Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 23:17   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Je li se to natječete sa socijalističkim danima kad su sva djeca bili Titovi pioniri???
Ne, nego čitamo izvješće državnog zavoda za statistiku koji obavlja popis stanovnika prema uputama UN-a.
vuk u priči is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 23:20   #42
[QUOTE=Nemruth Dagi;36763709]
Quote:
vuk u priči kaže: Pogledaj post

Misliš više se ne kokodače na latinskom, ne pale vještice, ne smjenjuju vladari, i nema crkvene desetine - mora da smo došli u 21. stoljeće....ali smo mentalno još
od njega daleko.
Pa otprilike, zaboravili smo latinski i kapitulirali pred engleskim koji je zapravo šatro-francuski. Ubijamo djecu bespilotnim letjelicama, imamo predsjednike koje bar pola građana želi vidjeti mrtve (pa im plaćamo zaštitu). Plaćamo više od petine (dvostruko) poreza......u kojem mi to stoljeću živimo?
vuk u priči is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 18:35   #43
Eto diskutirali smo,diskutirali,i na kraju nam je don Ivan dobio 2 saborska mandata. Prevedeno ipak je puno ljudi glasalo za njega. Što se može od njega očekivati dalje? I tko će još to osim njega ući u sabor,neka umirovljena časna sestra?
Pwnage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 20:28   #44
Ako možemo imati Bracu i Seku možemo imati i din-dona pa neka zvoni po Saboru
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:03   #45
Čestitke za katoličkog Don Anti-talibana

Quote:
vuk u priči kaže: Pogledaj post
Da, bit će i saborski zastupnik, ali ne po volji ili protiv volje crkve, nego ako ga izaberu glasači.
Svakako protiv volje crkve.

Meni je isti pozitivna pojava među katoličkim talibanima u Hrvata.

Čestitke na velikom uspjehu Don Grubišića na izborima.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:20   #46
Pridružujem se čestitkama, iako bi bilo zanimljivije kada bi bio nadbiskup, kardinal ili čak papa.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 23:11   #47
Don Grubišić je pravi svećenik i komunist. Odrekao se plaće i saborske mirovine radi spasa nacije. Zbog toga mu svaka čast i slava.
U sve vijeke vjekova.
Amen

I ja mu čestitam.

Zadnje uređivanje blue bird : 06.12.2011. at 23:32. Reason: obrisan ja kvotani post, pa tako i dio posta u dijelu u kojem se isti navodi
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 23:36   #48
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Don Grubišić je pravi svećenik i komunist. Odrekao se plaće i saborske mirovine radi spasa nacije. Zbog toga mu svaka čast i slava.
U sve vijeke vjekova.
Amen

I ja mu čestitam.
Ma daj?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:03   #49
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ma daj?
Još samo moramo vidjeti da li će se držati obećanog: http://hr.seebiz.eu/politika/ivan-gr...kove/ar-18561/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:13   #50
jebemu, meni je suludo da je ON kao bivsi svecenik od svih ponudjenih dobio moj glas, glas jednog agnotika..
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:31   #51
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
jebemu, meni je suludo da je ON kao bivsi svecenik od svih ponudjenih dobio moj glas, glas jednog agnotika..
Ja sam se dvoumio, pa sam ipak odlučio da to bude Lesar. Čini mi se da je on bolji komunist od don Grubišića.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:33   #52
jasno, sindikalista.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 05:28   #53
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
jebemu, meni je suludo da je ON kao bivsi svecenik od svih ponudjenih dobio moj glas, glas jednog agnotika..
Nije "bivši svećenik", nego je umirovljeni svećenik. Ali mirovinu mu (crkveni) lopovi ustežu.

Quote:
Nadbiskup Splitsko-makarski, mons. Marin Barišić, kritizirao je političko angažiranje don Ivana Grubišića.

"Ne želeći ulaziti u osobne namjere, ovakva politička aktivnost našeg svećenika don Ivana Grubišića, premda umirovljenog, ali još uvijek člana prezbiterija splitsko-makarske nadbiskupije

Quote:
Jeste li riješili problem s mirovinom koju vam Crkva ne isplaćuje?

Nisam, ali ako uđem u Sabor, neću uzeti saborsku plaću. Ostajem na 3000 kuna fiktivne mirovine. Kažem fiktivne, jer je još nisam dobio. Ja još nisam dobio priliku da u župnoj crkvi gdje sada boravim služim misu. Zašto sam uskraćen za svoja temeljna prava?!
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 08:06   #54
Bio sam na nekim mjestima daleko od svijeta, pa mi jednom prilikom stari monah reče, - razlika između svećenika i monaha ti je u toliko što svećenik ima više da služi ljudima dok monah pak više ima da služi Bogu.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 11:06   #55
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nije "bivši svećenik", nego je umirovljeni svećenik. Ali mirovinu mu (crkveni) lopovi ustežu.
Mda, dobar covjek uvijek ovako prolazi, bilo u svjetovnom, bilo u crkvenom. Postene i skromne nitko ne voli. Stvarno mi je drago, za promjenu jedna takva osoba u Saboru.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 16:56   #56
Quote:
Pwnage kaže: Pogledaj post
Kakav je vaš stav prema ovome svećeniku i njegovom crkvenom i političkom djelovanju?
Moje je mišljenje da je don Ivan Grubišić promašena osoba. Da obrazložim - crkveni nauk ili jest istina ili nije istina, treće nema. Ajmo sad porazmislit kakav je status don Ivana pod obje te pretpostavke.

Ako je crkveni nauk istina, onda je don Ivan Grubišić promašio jer je neposlušan svom biskupu (a zavjetovao se na poslušnost) i krši kanonski zakon.

Ako pak crkveni nauk nije istina, onda je don Ivan Grubišić promašio jer je cijeli život posvetio (i još uvijek posvećuje) organizaciji koja propovijeda bajke, dakle podredio je život lažima.

Dakle, kako god da okreneš, don Ivan Grubišić je promašen.
Lutnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:00   #57
Quote:
Lutnja kaže: Pogledaj post

Dakle, kako god da okreneš, don Ivan Grubišić je promašen.
Ma nije. On nije klasično čedo jedne ideologija ima nešto i od sociologije...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:11   #58
Don Grubišić je istinski kršćanin, za razliku od institucionalizirane mase...

Svaka čast, done ! (premda je moj jedini glas otišao Lesaru)


... na žalost, ovo je vrijeme kad se među moćnima svijećom mora tražiti čovjeka, i kad se uzdiže u nebesa ono što bi moralo biti normalno...

Zadnje uređivanje haram : 07.12.2011. at 17:18.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:15   #59
Quote:
Lutnja kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da je don Ivan Grubišić promašena osoba. Da obrazložim - crkveni nauk ili jest istina ili nije istina, treće nema. Ajmo sad porazmislit kakav je status don Ivana pod obje te pretpostavke.

Ako je crkveni nauk istina, onda je don Ivan Grubišić promašio jer je neposlušan svom biskupu (a zavjetovao se na poslušnost) i krši kanonski zakon.

Ako pak crkveni nauk nije istina, onda je don Ivan Grubišić promašio jer je cijeli život posvetio (i još uvijek posvećuje) organizaciji koja propovijeda bajke, dakle podredio je život lažima.

Dakle, kako god da okreneš, don Ivan Grubišić je promašen.
Valjda don Grubišić misli da je Sin čovječi gospodar subote. Ako može biti gazda od subote, može biti gazda i od kanonskih prava.
Ako bismo tražili dlake u jajetu, skoro da i nema crkveno idealne osobe.
Svatko , pa i svećenik najvišeg ranga ima svoje mušice. Tako se npr. po Zadru prića da pokojni nadbiskup Prenđa ima sina, a njegov privremeni nasljednik don Milivoj Bolobanić i sina i kćer. Ali to im nije umanjilo popularnost i svetost u očima pučanstva.
Čak jedna gospođa koja je služila don Bolobanića za to kaže da mu svaka čast i slava imati dvoje djece. I biti tako visokokotirani crkveni službenik i omiljeni svećenik.

Ako na bezakonja budeš gledao Gospode, Gospode tko će ostati.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 21:17   #60
Quote:
Lutnja kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da je don Ivan Grubišić promašena osoba.
Moje je mišljenje (a nisam katolik ) da je Ivan Grubišić realizirana osoba,koja nastavlja i u mirovini zračiti svjetlo svoje mudrosti ,upravo onako kako je Isus poučavao.
To što je izabran u sabor govori da su ljudi to prepoznali
Licem i stasom liči na jednog od najvećih svećenika- znanstvenika prošlog stoljeća čuvenog Teilharda de Chardina


Quote:
Da obrazložim - crkveni nauk ili jest istina ili nije istina, treće nema.
Čemu taj redukcionizam ?
naravno da ima još puno mogućnosti i varijanti.
Npr da Bog postoji pa je nauk točan , a Isus nije Bog pa taj dio nauka nije točan itd..



Quote:
Ako je crkveni nauk istina, onda je don Ivan Grubišić promašio jer je neposlušan svom biskupu (a zavjetovao se na poslušnost) i krši kanonski zakon.
Ali ja nisam shvatio da mu je nadbiskup ZABRANIO sudjelovanje.
Oni su kritizirali i ''ronjali'' ali nigdje nisam čuo da je išta zabranjeno.
Osim toga i na koncu konca svaki je član crkve poslušan prije svega SVOJOJ SAVJESTI u što može ali i ne mora biit uključena poslušnost nadređenom.

Quote:
Ako pak crkveni nauk nije istina, onda je don Ivan Grubišić promašio jer je cijeli život posvetio (i još uvijek posvećuje) organizaciji koja propovijeda bajke, dakle podredio je život lažima.
Ali Crkva je višekatnica.
Ona nema samo propovijedanje nego i karitativan rad koji sigurno nije promašena djelatnost.
Umjetnost,psihoreligiozna terapija, rituali i ceremonije,školstvo, tradicija itd itd mnogi su od
mnogobrojnih hvalevrijednih i NIMALO LAŽNIH katova višekatnice zvana Katolička Crkva

Quote:
Dakle, kako god da okreneš, don Ivan Grubišić je promašen.
Kako god okreneš premise su ti neprecizne i redukcionističke ,postupak dokazivanja uz takove početne uvjete bio je mrzovoljan i vođen predrasudama mogao je dovesti do svakojakih zaključaka ,pa je i završna radikalna konkluzija promašena .
Čitali smo mnogo kvalitetnija tvoja izdanja u mnogo težim problemima i vjerujemo da je ovo bio
samo loš dan.


Zadnje uređivanje 5600 : 07.12.2011. at 21:34.
5600 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.