Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2011., 09:33   #141
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne, to bi bilo jako loše jer bi na takvom poslu netko tko je npr. financijaš ili marketing stručnjak samo propadao. Kako duhovno tako i znanjem. I što nakon par godina polica i skladišta, odlučim ga staviti na višu poziciju negdje u financije i opet mu moram pokazati što da radi jer skladište i police veze s financijama nemaju. To sam mogao odmah napraviti dok je još bio pun života i znanja barem teorije

i kakvo mjesto šefa? gdje sam napisao da mora odmah biti šef?
ako nakon par godina, osoba s završenim faksom i dalje slaže police, očito je da je to idealan posao za nju.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 09:34   #142
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
gle, jedno je kad si vlasnik slastičarne pa ti na razgovor za posao dođe doktor medicine. Šta da mu kažeš? ništa, evo ti mješaj sladoled i bit ćeš plaćen kao i netko tko je završio ugostiteljsku jer meni tvoje znanje iz medicine ne treba.

drugo je kad agrokog da natječaj za mjesto unaprijeđivanja prodaje, postavi uvijet magisterij i onda te baci na policu. I to je poanta cijele priče.
zašto misliš da je bio postavljen uvjet "magistar" za to radno mjesto?
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 09:40   #143
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
zašto misliš da je bio postavljen uvjet "magistar" za to radno mjesto?

Ponavljam se.

Autorica je rekla da se javila na točno određeni natječaj, gdje je uvjet bio magisterij struke.

Međutim, pozvali su je na razgovor zbog radnog mjesta koje navodno nema veze s natječajem na koji se javila, a koje je opisano kao unaprjeđivač prodaje ili kako već. Ispostavilo da se radi o slaganju polica.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:00   #144
"navodno" si u pravu.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:18   #145
Navodno sam u pravu da je autorica napisala to što sam linkala?

oukej
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:19   #146
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ja bih to ponudio kad bih htio vidjeti koliko sebe i svoje znanje cijeni radnik. Ako pristane vjerojatno je ili u teškoj fin. situaciji pa sve prihvaća ili mu je ishlapilo sve što je naučio na fakultetu pa je svjestan da niti nije za bolje.

onaj tko ima magisterij, slaže police i kaže da mu nije ispod časti taj laže. Može on to raditi jer zna da se od nečeg treba živjeti, ali sigurno svako jutro kad krene slagati jogurte opsuje i sebe i diplomu i državu i ćaću koji ga je u krivo vrijeme napravio. Naravno, priča za van je "nije mi bed ništa raditi". Ja u te priče ne vjerujem, možda netko prihvati jer vidi taj posao kao odskočnu dasku, nikako kao posao na dulji rok. jer im je ispod časti.
Nisam niti rekao da je to idealan posao na dulji rok, nego isključivo kao odskočna daska, kao ulaznica u veliku korporaciju di je mogućnost napretka gotova pa zajamčena.
I još jedna stvar, bilo bi potpuno razumno da ona kao magistrica s npr. 10 godina RADA U STRUCI kaže "pa neću vam ja sa svojim ISKUSTVOM slagati police". Ali mi se takav stav s 0 dana staža u struci čini malkice prebahat. Jer šta je Agrokor izgubio kad ona nije prihvatila posao? Ništa.
thomascat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:21   #147
Quote:
seno kaže: Pogledaj post
Tu si u jednu ruku u krivu.
Šta ako firma nema iz nižeg kadra nasljednika ili dovoljno obučenog radnika da preuzme posao višeg radnika/brigadira/poslovođe/šefa smjene?
Onda uzima u kratkom roku nekog iz druge firme. Podrazumjeva se da ta osoba zna svoj posao, da ima radnog iskustva i da ju ne treba učiti.
thomascat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:23   #148
ja imam frendicu koja "slaže police"...ona je isto dipl.oec...to slaganje polica je zapravo nadgledanje da su proizvodi pravilno izloženi, da se pravilno naručuje i sl. dakle imaš svoj portfelj proizvoda za koje se brineš da se dobro prodaju...i da, to je posao za SSS...al budimo realni i pogledajmo koliko poslova za visokoobrazovane (osim u školstvu i zdravstvu) ima u hrvatskom gospodarstvu? nema ih baš puno...mi nismo nikakva zemlja znanja...tak da ak želiš neki dobar posao, morat ćeš nešto vremena provesti na SSS mjestu...a to posebno vrijedi u sektoru trgovine
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:23   #149
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
Nisam niti rekao da je to idealan posao na dulji rok, nego isključivo kao odskočna daska, kao ulaznica u veliku korporaciju di je mogućnost napretka gotova pa zajamčena.
I još jedna stvar, bilo bi potpuno razumno da ona kao magistrica s npr. 10 godina RADA U STRUCI kaže "pa neću vam ja sa svojim ISKUSTVOM slagati police". Ali mi se takav stav s 0 dana staža u struci čini malkice prebahat. Jer šta je Agrokor izgubio kad ona nije prihvatila posao? Ništa.
ma daj... ja idem slagat police sa faxom sam ak mi daju minumum 5 somova plaću....nema u Rh tolko visokoobrazovanih ljudi da bi se njihova diploma obezvređivala na taj način da ima se nudi posao slaganja polica zamaskiran u "space manager"

A tko vam garantira da je to odskočna daska! Uvijek će doć netko ko ima strica, mamu, ljubavnika na vašu poziciju
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:33   #150
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
... Hrvatska zemlja znanja Stave takve uvjete u oglas da misliš da je posao neš posebno... kad ono blamaža. Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da da bi bilo kome trebalo biti ispod časti raditi neki posao ali onda u oglas stavi : SSS, slaganja polica i uređenje prostora: pa nek se javi ko hoće i onaj sa 3 godišnjim ŠUP-om ili doktor medicine

To bi trebalo biti koncipirano na slj način: zapošljavamo te kao pripravnika jer smo uvidjeli tvoje potencijale i u sklopu osposbljavanja naučit ćeš kako fukncionira trgovina (od slaganja robe na police do slušanja nekih sastanaka na višim instancama)
Zašto ste se svi okomili na to da je slaganje polica za SSS. Vani to rade ljudi s bar dva fakulteta. Jedan od njih je psihologija. Lidl, Bila, Kaufland rade kao franšize, netko je posložio police i sada svaki Lidl ili Bila ili Kaufland liče kao jaje jajetu. Za Konzum mislim da je jako teško naći dva ista.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:35   #151
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Zanima me jedna stvar..
Zašto bi poslodavac zaposlio nekoga tko ima srednju školu ( ili samo osnovnu ) da mu počinje na dnu, ako može zaposliti nekoga tko ima završen fakultet ?
Ako trenutno ne trebaju visokoškolovane radnike, nego samo slagače polica, a tebe kao magistra ipak zaposle kao slagača, mislim da je to sjajna vijest jer se na tebe ozbiljno računa za neku puno složeniju i odgovorniju funkciju unutar te firme u budućnosti. Pogotovo u velikim firmama (a Agrokor to svakako jest) di ima nekoliko desetaka direktora i rukovoditelja, a raznih šefova i više.
E sad u koliko dalekoj budučnosti, to ćeš vidjeti tek kad upadneš unutra, i kad se dokažeš kao radnik i kad se ukaže prilika. Naravno da svoje znanje stečeno na faksu nećeš pokazati slažući police, ali ako redovito dolaziš na posao, ne kasniš, ostaneš duže ako treba, ne ideš na bolovanje, ne ljenčariš i sl. sigurno će se isplatiti. A jbg, prošao je socijalizam, sad ti diploma ne znači puno ak se ne dokažeš.
thomascat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:37   #152
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Zašto ste se svi okomili na to da je slaganje polica za SSS. Vani to rade ljudi s bar dva fakulteta. Jedan od njih je psihologija. Lidl, Bila, Kaufland rade kao franšize, netko je posložio police i sada svaki Lidl ili Bila ili Kaufland liče kao jaje jajetu. Za Konzum mislim da je jako teško naći dva ista.

Zar Lidl uopće ima police?

Inače, jedno je planiranje polica i rasporeda, a drugo prenošenje i slaganje robe iz kutija na police
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:40   #153
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Po mnogim komentarima zaključujem da mnogi od vas nisu vidjeli posla..kreneš na dnu..komuniciraš..trudiš se..za nekoliko mjeseci napreduješ, a za par godina si već šef odjela..naravno..tako su mislili i moji ameri..kako bi oni rekli ' iz departmenta u department ' :-) ...to je možda normalno..tamo u USA..no nakon što su se vratili ovdje jere su u penziji i sin je krenuo tražit posao ostali su začuđeni...department my ass..
To vrijedi za velike firme. Naravno da ako se zaposliš u firmi s 5 zaposlenih kao slagač polica da možeš očekivati da ih slažeš malo dulje.
Baš me zanima kako ti misliš dobiti posao, ako je uvijet za skoro svaki posao radno iskustvo koje ti nemaš? Kako upasti u neku dobru firmu?
Ostati doma i čekati da se pojavi oglas di netko traži magistra bez iskustva?
thomascat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:41   #154
Quote:
neve_ergosum kaže: Pogledaj post
ja imam frendicu koja "slaže police"...ona je isto dipl.oec...to slaganje polica je zapravo nadgledanje da su proizvodi pravilno izloženi, da se pravilno naručuje i sl. dakle imaš svoj portfelj proizvoda za koje se brineš da se dobro prodaju...i da, to je posao za SSS...
Ako će posao raditi kako treba onda nije za SSS, jer sa SSS nemaš potrebna predznanja.
Evo primjer, doduše radi se o Plodinama, kada je pao prvi snijeg zimus tražio sam tečnost za odleđivanje vjtrobranskog stakla, i šta misliš gdje bila postavljena? Nije bila tamo gdje bih prvo tražio na polici sa ostalim sitnicama za auto. Izgubiš nepotrebno 10 min da nešto trivijalno nađeš u takvim većim centrima.
Uz to rasporedom se treba kupca "natjerati" da uz nešto što mu treba kupi i nešto što mu ne treba. Npr. u Lidlu ideš po salatu i kupiš bušilicu jer je skoro "džabe" 100 kn i u polici do salate.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:43   #155
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
gle, jedno je kad si vlasnik slastičarne pa ti na razgovor za posao dođe doktor medicine. Šta da mu kažeš? ništa, evo ti mješaj sladoled i bit ćeš plaćen kao i netko tko je završio ugostiteljsku jer meni tvoje znanje iz medicine ne treba.

drugo je kad agrokog da natječaj za mjesto unaprijeđivanja prodaje, postavi uvijet magisterij i onda te baci na policu. I to je poanta cijele priče.
Pa ako su to stavili kao uvjet, sigurno ima razlog za to.
Shvati to kao neka vrsta testa.
A šta te košta da prihvatiš, pa odeš kad ti ne paše?
Košta te ponosa kad moraš svojim frendicama reći da slažeš police. Samo to, ali i to je nekima previše.
thomascat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:44   #156
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Zar Lidl uopće ima police?

Inače, jedno je planiranje polica i rasporeda, a drugo prenošenje i slaganje robe iz kutija na police
A kako se ćeš zvati ono u što Lidl slaže robu?
Naravno. Ja sam iz njezinog posta razumio da se radi o planiranju, ali pošto nije napisala kolika je plaća nemogu točno znati na koje radno mjesto je konkurirala.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:46   #157
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Navodno sam u pravu da je autorica napisala to što sam linkala?

oukej
gle. ti si napisala "navodno". Ja samo citiram. Dakle, i ti sumnjaš. Ustvari, nije ni bitno. Posao za koji se prijavila, nije zadovoljila kriterije. ponudili su joj drugi. Na njoj je da li će prihvatiti ili ne. Ona nije i nikom ništa. Čemu frustracija. To je logičan slijed. Odbiti će 20 ponuda za poslove koje ne smatra dovoljno dobrima, na kraju malo spustiti kriterije i naći se u zlatnoj sredini. Tko kaže da ju moraju zaposliti u prvoj firmi u koju se prijavi.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:50   #158
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Zar Lidl uopće ima police?

Inače, jedno je planiranje polica i rasporeda, a drugo prenošenje i slaganje robe iz kutija na police
vjeruj mi, i ovi koji planiraju police i raspored, u početku su slagali. Ne znam koliko si upučen, ali to je nauka za popizdit, ljudi su razvili softwere koji to rade, okreću se masne pare na pozicijama u trgovinama.....i za to treba iskustvo.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:54   #159
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
vjeruj mi, i ovi koji planiraju police i raspored, u početku su slagali. Ne znam koliko si upučen, ali to je nauka za popizdit, ljudi su razvili softwere koji to rade, okreću se masne pare na pozicijama u trgovinama.....i za to treba iskustvo.
ma nauka.. radi to ko student. kola i dukat...oni koji su ko to vodili ti donesu sliku kak totreba bit složeno (kak su si oni to zamislili) i ti složiš...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:57   #160
molim?....slaganje polica i planogrami i stalno mijenjanje planograma su najveća glupost....sad je proizvod lijevo, sad je desno pa tri polica dalje pa tri police bliže blagajni.....to je ugnjetavanje ljudi.....a u Agrokoru ako želiš raditi moraš imati dobru debelu vezu i nitko ti ništa ne može....sto posto provjereno...a pamet dušo draga uopće nije važna...ako hoćete ljudi vjerujte mi a ako nećete ne morate....čast izuzecima...ali takvih je malo....
dobravolja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.