Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 18:39   #1981
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ti Krsti nisi dostojan obrisati cizme.
A sad nastavi sa svojim zalopojkama....
Jel one koje je '91 još nosio u JNA
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:00   #1982
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Jel one koje je '91 još nosio u JNA
Pa ni te cizme... Dovodis li time u pitanje i nase pilote koji su te iste cizme nosili dok nisu preletjeli na nas teritorij?
Nisi dostojan toga tigre...
Jer da si nosom barem jednom prokopao zemlju u rovu ili osjetio kako ti metak iz snajpera "poceslja" kosu i oznoji ti ledja bez da te takne ne bi pricao ovakve gluposti...
Divim se individuama koji imaju muda tako prokleto olako dovoditi u pitanje neke ljude...
Bravo tigre.
Smijem li pitati koliko dana borbenog sektora imas?
I gdje?
Sidji mi s biljke. Ovom opaskom oko Krste si se demolirao. Samog sebe.
Bilo bi mi te zao da je druga tema u pitanju.
Ovako si samo (meni osobno) smrad koji si daje za pravo da sere po ljudima koji su svoju guzicu drzali iznad rova dok si ti kopao nos negdje u pozadini..
Sere mi se od likova poput tebe.
Doslovno

Ti ces mi pricati o Krsti... Pa jesi ti normalan???
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:07   #1983
Od kada si se ukazao tu, nisi prestao kenjati.... krenulo te....
Samo naprijed
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:17   #1984
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Od kada si se ukazao tu, nisi prestao kenjati.... krenulo te....
Samo naprijed
Vidim da si uhvatio srz problema.
Nisam ni ocekivao drugacije...
Tebi jos nije jasno da si se svima ovdje popeo na vrh kukuruza sa svojim grintanjem i tvojim (neuspjesnim) biznisom?
Ok... Samo polako dalje...
Jadan si tigre...
Pogledaj samog sebe i promisli....
Znam da bi ti prodavao svasta... Ali - ne ide ...
Nego... Koliko ono dana borbenog sektora ti daje za pravo da u usta stavis Krstino ime?
P.S. barut omirisao nisi... i imas muda napisati "#samotransparentno Damire" ... Damire?!? Pa jesi ti pri sebi? On je za tebe general Krsticevic. Ministar Krsticevic.
Ostale price mozes plasirati ako si negdje iznad Crvene zemlje s njim dijelio mesni dorucak.
Supcino
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.

Zadnje uređivanje SaleRi : 13.09.2017. at 19:33.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:46   #1985
Da si nasro na kup pa onda začepio rupe na onom wanabe
obvankedrobi helidromu bilo bi ti puno pametnije.
Ovako nikakav agitprop nema odgovor na ->
http://hr.n1info.com/a248614/Vijesti...an-Osijek.html
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...ke/994326.aspx
Samo seri i dalje... a Krste neka glumi manekena, to mu ide
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:59   #1986
Dajte mi samokres da se ubijem zbog pada zaposlenosti unutar raspona manjeg od 1%.
Kako ćemo to preživjeti uopće ne znam. a kad se objave rezultati za 3 kvoter 2017 HR će biti među 5 zemalja s najvećim rastom zaposenosti u EU.
Biti će na naslovnici Imbexa.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:08   #1987
Samo neka bude HS-ov
Nema ništa od nas dok se rupe ne počepe,
a rupe se ne čepe agitpropom i manekenstvom na dalekovidnici...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:19   #1988
vrijeme je za tableticu...

Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Pa ni te cizme... Dovodis li time u pitanje i nase pilote koji su te iste cizme nosili dok nisu preletjeli na nas teritorij?
Nisi dostojan toga tigre...
Jer da si nosom barem jednom prokopao zemlju u rovu ili osjetio kako ti metak iz snajpera "poceslja" kosu i oznoji ti ledja bez da te takne ne bi pricao ovakve gluposti...
Divim se individuama koji imaju muda tako prokleto olako dovoditi u pitanje neke ljude...
Bravo tigre.
Smijem li pitati koliko dana borbenog sektora imas?
I gdje?
Sidji mi s biljke. Ovom opaskom oko Krste si se demolirao. Samog sebe.
Bilo bi mi te zao da je druga tema u pitanju.
Ovako si samo (meni osobno) smrad koji si daje za pravo da sere po ljudima koji su svoju guzicu drzali iznad rova dok si ti kopao nos negdje u pozadini..
Sere mi se od likova poput tebe.
Doslovno

Ti ces mi pricati o Krsti... Pa jesi ti normalan???
Eto, pa kako čovjek nebi reagirao na ove tvoje pjesničke eskapade u pokušaju obrane neobranjivog, a to je nesposobnost određenog čovjeka iz ove teme da transparentno vodi jedan posao za MORH i DRŽAVU. Sram te i stid bilo.
U tim pokušajima naravno najvažnija stvar na svijetu je tko je koliko bio u ratu, a manje je bitno što je u njemu radio? Evo ja npr. Moja malenkost je vrlo kratko bila u ratu, jedva mjesec dana, a prethodna tri mi nisu priznali jer eto, nismo bili legalna vojska. A u ratu sam mogao dvaput izgubiti glavu od vlastite pijane hrvatske vojske, koja je palila kuće civila tamo gdje je prošla. Pride and Glory? Ti si bio negdje drugdje u ratu kad to nisi vidio?
I da se slučajno ne zabuniš ljubitelju svih režima: ja sam hrvat od glave do pete, ali istovremeno nisam zadojen budalaštinama kao ti. Hrvatska bi se trebala graditi razumom, poštenjem, obrazovanošću, a tvoja ekipa na vlasti čini sve da ju unazadi barem za 300 godina. Mislim da to i čuješ svako malo s oltara.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:32   #1989
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Dajte mi samokres da se ubijem zbog pada zaposlenosti unutar raspona manjeg od 1%.
Kako ćemo to preživjeti uopće ne znam. a kad se objave rezultati za 3 kvoter 2017 HR će biti među 5 zemalja s najvećim rastom zaposenosti u EU.
Biti će na naslovnici Imbexa.
Evo ti radije analiza zbog čega je izvješteno o "padu zaposlenosti" od strane DZS umjesto pravih podataka.

http://arhivanalitika.hr/blog/dajte-...-zaposlenosti/

U DZS doista ima ljudi koji nisu za taj posao. Vjerojatno nisu ni zakakav posao, ni za ovce čuvat.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:25   #1990
dići glas il šutit ka pi.da

Ma ekipa, meni ovdje nije jasna jedna stvar...često mijenjate adrese postanja, skačete s jedne teme na drugu, a zapravo pričate o istome...
Meni još nije jasno svašta nešto, kao npr:
- čemu blebetanje o 9A mudima, ako čovjek kaže da je prijavio nezakonitosti, zašto mu ne vjerujete? Mislite da kod nas institucije funkcioniraju kao u EU ili SAD?
- čemu blebetanje o nečemu o čemu nitko od nas ovdje pojma nema, npr. o politici i strategiji MORH/HRZ-a, kad ni oni sami nemaju nikakvu politiku ni strategiju razvoja
- čemu...ah, ne vrijedi.

Ajmo ovako:
TEMELJNI PROBLEM MORH-a I HRZ-a JEST KATASTROFALAN NEDOSTATAK ODGOVARAJUĆIH PROPISA. A kad nema regulative, svatko radi što hoće, nitko za ništa ne odgovara, nema nikakvog nadzora, sigurnost letenja je u totalnoj banani...ako netko želi mogu nabrojati.

Usporedimo samo postupak do izdavanja dozvole (licence) za vojnog aviomehaničara i za civilnog. NEUSPOREDIVO. Pitanje koje se sad postavlja jest: KAKVA JE RAZNA SIGURNOSTI LETENJA?
Moderna avijacija (tu ne ubrajam Mi-171) ne može se održavati od strane ljudi koji nemaju potrebna znanja, jednostavno zato jer je tehnologija previše zahtjevna, dokumentacija pisana nekim svemirskim zrakoplovnim jezikom, a o testnoj opremi da ne pričam.
E sad, ti ljudi dolje - na dnu hranidbenog lanca MORH-a - bez ovakvih znanja utrpavaju se u područje viših odgovornosti za obavljanje poslova koje potpisuju, a u potpunosti ne razumiju. O inženjerskom kadru HRZ-a, koji bi morao voditi računa o kontinuiranoj plovidbenosti svojih zrakoplova, vodi li itko brigu? Prolaze ti ljudi ikakva školovanja iz odgovarajuće regulative? Tjera li ih se da potpisuju raznorazne inženjerske naloge, otpust zrakoplova sa radova, i svašta nešto, a da im uopće nije jasno zašto to potpisuju? Mora li načelnik GS potpisivati drugorazrednu dokumentaciju iza koje bi trebao stajati neki inženjer?
Sustav koji nema temeljne temelje ne može funkcionirati. U takvom sustavu sigurnost JEST UGROŽENA.
9A je dobro rekao nekoliko puta: zašto svi nadležni žmire i pokrivaju uši ako se zna, a to je svjetski kulturološki i tehnološki standard, da civile ne može prevoziti vojska, osim u slučajevima elementarnih nepogoda.
Hoće li Hrvatska upravljati korištenjem Kiowa ili UH-60 jednako kao što to (ni)je radila sa Mi-8/17/171? Prema kojim standardima?
Ovo sam toliko dobro iskazao, skoro kao famozni "Iskaz potreba sektora za javnu nabavu", da ću ga pejstat i u druge forume.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:08   #1991
Sve je to jako lijepo i slazem se do rijeci u sadrzaju, sa cime se ne slazem je tko pise, ne slazem se da ( usko forumski vezano ) si netko izmislja alter ego da bi u trenutku ignoriranja zbog provodnog trolanja ( i uz najbolju namjeru ), opet otpocinjao teme i ekskulpirao samog sebe.
Nastavi razgovarati sam sa sobom 9A
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:29   #1992
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Sve je to jako lijepo i slazem se do rijeci u sadrzaju, sa cime se ne slazem je tko pise, ne slazem se da ( usko forumski vezano ) si netko izmislja alter ego da bi u trenutku ignoriranja zbog provodnog trolanja ( i uz najbolju namjeru ), opet otpocinjao teme i ekskulpirao samog sebe.
Nastavi razgovarati sam sa sobom 9A
Nema tu lijeka.... Ego overheated...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:43   #1993
Uhljeb tješi uguza....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 17:48   #1994
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Eto, pa kako čovjek nebi reagirao na ove tvoje pjesničke eskapade u pokušaju obrane neobranjivog, a to je nesposobnost određenog čovjeka iz ove teme da transparentno vodi jedan posao za MORH i DRŽAVU. Sram te i stid bilo.
U tim pokušajima naravno najvažnija stvar na svijetu je tko je koliko bio u ratu, a manje je bitno što je u njemu radio? Evo ja npr. Moja malenkost je vrlo kratko bila u ratu, jedva mjesec dana, a prethodna tri mi nisu priznali jer eto, nismo bili legalna vojska. A u ratu sam mogao dvaput izgubiti glavu od vlastite pijane hrvatske vojske, koja je palila kuće civila tamo gdje je prošla. Pride and Glory? Ti si bio negdje drugdje u ratu kad to nisi vidio?
I da se slučajno ne zabuniš ljubitelju svih režima: ja sam hrvat od glave do pete, ali istovremeno nisam zadojen budalaštinama kao ti. Hrvatska bi se trebala graditi razumom, poštenjem, obrazovanošću, a tvoja ekipa na vlasti čini sve da ju unazadi barem za 300 godina. Mislim da to i čuješ svako malo s oltara.
Bravo. Jasno mi je da u tih dva mjeseca nisi pohvatao sto je rat u svojoj biti... I sto on kao takav sa sobom nosi.. Jasno mi je i da ti neke stvari nisu razumljive. Iz jednostavnog razloga sto rat okusio nisi.
Naravno, biti ce mi izuzetno drago ukoliko navedes bilo koji ratni sukob u svjetskoj povjesti koji nije imao i te nemile komponente. Neces navesti. Znas zasto? Jer toga nema. Mozemo razglabati koliko je eticki paliti male vijetnamce napalmom ili sa ruske strane silovati pola Njemacke.. Mozemo razglabati o Dresdenu i bebama u Hiroshimi.. O jos nizu takvih primjera...
Cinjenica je da je rat nesto sasvim drugo od toga sto si ti iskusio ili gledao u papucama na televiziji.. Da li opravdavam neke stvari? Nebitan je moj stav... U ratu je obicno "zub za zub" prica.. Lamentirati nakon 26 godina je simpa.. Treba objasniti prije 23 godine liku koji, eto, potpali kucu drugom liku koji mu je 2 godine prije silovao i ubio kcer i zenu npr. Iz danasnje perspektive je lako kenjkati... Iz perspektive kad dan prije skupljas komade mesa od frenda na terenu je malo teze... Razmisljas "mrvu" drugacije...
Btw, "zadojen" nicim. Clan niti jedne stranke nikad (muka mi je od te ekipe). Ali, za RH i za ekipu koja je bila u pravo vrijeme na pravom mjestu cu uvijek biti tu.
Ne znam na kojem si ti oltaru.
Ostale gluposti o mojima "na vlasti", "oltarima" i slicno necu komentirati jer su jednostavno - idiotarije... Idiotarije likova koji ne znaju osnove...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 07:14   #1995
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
...
Nastavi razgovarati sam sa sobom 9A
Zar ti zaista misliš da ja imam volje pisati takve "lancune"
Nemam i neću, jer ste vi preostali tamo jako daleko od realnosti
gdje bilo kakav argument ne pomaže, jer ga nema tko zdravorazumski
čitati.
Umjesto argumenta citat (V. Šonje)
"kad se ideologija poveže s galamom i postane populistička demagogija,
razumnoj analizi i raspravi može se reći laku noć."
Laku noć je za HRZ razumije se, mi koji smo prisiljeni sreću potražiti izvan
9A registra letimo i letjet ćemo kada vas uhljeba više ne bude.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:14   #1996
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
- čemu blebetanje o 9A mudima, ako čovjek kaže da je prijavio nezakonitosti, zašto mu ne vjerujete? Mislite da kod nas institucije funkcioniraju kao u EU ili SAD?
E upravo na to da ga podsjete da državotvorci s manjkom tehničkog & svakog drugog obrazovanja drže i sudstvo pa su tako nakon devet godina sudskog natezanja ipak odlučili pustiti mehaničare koji su ugrađivali izolaciju u salonku i okomiti se na kapetana helikoptera jer je navodno SARPP zapilježio pad broja okretaja glavnog rotora (SSNO: vrteške). Na stranu skandaloznost upotrebe FDR-a u pravne svrhe u razvijenom svijetu, zašto je za očitanje trebalo devet godina umjesto 3-4 dana?

Ukratko: to je još jedan vulgarni podsjetnik da im nemože ništa.

Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako:
TEMELJNI PROBLEM MORH-a I HRZ-a JEST KATASTROFALAN NEDOSTATAK ODGOVARAJUĆIH PROPISA.
Ne, to nije problem, to je upravo planirani i namjerni modus operandi dotičnih.

Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Ali, za RH i za ekipu koja je bila u pravo vrijeme na pravom mjestu cu uvijek biti tu.
To tı mogu potpisati; već preko 15 godina, od ABG-a nadalje, gusliš iste junačke deseterce.

Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Laku noć je za HRZ razumije se
Nalazim tvoje "Z" zalihosnim.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:33   #1997
tabletica

Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Sve je to jako lijepo i slazem se do rijeci u sadrzaju, sa cime se ne slazem je tko pise, ne slazem se da ( usko forumski vezano ) si netko izmislja alter ego da bi u trenutku ignoriranja zbog provodnog trolanja ( i uz najbolju namjeru ), opet otpocinjao teme i ekskulpirao samog sebe.
Nastavi razgovarati sam sa sobom 9A
Mladiću, ti si uvrnutiji nego sam mislio.
Jel ti se inače priviđaju stvari?
Postoje i za to tabletice.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:39   #1998
ajme majko

Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Bravo. Jasno mi je da u tih dva mjeseca nisi pohvatao sto je rat u svojoj biti... I sto on kao takav sa sobom nosi.. Jasno mi je i da ti neke stvari nisu razumljive. Iz jednostavnog razloga sto rat okusio nisi.
Naravno, biti ce mi izuzetno drago ukoliko navedes bilo koji ratni sukob u svjetskoj povjesti koji nije imao i te nemile komponente. Neces navesti. Znas zasto? Jer toga nema. Mozemo razglabati koliko je eticki paliti male vijetnamce napalmom ili sa ruske strane silovati pola Njemacke.. Mozemo razglabati o Dresdenu i bebama u Hiroshimi.. O jos nizu takvih primjera...
Cinjenica je da je rat nesto sasvim drugo od toga sto si ti iskusio ili gledao u papucama na televiziji.. Da li opravdavam neke stvari? Nebitan je moj stav... U ratu je obicno "zub za zub" prica.. Lamentirati nakon 26 godina je simpa.. Treba objasniti prije 23 godine liku koji, eto, potpali kucu drugom liku koji mu je 2 godine prije silovao i ubio kcer i zenu npr. Iz danasnje perspektive je lako kenjkati... Iz perspektive kad dan prije skupljas komade mesa od frenda na terenu je malo teze... Razmisljas "mrvu" drugacije...
Btw, "zadojen" nicim. Clan niti jedne stranke nikad (muka mi je od te ekipe). Ali, za RH i za ekipu koja je bila u pravo vrijeme na pravom mjestu cu uvijek biti tu.
Jel se i ti 23 godine nakon rata nazivaš braniteljem ili veteranom?
Samo to reci pa će mi sve biti jasno.
Ja sam u vrijeme rata imao dvoje malene djece, a u rat su me otpremili režimski uhljebi, doveli na ratište i dali tanđaru bez ijednog metka. Istina uvijek ima dva lica, zapamti.
Sjedi jedan iz povijesti.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 00:07   #1999
Talking

Ovo vec ima elemente Dr.Jekylla i Mr.Hydea, niti " oni " nisu "postali" u isto vrijeme.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:10   #2000
A to ima veze s tim da su Mi-171Š prizemljeni i da se nezna kad će, kuda će i ako će ići na remont?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.