Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2005., 12:52   #61
Quote:
Simba-OS kaže:
A znamo što to znači i čemu služi Ustavni sud RH.
da ja sad ne nabrajam više jer ovo fakat nije tema. građanska prava i slobode su jedno, a građanski neposluh koliko god za poriv imao upravo tu maksimu, ipak je nešto drugo i nema veze s ustavim sudom. koga zanima više o tome - evo jednog pristojnog linka:
http://infoz.ffzg.hr/afric/MetodeII/...3/Bezinovi.htm
__________________
Eeeeh, what a day!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 12:59   #62
Re: Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
BootBoy kaže:
nije sudac rekao 'sad cu vam ja nesto rec i svi drugi moraju sutjeti'... daj mi jedan dobar razlog zasto bilo koji redovnik ne smije komentirati nesto... onda ne bi smjeli ni vodoinstalateri niti vatrogasci
smije komentirati, tko kaže da ne smije. posebno smije u privatnim razgovorima ili mejlom ili na forumu... ali malo je veća težina ako stane iza svećeničke odore i preko novina iznese javni poziv na kršenje zakona. to je malo previše za moj ukus o čemu god se radilo. ne znam je li kažnjivo, možda nije i to me ne zanima - ali po mom mišljenju moralno je vrlo upitno i indikator je duboke krize svijesti u našoj domovini.
__________________
Eeeeh, what a day!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 13:00   #63
Quote:
Zagorakis kaže:

Ali Haški sud je najobičnija pačvarnica politički montiranih procesa.Tamo je čovjek već unaprijed osuđen,bez mogućnosti obrane.

Griješiš... Po tome ispada da je Biljana Plavšić osuđena zato što je to politčki montiran proces,a ne zato što je kriva. Isto tako bi se moglo reći i Zamiloševića za 2-3 godine kada završi suđenje. Ne... on nije kriv ali znate... to je politički sud i moralo mu se dosuditi jedno 40-tak godina.
__________________
Jedan od poznatijih dodataka prehrani, za kojeg je dokazano da je vrlo toksičan i štetan za zdravlje, je aspartam, odnosno umjetni zaslađivač. Njegova upotreba je vrlo raširena. Čak je, piše Jutarnji, službeni zaslađivač Coca Cole i Pepsi Cole, a nalazi se u više od 6000 proizvoda, uključujući i dječje osvježavajuće napitke.

Simptomi trovanja aspartamom su glavobolja, umor, vrtoglavica, povraćanje, ubrzan rad srca, gubitak pamćenja, depresija, pobačaji, neplodnost, a može utjecati i na pojavu tumora mozga, multiple skleroze, kroničnog umora, epilepsije, Parkinsonove bolesti, Alzheimerove boelsti, i brojnih drugih
Raider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 13:09   #64
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
MisterNo kaže:

a nerijetko su se stare srpske babe i djedovi predavali sa rukama u zraku i kad bi dosli medju nase raznijeli bi sebe i nase vojnike bombom...
Znači Bin Laden je od njih preuzeo taktku.
__________________
Jedan od poznatijih dodataka prehrani, za kojeg je dokazano da je vrlo toksičan i štetan za zdravlje, je aspartam, odnosno umjetni zaslađivač. Njegova upotreba je vrlo raširena. Čak je, piše Jutarnji, službeni zaslađivač Coca Cole i Pepsi Cole, a nalazi se u više od 6000 proizvoda, uključujući i dječje osvježavajuće napitke.

Simptomi trovanja aspartamom su glavobolja, umor, vrtoglavica, povraćanje, ubrzan rad srca, gubitak pamćenja, depresija, pobačaji, neplodnost, a može utjecati i na pojavu tumora mozga, multiple skleroze, kroničnog umora, epilepsije, Parkinsonove bolesti, Alzheimerove boelsti, i brojnih drugih
Raider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 13:46   #65
Quote:
Raider kaže:
Griješiš... Po tome ispada da je Biljana Plavšić osuđena zato što je to politčki montiran proces,a ne zato što je kriva. Isto tako bi se moglo reći i Zamiloševića za 2-3 godine kada završi suđenje. Ne... on nije kriv ali znate... to je politički sud i moralo mu se dosuditi jedno 40-tak godina.
Ma biljana plavsic je trebala dobiti 60 godina minimalno, ali zbog politicke montiranosti nije dobila toliko vec 11.
Isto al obrnuto proporcionalno ko Blaskic koji je dobio 40, odlezao 9 a nije kriv ni za jednu noc zatvora. I nikome nista.
A naravno da ni Milosevic nece dobiti 40 godina.
Kad dobije osudu vidimo se na forumu... pa cemo diskutirati.
Haaski sud je politcki sud i to je svima jasno!
osim tebi
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 13:48   #66
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
Raider kaže:
Znači Bin Laden je od njih preuzeo taktku.
isprazno je sa tobom o bilo cemu raspravljati...
daj se izlogiraj sa foruma... i odi se pikulati...
bolje za tebe, a bolje i za nas...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 14:31   #67
Quote:
frch kaže:
Isus je bio razapet prema zakonu svoje zemlje.. bio je mučenik
Pa nek se Gotovina onda javi Carli del Poncije, ako je tako.

No, Gotovina je puno prije Baraba nego Isus.

Kao što je vlč. Sudac puno prije farizej nego kršćanin.
Baltazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 14:34   #68
Quote:
djidjimidji kaže:
da ja sad ne nabrajam više jer ovo fakat nije tema. građanska prava i slobode su jedno, a građanski neposluh koliko god za poriv imao upravo tu maksimu, ipak je nešto drugo i nema veze s ustavim sudom. koga zanima više o tome - evo jednog pristojnog linka:
http://infoz.ffzg.hr/afric/MetodeII/...3/Bezinovi.htm
Nisi me shvatio. Govorio si o zakonima, a ja sam htio napomenuti da svaki zakon MORA biti suglasan Ustavu.

Ako građanski neposluh zabraniš zakonom, odnosno ako temeljem zakona nekoga kažnjavaš, tada je građanski neposluh zakonom zabranjen.

Primjer blokiranja prometnica. Po zakonu, ne smiješ blokirati cestu. Ali ako je to najavljeno kao mjera građanskog neposluha, tada je dopušteno. Ne sjećam se da su traktoriste kažnjavali. A u nekim slučajevima čak je i zabranjeno kažnjevanje neposluha, kao što je to primjer sa štrajkom.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 15:05   #69
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
Raider kaže:
Znači Bin Laden je od njih preuzeo taktku.
Pa ne baš. Nisam, doduše, čuo sa nekakve samoubilačke akcije. Ali da su bakice i dekice do zuba naoružani pucali i po HV i po civilima u gradovima (snajperi) toga je itekako bilo. Čak je bilo i nasrtanja bakice na našeg vojnika sa sjekirom.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 15:15   #70
taj "velecasni sudac" je jedna velika izmisljotina skupa sa svojim "stigmama".
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 16:06   #71
Quote:
djidjimidji kaže:
Da, dok je na verbalnoj razini sve je ok. Ali sloboda podrazumijeva poštivanje zakona pa je i poziv na njegovo kršenje na neki način opasan čin. Zašto se nitko ne zalaže da se promijeni zakon o suradnji s haškim sudom. Svi bi samo kršili taj zakon? Zašto Sudac nije rekao da bi Sabor trebao promijeniti ili ukinuti taj zakon?

zato jer je su i Vlada i Predsjednik Republike i Sabor prekršili Ustav odbijajući 400 000 potpisa za raspisivanjem referenduma o suradnji sa Haagom.. zato jer su ti isti također prekršili jedno 8 ili 9 članaka iz ustavnog zakona o suradnji sa Haagom, a na štetu Gotovine..
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 16:38   #72
Quote:
Captain Nemo kaže:
Tvrdnja da je svatko u ovoj državi dužan surađivati s Haškim sudom je točna samo u legalnom smislu. Dakle zakonski je svatko dužan surađivati, i to u okviru predviđenim zakonom o suradnji. Međutim, ona nije točna u moralnom smislu, jer pojedinac građanin nikada nema direktne moralne dužnosti prema zakonu, samo i isključivo zakonske.

Što to zapravo točno znači?
To znači da ga zakon drži odgovornim za nešto - to je sve, a ne da građanin mora obavezno i direktno osjećati moralnu dužnost poštivati neki zakon.

Građanin ima moralnu dužnost samo i isključivo prema moralu, zato se to i zove "moralna" dužnost. Prema zakonu može imati moralnu dužnost samo posredno, preko moralne dimenzije nekog zakona (ukoliko takve ima).

Podrška koju građanin duguje državi kao pukom stroju ustrojstva, nije bezuvjetna, naprotiv.

Ovo sam obrazložio u Topicu "Dali je građanin uvijek dužan poštivati zakon?" čiji link možete pronaći na mojem Blogu (vidi signaturu).
To su lijepa filozofska pitanja i lijepo si to argumentirao. Valjda cemo se svi mi uskoro poceti baviti intelektualnim pitanjima, umjesto sudbinom drzave. Zelim nam to svima od srca.

Slucaj Gotovina je pokazatelj mlitave/neefikasne/nezrele vlade.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 16:42   #73
Quote:
bilde kaže:
taj "velecasni sudac" je jedna velika izmisljotina skupa sa svojim "stigmama".
Kakvo je stajaliste zauzela crkva povodom medijskog zivota ovog svecenika?
I kojoj biskupiji on pripada?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 18:15   #74
Quote:
Simba-OS kaže:
Nisi me shvatio. Govorio si o zakonima, a ja sam htio napomenuti da svaki zakon MORA biti suglasan Ustavu.
ja nisam shvatio tebe, a bome nisi ni ti mene
naime, ja nisam nigdje govorio o nekom ozakonjenom ili onezakonjenom građanskom neposluhu, nego o građanskom neposluhu kao varijanti kada se zakon "ne mora" poštovati... tj. kada kažnjivo djelo može biti nekažnjivo... ali sad će me se opet krivo shvatiti. nema veze... ovo je ionako bila digresija na temu.
__________________
Eeeeh, what a day!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 18:20   #75
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
Simba-OS kaže:
Pa ne baš. Nisam, doduše, čuo sa nekakve samoubilačke akcije. Ali da su bakice i dekice do zuba naoružani pucali i po HV i po civilima u gradovima (snajperi) toga je itekako bilo. Čak je bilo i nasrtanja bakice na našeg vojnika sa sjekirom.
pa kažem vam ja, sve je srbe trebalo pobiti, ne samo one koje se zateklo žive po kućama, nego i one koji su zarobljeni jer nikad ne znaš kad će ti neki zarobljenik nekaj napraviti...
mislim, svašta pričate. naravno da u ratu ima koječega, ali postoje i neke granice. ako si nekog već zarobio i onesposobio za bilo kakvo djelovanje - treba li ga ubiti????? mislim, strašno je do koje su mjere mediji i glupi političari uspjeli zatucati umove ove nacije. tako nam i treba kad su i dan danas političari poput propovjednika na TV-u, a ljudi ih slušaju kao da su sveci i mudraci. katastrofa!
__________________
Eeeeh, what a day!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 18:24   #76
Quote:
Spawn kaže:
zato jer je su i Vlada i Predsjednik Republike i Sabor prekršili Ustav odbijajući 400 000 potpisa za raspisivanjem referenduma o suradnji sa Haagom.. zato jer su ti isti također prekršili jedno 8 ili 9 članaka iz ustavnog zakona o suradnji sa Haagom, a na štetu Gotovine..
eto, o tome i ja pričam. i kad naše pravosuđe bude dovoljno snažno da provodi zakon i da kazni prije svega takva kršenja zakona i ustava, onda će se riješiti i slučaj gotovina. i to također slijedom zakona. nikako mimo zakona. i tada ćemo živjeti u državi za koju nitko izvana neće moći reći da ima figu u džepu... kao što sada tvrde i - u pravu su!
__________________
Eeeeh, what a day!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 19:11   #77
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
Simba-OS kaže:
Pa ne baš. Nisam, doduše, čuo sa nekakve samoubilačke akcije. Ali da su bakice i dekice do zuba naoružani pucali i po HV i po civilima u gradovima (snajperi) toga je itekako bilo. Čak je bilo i nasrtanja bakice na našeg vojnika sa sjekirom.
Previše si napaljen i indoktriniran.
Nije bilo naoružanih bakica -snajperista- bombaša samoubojica.
Bilo je propagande hrvatske televizije i budalastih snimaka TV Knin o babi na topu .
Za svaki mogući zločin koji su počinile vlastite postrojbe naći će se najfantastičnije opravdanje.
Velečasni sudac se fura na svoju svetost i slikanje Isusa vlastitom krvlju pa mu pozivanje na neposluh nikako ne bi smjelo biti u opisu posla. Rat je po definiciji prljav i svet čovjek bi ga morao prezirati.
Malo više pijeteta prema žrtvama, uglavnom su nevini stradali.
bubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 19:16   #78
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velečasni Sudac pozvao Gotovinu da se ne preda

Quote:
bubiša kaže:
Previše si napaljen i indoktriniran.
Nije bilo naoružanih bakica -snajperista- bombaša samoubojica.
Bilo je propagande hrvatske televizije i budalastih snimaka TV Knin o babi na topu .
Za svaki mogući zločin koji su počinile vlastite postrojbe naći će se najfantastičnije opravdanje.
Velečasni sudac se fura na svoju svetost i slikanje Isusa vlastitom krvlju pa mu pozivanje na neposluh nikako ne bi smjelo biti u opisu posla. Rat je po definiciji prljav i svet čovjek bi ga morao prezirati.
Malo više pijeteta prema žrtvama, uglavnom su nevini stradali.
Sad si se ti našao meni objašnjavat što sam ja to vidio i doživio.
Ja, za razliku od tebe, ništa od toga nisam vidio na TV. Već u živo.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 19:25   #79
Velečasni Sudac boluje od "minhauzenove bolesti".
Zato ga Crkva i drži na kratkoj uzici.Pa kad krene u svoju medijsku promociju, ops, uzica se zategne.Sad neko vrijeme nećemo o njemu ništa čuti.Kladimo se!

A dokaz da mješanje Crkve u Hrvata u sve i sva, malo prelazi uobičajeno ponašanje, je i neki dan na glavnom Dnevniku izjava kardinala Bozanića o ulasku ili ne u EU, odnosno navodnom njegovom lobiranju. Vi koji gledate svjetske TV, možete li zamisliti objavu nečeg sličnog u takvom terminu na nekoj državnoj televiziji u EU?



I onda stižu budalaši, koji misle kako će se omiliti Domovini i Bogu, pa išaraju 20 m fasade na Svetištu Majke Božje Trsatske s podrškom Gotovini, naravski znakom U i onako usput parolom: Srbe na vrbe!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 19:28   #80
evo došla Baka da izbaci Crkvu iz politike nakon 2000 godina
kao što je rekao poznati "poljski električar" "Papi pripada 50% zasluga za rušenje komunizma"
frch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.