Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 12:57   #61
Postavih isto pitanje i na temi "Homebox", no i ovamo ću:
Dakle, imam Vipov homebox uređaj (ne znam igra li marka ulogu, pogledam koji je ako bude potrebno) već gotovo pola godine i jedino što ja primjećujem u vezi njega su sami problemi. Prvo i osnovno, danas bilo koji uređaj koji radi na principu antena i hvatanja nekih signala s nekih repetitora je meni nešto prastaro; nemogućnost bivanja na netu i kućnom telefonu istovremeno je danas nebulozna; veza konstantno puca i spora je; nema šanse da više uređaja bude spojeno na homebox istovremeno i surfa, to je kalvarija; u posljednje vrijeme izuzetno šteka i svako malo moram resetirati homebox, čak mi je izbacilo i po prvi puta u životu i na laptopu i na kompu koji su spojeni na njega neki DNS problem pa sam morala upisivati one šifre s neta (vjerojatno znate o čemu pričam); i milijun drugih problema. Ja ne znam što da više radim, nitko od ukućana me ne sluša i svi krive mene za probleme (wtf?!), a oni su to bez mene nazočne uzeli na ugovor od dvije godine, jer im je jedan tip koji jako dobro zna prodati svoja s**** uvalio to, jer je kao super jeftino i njemu to savršeno radi doma. Postoji li ikakvo rješenje da se neke od navedenih stvari otklone te može li se zamijeniti taj homebox za neki bolji ili nešto normalno, jer ja ću poludjeti? Isplati li se kontaktirati nesposobni Vip?
Blue Lotus is offline  
Old 19.07.2017., 21:10   #62
Ne mogu slati web sms-ove preko vip.hr-a. Logira se na stranicu uredno no kada odeš na uslugu free web sms, piše da nisi logiran i login uopće ne funkcionira.

Ima li još ljudi takav problem i da li zna netko o čemu se radi?
Phlegma is offline  
Old 11.09.2017., 15:50   #63
Evo, samo da se i ja požalim
Korisnik sam njihove VipDuo usluge (TV+internet) i imam ugovornu obavezu.
Da bih jeftinije prošao, ugovorio sam Internet S uslugu.

E, sad, iako VIP ima kod mene svoje kablove, puštaju mi samo 4 mbps.
Osim toga, čak ni uz nadoplatu nije moguće povećati brzinu interneta bez
novog ugovora!!!

Poslan im je zahtjev za informativni izračun penala za prijevremeni raskid.
Ali koliko vidim, htjeti će me odrati, a njih nije briga za korisnike, tako da će biti nakon što istekne ugovor-dolje VIP, živio VIP tj Bnet
(koji mi za manje novce daje 12 puta brži internet)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 11.09.2017., 18:15   #64
Ma uvijek je moguće povećati paket na veći kakve su to pizdarije. Jesi siguran da je to kabel a ne tcom parica?
CroChuck is offline  
Old 11.09.2017., 18:56   #65
Na S paketu na kabelu je 20 Mbit/s, a na parici 4 Mbit/s. Po tome ispada da je to parica.
Mephisto is online now  
Old 11.09.2017., 19:40   #66
Ne mora značiti. Ima i kabel korisnika koji i dalje imaju 4mbit brzinu jer je prije 4mbit bio paket i za kabel i za paricu. Pa je povećan na 12 pa na 20.
CroChuck is offline  
Old 11.09.2017., 19:54   #67
Da odgovorim (bar ono što znam): od početka (2006) znam da je ovdje provučena Metronetova optika (Hoto naselje). Kada odem na provjeru dostupnosti, i VIP i Bnet mi kažu da je dostupan kabel. Tako da sam 99,999% siguran da imam mogućnost kablovskog interneta. Služba za korisnike mi kaže otprilike da je to bio takav paket (do 4mbps u Internet S)
kad sam potpisivao ugovor. Pretpostavljam da me režu na 4 mbps iako su teh mogućnosti nekoliko desetaka puta veće...

Također, SZK tvrdi da ne mogu prijeći na skuplji paket bez potpisa novog ugovora.
Da ne spamam temu s jako specifičnim problemom-molim nekoga iz Vipneta da mi se ako je moguće javi u poruke. Volio bih-do kraja ovog ugovora ('06 mj 2018) plaćati skuplji paket za 50 kn ako mi se omogući brži internet (bar 20 mbps). Također, (tog) čovjeka ili čovjekicu ću trebati i za bnet slijedeće godine oko novog ugovora.

Jasno da jasnije ne mere bit'
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 18.09.2017., 15:07   #68
Vidim na njihovim stranicama da su izbacili nove ponude. Po novom izgleda fiksne usluge nude tamo gdje je dostupna njihova kabelska/optička infrastruktura, a za ostale lokacije nude homebox koji je čak i poskupio.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Old 18.09.2017., 18:05   #69
Nude fiksnu i za paricu. Dobre su sada ponude
CroChuck is offline  
Old 18.09.2017., 19:19   #70
VIP nudi Internet - Download 70 Mbit/s - Upload 10 Mbit/s + telefon za 199 kn na kabelu, a na Amisu isto placam ali je net 100/100 Mbit/s + telefon na optici
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 18.09.2017., 20:04   #71
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Nude fiksnu i za paricu. Dobre su sada ponude
Ja kada upišem svoju adresu, izbacuje mi samo ponudu za homebox
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Old 18.09.2017., 20:56   #72
Imas sprovedenu infrastrukturu?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 18.09.2017., 21:06   #73
Naravno, telefonska parica klasična. Probao sam i druge adrese upisivati i u različitim gradovima, izlistava samo određene ulice, a za ostale izbacuje samo homebox ponudu.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Old 18.09.2017., 21:07   #74
Očito bug, ispravit će.
Mephisto is online now  
Old 20.09.2017., 16:05   #75
Ispraviti će VIP ovu ponudu pa će 120 kanala postati 12,
70 mb će postati 4-70, a 209 kuna će ispraviti u 309...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 20.09.2017., 16:15   #76
Ovo su sve paketi za njihovu kabelsku, a ne paricu. Ovakve cijene i ponuda nejdu za korisnike preko parice, ponudu preko parice su komplet skinuli sa stranice, ocito zele postat neovisni o HT. Homebox nije vrijedan spomena, dok ne uvedu flat i pristojno surfanje za vrijeme tel poziva.
Europium is offline  
Old 20.09.2017., 18:25   #77
Quote:
Europium kaže: Pogledaj post
Ovo su sve paketi za njihovu kabelsku, a ne paricu. Ovakve cijene i ponuda nejdu za korisnike preko parice, ponudu preko parice su komplet skinuli sa stranice, ocito zele postat neovisni o HT. Homebox nije vrijedan spomena, dok ne uvedu flat i pristojno surfanje za vrijeme tel poziva.
Cijene i ponude su iste kao za paricu uz malu zvjezdicu od +20kn po paketu. I razlika je sto je internet propusnost 20mbit. To je jedina razlika. I to uostalom pise na njihovim stranicama. Samo sta ne pise parica vec "Postojeca linija".

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 20.09.2017., 18:39   #78
I još jedna razlika, a to je da na tv-u na kabelu imaš automatski HD verzije svih programa koji imaju HD verziju, a na parici to ovisi o propusnosti.
Mephisto is online now  
Old 20.09.2017., 22:32   #79
Je li ta kabelska od VIP-a u biti infrastruktura od B-neta?
stipest is offline  
Old 20.09.2017., 23:00   #80
Da (plus optika od Metroneta, Amisa i možda vlastita).
Mephisto is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.