Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 22:44   #61
za Miocen2
--JA SE OPET ISPRICAVAM ali ti pises kao da sam ja zidovski vjrenik, no ipak
ja postujem i tvoja uverenja i muslimanska,i zidovska,i hriscanka...
i nijedna mi ne smeta. Ipak nebih o tome jer nije tema za te stvari ovde
hvala na svemu i bozlji blagoslov svima vama.
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 03:20   #62
"I od znakova Njegovih su noc i dan, i Sunce i Mjesec. Ne padajte na sedždu Suncu, ni Mjesecu, a padajte na sedždu Allahu koji ih je stvorio, ako Njega obožavate!"
(Kur'an 41:37)

Mislim da ovaj kur'anski ajet daje i više nego jasan odgovor onima koji optužuju Allaha i predstavljaju ga kao izmišljenog "Moon-God-a".

Poštovana gospođice/gospođo, stiliana,s obzirom kako "slatko" znaš napadati islam i pripisivati mu neistine,onda vjerujem da isto tako "slatko" razumiješ engleski,ako ti ovaj kur'anski ajet nije dovoljan,pa pročitaj šta o tome kaže i druga strana-islamski učenjaci!
Posijeti ovaj link---(http://www.islamic-awareness.org/Qur...h/moongod.html i upoznaj se sa mitom koji nekome poidvaljuješ iako nikakvog znanja o tome nemaš,kao ni većina ovih muslimana ovdje koji se barkaju sa nečim o čemu nemaju blage veze .
Braći muslimanima(pojedinima) bi bilo bolje da ne odgovaraju na nešto o čemu nemaju dovoljno znanja,već da pitaju!
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 21:08   #63
Quote:
stiliana kaže: Pogledaj post
Mene zanima zašto misliš da nisu? Koliko sam ja shvatila islamski monoteizam je usko vezan za Išmaela i priču o Kabi koja, po mom mišljenju, stoji na klimavim nogama. Opet, sve i ako je Allah jedan od poganskih bogova tj. ako je islam vjera uređena po uzoru na židovstvo ne vidim tu ništa sramotno ili manje vrijedno
-ispricavam se kasno sam zapazio tvoj post!
pa ovako ako se ne varam Allah znaci u prijevodu Bog,dakle Titula
A Jahve nije titula vec Ime; ako nijesam u pravu sto se tice prevoda Allah
ispricavam se svima a i pripadnicima Islamske vjeroispovjesti sa nadom da ce nam jedan od njih objasniti pojam Allah opsirije i bolje unapijed hvala i zamoljavam: SAMO Muslim. da mi daju odgovor a ostale clanove zamoljavam na razunjevanju HVALA
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 21:46   #64
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
-ispricavam se kasno sam zapazio tvoj post!
pa ovako ako se ne varam Allah znaci u prijevodu Bog,dakle Titula
A Jahve nije titula vec Ime; ako nijesam u pravu sto se tice prevoda Allah
ispricavam se svima a i pripadnicima Islamske vjeroispovjesti sa nadom da ce nam jedan od njih objasniti pojam Allah opsirije i bolje unapijed hvala i zamoljavam: SAMO Muslim. da mi daju odgovor a ostale clanove zamoljavam na razunjevanju HVALA
Pozdrav Harec!
Gore ti je link koji je ustvari studija islamskih učenjaka koja do temelja pobija ovaj mit o "Moon-god-u"!
Pažljivo ga pročitaj i dobićeš odgovor na svoja pitanja.
Pozdrav.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 21:59   #65
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Pozdrav Harec!
Gore ti je link koji je ustvari studija islamskih učenjaka koja do temelja pobija ovaj mit o "Moon-god-u"!
Pažljivo ga pročitaj i dobićeš odgovor na svoja pitanja.
Pozdrav.
-sa vjelikom zahvalnocu!!!!! ali tamo je sve na engeski koji ne razumijem
ako imas nesto na Hrvatski,Njemacki;Hebrejski dobro bi mi doslo ako ne hvala i pored svega ici cu tada na temu Islam pa cu tamo pitati.

-sva ti dobro i u svemu najbolje! harec
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 02:11   #66
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
-sa vjelikom zahvalnocu!!!!! ali tamo je sve na engeski koji ne razumijem
ako imas nesto na Hrvatski,Njemacki;Hebrejski dobro bi mi doslo ako ne hvala i pored svega ici cu tada na temu Islam pa cu tamo pitati.

-sva ti dobro i u svemu najbolje! harec
Kako nebi išli u off-topic,jer ovdje je tema o mitu "Moon god-a",
na pm ću ti ako Bog da odgovoriti uskoro na pitanje koje te interesuje,ako ovdje već ne postoji tema o istom,nisam siguran.
Svako dobro i tebi prijatelju!
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 04:43   #67
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
-sa vjelikom zahvalnocu!!!!! ali tamo je sve na engeski koji ne razumijem
ako imas nesto na Hrvatski,Njemacki;Hebrejski dobro bi mi doslo ako ne hvala i pored svega ici cu tada na temu Islam pa cu tamo pitati.

-sva ti dobro i u svemu najbolje! harec
Eto poslao sam ti pm,pa provjeri sanduče.
Pozdrav.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 05:57   #68
Jedna od razlika jeste ta što je Jahve Bog židova, a Allah je Bog arapa i nearapa.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 14:03   #69
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Jedna od razlika jeste ta što je Jahve Bog židova, a Allah je Bog arapa i nearapa.
Meni kao kršćaninu Alah nije Bog jer se moj Bog Jahve (koji je svoj izabrani narod Židovski vodio u vrijeme Starog zavjeta) objavio u Isusu Kristu. Spasenje mi je došlo od Židova. Amen.
El Pepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 15:38   #70
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
I što se, navodno, jedan Božji (Jahveov) poslanik hrvao sa Jahveom pa mu iščašio rame,
Nije to sto ti govoris, vec je stvar u tome sto se Bog ponekad objavljivao ljudima kao covjek ili angel, sa odredenim ciljem. Tako isto i to rvanje sa Jakovom. Uopce ne razumjes poentu price i dogadjaja rufaija a govoris o tome!!! Nije Jakov iscasio Jahveu rame, vec se Jahve pojavio u oblicju covjeka i hrvao se sa jakovom, kako bi ga poucio borbi i izostrio njegov borbeni duh. Radi se o dogadjaju gdje vidimo Bozju pedagogiju na djelu, a ne nesto nedostojno Boga, kao sto zelis prikazati!!! U pitanju je duhovno uzrastanje i vodjenje ka Bogu.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni... Sokolovo oro Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 22:54   #71
Allah i Jahve je jedan te isti Bog.

Religijski lideri tvrde drugacije cisto zbog manipulacije.
Lazu i to debelo.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:12   #72
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Allah i Jahve je jedan te isti Bog.
Dokazi.

Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Religijski lideri tvrde drugacije cisto zbog manipulacije.
Dokazi.

Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Lazu i to debelo.
Dokazi.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:50   #73
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
I što se, navodno, jedan Božji (Jahveov) poslanik hrvao sa Jahveom pa mu iščašio rame,
-sa potovanjem tvog misljena i uvjerenja,no vec sam pisao negde da se radilo o Andjelu a ne o Jahvi!!!!!!Da se ne ponavljam potrazit cu dge je to pa cu naznaciti.
-sa nikavom namjerom da se ubjedjujem ili da uvjeravam nekog!
-Bozlji blagoslov i mudrost zelim svakom pa i tebi! harec
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:56   #74
Quote:
El Pepe kaže: Pogledaj post
jer se moj Bog Jahve objavio u Isusu Kristu. Spasenje mi je došlo od Židova.
-sa dubokim postovaljem tvog uvjerenja no ja se neslazem sa ovom izjavom
tako bih zamolio da nam ineses gde si to citao/pronaso ?

-Puno uspjeha u tvom zivotu !!!
Mir ljudima dobre volje na zemlji !Harec
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 09:34   #75
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
-sa dubokim postovaljem tvog uvjerenja no ja se neslazem sa ovom izjavom
tako bih zamolio da nam ineses gde si to citao/pronaso ?

-Puno uspjeha u tvom zivotu !!!
Mir ljudima dobre volje na zemlji !Harec
Hvala na dobrim željama i ja tebi želim svako dobro, ali meni ne znači puno što se s tim ne slažeš. Ti na to imaš pravo, no to nemijenja na stvari. Što se tiče toga gdje sam to pročitao, moram reći kako iz činjenice da je Bog Trojedin, Isusova objava je Božja objava.
Iv. 1,18 "Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga objavi."
I drugi dio je iz Iv. 4,22
"Vi se klanjate onome što ne poznate, a mi se klanjamo onome što poznamo jer spasenje dolazi od Židova."
El Pepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:09   #76
Quote:
El Pepe kaže: Pogledaj post
Iv.1,18 "Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga objavi."
I drugi dio je iz Iv. 4,22
-hvala tebi takodje na nesponom odgovoru, ja sam kako vidi pogresno zakljucio smisao tvog gornjeg posta no sada shvatam sta si htio rjeci i mogu samo POHVALITI!!!!

i MIR i LJUBAV svijem i svakom !!!!Harec

Zadnje uređivanje Meadow : 18.09.2015. at 10:36. Reason: q
harec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 14:04   #77
Quote:
Prconjić kaže: Pogledaj post
A ovi Muhamed je prepisiva iz Biblije i nešto doda sa strane, možda je doda drugo ime a mislija na JHVH. E ako stvari stoju tako, a znamo da stoju onda bi i muslimani tribali boga zvat Jahve.
Elohim množina od Eloah,Bog na hebrejskom,dakle Eloah je Allah na arapskom i znači Bog.Imena pod kojima se Bog javlja u Bibliji npr sveuladar,tj sabaot,naziva se i da je milostiv,da je svemoguć,da je svevišnji itd,znači to je opis njega kao osobe kakav je.JHVH,šta se prevodi kao ja sam koji jesam je isto opis da Bog JE,da je tu,da postoji.Rekao je da mu je to ime,a ehje ešer ehje pojednostavio je na JHVH.A nebismo pogriješili i da ga jednostavno zovemo onaj koji je,jer JHVH to i znači.Bog je rekao da se pod tim imenom nije objavio Abrahamu ni Izaku ni Jakovu,nego kao Bog svemogući,ako se dobro sjećam.Mislim u Izlasku 6,3 da piše.Uzmite Kuran,pa počnite čitati i vidjet ćete da se radi o istom Bogu.Ali malo tko mari za to da nešto prouči,važno je pljuvat po onima "drugima".Forum umjesto da bude mjesto da razgovaramo i učimo,on je mjesto svađe,ispuhivanja osobnih frustracija i tračavih svadljivih baba.I sam sam bio isprovociran i dao se spustit na taj nivo i odbrusiti i žao mi je radi toga,ne zbog takvih kojima sam odbrusio nego zato šta sam si dozvolio da na trenutak budem kao oni.Prvo se naučite poštovat tuđe mišljenje pa onda diskutirajte.Pozdrav svima.
P.S.Ovo ne ide Prcomjića,nego za sve.LP.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 22:37   #78
Quote:
Rade Kumitkata kaže: Pogledaj post
Nije to sto ti govoris, vec je stvar u tome sto se Bog ponekad objavljivao ljudima kao covjek ili angel, sa odredenim ciljem. Tako isto i to rvanje sa Jakovom. Uopce ne razumjes poentu price i dogadjaja rufaija a govoris o tome!!! Nije Jakov iscasio Jahveu rame, vec se Jahve pojavio u oblicju covjeka i hrvao se sa jakovom, kako bi ga poucio borbi i izostrio njegov borbeni duh. Radi se o dogadjaju gdje vidimo Bozju pedagogiju na djelu, a ne nesto nedostojno Boga, kao sto zelis prikazati!!! U pitanju je duhovno uzrastanje i vodjenje ka Bogu.
Mislim da ni ti nisi razumio priču Jakova koji se hrvao s arhandjelom Samaelom.

Jakov je imao nerazriješene probleme s bratom (priča kad je ovaj na prevaru Jakov dobio blagoslov) i bojao se susresti s njime no prevladala je hrabrost pobjedio je kukavičluk na kraju se sastao s bratom i izgrlili se braća.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 00:14   #79
Ovde ima SA prjevod Tipican primjer Jednog Muslimana kako pokusava spojiti Allah sa Jahve:
https://www.youtube.com/watch?v=NFDPICLeLAk
Allah Nije Jahve

Ososbno ime je ime neke Ososbe , Ososbna Imena se nemogu gramaticki promjeniti na rodove: Bog-Boginja, i Mnozinu : Bog-Bogovi

Titula opisuje atribute i karatere neke osobe , osova koja ima svoje osobno ime.
Dakle posto je Allah ime Kuranskog Boga onda to nije Bog Jahve jer to je sasvim drugo ime.
A ako je Allah Titula to opet nije Bog Jahve, jer Jahve nije titula nego ime.


Jasno je da prema Bibliji je samo jedan jedinstven SVEMOGUCI tvorac Jahve Bog, i jasno je da ima puno drugih bogova , i da ih se nesmje imati pored Jahvu Boga: Izlazak 20:2,3 "Ja sam Jahve, Bog tvoj... Nemoj imati drugih bogova uz mene... NeKa imena drugih bogova su: Baal, Zevs, Jupiter, Allah (Moderni bogovi) Novac, Sex... itd , itd...

JASNO je da Bog, Gospodin, Elohim, Eloah, Adonaj, ILLAH.... Nisu Imena vec Titule i atributi.

Biblijski Bog ima mnostva Titula i atributa ali ima SAMO jedno jedino sveto Ime JAHVE. Izlazak 3:15 ,
Izlazak 33:19 Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime Jahve...
Izlazak 15:3 ... Jahve je ime njegovo. Psalam 7:18, Izaija 42:8 Ja, Jahve mi je ime, svoje slave drugom ne dam, niti časti svoje kipovima.
Sefanija 3,9 Dat ću narodima čiste usne, da svi mogu zazivati ime Jahvino i služiti mu jednodušno.



Razlike Jahve Boga i Allaha boga :
Allah nije nazvan Jahvom u Kur'anu, - niti je Jahve nazvan Allahom u Bibliji
Jahve ima sina Isusa - Allah nema
Jahve je Otac ljude naziva svojom djecom - Allah nije Otac nema decu i ljudi su mu robovi


Izlazak 20:2,3 "Ja sam Jahve, Bog tvoj... Nemoj imati drugih bogova uz mene...
אנכי יהוה אלהיך...לא יהיה לך אלהים אחרים על פני
Anohi Jahveh eloheiha...lo jihjeh leha elohim aherim al panana.

Ponovljeni zakon 6:4 Čuj, Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan!
Kuran Sura 1:2 Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo

NEMOJ imati Drugog Boga Ni Allaha uz Jahvu..
NEMOJ imati Drugog Boga Ni Allaha ni baala nikoga uz Jahvu...

Matej 22:37 A on mu reče: "Ljubi Jahvu Boga svojega ....38 To je najveća i prva zapovijed
Luka 10:27 ... Ljubi Jahvu Boga svojega.... i svoga bližnjega kao sebe samoga
Marko 12:29 Isus odgovori: "Prva je: Slušaj, Izraele! Jahve Bog naš Jahve je jedini 30 Zato ljubi Jahvu Boga svojega...

Dakle jedne od najvecih razlika su: IME i znacenje imena, zatim SIN i Otac, djeca i Robovi.


Svako tko tvrdi da su Jahve i (neki drugi bog) Allah jedan te isti Bog, krsi prvu od 10 Bozljih

zapovjesti. Ili ako neko kaze Jahve je ustvari Baal, ili svako ko izjednacuje Jahvu Boga sa nekim drugim bogo(m)-vima.



To NISU jedan Bog sa dva imena , Jahve ima SAMO jedno ime. U ostalom Allah je Allah a Jahve je Jahve obadava se postuju za Bog ali su to dva razlicita Boga
Ribe su i Som i Ajkula , no iako su one obe ribe , one nisu jedno te iste ribe.
Ako je jedan Petak a drugi Subota, koloko su to dana jedan ili dva
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:24   #80
Tema se otvara, uz napomenu:

koncentrirajte se na nove postove i vođenje rasprave.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.