Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 13:34   #41
Quote:
boxer-kai kaže: Pogledaj post
Ja sam napravi WPA zastito od 13 znamenki i meni to ne treba kad se spajam jer me automatski spoji...no zanimljivo je ako ugasim modem i idem se spojit on trazi sifru tj ponudi mi vec napisanu ali ta napisana nema 13 tockica nego manje...i spoji mi kad kliknem da spoji...zasto mi nije 13 tockica kao sto mi je sifra sa 13 znamenki????? Al ako obrisem te tockice i idem ja upisati jedino prihvati stvarno pravu lozinku koju sam smislio sa 13 znamenki dakle nece nista drugo pa me to zbunjuje... uz to vidio sam jucer da mi usporio net i ja ugasim laptom i vidim na ruteru bez obzira sto nisam spojen meni promet ide tj trepce ta lampica za promet a do sada nije treptala...ocito mi neko krade???Kako sad da se zastitim???promjenio sam lozinku no ne znam jel vrijedi ocito neko mi probije...
kao prvo, savjetovao bih ti da si kao zaštitu staviš niz znamenki od barem do 20-33 znamenke, kak je netko i napisao već tu... kod mene je ovakva situacija --> kad jednom upišem svoje znamenke ( šifru ) i spojim se na net, više ih ne moram ponovno upisivati sve dok mi je komp upaljen i makar mi s vremena na vrijeme pukne veza jer se reconnecta brzo... no, kad zgasim komp ili iskopčam ruter iz struje, opet se moram spojiti, tj. upisati svoju šifru...
tak da ja ne znam kak se ti uspiješ spojit na net bez ponovnog upisivanja šifre, a iskopčao si modem/ruter iz struje ?
što se tiče treptanja lampica, onda bi uvijek trebale treptati, bez obzira na to jel ti skidaš ili ne, dokle god ti je ruter/modem ukopčan u struju... ak sam u krivu, nek me netko ispravi...

ak si u brizi, jednostavno promijeni šifru u neku puno dužu ( preko 30 znamenaka ) i kompliciraniju ( velika slova, mala sloba, znamenke )...
Sandstormer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 18:11   #42
Quote:
Sandstormer kaže: Pogledaj post
no, kad zgasim komp ili iskopčam ruter iz struje, opet se moram spojiti, tj. upisati svoju šifru...
tak da ja ne znam kak se ti uspiješ spojit na net bez ponovnog upisivanja šifre, a iskopčao si modem/ruter iz struje ?
Nisi si dobro namjestio wireless postavke. Jednom namjestiš sve, jednom (prvi puta) upišeš šifru za spajanje i to je to. Više nikada je ne upisuješ. Niti je trebaš znati na pamet.

Ako koristiš Windowse za spajanje, odi u Control Panel > Network Connections pa na Properties od Wireless Network Connectiona. Tamo odi na Wireless Networks tab i pod Preffered networks si namjesti svoju mrežu. Kad tamo jednom namjestiš sve kak spada, više nikada ne moraš upisivati šifru za spajanje...

A ako koristiš neki drugi program za spajanje (npr. koji dolazi s driverima wireless kartice), onda prouči njegove upute.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 04:07   #43
ne spajam se preko Windowsa ( u užem smislu ), nego preko softvera koji sam dobio uz USB wireless adapter, dakle nemam wireless karticu... a opet nisam skužio kak da namjestim da ne moram svaki put ukucavati šifru... al thanx na prosvjetljenju, do sad sam mislio da je moja situacija normalna...
Sandstormer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 00:30   #44
Zahvalila bi se moderatoru koji me je uputio na ovu temu i ispričala zbog otvaranja teme (iz neznanja).
Moj upit je slijedeći:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=24018740&postcount=1
Nemam WPA2-PSK već WPA2 Personal. Jel to isto?
Molila bi pomoć.
Unaprijed se zahvaljujem i ispričavam jer stvarno ne razumijem jezik kojim se ovdje govori.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:38   #45
Još uvijek molim pomoć nekog tko se razumije u moj problem. Hvala.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:42   #46
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Nemam WPA2-PSK već WPA2 Personal. Jel to isto?
da, to ti je isto....
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:38   #47
odem na network and settings.
Izaberem security Wpa2 personal.
Utipkam šifru tipa IvanaIvanić19021956Zagreb.
Kad to napravim više se ne mogu spojiti skroz dok ne poništim tu radnju.
I po kojem sistemu lozikne bi onda drugi mogli uz moju dozvolu koristiti moj bežični?

Imam vistu, spojena sam preko d-linka od T-coma, a u njega je uštekan wireless.
I dalje potrebna pomoć.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:52   #48
Namještanje wireless postavki se sastoji od dvije faze, namještanja routera i namještanja računala.

Prvi korak je namjestiti router. Odi u postavke routera (web browser, vjerojatno 192.168.1.1), nađi wireless security, stavi WPA2-PSK (ili WPA2 Personal, ista stvar), dodatno stavi AES (ako imaš ponuđeno uopće, između AES i TKIP) i upiši šifru u za to predviđeno polje. Spremi promjene. Kada ih spremiš, biti ćeš disconnectana (ako si bila spojena preko wirelessa).

Drugi korak, namještanje računala. Sada radiš ono što si prije opisivala. Namjestiš sve kako treba (tako da sve bude identično postavkama koje si stavila na routeru). Spremiš promjene i connectaš se.

Ako želiš dati nekom drugom da se spoji, kažeš mu da imaš namješteno WPA2-PSK/AES i daš mu šifru. Onda on na svom računalu namješta isto što si i ti namještala (ovaj tvoj drugi korak).

Još jedna napomena. Nemoj u šifri koristiti hrvatska slova (šđčćž). Dovoljan ti je ovaj skup: [a-zA-Z0-9]
I preporučam da ti šifra bude što dulja (max. 63 znaka). Nemoj staviti ispod 20 znakova. I izbjegavaj prave riječi. Puno bolje je staviti nasumičan niz slova i znamenki, pogotovo zato jer tu šifru ne moraš znati na pamet (jer je ne moraš upisivati svaki put, nego samo prvi puta kada namještaš postavke).

Pazi da ne fulaš nešto u ovim koracima (pogotovo kod upisivanja šifre) jer ako nemaš mrežni kabel pri ruci, a nešto fulaš, lako moguće da ćeš morati resetirati router na tvorničke postavke... Ali, u svakom slučaju je dobro imati taj kabel pri ruci. Vjerojatno si ga dobila s routerom. Ako nisi, bilo bi dobro da ga kupiš.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:26   #49
Prvi korak kužim.

kako ide drugi korak? :nezna:
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:52   #50
Tu ti ne mogu puno pomoći pošto sam ja na XP-u. Potraži sama negdje u nekakvom Control Panelu u Visti ili čekaj da ti ovdje netko objasni. Ili proguglaj "vista wireless settings"...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 11:22   #51
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Prvi korak kužim.

kako ide drugi korak? :nezna:
Ako ti je na laptopu uključena wireless antena (svijetli nekakva lampica pored koje je neka oznaka antene s krugovima okolo ili nešt slično), onda desno na taskbaru pored sata trebaš imati nekakvu ikonu za mrežu (monitor s ixom ili čini mi se one stepenice). Klikneš na tu ikonu i tražiš dostupne wireless mreže. Kad skužiš svoju - klik na nju i connect. Nakon toga će te tražiti da upišeš sigurnosne postavke tj. lozinku koju si upisala u ruter.
Ovo ti je jako pojednostavljeno, ima tu još puno detalja koji bi mogli zezati, ali ne moraju
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:08   #52
a di je taj router? di mogu to podesiti? na kojem kompu? jer meni je modem od adsl-a spojen na komp, a to za wirlesse mi treba na lap topu jer me pita security key...ne kužim se baš pa ako neko može malo pojasniti...
olympya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:51   #53
Quote:
olympya kaže: Pogledaj post
a di je taj router? di mogu to podesiti? na kojem kompu? jer meni je modem od adsl-a spojen na komp, a to za wirlesse mi treba na lap topu jer me pita security key...ne kužim se baš pa ako neko može malo pojasniti...
kompjuter koji je spojen žicom na ruter, u njegovom IE ili Firefox pretraživaču upišeš kao adresu 192.168.1.1 i uđeš u njegove postavke. Tražit će te username i password (to ti piše u knjižici koju si dobila uz ruter) i onda ideš tamo u wireless postavkama, tamo je uključena wireless zaštita i upisan je password za pristup wirelessu, taj password treba upisati na laptopu kad te zatraži prilikom spajanja na wireless.
Eto to je ukratko
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 12:35   #54
ja vam preporučam backtrack 4 ili 3 ... svejedno

odličan izbor
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:21   #55
Evo imam jedno pitanje spoijo sam se preko wlana na internet interesira me dali je dovoljna zastita da mi se netko ne ubaci na moj korisnicki racun upis brojeva koji se nalaze na naljepnici ispod modemu znaci onaj key ako nije dovoljno neka mi netko objasni postupak sta ciniti. Hvala.


---
Jesi uopće pročitao prvi post ove teme?
Mod.

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 26.01.2010. at 22:04.
SONY 200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:47   #56
PLIZ HELP!

e ovako..cimerica nam je promjenila šifru i ime mreže i sad se ja ne mogu spojit. i nakon dugooo vremena skužila sam da ona ima WPA2-PSK, a ja WPA. vjerovatno se zato ne mogu spojit ne? njoj neće spojit ako se na nešto drugo prebaci jer je valjda tako konfigurirala sa ovima iz službe za korisnike.
ako bi bio netko ljubazan pa da mi da link i ukratko objasni kako da nabavim WPA2-PSK da se konačno i ja mogu spojit!
__________________
Don't get me upset.
Matea učiteljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:00   #57
Quote:
Matea učiteljka kaže: Pogledaj post
e ovako..cimerica nam je promjenila šifru i ime mreže i sad se ja ne mogu spojit. i nakon dugooo vremena skužila sam da ona ima WPA2-PSK, a ja WPA. vjerovatno se zato ne mogu spojit ne? njoj neće spojit ako se na nešto drugo prebaci jer je valjda tako konfigurirala sa ovima iz službe za korisnike.
ako bi bio netko ljubazan pa da mi da link i ukratko objasni kako da nabavim WPA2-PSK da se konačno i ja mogu spojit!
dajte ljudi pomagajte! hitno mi je! mislim da je ono što mi treba drugi dio iz točke 2. u prvom postu. odnosno, router ima WPA2- PSK ali moj laptop nema.
__________________
Don't get me upset.
Matea učiteljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:10   #58
Quote:
Matea učiteljka kaže: Pogledaj post
dajte ljudi pomagajte! hitno mi je! mislim da je ono što mi treba drugi dio iz točke 2. u prvom postu. odnosno, router ima WPA2- PSK ali moj laptop nema.
Ako tvoja wireless kartica na podržava WPA2-PSK, nikako.
Jedino da mijenjate način zaštite u ruteru.
Postavite na ruteru zaštitu na WEP i postavite filtriranje po MAC adresi tj. dodajte MAC adrese uređaja kojima dozvoljavate pristup vašem Wirelessu.
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 01:10   #59
Quote:
WiseGuy kaže: Pogledaj post
Ako tvoja wireless kartica na podržava WPA2-PSK, nikako.
Jedino da mijenjate način zaštite u ruteru.
Postavite na ruteru zaštitu na WEP i postavite filtriranje po MAC adresi tj. dodajte MAC adrese uređaja kojima dozvoljavate pristup vašem Wirelessu.
mah,nit se cimerici da to opet mjenjat nit meni. skinula sam njemački program za wireless koji ima WPA2 i sad se preko toga spajam
__________________
Don't get me upset.
Matea učiteljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:40   #60
zaboravio password

Prije godinu dana sam zaštito wireles mrežu.Sada primjećujem da me comp
upozorava da moja mreža nema zaštite.I tako idem da ću da ću postaviti
zaštitu kada ono zaboravio staru lozinku i pasw. Imam neki speed touch.

Ako može neki savjet.
mao ce tung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.