Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2009., 12:57   #1
Djeca i alkohol

Tražila sam ovu temu ali ne nalazim. Naime bojim se za svoje djete. Ima 17 godina i sinoć se drugi puta jako napila, doslovno je bila mrtva pijana. Inače je dosta povučena i jedna prijateljica je slavila rođendan pa je kao popila da se opusti. Muči me to što se bojim da joj se to ne ponovi. Moja majka je bila godinama kronični alkoholičar, sada apstinira 10-ak godina, možda i koju više. Toliko je pila da su ju donosili kući. To moja kćer ne zna jer je bila mala pa se ne sjeća. Ne znam da li da joj to kažem. Mužu isto nisam rekla da se sinoć napila, znam da to nije dobro ali sam joj rekla da joj je ovo zadnji puta. Inače nije problematičnog ponašanja, ide u gimnaziju...tzv. dobro dijete ali jako se bojim da nije pokupila bakine gene. Ako netko ima slično iskustvo molim ga za savjet.
tanana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:02   #2
svi smo se mi opijali u tim godinama ,ali mene mama nikad nije vidjela niti bih si to dozvolila.
Dva puta pijanstvo ne znači problem,ali razgovor svakako neće škodit ....
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:17   #3
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
svi smo se mi opijali u tim godinama ,ali mene mama nikad nije vidjela niti bih si to dozvolila.
Dva puta pijanstvo ne znači problem,ali razgovor svakako neće škodit ....
Pa znam da smo se napijali ali ona je bila mrtva pijana. Bojala sam se da se nije otrovala alkoholom. Kažu njene prijateljice da povraćala a onda sam došla ja i moja susjeda sa autom po nju. Doslovce smo ju donijele na rukama u krevet. Cijelu noć sam se dizala gledati da li diše. Skinula sam ju i pokrila a ona se ničega ne sjeća. Mogao joj ne napraviti tko je što htio, ona o tome nema pojma.
tanana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:21   #4
Ja sam ljeti kad sam imala 17-18-19 godina bila više pijana nego trijezna. Kao i ostatak mog društva. Obitelj mi je puna alkoholičara plus još pokoji psih poremećaj. Sada sam trijezna, uspješna i lucidna
Ne želim reći da je opijanje dobro, nego da najvjerojatnije nema razloga za paniku.
Jedino što moja majka za to nema blagog pojma
Nego, razgovor sigurno neće škoditi, nemojte curu isprepadati alkoholizmom, pričom o baki, a niti sebe. Nije alkoholizam baš toliko nasljedan. Naslijeđuje se sklonost ponašanju, ne ponašanje samo.
Ako je ona zaista dobro dijete, neće ju nitko "pokvariti" iz vedra neba.
Nemojte paničariti, sve je to normalno

Edit nakon zadnjeg posta autorice: da, razgovor o odgovornom pijenju. Iako, sjećajući se sebe, puno je bolje djelovalo jedno gadno opijanje nego mnogobrojne prodike. Svi testiramo svoje granice. Sada je najvjerojatnije naučila da toliko ipak ne smije popiti.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:25   #5
nauči je kako piti a da se ne zgazi toliko.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:32   #6
glupa situacija,ali eto,nažalost sasvim uobičajena.ja ne smijem ni pričati kakva sam bila u tim godinama čuj,razgovor definitivno neće štetiti. Objasni joj da si svjesna i sama da je to dio odrastanja,ali neka shvati da svrhe od toga da se totalno uništi-nema. I neka uvijek ima povjerenjada nazove tebe da ju pokupiš da bar ne ide sama takva kući. i da joj ne pređe u naviku svaki izlazak/vikend alkohol
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:42   #7
Evo ti par slikica, pa joj pokaži i pitaj za mišljenje i pitaj dal bi i ona htjela da se nađe u takvoj poziciji, tako snimljena, tako viđena... i da joj k tome još to netko stavi na net...

Ko zna, možda dobi klik u glavi....svaka pomoć ti valjda dobro dođe... kažu, da slika više govori od stotinu riječi..

http://i43.tinypic.com/1zfhlwg.jpg http://i44.tinypic.com/67r69s.jpg

http://i39.tinypic.com/aws5mp.jpg

http://i40.tinypic.com/2ic9kyf.jpg http://i40.tinypic.com/5ygfpu.jpg

Ovo se može i ženskoj dogoditi:



A ne daj Bože i ovo:

Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:50   #8
ne moramo baš odmah u takve krajnosti ići.slažem se s tobom lindy,tako što je moguće,danas su klinci užas. Ali pošto je cura inače uzorna,prvi put se napila (ak sam dobro skontala) mislim da bi bilo malo too much raditi odmah napad s takvim slikama i inim stvarima
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:56   #9
tko zna jel joj to prvi put
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:57   #10
Quote:
tanana69 kaže: Pogledaj post
Pa znam da smo se napijali ali ona je bila mrtva pijana.
možda i bolje da se tako uništila nego da redovito pije i napija se, ali do neke granice pa se ne kuži toliko
kad sam ja imala 17 bilo je jako puno takvih, neproblematične djece - gimnazijalci, dobri učenici, normalni tinejđeri koji se jednom napiju toliko da ne znaju za sebe i da to svi zamapte. i onda nikad više poslije ne piju ili se nikad više ne napiju.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:58   #11
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
ne moramo baš odmah u takve krajnosti ići.slažem se s tobom lindy,tako što je moguće,danas su klinci užas. Ali pošto je cura inače uzorna,prvi put se napila (ak sam dobro skontala) mislim da bi bilo malo too much raditi odmah napad s takvim slikama i inim stvarima
Bolje spriječiti nego lječiti...

(nije prvi put, mislim drugi, al ko zna, dal usput ne cugne pa se niti ne primjeti...)
malo pomalo..pa bi moglo preći u ovo gore stanje..

Daj Bože da nije i nikad ne bude...
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:13   #12
da meni sad mama dođe s ovakvim slikama, prevrtala bih očima dok ne bih istegnula neko tkivo koje ih drži, a od mlade dame sam starija 6 godina i nisam alkoholičarka. mislim da pijem manje od svog prosječnog vršnjaka, a sa 17 nisam pila uopće. dakle, nije da bih prevrtala očima jer sam pijandura. nego jer je to glupo.

ono na što bih ja u razgovoru išla (kad budem imala djecu, možda se predomislim, tko će to sad znat) je da tako nije zabavno ni njoj, ni njenim prijateljicama koje je moraju paziti i kojima je isto tako upropastila svu zabavu jer nitko ne voli usred zabave zvat mamu pijane ispovraćane glupače, da mi je jasno da će, ako se oko nje pije, najvjerojatnije i ona nešto popiti, ali da ne mora piti toliko da povraća i da je onesviještenu nose doma, može popiti cugu dvije tri, pojesti nešto prije - dakle ne piti na prazan želudac, piti dosta bezalkoholnog istovremeno da se rehidrira i da joj drugi dan ne bude loše, i ne miješati.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:14   #13
a možda joj pomogne,tko zna.znam da su meni starci ovako šta pokazali nakon što sam jednom baš uništena došla kući,ja bi se pukla smijati cura od 17 god. mislim da je svega toga i sama svjesna,jebga,možda joj se omaklo. možda loše podnosi alkohol,pa joj je malo cuge bilo i previše. u svakom slučaju,razgovor bez utjerivanja straha u kosti bi bio dobrodošao. daljnje sankcije isto ukoliko se to kontinuirano ponovi.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:15   #14
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
da meni sad mama dođe s ovakvim slikama, prevrtala bih očima dok ne bih istegnula neko tkivo koje ih drži, a od mlade dame sam starija 6 godina i nisam alkoholičarka. mislim da pijem manje od svog prosječnog vršnjaka, a sa 17 nisam pila uopće. dakle, nije da bih prevrtala očima jer sam pijandura. nego jer je to glupo.

ono na što bih ja u razgovoru išla (kad budem imala djecu, možda se predomislim, tko će to sad znat) je da tako nije zabavno ni njoj, ni njenim prijateljicama koje je moraju paziti i kojima je isto tako upropastila svu zabavu jer nitko ne voli usred zabave zvat mamu pijane ispovraćane glupače, da mi je jasno da će, ako se oko nje pije, najvjerojatnije i ona nešto popiti, ali da ne mora piti toliko da povraća i da je onesviještenu nose doma, može popiti cugu dvije tri, pojesti nešto prije - dakle ne piti na prazan želudac, piti dosta bezalkoholnog istovremeno da se rehidrira i da joj drugi dan ne bude loše, i ne miješati.
ajd da se i s tobom složim u mišljenju i naravno,nek joj cuga ne bude pod must za svaki izlazak
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:36   #15
Treba ju naučit pit, jedna čaša alkohola, jedna vode, da organizam ne dehidrira. Također joj treba reći sve ono što je alexxx nabrojala da njenim frendicama nije zabavno itd., a ako joj se ide braniti samo bu se još više iznapijala.

A to kaj je inače uzornog ponašanja, odlična učenica i omiljena u društvu i ne znate kaj joj se dogodilo okačite mačku o rep. Takvih je puna crna kronika. Treba s njom razgovarati i dati joj nekakvu sliku o životu, također objasniti da su i starci nekad bili mladi i isto tako popili, da to nije nenormalno i da je shvatljivo, ali da treba biti odgovorna.
 
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:38   #16
Muči me i to što nisam rekla mužu. On je spavao u drugoj sobi i nema pojma ni za prvi ni za drugi puta. Ne moram ni reći koji fajer bi napravio da sazna da sam mu tajila. A ako mu kažem, neće ju tući ali znam da bi ju kaznio. Mislim da joj ipak trebam dati priliku a ako se ponovi onda ću reći mužu.

Zadnje uređivanje tanana69 : 09.08.2009. at 14:53. Reason: x
tanana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:55   #17
a-a. neće postat odgovorna prema sebi od kazne. jedino se može dogoditi da kaže frendicama da više ni za živu glavu ne zovu one njene glupe starce. mislim da nije vrijedno toga.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:59   #18
Još uvijek se nije javio niti jedan roditelj sa sličnim iskustvom.
tanana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 16:19   #19
mozda zato sto ih nije puno vidjelo djecu u tom izdanju

(mene moji starci nikad nisu vidjeli tako unistenu, a bila sam u takvom stanju preko nekoliko puta )

popricaj s njom, bez puno vike (onako kako je savjetovala alex)
mislim da su to samo faze, ako je inace ok dijete (odgovorna i sl) sumnjam da ce postati alkoholicarka
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 16:56   #20
Mama od jedne njene prijateljice me zove predveče da se nađemo i popričamo o tome. Kćerka joj je ispričala, inače i ona se obloče samo je puno jača pa može bolje podnijeti. Otići ću da porazgovaramo. Ne znam da li će doći i mama od druge prijateljice koja se prije mjesec dana isto oblokala pa su je vozili kući. Sumnjam da će joj kćer reći jer ne zna što se dogodilo, naime ona je bila toliko sposobna da se uspjela ušuljati u sobu da nitko ne primjeti. Mislim da će im ovo biti dobra "škola".
tanana69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.