Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 10:33   #21
Najnovije informacije

Staž se upisuje samo ako ste nezaposlene od početka porodiljnog ili vam je ugovor o radu istekao u prvih 6 mjeseci korištenja dopusta

Ako ste bile toliko sretne pa vam je istekao ugovor tek nakon što ste počele već koristiti drugih 6 mjeseci neće vam NIŠTA upisati, nemate pravo na staž

Ljuta sam kao pas, ispada da je najbolje biti socijalni slučaj i uopće ne raditi nego uopće biti zaposlen
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 18:30   #22
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Najnovije informacije

Ljuta sam kao pas, ispada da je najbolje biti socijalni slučaj i uopće ne raditi nego uopće biti zaposlen
nažalost tako ispadne. meni nije jasno zašto je drgih 6 mjeseci tako mala naknada, kako na se od toga živi, a većina nas žena nema kome ostaviti dijete na čuvanju.
__________________
28.3. L. <3
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 22:24   #23
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Najnovije informacije

Staž se upisuje samo ako ste nezaposlene od početka porodiljnog ili vam je ugovor o radu istekao u prvih 6 mjeseci korištenja dopusta

Ako ste bile toliko sretne pa vam je istekao ugovor tek nakon što ste počele već koristiti drugih 6 mjeseci neće vam NIŠTA upisati, nemate pravo na staž

Ljuta sam kao pas, ispada da je najbolje biti socijalni slučaj i uopće ne raditi nego uopće biti zaposlen
ajoj
a to je 100% zato jer je samo prvih 6 mjeseci rodiljni dopust a drugih 6 mjeseci roditeljski (kojeg možeš koristiti do 7 godine i koji nije obvezatan)

jadno, jadno i prejadno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 23:01   #24
Ja sam to lijepo predala na mirovinsko skupa sa svojom radnom knjizicom i sad cekam da mi je posalju kuci sa upisanim radnim stazom....
a mora se podnit dok dijete ne napuni godinu dana...posli toga ne moze....
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 08:13   #25
Pozz svima.....

Ja imam sina od 9 godina, za ovo čula od frendice i otišla se raspitati. I nema veze koliko djete ima godina, glavno da je rođeno kasnije od 1999. Priča je ovakva: Za sve majke koje su rodile iza 1999. i NISU radile niti koristile porodiljski dopust u trenutku rođenja pa do navršene 1. god. starosti djeteta, imaju pravo dobiti taj staž od 1 godine.

Ja sam predala dokumente:

- rodni list djeteta
- domovnica djeteta (oba dvoje kopija i ne mora biti novo)
- iz policije boravišna (za djete i majku)
- preslika moje osobne
- preslika moje radne knjižice
- 2 formulara iz knjižare (SOD i M1P)


To se preda, neispunjeno, samo se kod njih potpiše i onda kroz mjesec dana treba pitati je li došao odg. da se donese radna i da lupi taj staž.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:00   #26
zanima me ako neko zna dal imam pravo tražiti staž:

studentica sam ali diplomirat ću kroz mj dana, dakle 2 mj prije isteka porodiljnog. vidim da se gore pisalo da se mora biti nezaposlen na početku porodiljnog ali ne znam šta je onda sa studnetima.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 22:07   #27
Koliko minimalno treba raditi da bi se ostvarilo pravo na rodiljnu naknadu?
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 14:27   #28
Talking

Quote:
petra_hijena kaže: Pogledaj post
Koliko minimalno treba raditi da bi se ostvarilo pravo na rodiljnu naknadu?
12 mjeseci kontinuiranog radnog staža ili 18 mjeseci radnog staža sa prekidima unutar 2 godine
issak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 00:15   #29
Slučajno sam naletila pa dižem temu sa svježim informacijama koje će nadam se nekome pomoći

Copy/paste forumašicu enigmatic da ne prenosim cijeli post jer se drugi dio odnosi na ovu temu

Važno!

Kao nezaposleni roditelj, bez obzira primate li rodiljnu naknadu ili ne, imate pravo na priznavanje staža u prvoj godini djetetova života. Potrebni dokumenti su:

izvadak iz matične knjige rođenih za dijete,
domovnica za dijete,
potvrda o prebivalištu i roditelja i djeteta (iz MUP-a),
ako su oba roditelja nezaposlena, tada je potrebno dati izjavu o dogovoru koji će roditelj koristiti ovo pravo na staž, u protivnom izjava nije potrebna,
radnu knjižicu roditelja koji će koristiti pravo na staž,
kopija osobne iskaznice roditelja koji ce koristiti pravo na staž,
tiskanica M-1P (kupi se u knjižari ili papirnici).

Sva se dokumentacija podnosi područnoj službi HZMO-a, Odjelu matične evidencije, prema prebivalištu roditelja. Pravo na staž se ne odobrava rješenjem (kao kod dodatnog rodiljnog dopusta), već je vraćena kopija tiskanice M-1P potvrda o priznanju svojstva osiguranika. Staž će u radnu knjižicu upisati HZMO.
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 07:31   #30
Kada se podnosi dokumentacija? Nešto prije bebinih navršenih godinu dana ili bilo kada? Moja beba ima sad 3 mjeseca, mogu li sad podnijeti tu molbu? Ja bi to što prije predala da mi nova vlada ne promijeni zakon
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 09:03   #31
Ja sam sa prvim to predala kada je imao par mjeseci,a onda kada je napunio godinu dana išla zatvoriti staž.Vidim da si u zgb,to ideš u trpimirovu.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 09:39   #32
Nemoras ici dva puta; odes nakon godinu dana i odmah naprave i zahtjev i upisu staz
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:27   #33
Ovo je samo za nazaposlene? Da li se zaposlenima automatski prizna ta godina u radni staž? Meni bi to bilo logično, ali su mi rekli da se raspitam...
Suse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:30   #34
Ja sam išla upisati staž (nezaposlena) kada je navršio jednu godinu,predala sam papire i knjižicu,ženska iz mirovinskog ju je poslala u Ri ili Zg,ne znam sada,poslije su me zvali da im faxiram jednu izjavu da svi živimo na istoj adresi(jel nakon udaje mi se nije dala mijenjat adresu pa ostala na staroj),i nakon nekih 3 tj su mi je vratili sa upisanom godinom
I obavezno si kopirajte radnu knjižicu i nek vam u mirovinskom lupe pečat na to,tako da imate dok vam ne vrate..
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:23   #35
a što je s mamama koje imaju blizance ili troje djece i pravo na 3 godine porodiljnog? imaju li i pravo na 3 godine radnog staža?
__________________
princeza,kraljica
2littlepuppets is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 08:43   #36
Evo friška info - ja sam to obavila prosli tjedan, nakon sto mi je malena napunila godinu dana (jer su mi tako rekli prilikom otvaranja porodiljnog). Dakle, treba vam potvrda o prebivalištu za vas i dijete, ne starija od 30 dana, kopija radne knjizice, djetetova domovnica i izvadak iz matice rodjenih za dijete, kao i kopija vase osobne iskaznice. Postupak nije kompliciran, traje 10ak minuta i dakle odmnah je gotovo
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:16   #37
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Slučajno sam naletila pa dižem temu sa svježim informacijama koje će nadam se nekome pomoći

Važno!

Kao nezaposleni roditelj, bez obzira primate li rodiljnu naknadu ili ne, imate pravo na priznavanje staža u prvoj godini djetetova života. Potrebni dokumenti su:

Da li to sad znači da ce mi se priznati staž iako mi je ugovor istekao nakon sto sam počela koristiti drugih 6 mjeseci, tj. roditeljski dopust? Vidim da the red cat nisu priznali prije 2 godine, pa se nadam da su to promijenili...
I kakve su mi sanse da dobijem naknadu s biroa nakon isteka roditeljskog? Ima li itko tko je prošao isto???
myya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:54   #38
Ajd da ja nesto pitam. koji je smisao upisivanje te godine radnog staza u kojoj su doprinosi 0 kuna? od toga nemate nikakve koristi. prije se za izracun mirovine uzimao prosjek 10 najboljih godina i od ovog upisa nije bilo stete, samo ste jednu godinu prije isli u mirovinu (edit: tada ovaj upis i nije bio moguc!). sada se gleda sveukupni prosjek placa (i sad je ovaj upis moguc!) i ovaj od 0 kuna vam gadno rusi mirovinu. a nikakve koristi od jedne godine radnog staza vise kad su ionako produzili starosnu mirovinu na 65 g za zene.
ovo je kao neka "usluga" od drzave a ustvari vas na kraju opljackaju
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 22:21   #39
evo ako nekom bude trebalo... meni je ugovor istekao za vrijeme roditeljskog dopusta, s radnom knjizicom sam se prijavla na hzz i s potvrdom o prijavi otisla na hzzo. naknada mi je smanjena sa 2660,00 na 1660,00 al ce mi biti upisan radni staz dok beba ne navrsi godinu i tad cu moci primati naknadu s biroa koja ce mi se racunati prema zadnje 3 place isplacene u firmi prije bolovanja.
i nek se zna da u slucaju isteka ugovora radnik ima pravo na isplatu neiskoristenog go. meni je ugovor istekao prije 30.06 i imam pravo na proslogodisnji i dio ovogodisnjeg. to je mislim clanak 61. ZOR.
myya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 16:54   #40
danas sam dobila pismo od mirovinskog osiguranja da kao nezaposlena imam pravo na upis radnog staza dok sam na porodiljnom i da im sve dokumente predam barem mjesec dana prije nego sto dijete napuni godinu dana
sad me zanima da li imam pravo to traziti i za prvo dijete koje je rodeno 2008. god jer mi tada nitko nije rekao da imam na to pravo,niti da se barem raspitam za to a kamoli da su mi poslali ovako u pismu
shaptachica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.