Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 11:51   #161
Molit ću da mi smanje ili oproste kaznu jer sam student i bez primanja. Još mi je ovaj koji tam radi reko da će mi dat mjesec dana vremena za platit, a na uplatnici piše do 9.4.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:13   #162
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
... Ko onda mora napisat žalbu?...
Onaj na kojeg je kazna napisana. Znači, majka. Na trošak pauka se ne možeš žaliti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:42   #163
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Onaj na kojeg je kazna napisana. Znači, majka. Na trošak pauka se ne možeš žaliti.
Rekli su da se može, al da mi ne preporučuju. U svakom slućaju bolje probat pa platit ak ne uspije nego odma platit.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 20:52   #164
O kojem je gradu riječ?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:02   #165
Zagreb
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 08:00   #166
Ja sam zadnji put dobio papir (s uplatnicom) na kojem piše da žalba nije dopuštena i da se neće niti razmatrati ako ju eventualno i pošaljem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 10:21   #167
Pozdrav, u subotu 02.04. mama se uputila u konzum u Španskom na Zagrebačkoj avenini i parkirala se na mjestu invalida jer i je invalid i ima sve potvrde i dozvole ali je prilikom parkiranja zaboravila staviti onaj papir gdje pise klasa i urb broj, a ima uredno sve naljepnice i sve. Uredno su auto digli i odvezli. Prilikom preuzimanja auta placen je odvoz ali sad da se ne plati kazna navodno bi trebao pisat nekakvu zalbu a koliko sam cuo mozda dobijem i povrat novaca za odvoz. Pa je moje pitanje kome se zalit? Sta uvrstit u zalbu?
hvala
darimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:53   #168
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ja sam zadnji put dobio papir (s uplatnicom) na kojem piše da žalba nije dopuštena i da se neće niti razmatrati ako ju eventualno i pošaljem.
Meni piše: "Eventualni prigovor za razlog premještanja uputiti izdavaocu naredbe na adresu xxxxx u roku od 8 dana od dana preuzimanja ovog zapisnika"

Nego, kaj se desi ako ja ne platim ni kad mi dođu opomena i kamate, ne otiđem na sud kad mi dođe poziv itd. Oni mene nemogu natjerat na plaćanje jel tak? Ni doć po mene doma i sl.? Nakon kolko je zastara? Mislim za ovih 500 kn za odvoz auta, ne kaznu od policije.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:02   #169
Mogu ti "sjest na račun". Ako ga nemaš, onda prvi puta kad ćeš imati pare na njemu, namirit će se s time.
Zastara je nakon 5 godina i nije nemoguća stvar u vezi sa Zagreb parkingom.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:46   #170
Da li si siguran za tu zastaru od 5 godina? Ne kažem da nije tako nego sam čuo razne teorije, a zakoni se preklapaju pa nisam siguran što je istina.

Jer npr. prijatelj ti ostane dužan 500kn, napravili ste ugovor o toj pozajmici i ti pokreneš tužbu protiv njega (usprkos isplativosti). On se ne može pojaviti nakon 5g i reći "jebiga pajdo, zastara". Afair, u tom slučaju čak nema zastare, ako se pojavi nakon 40 godina tvojih 500kn + kamate ga čekaju. Po nekoj teoriji bi isto trebalo vrijedit i za zagrebparking.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:48   #171
Quote:
darimy kaže: Pogledaj post
... Pa je moje pitanje kome se zalit? Sta uvrstit u zalbu?...
Žaliti se onome tko je izdao prekršajni nalog. U žalbi opišeš sve kao i ovdje i priložiš potrebne papire (tj. mama to radi).


Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Meni piše: "Eventualni prigovor za razlog premještanja uputiti izdavaocu naredbe na adresu xxxxx u roku od 8 dana od dana preuzimanja ovog zapisnika"...
Onda imaš pravo na prigovor kao i u svakom drugom slučaju.


Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
... Oni mene nemogu natjerat na plaćanje jel tak? Ni doć po mene doma i sl.?...
Mogu te natjerati ovrhom, a to i rade. Sjest će ti na plaću, popisati imovinu ili nešto slično. Uglavnom, morat ćeš platiti ako ti ne uvaže prigovor. nazastaru ne računaj. Jednom kad pokrenu ovrhu, gotovo je. Dočekat će te kad-tad.


Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
... Zastara je nakon 5 godina i nije nemoguća stvar u vezi sa Zagreb parkingom.
Ovrhu je nemoguće otjerati u zastaru.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:17   #172
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ja sam zadnji put dobio papir (s uplatnicom) na kojem piše da žalba nije dopuštena i da se neće niti razmatrati ako ju eventualno i pošaljem.
Ti si dobio kaznu?!
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena
Torcida Vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:35   #173
Parkiranje. Auto je na mene, ali ga najviše vozi moja majka, koja je i poentirala.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:44   #174
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Mogu te natjerati ovrhom, a to i rade. Sjest će ti na plaću, popisati imovinu ili nešto slično. Uglavnom, morat ćeš platiti ako ti ne uvaže prigovor. nazastaru ne računaj. Jednom kad pokrenu ovrhu, gotovo je. Dočekat će te kad-tad.
Ma ne vjerujem da oni to mogu. Od kud njima moj broj računa i svi ti podaci?
Jel ima netko iskustva s ne plaćanjem zagreb parkingu? Mislim da kad tad odustanu od "utjerivanja dugova".
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:46   #175
Naravno da mogu. A odakle svima drugima koji pokrenu ovrhe broj racuna?

Ustvari, nemoj vjerovati vidjet ces i sama.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:48   #176
Ne sjednu ti oni. Tuže te općinskom sudu (po novom može i preko javnog bilježnika) koji može prikupiti sve potrebne informacije. Iskustava ima puno i u najvećem (skoro apsolutnom) broju slučajeva su nepovoljna po tebe. A zašto bi oni odustali od svog prihoda? Vode tisuće tužbi i jedna više im nije problem. Neće odustati i morat ćeš platiti. Samo ćeš si nabiti troškove.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:56   #177
Ovrhe 'krecu' od javnog biljeznika vec godinama, nije to nesto novo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:21   #178
Potpuno si u pravu, krivo sam se izrazio. Meni novo. Moje su išle još na dobri stari sud.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 09:59   #179
na kog kazna za pauk treba glasiti? na vozaca ili na vlasnika? i da li se moze poslati prigovor pauku u vezi toga?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 13:46   #180
parkirala sam u pješačkoj zoni s tim da je znak za pješačku bio okrenut te ga nisam ni vidjela. pauk mi digao auto, u startu nisam ni znala zasto dok mi u pauk sluzbi nisu rekli da je tu pjesacka zona. al sam troškove pauk službe morala platiti kako bih došla do auta ipak mi teba. poslije napisala prigovor za kazni i sad me zanima jer sam nekako uvjerena da ce prigovor uvaziti, imam i slike napravljenje neposredno nakon odvoženja auta da je znak postavljen neispravno, ima li načina da mi vrate novce i za troškove pauk službe i kome se žaliti.
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.