Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 18:45   #101
Ljudi evo još jednoga novoga u Turskoj!!! WTF se događa
miss_marple is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 19:17   #102
U Turskoj godišnje bude preko 200 potresa 3+ Richtera... i malo kad se to registrira dalje od lokalnih vijesti. No sad je bilo dosta žrtava jer je pogodilo područje gdje je "tradicija" gradnje ciglama od nepečene gline. Vjeruj mi, vidio sam te kuće, da takvu kuću postaviš kod nas negdje na obalu, malo jača bura bi je otpuhala, a kamo ne potres. No u zadnjih 20-tak godina tamo nije bilo takvih potresa i sad se dogodio. A mediji, koji su sad našpanani na informacije o potresima jedva su dočekali. Prije dvije godine je bio takav isti potres u Rudama, kod Samobora...nije bilo ni malo štete..

Prema tome...bolje deset takvih nego jedan od 5 Richtera.

A da se kompletna zemlja malo uznemirila...je. Uz onakve količine oslobođene energije u tri potresa (Haiti, Čile, Japan) mora se sve ustabiliti i bit će još takvih slabijih potresa.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 23:10   #103
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
U doba 1880.g. zgrade su građene bez armature, od cigli, bez pravog cementa, još su se jaja koristila za mort. I nije ni čudo da je sve prdnulo na rosu. Današnje su zgrade ipak građene čvršće. Da, bilo bi 25% kuća teško oštećeno, ali posljedice nisu ni 10% katastrofične kako ih vrli nazovi "novinari" prikazuju. Da odu makar jednom stvarnom stručnjaku (u Seizmološku službu, na Građevinski fakultet, PMF ili RGN) vratili bi se bez takve priče i ne bi se novine i vijesti prodavali...zato je ovako ljepše.
Sranje! Kako mrzim taj senzacionalizam!

Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post

A da se kompletna zemlja malo uznemirila...je. Uz onakve količine oslobođene energije u tri potresa (Haiti, Čile, Japan) mora se sve ustabiliti i bit će još takvih slabijih potresa.
Da, logično, to tako uvijek bude. I ovo za te kuće u tom dijelu Turske što kažeš, kako su građene... To je onako kao iz "Tri praščića", a na ultra-trusnom području...gledala sam dokumentarac o tome prije par godina.
__________________
Loving people live in a loving world. Hostile people live in a hostile world. Same world.
Merryn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 01:40   #104
jel ima neko logično objašnjenje zašto odjednom ima toliko potresa u svijetu?
mislim,nisam još nikad doživjela da u mjesec dana čitam o desetak potresa okolo
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 02:05   #105
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
jel ima neko logično objašnjenje zašto odjednom ima toliko potresa u svijetu?
mislim,nisam još nikad doživjela da u mjesec dana čitam o desetak potresa okolo
Jema tema na PZ
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 16:39   #106
danas Kosovo
tko je slijedeci?
rambo ct is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 17:12   #107
...

Jedno pitanje za sve - što se događa nakon nekog razornog potresa kad treba uslijediti obnova? Recimo da se potres desi u nekom većem gradu i da materijalna šteta bude velika... Tko to nadoknađuje? Za ove spomenike, državne zgrade, javne ustanove i sl. je manje više sve jasno - država, odnosno grad bi po nekoj logici trebali to i rješavati.
Ali što je sa stambenim zgradama i takvim velikim kompleksima. Primjerice, da se uruši zgrada u kojoj živi 500 ljudi. Što sad s njima? Kamo oni idu i kako se to rješava u takvim slučajevima? Jel se gradi nova zgrada na istom mjestu ili kako?
Picok1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:51   #108
Danas Kosovo...po smjeru kretanja i "slaganja", slijedeća je za 6 dana Rijeka...
Ajmo, raselimo cijeli Kvarner, premjestimo sve ljude od Ljubljane do Zadra....

Ili možda već za 4 dana Dubrovnik? Brzo kamione kroz Neum i raseljavaj sve od Prevlake do doline Neretve...kaj se čeka?

I onda? Ne bude potresa... i...tko je onda kriv ako se ne dogodi?

Kako ja volim novinare....

Očito se ploče moraju posložiti i ova zafrkancija ide dalje...slijedećih par dana možemo stvarno očekivati potrese kod nas, ali...hoće li biti 2 Richtera pa ga nitko neće ni skužiti ili 4 stupnja pa će novinari prizivati kataklizme i "VELIKI" potres u Zagrebu? Tko zna? A možda se uopće ni ne dogodi, možda slijedeći bude opet u Turskoj. Uostalom...nakon onog od prije tjedan dana u Turskoj je zabilježeno 130 potresa jačih od 2 Richtera... I? Jesu li naše novine napisale 130 vijesti o novom potresu? Nisu, jer ako nije 50 mrtvih, tko ga šiša, nije fora.

Kaj se zgrada tiče....zgrade, odnosno vlasnici stanova u zgradama imaju mogućnost uplate police osiguranja za slučaj štete od potresa. I ako se dogodi...osiguravajuće društvo isplaćuje iznos za štetu prema tablicama.
Ako kuća nije osigurana...sorry, jbg, nema ništa od novca. Jedino se može organizirati privremeni smještaj. Države uvijek imaju fond u proračunu za slučajeve katastrofa, ali ako se ne proglasi katastrofa, ništa od novca. A ako je katastrofa, tolika su oštećenja da su to zapravo mrvice i opet ništa od novca.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 19:28   #109
Quote:
Picok1986 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za sve - što se događa nakon nekog razornog potresa kad treba uslijediti obnova? Recimo da se potres desi u nekom većem gradu i da materijalna šteta bude velika... Tko to nadoknađuje? Za ove spomenike, državne zgrade, javne ustanove i sl. je manje više sve jasno - država, odnosno grad bi po nekoj logici trebali to i rješavati.
Ali što je sa stambenim zgradama i takvim velikim kompleksima. Primjerice, da se uruši zgrada u kojoj živi 500 ljudi. Što sad s njima? Kamo oni idu i kako se to rješava u takvim slučajevima? Jel se gradi nova zgrada na istom mjestu ili kako?
Zgrada se sama od sebe ne gradi, a ne vidim ni zašto bi država to radila. Postoji osiguranje, a ako je netko preškrt da da parsto kuna godišnje (kao naši seljaci), ne vidim zašto bih mu ja to davao.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 21:39   #110
Haiti, pa Turska, pa evo sad i Kosovo... Smrdi tu nesto meni.
Sto mislite, koje bi bilo najsigurnije mjesto za vrijeme jednog potresa kao u Haitiju,i nakon takvog potresa?
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:27   #111
A što serkaju u onom clanku...prifalilo im love pa pokusavaju sireci paniku namaknut sredstva

Quote:
Michael___Myers kaže: Pogledaj post
koje bi bilo najsigurnije mjesto za vrijeme jednog potresa kao u Haitiju,i nakon takvog potresa?
http://www.public-domain-photos.com/...ne-takeoff.jpg
__________________
Prodajem maslinovo ulje
darkwood dub is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 00:10   #112
da, definitivno.
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:28   #113
ljudi idemo svi autima na planine, tamo nam se nemre nista desit
__________________
"Ako vas žena pobjeđuje u tenisu, promijenite sport. Ako vas žena pobjeđuje u boksu, promijenite ženu."
lukinaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 14:08   #114
Italija, 5.8 po Richteru. 16 poginulih ,14 000 ljudi bez krova nad glavom

nekak mi to ovaj put preblizu
joko ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 02:58   #115
Kaj bi ovo trebalo značit ? 6.1 Croatia, 7.1 Central Mediterranean Sea

Tobože trese kod Osijeka, a nigdje na vijestima....očito nas neko zaebava.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 08:41   #116
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Tobože trese kod Osijeka, a nigdje na vijestima....očito nas neko zaebava.
Fino ti piše na stranici da je lokacija nepotvrđena. Ja nisam ništa osjetio.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:21   #117
ja sam osjetila danas oko 14:12 lagano drmanje(na 8. katu zgrade), jedini u to vrime sta sam nasla je u rumunjskoj, jel moguce da sam to osjetila?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 01:42   #118
Oko 01:14, prema satu na mom kompjuteru, dana 28.07.2012., ( odnosno maloprije ) osjetio sam bome neugodno drmanje stolice na kojoj sam sjedio, LCD televizora na komodi i radnog stola i kompjutera koji se nalazio na njemu.
Bilo mi je čudno, što je jako kratko trajalo, možda dvije sekunde, vrag mi nije dao mira, i imao sam što i vidjeti, solidan potres par kilometara NE od Zenice, 4.5 po Richteru.

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/....php?id=279673

Magnitude M 4.5
Region BOSNIA AND HERZEGOVINA
Date time 2012-07-27 23:12:22.0 UTC
Location 44.26 N ; 17.99 E
Depth 2 km
Distances 215 km W Belgrade (pop 1,115,186 ; local time 01:12:23.0 2012-07-28)
18 km NW Kakanj (pop 12,406 ; local time 01:12:23.0 2012-07-28)
2 km NE Zenica (pop 164,423 ; local time 01:12:23.0 2012-07-28)
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 01:44   #119
Osjetio se i u Sarajevu, nimalo ugodno.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 01:52   #120
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Osjetio se i u Sarajevu, nimalo ugodno.
Dakle, nisam jedini.

Mogu si misliti kako je bilo u Sarajevu, ja sam 140 km NE od Zenice, a fino sam ga osjetio.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.