceli razmisljat o tome (a nadam se da nece bit potrebe ) znam da je prvi korak otici u kliniku za neplodne parove na razna testiranja, al ne znam na koja jer na srecu mi nismo bili...a i ako spermiog.bude ponovljeno los, znam da muski mogu piti razne stvari da to poprave, imas o tome na stranicama rode....drzim ti fige da za godinu dana u ovo vrijeme mazite svoju bebolinu
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:56   #4
mislim da bi tm trebao piti neke vitamine i još neke tablete za povećanje broja spermija i za povećanje njihove pokretljivosti, ali o tome bi ti trebala tvoja gin više reći.
ja sam imala previše kg kad sam ostala trudna, isto imam pcos, štitnjača me zeza i tako, ali evo imam bebana od 8 mj u svakom slučaju možeš ostati trudna, ali mora se tm malo angažirati.
IVF ne znam da li boli, za to se moraju javiti one koje su išle.
želim ti puno sreće

Zadnje uređivanje chiara : 12.11.2007. at 14:30.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:53   #5
Hvala drage moje!!!!
Utjeha mi je i za kile,iako znam da bi bilo najbolje da dođem barem na 75-80,ali tko če to dočekati...5 godina u braku,ja skoro 31 a dragi 33.
Chiara koliko si visoka i koliko si dobila u trudnoći???
Za spermiogram sam čula da ovisi o masu toga.Moj dragi dosta puši i nikako da se odvikne,uf.
hvala još jednom
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:25   #6
da, i pušenje isto utječe na pokretljivost plivača
visoka 175. dobila sam 12 kg, ostalo još pola
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 12:57   #7
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Problem broj 2 su moje kile (105 ,na 1,70 cm)i policistični jajnici,lagano povišen šećer.Štitnjača pod kontrolom.
Dali je netko imao slična iskustva i što napraviti.Ja sam na dijeti,tj.promjenila sam prehranu,pazim što i kad jedem,skinula sam od prošle godine 15 kila (da...da,bila sma kao ormar).Ginekologica me tješi da su i deblje od mene rodile ali me strah.I taj IVF,jel to bolno?Koji je postupak?
Ako te tješi.. ja sam ostala trudna sa kilažom kao taj ormar o kojem govoriš, samo 12 cm višlji! Štitnjača mi je isto od uvijek blago poremećena (čitaj-premalo za ljekove ali dovoljno da zeza), imala sam prije trudnoće miom na maternici..

I rekli su mi da zbog mioma i trudnoće moram smršaviti prije nego na išta pomislim.. A kako sam cijeli život na dijetama, pa malo izgbim, pa se vrati, više mi je puko film i rekla sam da sad više ne čekam ni sekunde. Hvala Bogu pa te kile nemam od jučer, da bi mi to bio šok za organizam, nego sam takva od puberteta sa manjim oscilacijama.

I evo me sutra u 19.tjednu trudnoće. Sve ide po planu i programu! Šećer kontrolirala i sve 5, na zadnjem vaganju sa 17 tjedana sam bila na +1,5kg.

Što se tm-a tiče.. nemojte se preveć uzrujavati nego potražite drugo mišljenje i krenite u to odmah! Jer što prije krenete to su šanse veće da prije sve i riješite!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:43   #8
Ej mala tirkizna super da si trudna,tako mi je drago kad čujem takve vijesti .I super si malo dobila kila.Ma sve 5!
Ugodnu i veselu trudnoću ti želim
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:12   #9
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Ej mala tirkizna super da si trudna,tako mi je drago kad čujem takve vijesti .I super si malo dobila kila.Ma sve 5!
Ugodnu i veselu trudnoću ti želim
I ja tebi što prije ovo blaženo stanje!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 20:20   #10
Dali netko može da mi kaže kako da poboljšam svoj spermiogram, nalaz je zadnji teratozoospermia a bilo je svega do tada, dajte molim vas samo provjerena metoda...mislim na onu sa kojom je netko od vas uspio poboljšati opće stanje nalaza.
kiki_fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 20:24   #11
eto, mm je imao oligoasthenozoospermiju, tvoj nalaz nije tak los. on je pio vitamine cink i selen i caj od piskavice, pa ja ostala prirodno t nakon 3 ivf-a. probaj s tim vitaminima, imas jedan topic cijeli o poboljsanjju spermica na rodi, kako ste popravili spermiograme pod potpomognuta, pa pogledaj.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:17   #12
cink je jako dobar za pokretljivost spermića,,,a ti probaj sa čajem od vrkute kroz par mjeseci...ja imam pcos, menge nikad na vidiku, al me vrkuta dovela u red i dobili smo bebača
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:51   #13
curke MM je u 5mj bila dijagnoza teratozospermija, pomirili smo se s činjenicom da nećemo dobit bebu prirodnim putem i 3mjeseca kasnije ja ostala trudna na najprirodniji način. Znam još par parova kojima je bio loš spermiogram, a o ženskim problemima da i ne govorim i svi su uspjeli zato ¸ne odustajte
pcelicakarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 16:25   #14
ako netko treba tribestan imam viška 4 kutije, mogu dati povoljno
fbsm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:39   #15
MM je imao sličan spermiogram, samo bez teratospermije, dakle bili su zdravi,ali preporučena nam je ivf oplodnja(icsi), i evo trenutno imamo bebača od 11 mj. U spjeli smo iz prvog puta. S obzirom na tvoje godine i godine tvog muža, a i s obzirom na nalaz mislim da nemate šta više čekati..što prije se naručite u neku kliniku za neplodnost, jer teško da ćeš ikakvim vitaminima i sl. popraviti nalaz. Govorim iz osobnog iskustva, nemoj bez veze bacati novce, jer ako uđeš u postupak potpomognute oplodnje trebat će ti svaka kuna. Što se tiče tvoje kilaže,ona je najmanje bitna u postupku začeća, ali može ti predstavljati problem u trudnoći(dijabetes, visoki krvni tlak i sl..), tako da ne bi bilo loše ako možeš ipak smršati još malo. Meni sam postupak oplodnje, dakle punkcija jajne stanice(a bila je bez anestezije jer na vv nemaju anesteziju) nije bila jako bolna,ali to ovisi o broju stanica, o stimulaciji, o pragu boli i slično. Embriotransfer isto uglavnom nije bolan,rijetko se desi da nekome bude, ali to opet ovisi o građi grlića maternice, tako da što se toga tiče ne boj se,samo hrabro i ne čekaj predugo jer vidiš koliko je novi zakon zakomplicirao sve, tako da što prije krenite u borbu i želim ti jednog i(a može i više) slatkog bebača što prije. Sretno i ako te nešto još zanima pitaj...
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:47   #16
Exclamation Padutin & Proviron - prodaja

Ne znam da li je nekome od vas sa lošijim nalazom spermiograma urolog ili androlog propisao Proviron i/ili Padutin... MM ima oligoasthenospermiju i urolog je preporučio da pije to dvoje, međutim, kako lijekova nema kod nas za kupiti , uputio nas je odmah u Austriju, uspjeli smo ih nabaviti. ALI... Idući mjesec smo u postupku za MPO a kako bi te lijekove trebalo piti min. 3 mj. kako bi se vidio neki napredak, nama to baš i ne paše
Tako da prodajemo 6 kutija Provirona (po 50 tableta, rok trajanja 04./2014.) i 3 kutije Padutina (po 100 tableta, rok trajanja 04./2013.).
Sve skupa smo platili cca 280€ i prodajemo ih za toliko (2000 kn).
Za sve dodatne info, pošaljite mi pp.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:08   #17
MM je imao oligoasthenoteratozoospermia, a ja pak ciste na jajnicima. Mjesečnica mi je dolazila svakih 3-4 mjeseca i nikakva terapija s antibaby pilulama nije popravila moje stanje. Počeli smo prije godinu dana raditi na djetetu i to nikako nije išlo dok ja nisam počela piti vrkutu (svaki dan tri puta dnevno) i tako 10 mjeseci, a mm je za to vrijeme pio cink, magnezi, folnu kiselinu, L´arginin , čaj od piskavice i ginseng, jeo puno meda i oraha, te mu se spermiogram sa 6 mill/mil došao na 17 i ja sam ostala trudna prirodnim putem...
Eto, nadam se da sam nekome pomogla i želim svima puno sreće...
slatkicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 20:58   #18
Volume(ml) 6.700
Likvefakcija NORMALNA
pH 7.7
St.spermatog <1,0
Leuk.(mil/ml) <1,0
Vitalnost% 63
HOS% 37
Morfoloska obiljezja UREDNA

total conc. 79,7mil
motility 30%
rapid cells 26%



Moze li mi netko objasniti koliko je los ovaj spermio..hvala
nikolson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 15:51   #19
Ja i supruga pokusavamo vec 2 godine dobiti bebu ali nikako ne uspjeva.
Bio sam na pretragama tj samo spermogram i diagnoza je bila prvi put:
brzo umjereno pokretnih: 0%
sporo umjereno pokretnih:28%
neusmjereno pokretnih:6%
nepokretnih:66%

Moram vam reci da me to jako pogodilo jer sam covijek od familije i volio bi svoje dijete vise od icega.
proslo je godinu dana nakon nalaza i nista nismo uspjeli promjeniti sto se bebaca tice pa sam odlucio ponovno otici na test.

drugi test(nakon godine dana)

brzo umjereno pokretnih: 0%
sporo umjereno pokretnih:2%
neusmjereno pokretnih:2%
nepokretnih:96%

Neznam vise sto mi je ciniti..imam 29 god kao i supruga..
Ljecnik mi je preporucio podpomognutu oplodnju,a meni je to nepoznanica kao i sve ovo..
ako moze netko da me malo uputi bio bih zahvalan..
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 16:34   #20
Quote:
split 123 kaže: Pogledaj post
....
Bok...
Ovo izgleda kao "jako gadni" astheno....
A kakav je ostatak nalaza?

Koja je količina, kakva je morfologija?
PH, viskozitet?
Sve to igra ulogu za potvrdu nalaza...

Jesi radio bris uretre i mikrobiologiju ejakulata? Da se vidi da li je to zbog neke upale...
Pregled kod urologa/androloga?


Kako god, ako je nalaz konstanta, što očito jest, ne gine vam MPO (potpomognuta), a to vam traje puuuno vremena. Tako da što prije krenete, prije se informirate, prije počmete, prije dođete do željenog cilja...

Ima ovdje tema "Potpomognuta oplodnja" i "MPO chat", pa slobodno pitaj što te zanima....

Sretno vam
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.