Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 09:17   #1
Kupovina automobila za BiH drzavljanina sa vizom u Hr

Zanima me da li bi ja mogao kupiti rabljeno vozilo koje je registrirano u BiH kod drugog vlasnika a ja imam privremenu vizu u Hr gdje i zivim (imam BiH drzavljanstvo) znaci kad bi ga kupio koja je procedura koliko to bi me sveukupno kostalo i da li bi imao neke smetnje pri voznji u Hr (policija) ili je bolje da npr to moja mama kupi koja zivi u BiH i da mi kasnije ona to samo napise punomoc? Molim pomoc i savjete
maymay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 10:34   #2
a vozil buš ga tu ?
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 10:48   #3
Koja ti je vozačka?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 11:35   #4
Carinski prekrsaj posto imas boravak na teritoriju RH
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 11:54   #5
dosta sam se raspitivao na mup-u svugdje negdje ali oni kao da ne rade u istoj instituciji ili nemaju pojma gdje rade uglavnom rekli su mi da imam pravo voziti auto na BIH table sve dok ima odobren boravak (kad dobijem drzavljanstvo moram imati na hrv tablicama auto), auto mora biti na moje ime naravno. ali su mi rekli da sve to moram jos provjeriti na carini! mislim ono barem da mi kazu sa sigurnoscu svoj dio price.jao trazim odgovor a ne znas na kraju ni gdje ga naci. ako netko ima ili je imao slicno iskustvo nek se javi
maymay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:43   #6
čim imaš boravak u RH ne možeš voziti vozila stranih reg. oznaka bez obzira na državljanstvo
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:18   #7
Quote:
maymay kaže: Pogledaj post
dosta sam se raspitivao na mup-u svugdje negdje ali oni kao da ne rade u istoj instituciji ili nemaju pojma gdje rade uglavnom rekli su mi da imam pravo voziti auto na BIH table sve dok ima odobren boravak (kad dobijem drzavljanstvo moram imati na hrv tablicama auto), auto mora biti na moje ime naravno. ali su mi rekli da sve to moram jos provjeriti na carini! mislim ono barem da mi kazu sa sigurnoscu svoj dio price.jao trazim odgovor a ne znas na kraju ni gdje ga naci. ako netko ima ili je imao slicno iskustvo nek se javi
Koliko ja znam, strani državljani koji imaju privremeni boravak u RH mogu voziti u RH svoja vozila samo sa privremenim zelenim registarskim pločicama i registracija im vrijedi isključivo do datuma do kojeg im je odobren privremeni boravak. Tako da bi tvoj auto morao imati RH tablice sa zelenim brojkama i slovima. U carinske prekršaje ne ulazim jer taj dio zna sleepwalker74

Pravilnik o registraciji i označavanju vozila

Članak 3.
Nadležno tijelo registrirat ce vozilo ako vlasnik vozila priloži:
1. dokaz o vlasništvu vozila,
2. dokaz o plaćenim propisanim obvezama,
3. dokaz o tehničkoj ispravnosti vozila,
4. osobnu iskaznicu.
5. potvrdu o osobnom identifikacijskom broju ili drugu javnu ispravu koja sadrži podatak o osobnom
identifikacijskom broju.

Članak 7.
Registraciju vozila u vlasništvu stranaca koji u Republici Hrvatskoj imaju odobren privremeni ili stalni boravak obavlja nadležno tijelo prema mjestu boravka stranca.
Nadležno tijelo registrirat ce vozilo iz stavka 1. ovog članka ako stranac pored dokaza iz članka 3.ovog Pravilnika priloži:
1. putnu ispravu u koju je uneseno odobrenje stalnog ili privremenog boravka ili osobnu iskaznicu za stranca ili rješenje o produženju privremenog boravka,
2. rješenje o odobrenju privremenog uvoza – za privremeno uvezena vozila.

Članak 13.
Na registarskim pločicama za vozila stranaca kojima je odobren privremeni ili stalni boravak, za
privremeno registrirana vozila i za vozila stranih trgovinskih, prometnih, kulturnih i drugih predstavništava,stranih dopisništava i stalnih stranih dopisnika, otisnute brojke i slova zelene su boje.

Mislim da bi se prije trebao raspitati na koji način i da li možeš privremeno uvesti vozilo iz BiH ili ga jednostavnije kupiti ovdje
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 14.07.2011. at 13:42.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:29   #8
Quote:
maymay kaže: Pogledaj post
Zanima me da li bi ja mogao kupiti rabljeno vozilo koje je registrirano u BiH kod drugog vlasnika a ja imam privremenu vizu u Hr gdje i zivim (imam BiH drzavljanstvo) znaci kad bi ga kupio koja je procedura koliko to bi me sveukupno kostalo i da li bi imao neke smetnje pri voznji u Hr (policija) ili je bolje da npr to moja mama kupi koja zivi u BiH i da mi kasnije ona to samo napise punomoc? Molim pomoc i savjete
Da si imao auto kad si dobio vizu imao bi ga pravo voziti u Hrvatskoj ali ne znam koliko dugo, nakon tog perioda si u prekrsaju.

Posto mislis kupovati auto a vec imas vizu, mislim da ga nemas pravo legalno voziti u Hrvatskoj, u BiH da.

Pitanje: Koliko dugo ti jos traje viza???

Ako je pred istekom i neces je produzavati tj vratiti ces se u BiH onda ce ti policajci vjerojatno progledati kroz prste iako si u prekrsaju.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.