Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2003., 18:16   #61
Quote:
SKY MASTER kaže:
Nije hispan sat nego hispasat.
 
Old 26.10.2003., 22:54   #62
Re: Odgovori

Quote:
SKY MASTER kaže:
Andrea satelit se zove HISPASAT. A najbolja kombinacija je dva tanjura jedan sa 3 lnb-a astra,hotbird,sirus a drugi sa 1 lnb-om HISPASAT motor je pušiona nemaš kaj gledat na ostalim satelitima sve je zakodirano ali ako si frik i nemaš kaj radit u životu osim drkat po satelistkoj onda si u ugradi motor. I još nešto taj digit all wrld je smeče.
Imas pravo taj digitallworld je čisto smeće. Cisto koreansko smece.

Takvo smece doneses kuci, ubacis onaj adapter i u njega 6u1 karticu i ono radi, brzo otvara programe i sve ono sto se s 6u1 karticama moze gledati. Bez ikakvog natezanja s patchiranjem.

Pogledao sam danas kod prijatelja rijec je o SFT 2000 ( sa mogucnoscu 6u1 katrice) i SFT1000 prijemnicima, kod njega oba (na testiranju) bezgrijesno rade vec 3 mjeseca, paralelno uz patchiranu nokiu 9500 (novu, kojoj su negdasnji pinovi konektora tvornicki zaliveni epoksidnom smolom).

Osobno ih nisam testirao, tek 2 dana probao, naime TV program vec godinama ne gledam pa nisam napaljen na kodirane TV programe a za sat radio program koristim vec 8 godina oldtimer analog Archon Titan 12 i 2 godine digital SKYMASTER DXL9200 (koreansko cisto "smece" pod njemackom "brand name" etiketom) .

Ima li ta firma ikakve veze s tvojim nicknameom?

Antena za stalni prijem je offset Gilbertinni 80 cm antena s Grunding 0,7 konvertorima i (oni stari metalni s velikim lijevcima, ako ih se jos ko sijeca) i offel "8+1 na 4" aktivnim mutiswitchem, te parabola 120 cm s Alps single universal konvertorom za eksperimente (nije motorizirana ali mi je nadohvat ruke).




V.
Vještac is offline  
Old 27.10.2003., 04:52   #63
Ispravka pogrešnog navoda - gore je riječ ne o nokiji već o samsungu 9500, 2 viacess+2slota za camm. U ST kosta oko 2200kn za gotovinu (nedirani), a za patchiranje 6u1 se moras malo sam pomuciti.
Vještac is offline  
Old 27.10.2003., 17:09   #64
Re: Za HRT u Beču

Quote:
ZorcJ kaže:
Tanjur - bilo kakav (100 cm) okrenut na Hot Bird (13 I)
LNB - ...
Quote:
SKY MASTER kaže:
Ovako hrt kupiš original karticu za via 2 u zg ...
Puno hvala za odgovore
__________________
schwimmer
schwimmer is offline  
Old 01.11.2003., 00:27   #65
Tek se sada uključujem u raspravu, pa ne znam je li to već spominjano, ali imam pitanje u svezi kodiranja.

Naime, imam Nokia Mediamaster (9800 ako se ne varam) i u zadnje vrijeme sam izgubio velik broj programa (inače nekodiranih), i kako imam home-made programator GoldWafer Gold Viaccess kartice, ne mogu više uopće programirati karticu da nešto otvori, a prije sam mogao.

Da li to ima veze sa prelaskom na Viacces2? Ima li za to lijeka, tj. može li se nekako to probiti? Da li bi se trebao nadograditi softver na recieveru? Tip koji mi je ustupio programator kaže da je najbolje da uzmeme novi reciever. Ne vjerujem mu baš, pa da pitam vas.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Old 01.11.2003., 01:16   #66
Ne vjerujem mu baš,

i nemoj, sad je najbolje mudro cekati

"nijedna varijanta dvojke nije probijena,"
JaBitTe is offline  
Old 01.11.2003., 02:01   #67
negdi na netu san procita da su razbili s2 a kartica kosta 140 eura za svaki provider (tequila itd..), omogućava autoupdate, još samo provjerit jel to sve istina
leo is offline  
Old 01.11.2003., 12:28   #68
Quote:
leo kaže:
negdi na netu san procita da su razbili s2 a kartica kosta 140 eura za svaki provider (tequila itd..), omogućava autoupdate, još samo provjerit jel to sve istina
Takvi napisi se na netu mogu pronaći već godinu dana! Za sada se sve pokazalo lažno! Još treba čekati neko vrijeme .... Možda nešto i bude ...
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 01.11.2003., 21:56   #69
Piratske

Hrt vise se ne može gledat piratskim putem ali original kartica za hrt je 160 kuna uz normalnu pretplatu koju plačate mjesečno ali morate imat viacess modul ili neki x/1 cam.
SKY MASTER is offline  
Old 01.11.2003., 22:59   #70
Re: Piratske

Quote:
SKY MASTER kaže:
Hrt vise se ne može gledat piratskim putem ali original kartica za hrt je 160 kuna uz normalnu pretplatu koju plačate mjesečno ali morate imat viacess modul ili neki x/1 cam.
KRIVI NAVOD hrt SE JOŠ VIDI
 
Old 02.11.2003., 10:42   #71
Quote:
ZorcJ kaže:
Sto se tiče Nov@ TV - ona se preko satelita (slobodno) ne može pratiti (na poznatijim satelitima tipa Astra ili Hot Bird ...). Nov@ emitira program putem satelita samo za reemitiranje preko odašiljača na području RH ! To znači da je za njeno praćenje preko satelita potrebno imati posebnu vrstu receivera!

P
NOVA TV je FTA čini mi se na AMOSU
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Old 02.11.2003., 14:39   #72
Quote:
baobab kaže:
NOVA TV je FTA čini mi se na AMOSU
Točno, to sam i ja neki dan vidio na lyngsatu! Nisam siguran da će i ostati FTA (čuo sam da se sprema preseliti na Hot Bird zajedno sa OBN-om i TV-3 i da će imati zajedničku karticu i pretplatu .... Vidjet ćemo!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 02.11.2003., 17:55   #73
Bok !
Imam Nokiu MM 9800 S + Viacess (embded) + Irdeto 4.6 SE, s`time sam imao veliki izbor (2xLNB : Astra i Hotbird), sto i sam primjecujem je da su puno presli na Viacess 2, Irdeto 2 ...


Sto da radim sa Irdetom 4.6 ?
Jel se jos isplati ga funzovati 6u1 ?
Sto je sa MagicModulom ?
Seminom is offline  
Old 02.11.2003., 20:35   #74
Quote:
Seminom kaže:
Sto da radim sa Irdetom 4.6 ?
Jel se jos isplati ga funzovati 6u1 ?
Sto je sa MagicModulom ?
Na prva dva pitanja neću dati odgovor, ali mogu reći da imam Magic i jako sam zadovoljan. Magicu se uvijek može promijeniti i nadograditi soft (osim ako ne rikne čip) pa smatram da je magic uvijek dobra investicija!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 08.11.2003., 10:55   #75
Malo offtopic, ako nekoga zanima euroirdeto cam - samo 500 KN
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Old 08.11.2003., 23:18   #76
Ne da mi se citat cijeli topic(nadam se da već netko nije postavio isto pitanje):

Koliko ja znam hrt je koditan u Seci2: Na internetu sam našao programcice koji navodno mogu dekodirati Secu2(uz Sky Star 2 karticu), jos nemam tu karticu pa pitam:

Da li ti programcici rade.
grizli is offline  
Old 08.11.2003., 23:48   #77
Quote:
grizli kaže:
Ne da mi se citat cijeli topic(nadam se da već netko nije postavio isto pitanje):

Koliko ja znam hrt je koditan u Seci2: Na internetu sam našao programcice koji navodno mogu dekodirati Secu2(uz Sky Star 2 karticu), jos nemam tu karticu pa pitam:

Da li ti programcici rade.
nije naučno dokazano da je via 2 probijena a kojekakovi aranžmani su upitni, treba sačekati malo hrt još radi i sa starim via. dokle ? dok ne podijele nove kartice a to će potrajati. Ako nekon ima friške info neka puca
 
Old 09.11.2003., 14:24   #78
Ti programčići su najčešće dialeri koji ti nabiju telefonski račun! Savjet - ne otvarati i instalirati ih!

Btw. Niti jedna "dvojka" još nije provaljena (barem za široke mase!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 09.11.2003., 14:27   #79
Me ne to je klasični file(valjda dll) koji se umetne u osnovni program za dekodiranje,(ovisi koji plug-in imaš tu vrstu sat. programa možeš dekodirati) ah, sad mu neznam ime
grizli is offline  
Old 09.11.2003., 16:39   #80
Quote:
2. Free to air bez mogucnosti ugradivanja adaptera za 6u1 karticu. Ali moguce je preko RS 232 povremeno azurirati njegov interni softvare, verziju sa ubacenim kodovima, tako da i on otvara kodirane kao i 6u1, samo je za update softwarea i kodova potrebno spojiti ga na PC preko rs 232.
Vjestac, ja sam bas prekjucer kupio taj digit all world, taj jeftiniji model st100 samo 700 kn dođe u rijeci, zadovoljan sam s obzirom da sam trazio samo za fta kanale, ali ovaj tvoj post o tome da se i njega moze upogoniti da probija kodirane kanale me u najmanju ruku zagolicalo, posto sam nov u tome, sto mi to sve treba, samo taj rs 232, neki kabel pretpostavljan, di se to moze nabaviti.. zahvaljujem
gold is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.