Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2012., 03:25   #61
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
No, kao što postoji niz stvari koje se vrlo lako znanstveno mogu i opistati, isto tako, postoje stvari koje medicina i znanost NIKAD neće znati. Jer, upravo radi toga što je ljudsko tijelo vrlo KOMPLEXAN stroj, ništa se u njemu ne odvija JEDNOSTAVNO.
ti vidiš problem u negiranju duše, a nevidiš problem u svođenju života na biološki stroj

al bitno da duša ima 12 grama a ne 21, jebate koju svjest ti perpetuiraš

inače, svi ste u krivu, naravno da ima 23

Zadnje uređivanje kor-im : 26.08.2012. at 03:30.
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 04:03   #62
Ljubusak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 10:49   #63
Kako postoje neizlječivi tumori tako postoje i neizlječive mentalne bolesti i onda ljudi posežu za egzorcizmom koji ih sigurno ne izlječi može im samo još više nanjeti psihičke štete, a nekad se radi samo o placebo efektu.
N-dizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:12   #64
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
ti vidiš problem u negiranju duše, a nevidiš problem u svođenju života na biološki stroj

al bitno da duša ima 12 grama a ne 21, jebate koju svjest ti perpetuiraš

inače, svi ste u krivu, naravno da ima 23
Pa................. Ti si taj koji tvrdi da je čovjek biološki stroj...

Svi smo mi u krivu, bitno da si ti u pravu...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:13   #65
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Kako postoje neizlječivi tumori tako postoje i neizlječive mentalne bolesti i onda ljudi posežu za egzorcizmom koji ih sigurno ne izlječi može im samo još više nanjeti psihičke štete, a nekad se radi samo o placebo efektu.
Pffffff....... Prvi puta čujem da se za egzorcizmom poseže radi tumora ili neke druge neizlječive bolesti...

Ako se radi toga buniš protiv egzorcizma, onda ću to poštivati, jer, SMIJEŠNO je ako radi toga netko krene na egzorcizam...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:34   #66
Hahahahhaaa. Kak si to uspio povezati. Nisam rekao da se zbog tumora poseže za egzorcizmom, nego sam dao usporedbu da postoje neizlječive mentalne bolesti kao i tumori koji se ne mogu operirati niti izlječiti i onda te neizlječive mentalne bolesti pokušavaju izlječiti egzorcizmom.
N-dizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:42   #67
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Hahahahhaaa. Kak si to uspio povezati. Nisam rekao da se zbog tumora poseže za egzorcizmom, nego sam dao usporedbu da postoje neizlječive mentalne bolesti kao i tumori koji se ne mogu operirati niti izlječiti i onda te neizlječive mentalne bolesti pokušavaju izlječiti egzorcizmom.
Gle, za egzorcizmom se poseže onda kada postoje vidljivi znaci zaposjednuća, i onda kada nema daljnje dijagnostike od medicine i psihologa. Jer, meni je stvarno nevjerojatno negirati sve što bilo tko od vjernika primjerice kaže, jer, eto, samo primjer egorcizma ti može prosvijetliti glavu. Jeb ga. To je vrlo komplexna i složena i po malo jezovita tema, da bi se o njoj moglo pričati cijeli dan.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 12:50   #68
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Gle, za egzorcizmom se poseže onda kada postoje vidljivi znaci zaposjednuća, i onda kada nema daljnje dijagnostike od medicine i psihologa. Jer, meni je stvarno nevjerojatno negirati sve što bilo tko od vjernika primjerice kaže, jer, eto, samo primjer egorcizma ti može prosvijetliti glavu. Jeb ga. To je vrlo komplexna i složena i po malo jezovita tema, da bi se o njoj moglo pričati cijeli dan.
Ne, ne i ne. To je kompleksno koliko i kuhanje hrenovke, a jezovita je koliko i priče o babarogi.

Ne postoje vidljivi znaci zaposjednuća, nego su to vidljivi znaci mentalne bolesti i što miješaš psihologe u to - oni nemaju nikakve veze s medicinom. Ti zapravo samo melješ - loše zaključuješ, zdravog razuma ti fali, od logike ne slijediš ni L i onda si ti neki kemičar. Prihvaćaš znanost, a religijski i filozofski si u srednjem vijeku. Neda mi se više s tobom raspravljati iz šupljeg u prazno.
N-dizajn is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.08.2012., 13:12   #69
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Ne, ne i ne. To je kompleksno koliko i kuhanje hrenovke, a jezovita je koliko i priče o babarogi.
A jesi pametan bogte e... U životu nisam pričao s pametnijim čovjekom... S tobom je NEMOGUĆE razgovarati i neke ti stvari objasniti čini mi se... TI si čini se pametniji od onih koji svoju struku konstantno rade...

Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Ne postoje vidljivi znaci zaposjednuća, nego su to vidljivi znaci mentalne bolesti i što miješaš psihologe u to - oni nemaju nikakve veze s medicinom.
To je ono što ti misliš...!

Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Ti zapravo samo melješ - loše zaključuješ, zdravog razuma ti fali, od logike ne slijediš ni L i onda si ti neki kemičar.
Zar ne misliš da je ovo vrijeđanje, ponižavanje, provociranje, trolanje............ Dalje da ne nabrajam... Čuj, kompa, jedan znanstvenik se ne odlikuje razumom, nego mudrošću. A ti si ograničen u svojim uvjerenjima, pa nikad nećeš biti ono što pravi znanstvenici jesu, jer, prije svega, oni će UVIJEK slušati tuđe mišljenje, jer od svake budale nešto naučiš i dobiješ neku ideju. Gdje ti spadaš, to samo ti znaš... Sretno...!

Samo ću moliti MODERATORE da malo bace oko na ovaj bezobrazluk i prepotenciju jedne osobe kojoj je čini mi se nemoguće reći bilo što što nije po njenoj volji...

Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Prihvaćaš znanost, a religijski i filozofski si u srednjem vijeku. Neda mi se više s tobom raspravljati iz šupljeg u prazno.
He he... Kompa, nitko ne voli boljeg od sebe...

Drž'se ti svojih uvjerenja... Sretno...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 26.08.2012., 13:25   #70
Hahaha. Mislim da je svima sve jasno.
N-dizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 14:03   #71
Quote:
N-dizajn kaže: Pogledaj post
Hahaha. Mislim da je svima sve jasno.
Jasno je svima da ima nekih koji znaju samo za ono što vide. A pretpostavljam da i za mozak misliš da ne postoji jer ga ne vidiš?
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 14:13   #72
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
He he, ali je i kemija, i genetika, kao i mikrobiologija moje područje...
Mislim svaka ti čast jelda, na izobrazboj koju si opisao da imaš, ali i ja kao priznat Hrvatsko spisatelj i Kniževnik a tako i profesor znanosti Hrvatskoga Jezika (Nije da sde hvalim, i sami vidiš kao i ja za tebe, a sve to vidiju i svi drugi) nešto da ti odgovorim u ovi temoj.

Quote:
nije 21 gram (duša) nego 12 grama... I, NIJE mit. Pročitao sam to u jednom znanstvenom članku koji nije mogao biti objavljen ako nešto nije experimentalno potvrđeno. Znam, jer sam i ja radio na sličnim projektima za slične časopise. No, budem pretražio malo znanstvenu bazu podataka, trebalo bi biti spremljeno negdje na netu.
Na kakvim projektima si to radio? Za koje slične časopise (svojih radova se valjda sjećaš)?
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 14:34   #73
Razlika između ljudi i čovjekolikih majmuna je više manje samo u inteligenciji. Navodno imaju inteligenciju djeteta od 3-4 godine. A ako mi imamo dušu a oni nemaju da li to znači da ljudi koji imaju neku mentalnu bolest pa su ostali na mentalnoj razini trogodišnjeg djeteta isto nemaju dušu?
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 16:36   #74
Pitanje iz naslova teme ekvivalent je pitanju: Zašto je nekima teško prihvatiti da su automobili prikolice? Automobili zadovoljavaju definiciju prikolice - sastoje se od sličnog materijala, imaju kotače, vijke, matice, opruge, kočnice, svjetla.... automobili su samo kompleksniji.

Odgovor na pitanje je dakle: zato što nisu glupi i znaju da se pojmovi različitog sadržaja različito nazivaju. Čovjek ne može zadovoljavati definiciju životinje jer definicija znači precizno tumačenje biti nekog pojma, a bit pojma čovjek je u razlikama, a ne u sličnostima između čovjeka i drugih živih bića odn. životinja isto kao što bit pojma automobil nije u sličnosti između automobila i prikolice nego u njihovim razlikama. Kad bi sadržaj pojma čovjek bio jednak sadržaju pojma životinja onda bi čovjek bio životinja, a pošto su sadržaji različiti, a razlike se manifestiraju u učincima poput inteligencije, govora, morala, kulture, civilizacije... i kao takve nose bitno različite konotacije, onda naravno da čovjek nije životinja.

Ergo, ništa novo pod kapom nebeskom iz ateističke kuhinje, samo varijacija na temu: kako ateist manipulira jezikom i štanca retoričke smicalice ne bi li ispao pametan u odnosu na vjernika. A ispada suprotno.
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 17:19   #75
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Pitanje iz naslova teme ekvivalent je pitanju: Zašto je nekima teško prihvatiti da su automobili prikolice?
Eh?

Zar nije očito - ako ima pitanje iz naslova te teme ekvivalent u pitanju s tim tvojim primjerom - da bi takvo pitanje glasilo: "Zašto je nekima teško prihvatiti da su 'Mercedesi (...)' isto tako kao i 'Renaulti (Clio, Twingo, Alpine, ...)', 'Audiji (a1, R8, s6, ...)', 'Zastave (750, 101, Florida, ...)', 'Fiati (500, Bravo, Stilo, ...)' itd automobili?"
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 00:36   #76
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Razlika između ljudi i čovjekolikih majmuna je više manje samo u inteligenciji. Navodno imaju inteligenciju djeteta od 3-4 godine. A ako mi imamo dušu a oni nemaju da li to znači da ljudi koji imaju neku mentalnu bolest pa su ostali na mentalnoj razini trogodišnjeg djeteta isto nemaju dušu?
Ne! Inteligencija nema veze s dušom.
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 00:54   #77
Odgovor na pitanje je jednostavan.

Vjernici (barem što se "tvrdolinijaša" tiče) ne žele prihvatiti činjenicu da su ljudi životinje jer je većina religija antropocentrična. U samoj srži većine religija (posebice starijih) je antropocentrizam - ljudi su Božja stvorenja (dakle viša bića), nadmoćni prirodi, ljudi mogu i moraju pokoriti prirodu, itd.

A do toga je došlo zbog ljudske žeđi za kontroliranjem, ali i kako bi razne crkeve uvjerile ljude da se možemo pačati u prirodu bez posljedica - ipak smo mi veći i snažniji od prirode. Tu filozofiju antropocentrizma je preuzeo i kapitalizam, ali i komunizam i fašizam, a posljedice takvog odnosa osjećamo danas...
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:27   #78
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Eh?

Zar nije očito - ako ima pitanje iz naslova te teme ekvivalent u pitanju s tim tvojim primjerom - da bi takvo pitanje glasilo: "Zašto je nekima teško prihvatiti da su 'Mercedesi (...)' isto tako kao i 'Renaulti (Clio, Twingo, Alpine, ...)', 'Audiji (a1, R8, s6, ...)', 'Zastave (750, 101, Florida, ...)', 'Fiati (500, Bravo, Stilo, ...)' itd automobili?"
Ne. Automobil je viši pojam pojma Mercedes, Renault, Audi... isto kao što je životinja viši pojam pojma pas, mačka, konj, majmun.... Pošto čovjek nije niži pojam pojma životinja nego spada u različitu pojmovnu kategoriju isto kao i prikolica i automobil onda je pitanje iz naslova teme ekvivalent pitanju iz mojeg primjera.

Netko bi se sad mogao pozvati na biološku kategorizaciju međutim u tom kontekstu pitanje nema smisla jer takva kategorizacija nema vrijednosno-emotivnu dimenziju nego formalnu, kognitivnu na kojoj bi se pitanje svelo na nešto ovakvo: Zašto je vjernicima teško prihvatiti da se ljudi isto kao i psi, mačke, konji majmuni, vjeverice...sastoje od stanica, imaju probavni trakt i živčani sustav, reagiraju na podražaje iz okoline, mogu se kretati...? Tako postavljeno pitanje je apsurdno jer vjernici prihvaćaju sve navedeno.

Pitanje je manipulacijsko i promašeno zato jer je autor ciljao upravo na ovu vrijednosno-emotivnu dimenziju gdje se riječ životinja ne koristi u smislu biološke kategorizacije nego da bi se napravila distinkciju između čovjeka i drugih organizama. O tome govori i definicija na HJP: životinja - svaki živi organizam, osim čovjeka, koji pripada životinjskom carstvu, drugom odjelu organskog svijeta na Zemlji prema biljkama.
Dakle, kao što rekoh, jezična manipulacija iz ateističke kuhinje.
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:08   #79
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Odgovor na pitanje je jednostavan.

Vjernici (barem što se "tvrdolinijaša" tiče) ne žele prihvatiti činjenicu da su ljudi životinje jer je većina religija antropocentrična. U samoj srži većine religija (posebice starijih) je antropocentrizam - ljudi su Božja stvorenja (dakle viša bića), nadmoćni prirodi, ljudi mogu i moraju pokoriti prirodu, itd.

A do toga je došlo zbog ljudske žeđi za kontroliranjem, ali i kako bi razne crkeve uvjerile ljude da se možemo pačati u prirodu bez posljedica - ipak smo mi veći i snažniji od prirode. Tu filozofiju antropocentrizma je preuzeo i kapitalizam, ali i komunizam i fašizam, a posljedice takvog odnosa osjećamo danas...
Tačno tako.

Vera tj.religija u samoj suštini ne poštuje život na planeti jer misli da je iznad njega zbog božjeg proviđenja za sve ljude , ali ona ujedno ne poštuje ni čoveka jer ljudi zaluđeni verom su svašta u stanju učiniti što nam i govori biblija na samom prapočetku kad otac zarad imaginarnog stvoritelja treba žrtvovati rođenog sina.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:22   #80
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Tačno tako.

Vera tj.religija u samoj suštini ne poštuje život na planeti jer misli da je iznad njega zbog božjeg proviđenja za sve ljude , ali ona ujedno ne poštuje ni čoveka jer ljudi zaluđeni verom su svašta u stanju učiniti što nam i govori biblija na samom prapočetku kad otac zarad imaginarnog stvoritelja treba žrtvovati rođenog sina.
Točno, pa ga nakon toga Bog zaustavi jer je to bio samo test kušnje vjernosti čovjeka prema Bogu... I molim te, nemoj izvrtati riječi koje se nalaze u Bibliji, jer njihova poruka nije onakva kakvu ti i pojedinci imate...

A šta su to u stanju napraviti ljudi koji vjeruju u Boga? Ajde baš me zanima odgovor...

Druga stvar, vjera toliko nalaže da se ta priroda pazi i njeguje kao i sve životinje upravo radi toga što ih je BOG stvorio, i nalaže se ljubav, a ne nasilje nad životinjama i ljudima.

S druge strane, vi koji ste neuki po pitanju vjere, pokušajte shvatiti da VJERA I RELIGIJA NIJE ISTO!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.