Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 00:00   #10001
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Radi takvih k'o ti nas vode kreteni, jbg, većina ste...
Ružno zboriš.
Hebiga ja nisam većina.
Nisam desničar ni ljevičar.

Ja sam jedan fini gospodin i baš mi je gušt glasat za Keruma
tj da nas ima raznih koji glasamo za njega i vidimo njegove izrazito pozitivne osobine, a prelazimo preko negativnih koji su mediji ionako napuhali.

Nema boljeg koji bi vodio ludi grad ka šta je Split nego Kerum

Grahom se ne dobivaju izbori, već janjetinom i pršutom .Svi za KERUMA!



http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-padu/6068064/
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 16.05.2017. at 00:22.
parsifal is offline  
Old 16.05.2017., 00:05   #10002
Lako je čuvat kipove i š njima si uvik u pravu.
Ajd ti dovedi ured ludi grad ka Split.
E to fini intelektualac Opara nije u stanju i to jedino može naš Žele

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 16.05.2017., 09:08   #10003
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Ružno zboriš.
Hebiga ja nisam većina.
Nisam desničar ni ljevičar.
Ako Kerum pobjedi onda jesi većina. Naravno, treba uzeti u obzir i broj onih koji neće izaći na izbore i pokušati naslutiti kome bi oni dali glas, nekome boljem ili nekom lošijem od Keruma ......
mravac8 is offline  
Old 16.05.2017., 09:22   #10004
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Samo da napomenem, ovo je jedna poveznica na temu, koga stvarno zanimaju dotične stvari potražiti će. Nisam tu da zastupam ili branim išta, saznanja mogu da koriste isključivo individualno.

Po pitanju komentara da se ne radi o povećanju sposobnosti mozga, citirati ću ključno jer se tekst nije pažljivije pročitao.

The analysis of MR images, which focused on areas where meditation-associated differences were seen in earlier studies, found increased gray-matter density in the hippocampus, known to be important for learning and memory, and in structures associated with self-awareness, compassion, and introspection.

Participant-reported reductions in stress also were correlated with decreased gray-matter density in the amygdala, which is known to play an important role in anxiety and stress.

...None of these changes were seen in the control group...
Prvo, ograđujem se ako sam nešto krivo razumjela, to je lako moguće jer je moj engleski dosta loš a i anatomija i funkcije mozga su teme koje sam samo zagrebla po površini.

Ovo što si citirao, ako sam dobro razumjela kaže da su MR-om dokazali da oni koji meditiraju imaju povećanu gustoću sive tvari na mjestima koje su važne za učenje, memoriju, introspekciju, samosvijest, suosjećanje ....

Zna li se što točno povećana gustoća sive tvari znači? Koji su njeni efekti?

Da li druge aktivnosti dovode do povećanje gustoće sive tvari, recimi da li će učenje čitanja ili stranog jezika ili matematike .... dovesti do povećanja gustoće sive tvari?
mravac8 is offline  
Old 16.05.2017., 09:50   #10005
Što je više kleveta i laži to je nami naš Kerum draži

Evo naš Žele će Joli napraviti sina jer Jole bidan ima 3 kćeri

http://www.pitajmamu.hr/clanak/imam-...-sve-bude-isto





__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 16.05.2017., 10:32   #10006
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ružno zboriš.
Hebiga ja nisam većina.
Nisam desničar ni ljevičar.
Ako Kerum pobijedi, onda si većina, jbg, to što sebe ne etiketiraš kao ovaj ili onaj ne znači da to ti i nisi, ti si većina koja će izabrati Keruma, ako će biti izabran...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan fini gospodin
I ja sam isto, nosim kravatu na poslu... :klap:

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
i baš mi je gušt glasat za Keruma
tj da nas ima raznih koji glasamo za njega i vidimo njegove izrazito pozitivne osobine, a prelazimo preko negativnih koji su mediji ionako napuhali.

Nema boljeg koji bi vodio ludi grad ka šta je Split nego Kerum

Grahom se ne dobivaju izbori, već janjetinom i pršutom .Svi za KERUMA!
Eto, znači svatko dobije vlast kakvu zaslužuje, to je tako, jbg, Split zaslužuje Keruma i Split će ga i dobiti, opet...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 16.05.2017., 13:12   #10007
Evo kako je jadna situacija za Oparu .
ovo nije fotomontaža nego realna situacija.

nose ga na nosiljku tj pauk ga od-nosi

[/QUOTE]
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 16.05.2017., 14:10   #10008
a sad adio...

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 16.05.2017., 14:16   #10009
Quote:
1XXL kaže: Pogledaj post
Ništa Keruma nije vratilo na političku scenu kao ova stranica: https://www.facebook.com/%C5%BDELE-S...19442/?fref=ts
Ekipa koja vodi stranicu (isti oni koji su napravili Di su pare stranicu) je radi lajkova od lokalnog tajkuna,krkana i seljačine napravila pozitivnog i simpatičnog šaljivđiju koji je glavni favorit za gradonačelničku poziciju.
slažem se

moja omiljena stranica koja mi uljepša dan

inteligentno, duhovito, simpatično, dosjetljivo, kreativno

upravo kakav je i naš Žele..

čovjek kreativac koji je od vozača bagera dospio do gradonačelnika..

vlaj iz ogorja koji je pobijedio urbanu arganciju i cinizam prosječnog splićanina

a i forumaša...

kako lijepo ćiro govori o kerumu

https://www.youtube.com/watch?v=zzP83fK876M

ćiro kaže da je kerum akademik svoje vrste

slažem se.

ostali nemaju emocionalmnu inteligenciju to shvatiti

to su jalnuški cinički diletanti

koji nisu u životu ništa stvorili i samo znaju biti podrugljivi

zato mi je drago da je kerum uspio i opet će uspjeti

bravo žele !
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 17.05.2017., 07:48   #10010
naš žele je i sa mladima i sa starima.
njega vole i vlaji i intelektualci.

naš je žele pravi narodski čovik .

i ne mogu se popara i onaj curetak iz stranke Glupo nosat sa Želom

Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Na skyscrapercity forumu, mjestu gdje se okuplja pretežito mlada, obrazovana, urbana i zaposlena ekipa na anketi za gradonačelnika premoćno vodi Željko Kerum s 50 % glasova, a druga je Marijana Puljak s 37 %
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 17.05.2017., 08:00   #10011
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Evo kako je jadna situacija za Oparu .
ovo nije fotomontaža nego realna situacija.

nose ga na nosiljku tj pauk ga od-nosi

[/QUOTE]

Ti ne razumijes, HDZ samo time pokazuje da nije iznad zakona - to je zapravo predizborna poruka
addx is offline  
Old 17.05.2017., 08:58   #10012
Austrija zabranila distribuciju Kurana.

http://www.monitor.hr/vijesti/austri...kurana/377103/

Molio bih stručni žiri intelektualaca i think tanka ovog foruma
da mi ponudi sve moguće razloge koji se mogu smisliti da se zabrani
Kuran.
Nije važno je li argument točan ili netočan ili djelomično točan nego me zanima vaša inventivnost u tome.

Ja naime ne mogu smisliti niti jedan !!

Naime, nije mi jasno kako se to može crtati u časopisu da je poslanik Muhamed(pokoj duši njegovoj) pedofil i za to biti plaćen jer je to sloboda misli.

A ako netko želi distribuirati knjigu koju oko miljardu ljudi drži NUMINOZNOM(sic) tj svetom to se zabrani zakonom.


Vaši komentari....
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 17.05.2017., 09:54   #10013
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Austrija zabranila distribuciju Kurana.
To vam je, kolega Parsifale, "fake news", odnosno "alternativna činjenica", čemu ste i inače skloni. Što produkciji, što distribuciji.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.05.2017., 10:42   #10014
Morat ćete ove izjave argumentirati jer nema ni izjava ni linkova.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 17.05.2017., 10:49   #10015
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
To vam je, kolega Parsifale, "fake news", odnosno "alternativna činjenica", čemu ste i inače skloni. Što produkciji, što distribuciji.
Huh, odakle to? Ja vidio uredno clanak na jutarnjem, pa nije valjda i jutarnji postao fejk njuz glasilo?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...macki/6074634/

Quote:
U austrijskom parlamentu u utorak je izglasan zakon kojim se zabranjuje nošenje odjevnih predmeta u javnosti, kojima se potpuno prekriva lice, a prijestupnici će od listopada ove godine moći biti novčano kažnjavani iznosom od 150 eura za nepoštivanje ove odredbe.

Izglasane zakonske odredbe dio su opsežnijeg integracijskog zakona, na kojem austrijska vlada nastavlja raditi, iako su za listopad najavljeni izvanredni parlamentarni izbori.

Između ostalog, u ovom zakonskom paketu usvojene su odredbe kojima se zabranjuje distribucija Kurana, a imigranti su obvezni godinu dana sudjelovati u integracijskom procesu tijekom kojeg će učiti njemački jezik i etiku. Ova je mjera usmjerena prema izbjeglicama i tražiteljima azila, za koje postoji procjena kako imaju dobre izglede za ostanak u Austriji.

Od tražitelja azila se također očekuje spremnost na volonterski rad za javno dobro, a oni koji to odbiju automatski će izgubiti stečene povlastice. Ovim bi se zakonskim prijedlogom migrante trebalo učiniti poželjnijim radnicima kod austrijskih poslodavaca.
addx is offline  
Old 17.05.2017., 10:49   #10016
Radi se o zabrani ulične distribucije "neregistriranih kopija" od strane salafističkih organizacija.

Kurz calls for Austria to ban Koran distribution
cestar is offline  
Old 17.05.2017., 11:09   #10017
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Radi se o zabrani ulične distribucije "neregistriranih kopija" od strane salafističkih organizacija.

Kurz calls for Austria to ban Koran distribution
Tako je. Koja je, BTW, u Njemačkoj već odavno zabranjena. To ne znači da u Austriji ili u Njemačkoj ne možeš otići u knjižaru i kupiti primjerak Kurana. A sve to skupa govori ponešto i o razini našeg novinarstva. Kao i o razini uvaženog forumskog kolege Parsifala.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.05.2017., 11:19   #10018
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Tako je. Koja je, BTW, u Njemačkoj već odavno zabranjena. To ne znači da u Austriji ili u Njemačkoj ne možeš otići u knjižaru i kupiti primjerak Kurana. A sve to skupa govori ponešto i o razini našeg novinarstva. Kao i o razini uvaženog forumskog kolege Parsifala.
Nije to samo 'našeg' novinarstva.

Novinari su intelektualne kurve svuda po svijetu, a ne samo kod nas.

U biti pa meni su ovakvi šlampavci koji ofrlje nešto pokriju, manje antipatični od 'profesionalaca' koji su jako dobro ispekli zanat intelektualne prostitucije, pa im se ne događaju ovakvi gore bezvezni propusti.
Apemant is offline  
Old 17.05.2017., 11:27   #10019
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nije to samo 'našeg' novinarstva.

Novinari su intelektualne kurve svuda po svijetu, a ne samo kod nas.

U biti pa meni su ovakvi šlampavci koji ofrlje nešto pokriju, manje antipatični od 'profesionalaca' koji su jako dobro ispekli zanat intelektualne prostitucije, pa im se ne događaju ovakvi gore bezvezni propusti.
Slažem se, ali ovi koji su pisali o spomenutoj zabrani očito nisu od te sorte. Nego su jednostavno neobrazovani (pa tako još pišu "kopija" Kurana, umjesto "primjerak" Kurana, kao i forumski kolega gore). Ali ne samo da su neobrazovani, nego su i lijeni. Jbg, nisam ni ja znao o čemu se radi, ali mi je trebalo 5 minuta guglanja i surfanja da skužim. Pa da sam pisao o tome članak za novine valjda bih potrošio i više od tih jebenih 5 minuta vremena, ako ni zbog čega drugog, a ono barem da ne ispadnem budala.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 17.05.2017., 11:52   #10020
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali ovi koji su pisali o spomenutoj zabrani očito nisu od te sorte. Nego su jednostavno neobrazovani (pa tako još pišu "kopija" Kurana, umjesto "primjerak" Kurana, kao i forumski kolega gore). Ali ne samo da su neobrazovani, nego su i lijeni. Jbg, nisam ni ja znao o čemu se radi, ali mi je trebalo 5 minuta guglanja i surfanja da skužim. Pa da sam pisao o tome članak za novine valjda bih potrošio i više od tih jebenih 5 minuta vremena, ako ni zbog čega drugog, a ono barem da ne ispadnem budala.
Paaa... vidiš, mene to ne čudi toliko.

Naime, iako i ja imam običaj provjerit takve stvari sa 6-7 strana prije nego što idem komentirati... meni je to ipak zabava. Ovi jadnici kojima je 'posao' producirati gomilu bezveznih članaka jer si time zarađuju kruh svagdašnji... ne čudim se da s vremenom postanu takvi lemeši da im se ne da ni guglati 5 minuta za to.

BTW, forumski kolega je samo preveo izraz s engleske verzije austrijskog portala, "Islamic fundamentalists who distribute copies of the Koran"...
Apemant is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.