Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Govorenje u jezicima - blagoslov ili ludost?
Blagoslov 28 38.89%
Ludost 44 61.11%
Glasovatelji: 72. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 23:31   #81
Evo linka koji zgodno govori o ovom iskustvu.

http://www.rijeczivota.hr/novost/art...ima/?tx_ttnews[backPid]=1&cHash=bdda2bcd00
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 23:55   #82
Teta mi se fura na te stvari pa mi je dala neku kazetu na kojoj "govore u jezicima". Nesuvislo blebetanje. Nekoga je opalila eholalija.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:34   #83
Quote:
jedna cura kaže: Pogledaj post
1. Zanimaju me svjedočenja ljudi koji su imali iskustva počinka u Duhu svetome. Zanimaju me reakcije i doživljaji. I zanima me da li je tko imao kakvu fizičku reakciju osim "padanja" (osmjeh, suze ili slično...)

2. Zanima me zapravo pjevanje u jezicima, iskustva onih koji imaju taj dar, kako su ga dobili... da li se i taj dar može provjerit?

Hvala!
fizicke reakcije: tresu se, placu, neki se pocmu smijati na cudan nacin ili vikati (po njihovim tumacenjima cesta pojava kod 'opsjednutih') padaju na pod kad im se polozi ruka..etc

sto se tice govora/pjevanja mislim da se mole za taj gift tj polaganjem ruku pastora i njegovom molitvom 'u jezicima' za osobu za koju se trazi gift.

uglavnom rijec je o 'duhovnom pokretu' koji je mjesavina nekih africkih native religija i religijsksih obreda i krscansta koje im je doneseno od krscanskih misionara i nesto sto je u Africi popularno i uobicajeno, u Europi ne bas.

nemaju veze ni sa jednom established crkvom i smatraju se karizmatskom vanreligijoznom sektom o kojoj je puno negativnog i loseg pisano u javnosti. (trazenje naplate za molitve/iscjelivanja i slicno, trazenje odredjenog postotka place svih clanova grupe - jer se ravnaju po Starom Zavjetu i pogresno tvrde da se mora placati odredjen postotak necijih mjesecnih primanja pastorima.

eto samo po tome mi je jasno da je rijec o sekti, ni ne treba ici u daljnje analize ili naglasavati njihovo nonsalantno pozivanje na Svetog Duha za sve i svasta, Duha cije se ni Ime ne smije izgovarati tako olako, a kamoli sto drugo.
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 21.02.2010. at 15:47.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 16:17   #84
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
fizicke reakcije: tresu se, placu, neki se pocmu smijati na cudan nacin ili vikati (po njihovim tumacenjima cesta pojava kod 'opsjednutih') padaju na pod kad im se polozi ruka..etc
Da, to je istina, ovisi od čega se ljudi oslobađaju dok svećenik moli nad njima.

Quote:
sto se tice govora/pjevanja mislim da se mole za taj gift tj polaganjem ruku pastora i njegovom molitvom 'u jezicima' za osobu za koju se trazi gift.
Ne bi to tako bilo.

Quote:
uglavnom rijec je o 'duhovnom pokretu' koji je mjesavina nekih africkih native religija i religijsksih obreda i krscansta koje im je doneseno od krscanskih misionara i nesto sto je u Africi popularno i uobicajeno, u Europi ne bas.
Tko to rekao?

Quote:
nemaju veze ni sa jednom established crkvom i smatraju se karizmatskom vanreligijoznom sektom o kojoj je puno negativnog i loseg pisano u javnosti. (trazenje naplate za molitve/iscjelivanja i slicno, trazenje odredjenog postotka place svih clanova grupe - jer se ravnaju po Starom Zavjetu i pogresno tvrde da se mora placati odredjen postotak necijih mjesecnih primanja pastorima.
Ovisi o kome govoriš. U RKC postoji karizmatski pokret koji nema veze s ovim o čemu ti pišeš. Preciznije, molim te, navedi o kome pišeš.

Quote:
eto samo po tome mi je jasno da je rijec o sekti, ni ne treba ici u daljnje analize ili naglasavati njihovo nonsalantno pozivanje na Svetog Duha za sve i svasta, Duha cije se ni Ime ne smije izgovarati tako olako, a kamoli sto drugo.
O kome govoriš kad kažeš "sekti"?
Zašto se ne bi smjelo izgovarati Ime Duha Svetoga i pozivati se na Njega
ako su darovi Njegovi i upotrebljavaju se u Njegovu proslavu, a ne za vlastitu
promociju? Zakae strah koji viri iz tvog upisa? Time Ga se proslavlja, a ne taji.
__________________
Trebaš se resetirati na početne postavke .....
nick ništa
good angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:28   #85
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post


Ovisi o kome govoriš. U RKC postoji karizmatski pokret koji nema veze s ovim o čemu ti pišeš. Preciznije, molim te, navedi o kome pišeš.
u pravu si- karizmatska katolicka Crkva je nesto drugo i s tim nisam upoznata..a ovo o cemu sam pisala je 'uvoz' iz Amerike i Afrike, tzv. karizmati evangelisti pentakostalne crkve.

i kad se misli na tu vrstu vjernika misli se prvenstveno na njih- karizmatske pentakostalce, barem je to slucaj kod nas.

inace ih zovu i happy clappy (po obicaju da pjevaju i pljescu [i plesu] za vrijeme worshipa)

evo ih- moje komsije! najveca karizmatska crkva tu...

http://www.youtube.com/watch?v=Dnh0f5kSYbI
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 21.02.2010. at 23:34.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:37   #86
nakon pjevanja slijedi iscjelivanje (kako oni to zovu), koje izgleda ovako...
(ova starija zena na kraju npr pati od bolova u nogama i koristi shtake da bi nakon iscjelivnja hodala bez toga)

http://www.youtube.com/watch?v=RVL2r...eature=related
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 23:44   #87
Happy Clappy PART II (ista crkva) wow!

(pjesma je od Mary J. Blige)

http://www.youtube.com/watch?v=HshUb...eature=related
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 21.02.2010. at 23:55.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:30   #88
Vidim da je dosta neznanja u vezi dara jezika i počivanja u duhu, kao i o ostalim darovima Duha Svetoga koji su prisutni u Katoličkoj crkvi u karizmatskom pokretu. Htjela sam zapravo kroz svjedočenja ljudi koji su imali takva iskustva da se vidi koliko je katolička crkva živa, koliko je Bog živ i prisutan. Htjela sam da se vidi da nije potrebno ići kod vračara za savjet (jer Bog usmjerava ljude kroz dar proroštva putem ljudi kojima je dao taj dar), da se ne treba ići kod bioenergetičara (jer Bog iscjeljuje, ljudi ozdravljaju) itd.
Bog je privlačan u svojim darovima, želi nas privući, a nažalost veliki dio ljudi uopće nije upoznat s takvim stvarima.
Ja sam neko vrijeme također išla na karizmatske duhovne obnove i slušala kako ostali "blebeću", dok jednom sama nisam počela "blebetati". Moram reći da u tom stanju molitve čovjek zaista osjeća povezanost s Bogom, ta molitva je jaka. U grupi je bila i jedna cura koja je imala dar tumačenja i ona je prevodila molitvu.
Što se tiče počivanja u duhu, to je svaki put jedno predivno iskustvo ljubavi, gdje Bog izgrađuje, daje radost i ljubav, a vjerovatno su tu milosti kojih nismo svjesni. Htjela bi samo da ljudi znaju da to nisu nikakvi fenomeni. To su normalne milosti Božje. Ako je to "fenomen", kako bi onda objasnili prokrvavljene hostije? Najveći "fenomen" je da je hosija živi Bog, a to to i dokazuje (to je za one koji traže dokaze, mogu se uvjeriti). Bog daje puno dokaza za nas malovjerne, ali mi u startu odlučimo sve negirati, prije nego se malo uputimo. Naspram svih darova, najveći i najvrijedniji dar je dar euharistije.
Božji blagoslov!
jedna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:36   #89
Quote:
jedna cura kaže: Pogledaj post
U grupi je bila i jedna cura koja je imala dar tumačenja i ona je prevodila molitvu.
Khm, ne mogu odoljeti a da ne kažem da bi interesantno bilo kad bi u grupi bila dva prevoditelja, pa ih odvojiti i onda čuti prijevode.
Lutnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:16   #90
jos malo karizmata iz KT....

(without Jesus) - I'm broken + Jesus is calling


WoW...mocno!!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 01:54   #91
Dar govora u jezicima

Pitanje za katolike koji su dobili ovaj dar Duha Svetoga, kako ste ga dobili (molitvom, postom....), kakav je bio taj trenutak, kako vas je to jos vise priblizilo Bogu....
__________________
Skoro svakodnevne poruke od ISUSA KRISTA preko vidjelice u Europi! Vrijeme velikog Upozorenja je pred vratima
JamesC1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 02:15   #92
Quote:
JamesC1 kaže: Pogledaj post
Pitanje za katolike koji su dobili ovaj dar Duha Svetoga, kako ste ga dobili (molitvom, postom....), kakav je bio taj trenutak, kako vas je to jos vise priblizilo Bogu....
Taj dar koliko ja znam je imao Apolonije iz Tijane (rođen 7 BC)koji nikada neke jezike nije učio a znao je razumjeti a isto je znao i s životinjama komunicirati.
No za crkvenjaka je bio vrač.
Valjda jer oni su mogli isto takve "čarolije" da izvode..
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 02:22   #93
Zašto je to pitanje samo za katolike po Evanđeoskom leksikonu moguće je da taj dar imaju i pripadnici poganskih religija kao i razno raznih sekti, protestanti, te općenito pripadnici drugih religija, to je dakle ponavljam po Evanđeoskom leksikonu.

(Evanđeoski leksikon, str. 106.) Govorenje u jezicima ili glosolalija je fenomen koji se kroz povijest pojavljuje u kršćanstvu, poganstvu i drugim religijama. Što se tiče kršćanstva dar se najviše prakticira među vjernicima pentekostalnih i karizmatskih zajednica.

U biti da sad ne idem u detalje taj tkz. dar, je u katoličanstvu najmanje zastupljen.

Toliko o tome
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 05.12.2010. at 02:32.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 10:27   #94
Baš čitam knjigu Iana Croftona "Povijest bez dosadnih detalja" u kojem opisuje jedan slućaj, zaključke neka izvede svatko za sebe:


U Morzineu, gradiću u podnožju francuskih Alpa južno od Ženevskog jezera, pojavila se prava epidemija tobožnje opsjednutosti zloduhom. Epidemija je izbila nakon što je jedna mlada djevojka, za koju se smatralo da je opsjednuta đavlom, odvedena u gradić Besancon, gdje je nad njom uspješno izvršen obred istjerivanja đavla uz pomoć Kristovog rupčića, relikvije čuvane u gradskoj katedrali. Čudesni ishod obreda potaknuo je, kako se čini, još neke ljude u gradiću na očitovanje simptoma opsjednutosti zloduhom, kao što je govorenje jezika (posebno arapskog), grčenje tijela, pentranje uza stablo brzinom vjeverice te izgovaranje bestidnih i prostačkih riječi, kao i svakovrsnih odvratnih blasfemija. No epidemija nije bila pravo ni počela, a već je bila zaustavljena.
Nedugo nakon toga gradić Morzine posjetio je profesor Tissot s medicinskog fakulteta u Dijonu i istražio čitavu stvar. Utvrdio je da su gotovo sve žrtve opsjednutosti đavlom bile mlade žene u dobi od 18 do 25 godina, da je posvećena vodica, korištena pri istjerivanju đavla iz opsjednutih žena, djelovala isključivo u slučajevima kad su one znale da se ona primjenjuje, da svjedoci koji su se zaklinjali da su djevojke govorile na arapskom ne znaju ni riječi toga jezika, pa stoga nisu mogli razlikovati arapski od običnog brbljanja, te da je epidemija završila nakon što je vlada dvojicu najrevnijih svećenika u gradu premjestila drugamo i poslala policiju koja je građanima rekla da će svatko onaj tko se bude ponašao nepravilno biti proglašen ludim i zatvoren u umobolnicu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 12:32   #95
Glosolalija nije dar govora u jezicima jer ono što ljudi s "darom Duha Svetoga" govore su najobičnije budalaštine u slogovima koji ništa posebno ne znače
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 12:52   #96
http://www.psihijatrija.com/bibliogr...%20br%2041.pdf

Ako koga zanima.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:14   #97
Slična tema već postoji.

Da sam sebe malo kvotam :

Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ste svi već čuli za to. U Bibliji stoji zapisano:

Mk 16,17 - A ovi će znakovi pratiti one koji uzvjeruju: u ime će moje izganjati zloduhe, novim će jezicima zboriti
Dj 19,6 - pa kad Pavao položi na njih ruke, dođe Duh Sveti na njih te stanu govoriti drugim jezicima i
prorokovati

Kao što vidimo u Bibliji piše kako će vjernike, obuzete Duhom Svetim, pratiti i znak govora u novim jezicima. Nadasve zanimljivo - rekoh sam sebi i otiđoh na YouTube da vidim ima li toga tamo te kako to izgleda.

Evo što sam zanimljivo našao: video prvi(pogledajte cijeli), video drugi (obavezno cijeli), video treći (samo kraj od 8:58, zanimljiv nadasve, čisto radi starije gospođe ozbiljna lica), video četvrti (krštenje, vrlo kratak, iako malo lošiji), video peti (televangelist, kratko i "slatko"), video šesti (čak su i klinci uvučeni u takvo što).

Nakon što sam sve te, i još neke, video isječke pogledao odlučih da stavim to za novu temu na ovom podforumu.

Je li to blagoslov ili ludost?
Što god da je zanimljivo je nadasve.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:25   #98
Evo, kopao sam pa našao i govor u jezicima kod katolika u Hrvatskoj na nekom crkveno-redovničkom skupu gdje su došli i vjernici.

Kako to izgleda na našim prostorima - link.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 16:48   #99
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Evo, kopao sam pa našao i govor u jezicima kod katolika u Hrvatskoj na nekom crkveno-redovničkom skupu gdje su došli i vjernici.

Kako to izgleda na našim prostorima - link.
Ova pojava besmislenog blebetanja navodi se u "Svetom pismu" ovako:
Pedesetnica - prvi Duhovi
#2 Kad je napokon došao dan Pedesetnice, svi su bili zajedno na istome mjestu. (2) I eto iznenada šuma s neba, kao kad se digne silan vjetar. Ispuni svu kuću u kojoj su bili. (3) I pokažu im se kao neki ognjeni razdijeljeni jezici te siđe po jedan na svakoga od njih. (4) Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti. (5) A u Jeruzalemu su boravili Židovi, ljudi pobožni iz svakog naroda pod nebom. (6) Pa kad nasta ona huka, strča se mnoštvo i smetÄe jer ih je svatko čuo govoriti svojim jezikom. (7) Svi su bili izvan sebe i divili se govoreći: "Gle! Nisu li svi ovi što govore Galilejci? (8) Pa kako to da ih svatko od nas čuje na svojem materinskom jeziku? (9) Parti, Međani, Elamljani, žitelji Mezopotamije, Judeje i Kapadocije, Ponta i Azije, (10) Frigije i Pamfilije, Egipta i krajeva libijskih oko Cirene, pridošlice Rimljani, (11) Židovi i sljedbenici, Krećani i Arapi - svi ih mi čujemo gdje našim jezicima razglašuju veličanstvena djela Božja." (12) Svi su izvan sebe zbunjeno jedan drugog pitali: "Što bi to moglo biti?" (13) Drugi su pak, podrugujući se, govorili: "Slatkog su se vina ponapili!"
1.) Biblija kaže da su stvarno govorili postojećim jezicima, koje su razni stranci vrlo dobro razumjeli.

Ovaj fratar, i razni protestantski evanđelisti blebeću poput bezumnika, mrmljaju nešto što je samo nalik jeziku.

Dakle, radi se o najobičnijoj podvali, koja je prijevara premda su možda ti blebetači uvjereni da je to nešto skroz duhovno. No to blebetanje nije ono kako je ta "pojava" DEFINIRANA u Bibliji.

************

Postoji još jedna mogućnost.
Glosolalija iz videa, s raznih vjerskih skupova, sasvim je ista pojava koja je zapisana u Bibliji. To je najvjerojatnije. (hint je i ona opaska da su "neki" rekli da su se napili vina pa trkeljaju poput nacvrcanih pijanaca)

Zaključak: biblijski pisci su najobičniji lažovi, koji su zapisali laž radi propagiranja svoje religije, da je umjetno nahvalisaju i uzvise.

************

Dakle, netko sigurno laže:

a.) ovi današnji blebetači (jer ih nitko ne razumije, a trebao bi prema Bibliji)

ili

b.) oni biblijski blebetači, jer su lagali da su ih jasno razumjeli stranci na svojim materinjim jezicima.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 17:23   #100
blebetanje uzelo maha u Crkvi ranih kršćana

Izgleda da je to blebetanje uzelo maha u Crkvi ranih kršćana pa je Pavao morao intervenirat. On kaže da nema vajde od "govora u jezicima ako te nitko ne razumije, nego valjaju biti uz njih i "duhom nadahnuti tumači", koji će ljudima govorit o čemu se radi".

Meni je to nalik najobičnijim lopovima, koji prodaju eliksir za sve bolesti. Svoje prjevare poturaju kao veliku mudrost, a radi se o običnim trikovima za raju.
Dari u zajednici
#14Težite za ljubavlju, čeznite za darima Duha, a najvećma da prorokujete. (2) Jer tko govori drugim jezikom, ne govori ljudima nego Bogu: nitko ga ne razumije jer Duhom govori stvari tajanstvene. (3) Tko pak prorokuje, ljudima govori: izgrađuje, hrabri, tješi. (4) Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje. (5) A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja.
Manipulator Pavao je vrlo svjestan da je govor u jezicima besmisleno blebetanje, pa daje prednost normalnu govoru, jer od toga Crkva ima koristi - a od nerazumna govora ne.
(6) A sada, braćo, kad bih došao k vama govoreći drugim jezicima, što bi vam koristilo kad vam ne bih priopćio bilo otkrivenje, bilo spoznanje, bilo proroštvo, bilo nauk? (7)
Con-artist Pavao sugerira da bi on isto mogao "govoriti u jezicima" ali - premda su to jako pametne i mudre stvari koje se TOBOŽE kriju iza tog njegovog blebetanja", nitko ga ne bi razumio (zašto pametnjaković onda ne prevede taj svoj mudri govor?). Nek prevede taj govor da im onda koristi.
Ako neživa glazbala, svirala ili citra, ne daju razgovijetna glasa, kako će se razabrati što se to izvodi na svirali ili citri? (8) Ili ako trublja daje nejasan glas, tko će se spremiti na boj? (9) Tako i vi, ako jezikom ne budete jasno zborili, kako će se razabrati što se govori? Govorit ćete u vjetar. (10) Toliko, recimo, ima na svijetu vrsta glasova i - nijedan bez značenja.
Ovdje prevarant sugerira razne postojeće jezike, kao tobože da je govor upravo to, na stranom jeziku.
Quote:
(11) Ako dakle ne znam značenja glasa, bit ću sugovorniku tuđinac, a sugovornik tuđinac meni. (12) Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve. (13) Stoga tko govori drugim jezikom, neka se moli da može protumačiti.
Protumačiti ili prevesti? Sofist na djelu.
(14) Jer ako se drugim jezikom molim, moj se duh moli, ali um je moj neplodan. (15) Što dakle? Molit ću se duhom, molit ću se i umom; pjevat ću hvalospjeve duhom, ali pjevat ću ih i umom. (16) Jer ako Boga blagoslivljaš duhom, kako će neupućen reći "Amen" na tvoju zahvalnicu? Ne zna što govoriš. (17) Ti doduše lijepo zahvaljuješ, ali se drugi ne izgrađuje. (18) Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. (19) Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom.
Lukavac sveti Petar ovdje sugerira da je najveći poliglot u povijesti.
(20) Braćo, ne budite djeca pameću, nego nejačad pakošću, a zreli pameću! (21) U Zakonu je pisano:
Folirant se služi židovskim (Mojsijevim) Zakonom kako mu se sprdne, ali ga pljuje kad mu ne odgovara.
Drugim jezicima i drugim usnama govorit ću ovomu narodu pa me ni tako neće poslušati, govori Gospodin. (22) Tako drugi jezici nisu znak vjernicima, nego nevjernicima; a prorokovanje vjernicima, ne nevjernicima. (23) Ako se dakle skupi sva Crkva zajedno i svi govore drugim jezicima, a uđu neupućeni ili nevjernici, neće li reći da mahnitate? (24) Ako pak svi prorokuju, a uđe koji nevjernik ili neupućen, sve ga prekorava, sve ga osuđuje. (25) Tajne se njegova srca očituju te će pasti ničice i pokloniti se Bogu priznajući: Zaista, Bog je u vama. (26) Što dakle braćo? Kad se skupite te poneki ima hvalospjev, poneki ima nauk, ima otkrivenje, ima jezik, ima tumačenje - sve neka bude radi izgrađivanja. (27) Ako tko govori drugim jezikom - dvojica, najviše trojica, i to jedan za drugim - jedan neka tumači; (28) ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi, neka govori sam sebi i Bogu.
Prepredeni propovjednik Pavao se ipak odlučio da stane na kraj toj pošasti blebetanja, uvidjevši da od vjernika čini majmune na vlastitu sramotu.

Zanimljivo da su današnji blebetavci još praznovjerniji i nazadniji od onih prije 2000 godina. Prava sramota za ljudski rod.
(29) Od proroka pak neka govore dvojica ili trojica, drugi neka rasuđuju. (30) Ali ako drugomu uza nj bude što objavljeno, prvi neka šuti. (31) A možete jedan po jedan svi prorokovati da svi budu poučeni i svi ohrabreni. (32) Proročki su duhovi prorocima podložni (33) jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. (34) Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. (35) Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.
Pavlova iznenadna asocijacija na nesklad i blebetanje su žene. Pa im odma iznebuha naređuje da šute, a kod kuće ponizno pitaju svoje muževe kako trebaju misliti.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.