Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 21:03   #61
Tko nije spoznao bit čovjeka, tko nije spoznao sebe, tko nije spoznao patnju, ljubav, radost, zlo, egoizam, strah, dobrotu, tuđu i vlastitu bol i tugu duboko i istinski... taj ne može ni Boga spoznati.
Ni svijet a time ni Boga.
Noup ! Ma koliko imao titula i apstraktnog znanja moš se slikat !
Ne može povezati uzroke i posljedice kod ponašanja ljudi, ne može vidjeti dubinu ljudskog srca, osjetiti razumjevanje i milosrđe a onda ne može ni spoznati Božju milost.
Kada spoznamo značenje "Svi smo mi djeca Božja" u punom značenju te riječi za čovjeka... onda možemo spoznati Boga i "vidjeti " snagu Božje ljubavi i stvaranja. Vidjeti svijet. Onako kako ga Bog gleda. Je, je zvuči ćaknuto ali je tako.
Ego nam radi probleme da bismo to spoznali.
Kada shvatimo zašto smo svi djeca shvatiti ćemo i Boga, Stvoritelja.Njegovu veličanstvenost u jednostavnosti spoznaje i u ljubavi prema čovjeku.

No za to bi trebalo ispisati postova i postova ali mi se nekako ne da. Idem odtrenirati. Bok.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:08   #62
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa i tu nije tolika razlika. U budizmu nema ni Boga ni duse. U islamu je Bog odvojen. U jainizmu ima duse, al nema Boga.

Unutar hinduizma samkhya je ateisticna, vecina vedante je dualisticka ili poludualisticka.

Ostaje samo advaita vedanta i mozda joga koja je samkhyu deificirala, ali jogu kao teorijsko ucenje nitko vise ne slijedi vec djelove prakse primjenjuju u skladu sa svojim kasnijim tradicijama.

Sve u svemu to je prilicno malo cak i u indiji, kamoli istku generalno.
U pravu si Beljki.
Nego, koji je koncept tebi najbliskiji ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:08   #63
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Tko nije spoznao bit čovjeka, tko nije spoznao sebe, tko nije spoznao patnju, ljubav, radost, zlo, egoizam, strah, dobrotu, tuđu i vlastitu bol i tugu duboko i istinski... taj ne može ni Boga spoznati.
Ni svijet a time ni Boga.
Noup ! Ma koliko imao titula i apstraktnog znanja moš se slikat !
Ne može povezati uzroke i posljedice kod ponašanja ljudi, ne može vidjeti dubinu ljudskog srca, osjetiti razumjevanje i milosrđe a onda ne može ni spoznati Božju milost.
Kada spoznamo značenje "Svi smo mi djeca Božja" u punom značenju te riječi za čovjeka... onda možemo spoznati Boga i "vidjeti " snagu Božje ljubavi i stvaranja. Vidjeti svijet. Onako kako ga Bog gleda. Je, je zvuči ćaknuto ali je tako.
Ego nam radi probleme da bismo to spoznali.
Kada shvatimo zašto smo svi djeca shvatiti ćemo i Boga, Stvoritelja.Njegovu veličanstvenost u jednostavnosti spoznaje i u ljubavi prema čovjeku.

No za to bi trebalo ispisati postova i postova ali mi se nekako ne da. Idem odtrenirati. Bok.
Tvoj post je priznanje da čovjek u sebi nosi Božansku prirodu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:22   #64
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
U pravu si Beljki.
Nego, koji je koncept tebi najbliskiji ?
Nemampojmaizam
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:56   #65
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Najprije se ispričavam ako sam koga uvrijedio glede reinkarnacije jer to mi zaista nije bila namjera.Možda sam malo ružno napisao to se slažem s vama ,ali kada mislim da netko ne ide dobrim putem onda napišem nešto ishitreno pa se čini kao da vrijeđam nekoga.

Beljki-
Naše tijelo je izuzetno složeni organizam i misliš li da smo nastali od nekakve ribice ,pa od ribice da smo nastali mi ljudi??
Naše tijelo je jako dobro urađeno nego problem smo mi ljudi što smo uništili planetu pa se tijelo mora prilagođavati svakakvim uvijetima.A i sjedilački način života i loše prehrana unište tijelo.
A naše tijelo nije sasvim savršeno jer smo pali u grijeh i zato imamo probleme ,ali naše tijelo je izuzetno složeno i jednostavno je nemoguće da se ovakav organizam oblikuje sam od sebe tijekom milijardi godina.
Samo od sebe nemože nastati ništa a kamoli ovaj cijeli svijet.

Vidim da svi ovdje vjerujete u reinkarnaciju i da bez problema vjerujete da imamo mnogo života i da se s vremenom svaki novi život usavršavamo.

Meni je to jako teško vjerovati ,mnogo mi je lakše vjerovati da imamo ovaj jedan život,da imamo Boga koji nas je stvorio,da imamo Boga kome je jedini cilj da imamo novi vječni život u sreći.

trtamrtato--
Isusov dolazak je doslovan,ima mnogo stihova o tome,evo primjer što Pavao kaže.1 Korinčanima 15 poglavlje,pročitaj ga cijeloga,ovo su samo neki stihovi.
Kad Isus dođe u tren oka naše tijelo će se promjeniti iz ovog smrtnog u besmrtno.

Evo vam govorim tajnu: Svi nećemo usnuti, ali svi ćemo se promijeniti;
1. Korinćanima 15,52 Iznenada, u trenutku oka, u posljednjoj trubi; jer će zatrubiti, i mrtvi će uskrsnuti neraspadljivi, i mi ćemo se promijeniti,
1. Korinćanima 15,53 Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
1. Korinćanima 15,54 A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost, i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se ispuniti riječ, što je napisana: "Pobjeda proguta smrt.
Duša prolazi evolucija, tj, duša (jastvo) dobiva sve složenije i složenije tijelo i to je smisao reinkarnacije, dakle, čovjek bi trebao podjednako poštovati svaki oblik života, kokoš je kokoš, mačka je mačka,žaba je žaba, ali sve su to Božja djeca/stvorenja.

E sad, i kad se tijelo začne, prolazi koroz "niža tijela" ili ubrzanu evoluciju, na početku si oplođena stanica, pa embrij, beba, dijete...starac, ne možeš reći tko sam ja da sam bio beba ili fetus.

Upravo vjernici najviše inzistiraju da se oplođena stanica smatra živom osobom, dakle, ne bi trebalo biti nikakav sramota da smo evoluirali, na koncu konca, zbog nečega je Bog stvorio životinje, nije valjda da ih je stvorio da budu i ostanu samo niža bića.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:08   #66
ima smisla naravno.
he he tko je sebe ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 00:47   #67
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tvoj post je priznanje da čovjek u sebi nosi Božansku prirodu
kamen nosi, biljka nosi, životinja nosi, čovjek nosi, stroj nosi, u čemu je uopče razlika
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 05:41   #68
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Najprije se ispričavam ako sam koga uvrijedio glede reinkarnacije jer to mi zaista nije bila namjera.Možda sam malo ružno napisao to se slažem s vama ,ali kada mislim da netko ne ide dobrim putem onda napišem nešto ishitreno pa se čini kao da vrijeđam nekoga.

Beljki-
Naše tijelo je izuzetno složeni organizam i misliš li da smo nastali od nekakve ribice ,pa od ribice da smo nastali mi ljudi??
Naše tijelo je jako dobro urađeno nego problem smo mi ljudi što smo uništili planetu pa se tijelo mora prilagođavati svakakvim uvijetima.A i sjedilački način života i loše prehrana unište tijelo.
A naše tijelo nije sasvim savršeno jer smo pali u grijeh i zato imamo probleme ,ali naše tijelo je izuzetno složeno i jednostavno je nemoguće da se ovakav organizam oblikuje sam od sebe tijekom milijardi godina.
Samo od sebe nemože nastati ništa a kamoli ovaj cijeli svijet.

Vidim da svi ovdje vjerujete u reinkarnaciju i da bez problema vjerujete da imamo mnogo života i da se s vremenom svaki novi život usavršavamo.

Meni je to jako teško vjerovati ,mnogo mi je lakše vjerovati da imamo ovaj jedan život,da imamo Boga koji nas je stvorio,da imamo Boga kome je jedini cilj da imamo novi vječni život u sreći.

trtamrtato--
Isusov dolazak je doslovan,ima mnogo stihova o tome,evo primjer što Pavao kaže.1 Korinčanima 15 poglavlje,pročitaj ga cijeloga,ovo su samo neki stihovi.
Kad Isus dođe u tren oka naše tijelo će se promjeniti iz ovog smrtnog u besmrtno.

Evo vam govorim tajnu: Svi nećemo usnuti, ali svi ćemo se promijeniti;
1. Korinćanima 15,52 Iznenada, u trenutku oka, u posljednjoj trubi; jer će zatrubiti, i mrtvi će uskrsnuti neraspadljivi, i mi ćemo se promijeniti,
1. Korinćanima 15,53 Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
1. Korinćanima 15,54 A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost, i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se ispuniti riječ, što je napisana: "Pobjeda proguta smrt.

Ma ne, nisi nikoga uvrijedio, daleko od toga.


Samo, ribica isto ima izuzetno složeno tijelo a osim toga, fizičko tijelo koje bi bilo neraspadljivo i vječno je u potpunoj koliziji s drugim zakonom termodinamike, kao jednim od temeljnih fizikalnih zakona ovoga univerzuma. Ako bi Bog promijenio taj zakon, onda ovaj svemir postaje neki drugi svemir.

1. Zakon termodinamike kaže da je količina energije uvijek ista. Nemoš je stvorit niti oduzet

2. Zakon kaže da u svemu što je materijalno protokom vremena čestice povećavaju međusobni nered i na kraju, kada se nered puno poveća - to materijalno tijelo se raspada.


Dakle, svemir ima uvijek isto energije i svako materijalno tijelo se mora raspast. To je fizika, kužiš. Tu nema rasprave. To je tako. Bez obzira na Pavla i Bibliju.


Jedino moguće, po termodinamici, je da tijelo bude zaleđeno na temperaturu apsolutne nule. Onda se ne bi nikada raspalo, bilo bi uistinu vječno, zato jer bi se čestice u njemu prestale gibati.

Of course, ti imaš pravo izgrađivati svoj vlastiti religijski sustav zasnovan na negiranju fizikalnih istina. To je OK. Samo, moraš znat da je to tako, pa sad.....Tvoja stvar.
trtamrtato is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:00   #69
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Duša prolazi evolucija, tj, duša (jastvo) dobiva sve složenije i složenije tijelo i to je smisao reinkarnacije, dakle, čovjek bi trebao podjednako poštovati svaki oblik života, kokoš je kokoš, mačka je mačka,žaba je žaba, ali sve su to Božja djeca/stvorenja.

E sad, i kad se tijelo začne, prolazi koroz "niža tijela" ili ubrzanu evoluciju, na početku si oplođena stanica, pa embrij, beba, dijete...starac, ne možeš reći tko sam ja da sam bio beba ili fetus.

Upravo vjernici najviše inzistiraju da se oplođena stanica smatra živom osobom, dakle, ne bi trebalo biti nikakav sramota da smo evoluirali, na koncu konca, zbog nečega je Bog stvorio životinje, nije valjda da ih je stvorio da budu i ostanu samo niža bića.
Znači tebi je lakše vjerovati da ćeš imati sto života i da ćeš se s vremenom sve više usavršavati,nego vjerovati da imaš samo jedan život i da je na tebi hočeš li uzeti vječni život ili smrt??
Tko je uopće izmislio tu teoriju reinkarnacije??

Bog je stvorio ljude na svoju sliku a životinje nije stvorio na svoju sliku jer nemaju razum,ljudi i životinje su Božja stvorenja ,ali nijedna životinja se nemože mjeriti sa čovijekom.Čovijek je Bogu posebno drag.A stvaranje djeteta u trbuhu je Božje čudo a ne stvar nekakve evolucije što sve radi sama od sebe.
Ljudi su jedno ,životinje su drugo,tu je Bog sasvim jasan.
Pomisao da sam nastao od ribe strašna mi je,nema mi veze sa razumom.

Trtamttato--
Bog će sve napraviti novo i novo nebo i novu zemlju tako da sadašnji zakoni fizike padaju u vodu.
Kao što je Bog vječan i od uvijek tako ćemo i mi živjeti zauvijek.
Teško je to sada za shvatiti ,ali evo što Pavle govori--
Dakle sada znamo samo Djelomično a tada ćemo sve znati savršeno.

Korinćanima 13,12 Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat!

Zadnje uređivanje batela : 25.08.2015. at 20:06. Reason: dopuna
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:34   #70
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Znači tebi je lakše vjerovati da ćeš imati sto života i da ćeš se s vremenom sve više usavršavati,nego vjerovati da imaš samo jedan život i da je na tebi hočeš li uzeti vječni život ili smrt??
Tko je uopće izmislio tu teoriju reinkarnacije??

Bog je stvorio ljude na svoju sliku a životinje nije stvorio na svoju sliku jer nemaju razum,ljudi i životinje su Božja stvorenja ,ali nijedna životinja se nemože mjeriti sa čovijekom.Čovijek je Bogu posebno drag.A stvaranje djeteta u trbuhu je Božje čudo a ne stvar nekakve evolucije što sve radi sama od sebe.
Ljudi su jedno ,životinje su drugo,tu je Bog sasvim jasan.

Trtamttato--
Bog će sve napraviti novo i novo nebo i novu zemlju tako da sadašnji zakoni fizike padaju u vodu.
Kao što je Bog vječan i od uvijek tako ćemo i mi živjeti zauvijek.
Teško je to sada za shvatiti ,ali evo što Pavle govori--
Dakle sada znamo samo Djelomično a tada ćemo sve znati savršeno.

Korinćanima 13,12 Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat!
Renkarnacija inače ima uporište u ovoj slici:


Pa je mnogi prihvaćaju. A ne samo oni kojima je to službena religija.

Ali izgleda da i neki katolički oltaroljubci o njoj govore između redaka: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=111
Pavunov panteizam: „Dragi Bog spava u stijenama i mineralima, dragi Bog sanja u biljkama i cvijeću, dragi se Bog budi u životinjama, a dragi Bog živi u čovjeku.“ Sve je živo.

Quote:
Pomisao da sam nastao od ribe strašna mi je,nema mi veze sa razumom.
Tebi ne, a ovome popu da :
http://www.glas-koncila.hr/index.php...&news_ID=20516
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:38   #71
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Znači tebi je lakše vjerovati da ćeš imati sto života i da ćeš se s vremenom sve više usavršavati,nego vjerovati da imaš samo jedan život i da je na tebi hočeš li uzeti vječni život ili smrt??
Tko je uopće izmislio tu teoriju reinkarnacije??
Vjerujem da ni Tebi, kao ni meni, Bog nije došao osbno i rekao tako i tako, uglavnom drugi pričaju u Njegovo Ime, zato i imaš brdo svakakvih teologija.
Ono što možemo vidjeti, je to, da su ljudi na različitim nivoima i teško da za većinu ljudi možeš reći da su nešto izabrali, uglavnom žive po inerciji, najbolje kako mogu, pa zaključujem, da su neki već u prijašnjim životima počeli s duhovnim putom (da se tako izrazim).

Tijela ko tijela, omogućuju duši da izrazi svoje želje, s jedne strane vidiš lumene, s druge strane snažne muškarce, s treće lijep žene, s četvrte vidiš neke koji su doslovno kažnjeni svojim tijelom... jednostavno zaključujem da žanjemo ono što smo nekad posijali, u obliku djela(karme) i želja (vasane).

A Bog niko ne prisiljava na ništa ima neograničenu ljubav i strpljivo čeka sve duše koje se nisu zasitile materije, Bogu se nikud ne žuri.


Quote:
Bog je stvorio ljude na svoju sliku a životinje nije stvorio na svoju sliku jer nemaju razum,ljudi i životinje su Božja stvorenja ,ali nijedna životinja se nemože mjeriti sa čovijekom.Čovijek je Bogu posebno drag.A stvaranje djeteta u trbuhu je Božje čudo a ne stvar nekakve evolucije što sve radi sama od sebe.
Imaš ti ljude u prvim mjesecima života koji isto nemaju razum, ali za koji mjesec biti će bebe, od kud ti ideja da isto tako nismo već živjeli u različitim tijelima, od kud nam inače životinjesk sklonosti, doduše duhovno razvijeniji ljudi imaju manje životinjske sklonosti.

A to što smo rođeni na Božju sliku, ne misli se na formu, Bog je beskonačan, stoga nema konture, slika Božja misli se na kvalitetu duše, ali mi smo utjelovljeni pa se Bog poznaje u većoj ili manjoj mjeri.

Quote:
Ljudi su jedno ,životinje su drugo,tu je Bog sasvim jasan.
Pomisao da sam nastao od ribe strašna mi je,nema mi veze sa razumom.
Svi smo pred Bogom jedno, nema tu oblik tijela nikakvu veću ulogu, pred roditeljem su sva djeca jednako vrijedna i ono što ide na doktorat i ono što je zapelo negdje u zatvoru
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:52   #72
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Znači tebi je lakše vjerovati da ćeš imati sto života i da ćeš se s vremenom sve više usavršavati,nego vjerovati da imaš samo jedan život i da je na tebi hočeš li uzeti vječni život ili smrt??
Tko je uopće izmislio tu teoriju reinkarnacije??

Bog je stvorio ljude na svoju sliku a životinje nije stvorio na svoju sliku jer nemaju razum,ljudi i životinje su Božja stvorenja ,ali nijedna životinja se nemože mjeriti sa čovijekom.Čovijek je Bogu posebno drag.A stvaranje djeteta u trbuhu je Božje čudo a ne stvar nekakve evolucije što sve radi sama od sebe.
Ljudi su jedno ,životinje su drugo,tu je Bog sasvim jasan.
Pomisao da sam nastao od ribe strašna mi je,nema mi veze sa razumom.

Trtamttato--
Bog će sve napraviti novo i novo nebo i novu zemlju tako da sadašnji zakoni fizike padaju u vodu.
Kao što je Bog vječan i od uvijek tako ćemo i mi živjeti zauvijek.
Teško je to sada za shvatiti ,ali evo što Pavle govori--
Dakle sada znamo samo Djelomično a tada ćemo sve znati savršeno.

Korinćanima 13,12 Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat!

Kao prvo i osnovno, novi svemir je potpuno nezamisliv za ljudski um.
trtamrtato is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:01   #73
Svemir u meni ja u svemiru.

O zemljani vi ste sastavljeni od zvjezdane prašine razmislite o tome!

Pali ste da bi spoznali tko ste i uzdignuti ćete se do svoje zvijezde,postepeno,hrabro i odvažno!
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 19:43   #74
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Znači tebi je lakše vjerovati da ćeš imati sto života i da ćeš se s vremenom sve više usavršavati,nego vjerovati da imaš samo jedan život i da je na tebi hočeš li uzeti vječni život ili smrt??
Tko je uopće izmislio tu teoriju reinkarnacije??
A tko tebi kaže da će itko imati sto života?

Ako se dovoljno brzo/dobro usavršiš, nećeš.
Tu putovanje staje i postaješ jedno s....... tom nekom Vis Maior.

Tko ti kaže da bivanje u jedinstvu s Vis Maior u biti nije taj vječni život?

Tko ti kaže da je stvar uopće: ili-ili?

Moguće je da se sve isprepliće.


Quote:
Bog je stvorio ljude na svoju sliku a životinje nije stvorio na svoju sliku jer nemaju razum,ljudi i životinje su Božja stvorenja ,ali nijedna životinja se nemože mjeriti sa čovijekom.Čovijek je Bogu posebno drag.A stvaranje djeteta u trbuhu je Božje čudo a ne stvar nekakve evolucije što sve radi sama od sebe.
Ljudi su jedno ,životinje su drugo,tu je Bog sasvim jasan.
Pomisao da sam nastao od ribe strašna mi je,nema mi veze sa razumom.
Postoje životinje humanije od ljudi.
Ti kažeš da nemaju razum.
Ima li razum čovjek koji ubije i muči vlastitu djecu? Nije kao da vidimo jedan primjer toga svuda u svijetu.

"Ljudi imaju razum" je odavno prevaziđena misao, svakim danom, svakim novim primjerom.

Ljudska vrsta je najgora štetočina koja je ikad živjela na ovoj planeti, od svih ostalih životinjskih vrsta, a čovjek čovjeku najgori neprijatelj.


Quote:
Trtamttato--
Bog će sve napraviti novo i novo nebo i novu zemlju tako da sadašnji zakoni fizike padaju u vodu.
Kao što je Bog vječan i od uvijek tako ćemo i mi živjeti zauvijek.
Teško je to sada za shvatiti ,ali evo što Pavle govori--
Dakle sada znamo samo Djelomično a tada ćemo sve znati savršeno.

Korinćanima 13,12 Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada - licem u lice! Sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat!
Well, kako god okreneš, ti nećeš živjeti vječno.
Ako i preživi neki segment tebe u obliku svijesti, ti kao ti, i život koji imaš danas, zauvijek će nestati. Umrijet ćeš. Neće te više biti. Pojest će te crvi u grobu (ukoliko se ne daš kremirati). Nećeš živjeti zauvijek.

Znam da je teško prihvatiti, i meni je, i često mi dođu crne misli u tom pravcu, ali tako je, kako je.

Pogledaš se u ogledalo i shvatiš da sve to... u biti ne postoji.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 19:01   #75
Ljudi su izuzetno luda i jaaaaako opasna vrsta.

Ja vjerujem da smo pred vratima promjene svijesti kod ljudskog roda i da nam je to jedina šansa da se ne uništimo. Ili, što je izglednije, da pokušamo uništiti Majku Zemlju pa da nam ona vrati tako da nas jednostavno strese sa svoje površine, kao pas buhe. Ali, u svakom slučaju, ili idemo put mentalnog i duhovnog napretka ili nestajemo. I mislim da, ukoliko nestanemo, nećemo biti prvi. Vjerujem da je bilo ljudskih generacija koje su bile pometene s planete iz razloga protivljenja univerzalnoj istini.

A mislim da je najviša istina : UPOZNAJ SEBE I UPOZNATI ĆEŠ SVIJET I BOGOVE.
trtamrtato is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 20:40   #76
Koliko vidim ,većina vas vjeruje u te reinkarnacije i u nekakvo usavršavanje duha i tijela,ok vaša stvar.To mi nema nikakve osnove niti znam odkuda su te teorije.

Meadow--
Nemam pojma koliko se puta treba reinkarnirati,napisao sam sto puta onako bezveze,ali po vašim teorijama očito se nekoliko puta moramo roditi i umrijeti da bi se usavršili do nekog super stanja.
Tko je Vis Maior??Ne razumijem.
Kažeš da se sve isprepliće??Tko se s kim isprepliće??
Teorije reinkarnacije je očito nejasna i vama samima koji u nju vjerujete,sorry ali imam takav dojam,možda se varam.

Životinje su bolje od ljudi jer u njima nema zloće,to je valjda svima jasno.
Ali nažalost upravo zato što su ljudi obdareni puno većom inteligencijom,tj razumom ,rade svakakve grozne stvari jer misle da im je sve dozvoljeno,da sve mogu što god hoće,dok životinja neće raditi svakakve ludorije jer točno zna što smije a što ne.E kad bi ljudi bili kao životinje ili kao mala djeca svijet bi bio raj.

Ja znam da ću umrijeti da će me crvi pojesti od gušta ,ali vjeruj mi ni najmanje se ne opterećujem s time jer znam da je to životni ciklus i da tako treba biti na ovoj zemlji.
Bogu sam i prezahvalan što sam doživio i evo mojih 35 godina života,dobio sam ga besplatno.Bog je meni dao život a što sam ja njemu dao,ništa.

Ipak ništa nije ljepše nego imati na umu da ovo je samo prolazna točka u našim životima i da nas ipak čeka nešto mnogo ljepše,ako mi to naravno želimo.
Dobiti vječni život nakon ovoga jednostavno je,treba samo živjeti po Božjim načelima a to je poprilično lako.
Kaže Pavao da je vječni život Božji dar,tako kao što nam je darovao ovaj život,vrlo lako nam može darovati i vječni život.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 20:42   #77
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Životinje su bolje od ljudi jer u njima nema zloće,to je valjda svima jasno.
ovo nije istina
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:52   #78
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Koliko vidim ,većina vas vjeruje u te reinkarnacije i u nekakvo usavršavanje duha i tijela,ok vaša stvar.To mi nema nikakve osnove niti znam odkuda su te teorije.

...
Što siješ to žanješ, pitam te kad su sretni ljudi mogli posijati sebi sreću, a nesretni nesreću?


Mi možemo vjerovati ili ne u reinkarnaciju, ali moramo priznati da je zakon karme pravedniji i savršeniji od vječnog raja i vječnog pakla (ili smrti) za ono što napravimo u par godina života.

Ovako ispada da će u raj oni koji se Bogu ulizuju, neka mi netko kaže, tko je to od Boga čuo što je ispravno, a što neispravno, uglavnom čujemo od posrednika koji se usljed oholosti usuđuju govoriti u Božje ime!

Od kud bilo kome vlast da da govori u Božje ime?

Mi miožemo govoriti u štu vjerujemo i kako koja vjera poučava, ali nitko od nas nije poput Abrahama ili Mojsija nije sreo Boga i s Njim malo popričao.

Dakle, kad ne bi bilo reinkarnacije, ispalo bi da Boga nije puno briga za svoja stvoranje, On je tobože stvorio i bićima reko hebite se, meni je dobro, a vama kako bude, ali u tom slučaju ne bi mogli govoriti o savršenstvu Božje kreacije.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:51   #79
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ovako ispada da će u raj oni koji se Bogu ulizuju, neka mi netko kaže, tko je to od Boga čuo što je ispravno, a što neispravno, uglavnom čujemo od posrednika koji se usljed oholosti usuđuju govoriti u Božje ime!
Onaj koji misli da je moguće 'ulizivati se' Bogu - taj griješi na kubnu.

Gle, ti takvi o Bogu ništa ne znaju. Oni, ti takvi, u principu se ne ulizuju nikom osim drugim ljudima. U rječniku stranih pojmova piše izraz za njih, pod pojmom "ulizice", u prijevodu "misle da će te svojim ulizivanjem pridobiti na svoju stranu".

A što je ispravno a što neispravno - piše u Bibliji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:02   #80
Sve to što vi govorite (o Najvišemu, iznad svih) odraz je percepcije s kojom vaša duša raspolaže; adekvatan čin u određenom periodu, trenutak u kojem to tako doživljavate!!! Govoriti o Onome iz koga je sve proisteklo, nije moguće. Ostaje jedino baza osjećaja i emocija.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.