Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Vaše mišljenje o Vučiću
inteligentan, retorički izvanredan državnik proeuropskog kova 3 10.34%
vrhunski manipulator i diktator 26 89.66%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 20:00   #21
Quote:
Zagorski Zagor kaže: Pogledaj post
Pa ček,što kaže LukaKili,da li vi stvarno smatrate npr srpski grb (kokardu) četničkim obeležjem?

Ili još apsurdnije da li stvarno srpsku narodnu nošnju,srpske patriotske narodne pesme i BADNJAK (?!),srpsku šajkaču (koja je i meni u Vojvodini smešna i ovde to niko ne nosi) smatrate četničkim obeležjem??

Ja samu šahovnicu kao šahovnicu ne smatram ustaškim obeležjem,ali ako je negde preko te šahovnice ili nekako u vezi sa njom onaj simbol U,e onda je smatram ustaškim obeležjem
...prekodrinski srbi velikohrvate iritiraju samim svojim postojanjem jer im stoje na putu stvaranja velike hrvatske a toliko su ograničeni da ne vide da ni bošnjački faktor ne pristaje na te njihove mokre želje i da su osuđeni živjeti u perecu...hebiga dobiješ državu a ona teritorijalno na državu uopće ne sliči.
igor malteze is offline  
Old 15.06.2015., 20:07   #22
Quote:
Zagorski Zagor kaže: Pogledaj post
Pa ček,što kaže LukaKili,da li vi stvarno smatrate npr srpski grb (kokardu) četničkim obeležjem?

Ili još apsurdnije da li stvarno srpsku narodnu nošnju,srpske patriotske narodne pesme i BADNJAK (?!),srpsku šajkaču (koja je i meni u Vojvodini smešna i ovde to niko ne nosi) smatrate četničkim obeležjem??

Ja samu šahovnicu kao šahovnicu ne smatram ustaškim obeležjem,ali ako je negde preko te šahovnice ili nekako u vezi sa njom onaj simbol U,e onda je smatram ustaškim obeležjem
Evo flagrantan primer: VUKOVAR: MATURANTI ČETNIKUJU U EKONOMSKOJ ŠKOLI!
Maturanti srpske nacionalnosti preko razglasa pustali cetnicke pesme, Osjecka televizija
https://www.youtube.com/watch?v=PuY6_TizT7I
igranje uzickog kola je za njih cetnikovanje i uzicko kolo je cetnicka pesma

A kako ti je to sajkaca smesna? Sajkaca je prerasla u nacionalni simbol jer je povezana pre svega sa vojskom,a po jednoj teoriji je upravo iz Vojvodine od sajkasa, inace regionalno pored te sajkace koja se najvise nosi u Sumadiji, u juznoj Srbiji je subara, u Vojvodini sesir i subara,u zapadnim delovima Srbije sesir i kape slicne crnogorskoj i subara.... itd
LukaKili is offline  
Old 15.06.2015., 20:21   #23
Nekima je cetnikovanje i ako neki Srbin iz Hrvatske navija za zavezdu a ima nekima cak smeta i srpski pozdrav sa tri prsta.

https://www.youtube.com/watch?v=2_OJkHFFrTc
Bob-Rok is offline  
Old 15.06.2015., 20:21   #24
Citiraš Bujaneca, poznatog ultranacionalista i izgorenog narkomana. Kao da prema KKK-u određuješ generalno razmišljanje bijelaca prema crncima.
JollyRoger13 is online now  
Old 15.06.2015., 20:25   #25
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Citiraš Bujaneca, poznatog ultranacionalista i izgorenog narkomana. Kao da prema KKK-u određuješ generalno razmišljanje bijelaca prema crncima.
Nemam pojma ni ko je ni sta je (a jedna takva vam je u EU parlamentu zvana Ruza Tomasic) ali to ide na Osjeckoj tv i to je samo jedan dokaz onoga sto sam naveo u prethodnom postu da se na bilo sta sto rade Srbi u HR gleda kao na cetnikovanje i provociranje Hrvata,pa bilo to igranje uzickog kola ili paljenje badnjaka.
LukaKili is offline  
Old 15.06.2015., 20:28   #26
BOBOTA - U selu Bobota pokraj Vukovara danas je oko podneva incident okončao redovnu skupštinu navijača beogradske Crvene zvezde, 'Delija', kada je na seoski Dom kulture napala skupina od 30-tak mladića s bakljama i bocama.

Pred kraj skupštine upala je grupa huligana s povicima 'četnici', prijetnjama i psovkama, bacali su 'bengalke', boce i kamenje po djeci i odraslima - opisao je Nikola Gagulić, predsjednik bobotskog Kluba navijača 'Delije'.

Kohorta: Delije šire ideju velike Srbije

Napad na pripadnike Delija iz mjesta Bobota pokraj Vukovara u nedjelju prijepodne izvršili su pripadnici osječke navijačke skupine Kohorta. Oni su, kako doznajemo od neimenovanog pripadnika ove skupine, odlučili na svoj način spriječiti, kako je rekao, “širenje velikosrpske ideje u Hrvatskoj”.
Bob-Rok is offline  
Received Infraction
Old 15.06.2015., 20:36   #27
Quote:
moonze kaže: Pogledaj post
Netačno. Ja ne prodajem ideju Vel. Srbije. Nikada nisam bio zagovornik te ideje. Pitanje je šta je uopšte "Velika Srbija"? Kroz istoriju je bilo mnogo tumačenja tog projekta, od Garašaninovog utopističkog i panslovenskog, preko Moljevićeve "Homogene Srbije" kao federalne jedinice u okviru Jugoslavije, do Šešeljevog megalomanskog i šovinističkog projekta VKK.
Još bolje bi bilo pitanje kako su to Srbi mogli "ostati u Jugoslaviji" a da time ne raskomadaju republiku u kojoj žive.
Zato i piše u ustavu da se sva prava naroda ostvaruju kroz republike, ali to je pak ustavno-pravno nasilje, ajoj...
RexCroatorum32 is offline  
Old 15.06.2015., 20:37   #28
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Nemam pojma ni ko je ni sta je (a jedna takva vam je u EU parlamentu zvana Ruza Tomasic) ali to ide na Osjeckoj tv i to je samo jedan dokaz onoga sto sam naveo u prethodnom postu da se na bilo sta sto rade Srbi u HR gleda kao na cetnikovanje i provociranje Hrvata,pa bilo to igranje uzickog kola ili paljenje badnjaka.
Što hoćeš? Pa vaš predsjednik države tvrdi da je Vukovar srpski grad i da Hrvati nemaju što tamo da se vraćaju.
Alooo, predsjednik države to govori.
cave troll is online now  
Old 15.06.2015., 20:50   #29
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
A kako ti je to sajkaca smesna? Sajkaca je prerasla u nacionalni simbol jer je povezana pre svega sa vojskom,a po jednoj teoriji je upravo iz Vojvodine od sajkasa, inace regionalno pored te sajkace koja se najvise nosi u Sumadiji, u juznoj Srbiji je subara, u Vojvodini sesir i subara,u zapadnim delovima Srbije sesir i kape slicne crnogorskoj i subara.... itd
Pa smešna u smislu da je ovde toliko retka (mislim po vojvodjanskim selima,po gradovima je tek nema) da je gotovo niko ne nosi,pa kada vidiš da je neko ima,deluje kao da si video neki davni relikt prošlosti ili neke narodne nošnje.Isto je i sa onim klasičnim opankama.

Možda nisam upotrebio dobar izraz,nije smešna nego toliko retka,da je to prosto neka atrakcija kada se vidi
Zagorski Zagor is offline  
Old 15.06.2015., 20:51   #30
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Što hoćeš? Pa vaš predsjednik države tvrdi da je Vukovar srpski grad i da Hrvati nemaju što tamo da se vraćaju.
Alooo, predsjednik države to govori.
molim za izvor,link,vest ili sta već ove (neverovatne) tvrdnje...
Zagorski Zagor is offline  
Old 15.06.2015., 20:57   #31
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Što hoćeš? Pa vaš predsjednik države tvrdi da je Vukovar srpski grad i da Hrvati nemaju što tamo da se vraćaju.
Alooo, predsjednik države to govori.
Predsednik Srbije iznosi istorijske činjenice,to nije zabranjeno. Što se tiče boldovanog to je budalaština.
Bolje se pokrijte ušima zbog ove koju ste poslali da vas predstavlja u Eu parlamentu.
konblood is offline  
Old 15.06.2015., 20:57   #32
Nije rekao da je Srpski vec da je bio Srpski grad pri cemu je verovatno mislio na to da su Srbi u jednom periodu njegove istorije cinili vecinu.
Bob-Rok is offline  
Old 15.06.2015., 20:58   #33
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Što hoćeš? Pa vaš predsjednik države tvrdi da je Vukovar srpski grad i da Hrvati nemaju što tamo da se vraćaju.
Alooo, predsjednik države to govori.
Sta je rekao,u intervjuu da da komentar na predjasnje izjave (dok nije bio predsednik) da je Vukovar bio sprski grad (jedna od istorijskih cinjenica) i da mu je "velika Srbija" ostala neostvareni san, rekao "Tacno, ima snova koje covek nikad ne moze ispuniti i kako stvari stoje i nece" i?
I ne znam kakve to veze ima s aonim o cemu ja pricam,sto je sasvim druga tema.
LukaKili is offline  
Old 15.06.2015., 21:11   #34
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Sta je rekao,u intervjuu da da komentar na predjasnje izjave (dok nije bio predsednik) da je Vukovar bio sprski grad (jedna od istorijskih cinjenica) i da mu je "velika Srbija" ostala neostvareni san, rekao "Tacno, ima snova koje covek nikad ne moze ispuniti i kako stvari stoje i nece" i?
I ne znam kakve to veze ima s aonim o cemu ja pricam,sto je sasvim druga tema.
Kad je to Vukovar bio dio neke srpske države pobogu?

Valjda kod vas svaka izmišljotina prolazi dok god staviš pored nje floskulu "to je istorijska činjenica".
JollyRoger13 is online now  
Old 15.06.2015., 21:19   #35
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Kad je to Vukovar bio dio neke srpske države pobogu?
Verovatno se misli da je imao većinsko srpsko stanovništvo,ne da je bio deo srpske države
Zagorski Zagor is offline  
Old 15.06.2015., 21:23   #36
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Valjda kod vas svaka izmišljotina prolazi dok god staviš pored nje floskulu "to je istorijska činjenica".
Nego,ja bih rekao da izmišljotine lakše proilaze kod vas...

Eto,malo pre neko lupio da je čuo kako je srpski predsednik rekao da Hrvati nemaju zašto da se vraćaju u Vukovar (?!) Ja pitam za link ili izvor te vesti,ali onda po tom pitanjiu nastaje MUK,tj niko se ne oglašava...

Lepo pitamo da li su srpska nošnja,srpske narodne izvorne pesme,BADNJAK četnička obeležja,koliko vidim ni jedan hrvat (IZ NEKOG RAZLOGA) se ne izjašnjava po tom pitanju....

Pa mislim,ako je nekom Hrvatu BADNJAK četnički simbol,onda zbogom pameti kod vas hrvata...
Zagorski Zagor is offline  
Old 15.06.2015., 21:29   #37
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Kad je to Vukovar bio dio neke srpske države pobogu?

Valjda kod vas svaka izmišljotina prolazi dok god staviš pored nje floskulu "to je istorijska činjenica".
Pa bio je u sklopu Srpske Vojvodine recimo i bio je fakticki u sklopu kraljevine Srbije kad je Srem proglasio ujedinjenje sa Kraljevinom Srbijom 1918.,kasnije je bio u sklopu sremske oblasti u kraljevini SHS
LukaKili is offline  
Old 15.06.2015., 21:29   #38
Quote:
Zagorski Zagor kaže: Pogledaj post

Lepo pitamo da li su srpska nošnja,srpske narodne izvorne pesme,BADNJAK četnička obeležja,koliko vidim ni jedan hrvat (IZ NEKOG RAZLOGA) se ne izjašnjava po tom pitanju....

Pa mislim,ako je nekom Hrvatu BADNJAK četnički simbol,onda zbogom pameti kod vas hrvata...
Ja sam pitao da li je ovo četnicka uniforma ali jos nisam dobio odgovor.

http://dubrovacki.hr/datastore/image...1230brena1.jpg
Bob-Rok is offline  
Old 15.06.2015., 21:30   #39
Quote:
Zagorski Zagor kaže: Pogledaj post
Nego,ja bih rekao da izmišljotine lakše proilaze kod vas...

Eto,malo pre neko lupio da je čuo kako je srpski predsednik rekao da Hrvati nemaju zašto da se vraćaju u Vukovar (?!) Ja pitam za link ili izvor te vesti,ali onda po tom pitanjiu nastaje MUK,tj niko se ne oglašava...

Lepo pitamo da li su srpska nošnja,srpske narodne izvorne pesme,BADNJAK četnička obeležja,koliko vidim ni jedan hrvat (IZ NEKOG RAZLOGA) se ne izjašnjava po tom pitanju....

Pa mislim,ako je nekom Hrvatu BADNJAK četnički simbol,onda zbogom pameti kod vas hrvata...
Evo ti pa čitaj i slušaj 'milozvučan' precednički glas hrapav od rakije tomovače.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...te/617308.aspx

Nadalje, nikada u povijesti Vukovar nije imao srpsku većinu. No, srpsku većinu nisu imali ni Virovitica ni Karlovac ni Ogulin ni Karlobag, što naravno nije spriječilo mnoge srpske glave da imaju stanovite snove, uključujuči i snove čiča Tome.
Katsumoto K is offline  
Old 15.06.2015., 21:37   #40
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Ja sam isao i dalje od toga.
A ima li neki Hrvat moj ekvivalent?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možeš li malo podrobnije objasniti ovaj dio "neki moj ekvivalent". Za što se to konkretno smatraš. Naravno u političkom smislu?
RonaldReagan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.