Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2008., 17:30   #141
Već mi je lakše...
Drago mi je da se ipak nećeš samnom svađati jer bi sigurno izvukla deblji kraj .
Primaš me u društvo wannabe mamica iako još nisam prošla kvalifikacije za članstvo ?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 19:01   #142
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
kunki...nešto je divlje u zraku...ja se smirila ti povampirila


Seven dobrodošla si, ja sam ti bila vatreno krštenje, sad ćeš sve wannabe preživit
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 21:26   #143
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Već mi je lakše...
ma hormoni nam divljaju od pokušavanja, želja i nada. ja isto nisam normalna a tek sam na početku, kao i ti. al šta ćeš, velika želja svaki neuspjeh čini još većim porazom...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 11:48   #144
Hello svima...evo, i ja nova
Mi još nismo počeli raditi na bebaču; uskoro...poslije ljeta
Čitajuči malo...vidjela sam da se "to" ne hvata tako brzo , pa me malo strah! Počela sam gutati ulje nočurka i mogu vam reči da pomaže (kod plodne sluzi primjetila sam poboljšanje...)!
...ovo je sve od mene...
Pozdrav!
CIPOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 11:56   #145
Cipolina nemoj se brinuti, uzmi u obzir da se ovde uglavnom jave žene koje imaju problema, isto tako oko mene su sve žene iz prve zatrudnile. Ulje noćurka kažeš? Ajde da i to probam.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 12:07   #146
Bok svima!
I ja sam nova. Kao što se vidi po broju postova, ne nova na Forumu, ali nova na ovom PDF-u-
Zapravo ve sam pisala prije par mjeseci, tada sam samo najavila da planiram na ljeto biti wannabe. I sad sam tu. Kao prava wannabe.
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:05   #147
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Cipolina nemoj se brinuti, uzmi u obzir da se ovde uglavnom jave žene koje imaju problema, isto tako oko mene su sve žene iz prve zatrudnile. Ulje noćurka kažeš? Ajde da i to probam.
Hvala ti, Kinki! Probaj ulje (u kapsulama, ne tekuće)...meni je full pomoglo!
CIPOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:09   #148
Drage moje wannabe mamice...

Čitala sam o Jonasovoj metodi u prijašnjim postovima i zanima me koliko zbilja ima istine u tome s obzirom da po se izračunu povoljni datum za začeće može poklopiti s neplodnim danima i danima menstruacije .

Već sam luda od čekanja da dragi i ja počnemo raditi na djetetu, jedva čekam da dobijemo zeleno svjetlo od ginekologice. Unaprijed se bojim da ću nakon tih svih boleština imati problema sa začećem...

Nalazi od dragog još nisu gotovi, ja idem u utorak ponovno radit briseve na Klamidiju i E.coli. Nakon toga ćemo vidjet što je s Hpv-om, nadam se da koloskopija neće pokazat kondilome .

Nema keksanja već mjesec dana i skroz sam skrenula . Sanjam da sam trudna i budim se s rukom na trbuhu.

Danas mi je posebno depresivan dan .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:52   #149
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Drage moje wannabe mamice...

Čitala sam o Jonasovoj metodi u prijašnjim postovima i zanima me koliko zbilja ima istine u tome s obzirom da po se izračunu povoljni datum za začeće može poklopiti s neplodnim danima i danima menstruacije .

Već sam luda od čekanja da dragi i ja počnemo raditi na djetetu, jedva čekam da dobijemo zeleno svjetlo od ginekologice. Unaprijed se bojim da ću nakon tih svih boleština imati problema sa začećem...

Nalazi od dragog još nisu gotovi, ja idem u utorak ponovno radit briseve na Klamidiju i E.coli. Nakon toga ćemo vidjet što je s Hpv-om, nadam se da koloskopija neće pokazat kondilome .

Nema keksanja već mjesec dana i skroz sam skrenula . Sanjam da sam trudna i budim se s rukom na trbuhu.

Danas mi je posebno depresivan dan .
Draga kao prvo, dođi nam na wannabe temu. Tamo je uvik živo. Koliko ja znam ni klamidija, ni HPV ni ešerihija ne moraju spriječit trudnoću, ali su opasne za plod ove dvi beštije.

Što se tiče Jonasove metode, bila je jedna wannabeica koja je po toj metodi kao zatrudnila. Meni se već 2 puta poklopila sa ovulacijom pa ćorak. Šta ja znam, valjda se tu puno zvijezda mora posložit, ali pokušaj, ništa ne gubiš!

Držim fige za uredne nalaze! BTW, i moj muž stalno sanja da ja rađam blizance
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:50   #150
Molila bi nekog strpljivog ljudova da mi pojasni malo kako se mjeri bazalna temperatura i kad je ovulacija tad!Ja ono sve citam i nist mi nije jasno!Mozak mi odumro!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:58   #151
Imam jedno pitanje ...

Čitala sam o načinima određivanja ovulacije jer svoju nikako ne mogu skužiti... Zadnja menga mi je došla 4.06. i trajala je do prije dva dana. Sad sam primjetila cervikalnu sluz na dnevnom ulošku i rasteže se kao žvakaća guma . Da li to znači da mi stiže ovulacija, ili već ovuliram ( malo je prerano ) ?
Nažalost, ne mogu se keksati dok ne riješim boleštine, ali me zanima. Čisto informativno .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:08   #152
Bog cure, pozdrav svima. Evo da vam se i ja pridružim. I ja bi htjela jednu malu bebe, doći će vjerovatno u pravo vrijeme, ali ja bih htjela da to bude što prije.
Seven preporučila bih ti da mjeriš bazalnu temperaturu. To ti je najbolji način za određivanje ovulacije i plodnih dana.
Ja osobno imam kratki ciklus (23 -24 dana) i ovulacija mi je 10 - 11 dan. Također ova plodna sluz krene nekad i 2 dana prije ovulacije. Također bih ti preporučila da izvadiš hormone. Meni je progesteron nizak, pa vjerovatno zato ne mogu ostati trudna. Trebala bih krenuti sa Klomifenima, no svaki mjesec odgađam za slijedeći, nadam se da će se to prirodno uravnotežiti. No za sad ne ide.
Marfi bazalna temperatura se mjeri svako jutro od 1. dana M otprilike u isto vrijeme. Toplomjer držiš u ustima 5 min. Najbolje ti je uzeti klasični živin jer oni digitalni nisu pouzdani. Bitno je da temperaturu mjeriš čim se probudiš. Dakle, ne smiješ se dizati, ništa raditi. Otvoriš okice, toplomjer u usta i držiš 5 min. Najbolje ti je poći na stranicu http://www.fertilityfriend.com/ tamo se logirati i ubacivati podatke. On će ti sam reći kad ti je bila ovulacija. Prvi mjesec ti je zeznuto to što će znati tek kad prođe. Meni je temp cijelo vrijeme slična (linija gore, linija dole). Dan pred O padne, i nakon O poraste i na toj razini stoji sve dok ne dodje M. Na ovoj stranici preporučuju praćenje barem 3 ciklusa da bi onda mogla znati kad ti je O (pouzdano).
No, bez obzira i kad imate O to ne znači da ćete ostati trudne. Možete imati "ćorave" folikule, tj. prazne folikule, ili da vam je progesteron prenizak (kao u mom slučaju) pa se jajašce ne može ugnjezditi.
Uglavnom, ima dosta toga .....
N0_NAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 07:55   #153
No Name, nemoj pit klomifene ako i bez njih ovuliraš. Od njih ti se stanjuje endometrij a uz nizak P plod ti se tek onda neće moć uhvatit. Koliki ti je bio P4 na 21. dan ciklusa? Meni je od klomifena endometrij sa 12mm pao na 5mm, a ispod 6 nema šanse da se plod uhvati... Osim toga, klomifeni ti samo napumpaju folikule a ko zna jel ijedan ima jajnu stanicu... I ako ne uzmeš štopericu(ovitrelle) često se desi da od klomifena folikul ne pukne i nastane cista. Ako ne ovuliraš i stvarno ti treba nešto za poticanje ovulacije, traži gina da ti da Femaru. Ona je skupa-400kn uz recept, ali nema negativne nuspojave. Čuj, nekim ženama je klomifen pomogao, ali da sam prije znala što sad znam nikad ga ne bih pila, mislim da i ti trebaš znat ovo pa sama odluči...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 07:57   #154
Bog cure, da se predstavim i ja sam nova. Citam vase postove vec skoro godinu dana, ali zbog zdravstvenih razloga nisam smjela pokusavat. sada se trudimo vec (tek?) 3-4 mjeseca, aktualne su marulja i vrkuta do O, a poslije samo vrkuta i mogu reci da stvarno pomazu kod regulacije ciklusa i sluzi (dijagnoza PCOS pa mi je svaki ciklus od 35 dana fantasticno normalan, ali samo onda kad svaki dan pijem po 1L caja). tocnije O odredimo LH trakicama, ali sve sto smo do sad smo uspjeli je bila biokemijska trudnoca. radi drugih zdravstvenih problema (ima toga vise, da) imam i problem s implantacijom. drzite fige za dalje, ovaj smo mjesec opet bili vrijedni...
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 08:10   #155
Aleta vibre da uspije~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~i dođi nam na Wannabe!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 08:49   #156
Hvala, doci cu.. nisam bila skuzila jel su na wanabee samo "future to be mums", odnosno one koje vec cekaju ili su stvarno i "zeljelice", odnosno one koje se tek trude.. svejedno, eto mene i tamo, hvala jos jednom..
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:46   #157
Progesteron mi je bio 7 a donja granica je 21. Doktoru uopće nije jasno kako imam M, jer prema njegovom objašnjenju i za M progesteron bi morao biti viši. Ne znam da li ovako nizak progesteron znači da ja uopće nemam ovulaciju. Bila sam i na folikulometriji (ne taj mjesec) i prema njemu imam ovulaciju. Možda su u pitanju prazni folikuli. nisam dr, a ovaj moj nije baš pričljiv pa iz njega moram odgovore čupati klještima.
Pitat ću ga za tu Femaru. Jest da se plaća, ali nema veze obzirom da sam imala endometriozu i sama pomisao da bi mi mogla nastati cista me baca u komu, zato ustvari i nisam počela piti klomifen. Hvala na info
N0_NAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 08:14   #158
Quote:
N0_NAME kaže: Pogledaj post
Progesteron mi je bio 7 a donja granica je 21. Doktoru uopće nije jasno kako imam M, jer prema njegovom objašnjenju i za M progesteron bi morao biti viši. Ne znam da li ovako nizak progesteron znači da ja uopće nemam ovulaciju. Bila sam i na folikulometriji (ne taj mjesec) i prema njemu imam ovulaciju. Možda su u pitanju prazni folikuli. nisam dr, a ovaj moj nije baš pričljiv pa iz njega moram odgovore čupati klještima.
Pitat ću ga za tu Femaru. Jest da se plaća, ali nema veze obzirom da sam imala endometriozu i sama pomisao da bi mi mogla nastati cista me baca u komu, zato ustvari i nisam počela piti klomifen. Hvala na info
Draga moguće je da ti se folikul razvije ali ne pukne, to se meni desilo, jednostavno prestane rast i propadne. I zato ne dođe do ovulacije. Trebala bi ići na folikulometriju više puta mjesečno da se vidi jel se razvija i jeli puca. Ako budeš pila Femaru obavezno uzmi i ovitrelle, to ti je štoperica koja osigura da folikul pukne. Naravno, ginekolog će ti bit puno pametniji od mene jer ako si imala endometriozu sigurno postoji posebna terapija, ali pitaj ga, dosađuj, traži i drugo mišljenje, nek ti kaže koje su ti sve opcije.
Ginekolog ti ne može utvrdit dali ti folikuli daju jajne stanice. To se tek vidi kod umjetne oplodnje nažalost. I ja na to sumnjam jer sam imala nekad po 3-4 folikula i opet inseminacija nije uspila. A jesi li radila druge pretrage, tipa HSG i PTC???
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 08:18   #159
Pardon, PCT, post-koitualni test, tu se utvrđuje dali njegovi spermići prežive tvoje tjelesne tekućine. Ponekad se zna desit da par nije kompatibilan i njene tekućine ubiju njegove spermiće. U tom slučaju se radi AIH tj inseminacija.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 14:49   #160
HSG su mi napravili istovremeno kad su mi skinuli endo tako da je s te strane OK. PCT nisam još radila, MM nije radio ni spermiogram. Znam da bi sve to trebalo, napravit ćemo, ali nekako se sve nadam da će se dogoditi prirodno.
N0_NAME is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.