Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 22:37   #121
Odlična knjiga - odličan film. Na nagovor pogledao ga i moj muž i sviđao mu se. Čak se i kćer koja ima samo 7 godina zagledala u film jer je bogat slikama kao što se ocrtava i u samoj knjizi.
Svaka preporuka.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:40   #122
Jedna od najboljih ikad! Ne mogu dočekati da Arthur napiše novu knjigu...
Nunki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 18:14   #123
Quote:
Nunki kaže: Pogledaj post
Jedna od najboljih ikad! Ne mogu dočekati da Arthur napiše novu knjigu...
Meni je u top 10, a najbolja koju smo do sad u Klubu čitali.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 10:45   #124
jedna od mojih najdražih knjiga, koju sam tek prošle jeseni pročitala, ali mi nikako nije jasno kad ljudi čitaju iste knjige ispočetka... pored toliko nepročitanih knjiga...?!
Možda nakon 10-20-30-40-50 godina, kad je doživljaj svakako drukčiji, ali nakon par mjeseci, godinu ili tako neki kraći vremenski rok... hmmmm
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:29   #125
Knjiga je odlična, film takodjer
April May is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:31   #126
Evo konačno da se i ja javim.
Knjiga mi se jako svidjela jer mi je otvorila vrata jednog potpuno novog svijeta o kojem sam prije čitanja vrlo malo znala. Taj svijet gejši me istovremeno zadivio i šokirao.
Zadivili su me opisi kimona i način šminkanja te opisi glazbe i plesa pogotovo onaj opis Sayurinog plesa na svečanostima. Nakon toga sam prvi put tražila po internetu glazbu izvedenu na shamishenu i mogu reći da je taj instrument stvarno nešto posebno. Također sam morala vidjeti slike svih onih raskošnih frizura. Moram priznati da sam zbog ove knjige počela ozbiljno shvaćati moć žene iako se ne bih usudila zaustavljati muškarce pogledom na ulici. Također nakon ove knjige puno ozbiljnije shvaćam sumo borbe prije sam bila uvjerena da je to sve samo predstava, a sada ih rado gledam.
Šokirala me ta bešćutnost svih prema svima najviše prema djeci u jednom djelu knjige sam imala dojam da svi mrze sve i svi jedva čekaju da smjeste jedni drugima i svi su nekako hladni. Također nemam lijepih riječi za oca koji proda svoje kćeri bez obzira na okolnosti.
Ipak najviše od svega me šokiralo što je cijeli taj svijet gejši legalna grana gospodarstva to mi je grozno budući da se koliko ja shvaćam uglavnom sastojao od toga da stari bogati tipovi sjede u društvu jako mladih cura koje ih šarmiraju, a za veću ili manju svotu novca i spavaju s njima prvi put jako mi je čudno što je sve to legalno. Toliko od mene za sad i oprostite na postu zbrda-zdola.
lalita_lalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 10:01   #127
Quote:
lalita_lalita kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam zbog ove knjige počela ozbiljno shvaćati moć žene iako se ne bih usudila zaustavljati muškarce pogledom na ulici.
čisto sumnjam da bi si i muškarca moglo zaustaviti pogledom
čak ako bi i stao mislim da bi to prije bilo iz radoznalosti tipa "kaj je ovaj, jel ona normaln" nego iz neke opčinjenosti

Quote:
Šokirala me ta bešćutnost svih prema svima najviše prema djeci u jednom djelu knjige sam imala dojam da svi mrze sve i svi jedva čekaju da smjeste jedni drugima i svi su nekako hladni.
danas, a smatramo se civiliziranima i huanima, dešavaju se i gore stvari

Quote:
Također nemam lijepih riječi za oca koji proda svoje kćeri bez obzira na okolnosti.
pa nije on njih prodai i novce zapio
svakako je za osuditi ono što je n učinio ali uz njega ne bi imale ništa bolji život
jedna sestra je završila s dečkom kjeg je voljela a druga je završila u New Yorku u ludom stanu i osobnom pomočnicom!

Quote:
Ipak najviše od svega me šokiralo što je cijeli taj svijet gejši legalna grana gospodarstva to mi je grozno budući da se koliko ja shvaćam uglavnom sastojao od toga da stari bogati tipovi sjede u društvu jako mladih cura koje ih šarmiraju, a za veću ili manju svotu novca i spavaju s njima prvi put jako mi je čudno što je sve to legalno.
nakon drugog svjetskog rata sve je to počelo propadati
i ne amo da su s njima spavali samo radi toga što su bile djevice, i kasnije je bilo dobrog starog seksa za novac

zapravo, koliko god bilo zapanjujuče da se to "toleriralo" u ono doba, mislim da "zapadne" zemlje nastojanjem da se legalizira prstitucija rade istu stvar
e sad, obzirom da se prostitucija događa, ipak je bolje da se sve to uredi zakonom i oporezuje - ako zbog ničega drugog tad zbog organiziranog kriminala, otmica i zatočenja radi prisilnog rada tj pružanja seksualnih usluga, iskorištavanja položaja tih žena....
ali ipak je malo odvratno da majke upučuju svoje kčeri da budu gejše
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 16:46   #128
Knjiga je fantasticna, nisam je mogla ispustit iz ruku.
A film sam pogledala tek tako da si predocim likove, film me razocarao ( a mislim inace je tako).
MissCocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 14:51   #129
knjiga mi se čini vrlo suptilna, iznosi osobni doživljaj, sve ono što se stvara i što nosimo u sebi, proživljavamo. a nije bitno različito u kojem se svijetu nalazimo, u kojoj kulturi. situacija da moraš pasivno prihvaćati događaje jer si jadna slaba jedinka koju društveno ponašanje i povijesna situacija premješta kao figuru, samo figuru kojom se dobiva neka okrutna besmislena igra moći.

film me također oduševio, iako je premalog gabarita da dotakne sve detalje, od onih nama nepoznatih običaja i razloga koje japanci gotovo perverzno opravdavaju nekim višim smislom, do finesa emocionalnog odrastanja. u filmu me, osim, naravno, scena detalja oblačenja, običaja, učenja i susreta zaprepaastila otvorenost onih kadrova gdje su curke odlučile zabavljati amere, ono u avionu i birtiji.

zanimljivo da knjigu piše muškarac kojem je to prepričala žena.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 00:34   #130
Pročitala sam ju prošlo ljeto i nakon toga pogledala film jer me knjiga fascinirala.
Ne mogu odlučiti šta je bolje od toga dvoje, možda ipak film.
Njezini doživljaji su bili dosta snažni, bilo je par jako emotivnih scena, a uz to mi se jako sviđa opis Japanske kulture i umjetnosti.
Potpuno drugačije vrijeme od današnjeg i potpuno drugačiji svijet...
Planiram ju opet pročitati
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:35   #131
Upravo sam danas dovršila čitanje ove knjige. Vrlo potresna priča o jednom okrutnom svijetu, ali mi se sviđa što je ljubav Sayuri i Predsjednika ipak završila sretno. A osobito su mi se u knjizi svidjele brojne i originalne (us)poredbe.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 15:14   #132
knjiga mi se sviđa..ali ipak bih predložila jednu jako jako sličnu koju sam pročitala prije ove SNIJEŽNICA I TAJNA LEPEZA od Lise See... ovo je stvarno knjiga koja je ostavila ogroman dojam na mene i vjerujem da priča prikazuje zorno život i borbu mnogih žena u Kini u ono doba...bez imalo sladunjavosti samo kruta realnost.opis kulture,običaja,etnografije je zapanjujuć...nevjerojatno koliko su žene bile smatrane samo stvarima koje služe za razmnožavanje i to po mogućnosti da rode mušku djecu i koliko sam se uopće osjećala sretnom što živim u današnjem nazovimo tako modernom vremenu i kapitalističkom sustavu gdje ipak imam pravo na svoje mišljenje i odluke.
Knjiga je stvarno odlična 10/10 (postoji i neki film ŽNJ produkcije koji nema veze s vezom i njega ipak ne preporučujem)
PoisonIvy1101ku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 22:24   #133
meni se knjiga stvarno svidjela iako mi je moram priznati taj odnos između nje i predsjenika, stvarno malo čudan.. ali eto, ipak spada među one knjige koje mi je bilo drago pročitati.... nisam pročitala do kraja sve komentare, ali toplo bih preporučila knjigu ZALJUBLJENA PEONIJA od Alise See... (ako nije već netko prije spomenuo ovaj naslov)
marita96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 00:11   #134
Iako pročitah i boljih knjiga,ali ova je svakako za policu dugovječnosti..
Moramo gledati vrijeme radnje ,i iz perspektive njihove kulture,no koliko shvatih,gejša je tada bila visokopozicionirana žena u takovome društvu,komunikativno-elokventna,zabavna i suptilno-rafinirana osoba (što se uči od malih nogu godinama po stadijima..) a to što ju je otac prodao se smatralo pod normalnim okolnostima u to vrijeme,ionako je mala bila u početku zadivljena starijim gejšama te njihovim slugama i pomočnicama,što samo po sebi govori kako je to željela i u početku bila opčinjena glede odnosa spram drugih gejša..
Dakako da ima iritantnih dijelova knjige s kojima bih se teško složila,iako ju davno čitah,no gejšina svrha je jedinstvena sa svrhom da na jedan osebujan način zabavi-tj. zadivi muškarca...(ali koliko muke i nauke u opisu onoga plesa u visokim drvenim klompetinama,gdje ti stopala moraju biti što krača(jer je to eto,baš seksi..) tj. atrofirana
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:03   #135
Fantastična knjiga!

Potpuno mi je fascinantna japanska kultura i kako su uspjeli nešto poput prostitucije podići na takvu razinu da se smatra otmjenim i časnim zanimanjem.
Prekrasna ljubavna priča, toplo preporučujem za sve one koji je još nisu stigli pročitati
__________________
http://obsurvey.com/S2.aspx?id=8aff7...5-e911966c008e (Anketa studenata Komunikologije)
mancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 18:06   #136
poslije ove knjige, japan i japanska kultura su me fascinirali, nemam riječi
meryl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 11:53   #137
Jedna od dražih knjiga.
Nisam baš ljubitelj japanske kulture, al u ovoj knjizi mi se svidjelo što tako iskreno opisuje njihove običaje, položaj žena i muškaraca na neki mistično romantičarski način. Vrijedi pročitati, u svakom slučaju.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:47   #138
Super mi je čitati vaše komentare, a kad ih čitam pitam se jesam li ja uopće tu knjigu pročitala ili sam sanjala. Mene je, iskreno, knjiga totalno smorila i nisam više znala tko koga jebe, pardon na izrazu. I složila bih se da je ono o jegulji bilo odvratno

Puno je čitatelja i koje poznajem bilo oduševljeno knjigom, zato sam ju i uzela u ruke. Ali, ne ponovilo se Sve se to moglo reći i na puno manje strana, a ne rastezati u beskraj...
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 00:04   #139
Dobar film.
Knixus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:42   #140
Upravo sam pročitala knjigu.Jako dobro i opsežno napisana,imala sam osjecaj kao da sam tu dok sam je citala.
Neke stvari su gadljive,pogotovo razlika u godinama.Kraj mi je pomalo tužan.Sve u svemu,dobra knjiga,sada
puno bolje razumijem tu Japansku kulturu i znacenje riječi gejša.
Bridgetjones97 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.