Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 13:30   #21
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
potpuni OT:

Fringe nakon jedne epizode me ostavio .. totalno ravnodusnom. Pa me sjetilo na x files prvu ep koju sam ponovo pogledala nedavno - bar pet kopalja bolji pilot episode.
Mislim, da. To je glavni problem "Fringe": previše je sličan "Dosjeima X" i iako su ove prestali snimat prije 5-6 godina, uglavnom imam dojam ko da gledam još jedan u seriji Dosje X klonova, a la "X Faktor" ili "Specijalna jedinica 2" ili "Threshold" ili what have you.

Jedina fakat dobra i originalna vrlina "Fringe" je ludi znanstvenik Walter Bishop. On mi je zakon i, u biti, sam radi njega i pratim seriju.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:48   #22
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
Mislim, da. To je glavni problem "Fringe": previše je sličan "Dosjeima X" i iako su ove prestali snimat prije 5-6 godina, uglavnom imam dojam ko da gledam još jedan u seriji Dosje X klonova, a la "X Faktor" ili "Specijalna jedinica 2" ili "Threshold" ili what have you.

Jedina fakat dobra i originalna vrlina "Fringe" je ludi znanstvenik Walter Bishop. On mi je zakon i, u biti, sam radi njega i pratim seriju.
Mali OT na OT - i kod mene jos uvijek "porota zasjeda" kad je Fringe u pitanju. Sve nesto cekam da se desi neki ludi zaplet, a kadli ono nista. A i glavna glumica mi je prilicno vanilla. rekoh sam sebi, odgledat cu prvu sezonu do kraja, pa cu vidjeti. I, naravno, Denethor rulez.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:31   #23
Quote:
GaelGarciaBernal kaže: Pogledaj post
Mali OT na OT - i kod mene jos uvijek "porota zasjeda" kad je Fringe u pitanju. Sve nesto cekam da se desi neki ludi zaplet, a kadli ono nista. A i glavna glumica mi je prilicno vanilla. rekoh sam sebi, odgledat cu prvu sezonu do kraja, pa cu vidjeti. I, naravno, Denethor rulez.
To je Denethor?! A zato mi je zgledal poznato.

Glavna glumica je zgodna, ima jako ljepe usne i liči na Kate Blanchett ali njezin lik mi je totalno meh. Oke, imala je sad jednu vrlo kul akcijsku scenu na početku ovotjedne epizode ali, čak i dok se sve to zbivalo, i dalje mi je misao bila "Šteta kaj ovaj lik ne glumi kakva karizmatična ženska jer bi onda ovo bilo ludilo." Općenito, previše mi se čini kak i Walterov sin i agentica FBI bivaju svedeni na Straight Man likove za Walterovog ludog znanstvenika. A ak ih pak sam iscenaristi ne vide ko Straight Men, onda mi je vrlo žao ekipe koja piše seriju.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:07   #24
OT again:

zenska je super u jednoj britanskoj miniseriji, "Mistressess" ali ovdje

a serija je pocela sa tak neuvjerljivim forama (onak, frajer rikava od neidentificirane bolestine koja je pobila pun avion ljudi a zenska uspije lika shefu iza ledja okolo furakat u nekakve privatne labove i raditi kaj joj se sprdne 'jer ima feeling').
sve je bilo over the top.. i jos na kraju, kakti, ona pocinje radit za neku super topsekrit agenciju ali :drama, drama: nije sigurna jel oce il nece pa simte tamte, sami shupljaci.. ma wtf??


x-files su poceli tiho, nije bilo puno efekata al je bilo grim-n-gritty i atmosfericno. I imalo je smisla. (sad pricam samo o pilotu)
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:08   #25
denethora sam skuzila odma i da, bio je jedini zanimljiv lik
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:45   #26
e, bolje je ovako

nisam ni skuzila da vec postoji tema tu na fantastici
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 14:21   #27
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
x-files su poceli tiho, nije bilo puno efekata al je bilo grim-n-gritty i atmosfericno. I imalo je smisla. (sad pricam samo o pilotu)
Prečesto se probleme rješava sa Walterom koji uvijek ima pri ruci kakav Deus Ex Machina: on je radio na tom projektu ili na nečem sličnom ili teoretizirao o nečem ili imao kolegu koji je radio nekaj takvo. Prelako.

Jedna scena koja je meni bila iritantna je razgovor Denhamice i njezinog šefa u jednoj epizodi di ona njega pita da od kud sad odjednom sve te neke čudne tehnologiej i fenomeni a on odgovori nekaj tipa "Neću vam to reći iako to znam jer vas želim motivirati da sami pronađete odgovore."

Onak, to nije realistični odgovor šefa odjela svom agentu. To je odgovor kojeg napiše scenarist koji ne zna ili ne želi reći kaj se točno događa u seriji u nadi da će zadržati publiku.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:00   #28
nairitiralo me vec u pocetku forsanje veze izmedju glavne likushe i njenog "partnera" - mislim, c'mon, kaze frajeru da ga voli a on znacajno - pogleda u stranu. je lud je za tobom. No chemistry. No sense. No anything. I onda bi mi trebali popushiti njeno trcanje po cijelom svijetu, 'krsenje svih pravila da spasi svog co'eka'

barf


gledam malo po imdbu i smijesno mi je vidjeti kako serija nema ocjenu na prvoj strani a dok sam gledala komentare, skoro ni nema ocjene preko 5/10

jedan do komentara koji mi bas fino usporedjuje Fringe sa XFom tj s tim koliko je ovaj show shupalj:

you are shown a Terminator-like robotic arm — a robotic arm that's not questioned by the lead character when she sees it in front of her. If Scully was to see this robotic arm she would say "this is impossible, we don't have the technology for this yet". And yet, the lead character just looks at it, and then she just goes away like nothing happened. This scene in itself shows that the show is not taking itself seriously. It is not making the unbelievable "fringe science", believable to us


moram natrag na xf.. i supernatural (primjer serije koja je fantasy al u isto vrijeme ima smisla i atmosfere)


edit: ah, na 4toj strani reviewa odjednom same devetke i desetke.. jesu ti ljudi gledali isti show?

Zadnje uređivanje cvjetaca : 23.01.2009. at 15:08.
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:21   #29
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
edit: ah, na 4toj strani reviewa odjednom same devetke i desetke.. jesu ti ljudi gledali isti show?
Komentari na IMDB-u difoltno nisu poredani kronološki nego po klikovima podrške od strane ljudi koji su njihove komentare pročitali. Zato su prve stranice pune negativnih komentara dok su pozitivni pali na kasnije.

Osobno, nisam ni izdaleka tak nabrijan protiv "Fringe" ko ti. Ideja mi se sviđa, volim ludu znanost i paranoju tak da sam više nego spreman dat seriji šansu da izgradi vlastitu mitologiju i likove. Tak da ono, nastavljam ju pratit.

Zadnje uređivanje Glupinickname : 23.01.2009. at 21:48.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:11   #30
Meni je još nedefinirana, počeo sam je pratiti jer su prestale sa emitiranjem Losta pa sam tražio bilo kakav nadomjestak. Kao pravi ovisnik koji nema više dilera

Sad je pratim više iz nekakve navike pomješane sa znatiželjom. Nije me ulovila iako je bilo par trenutaka kada sam pomislio "evo ga, to je prava stvar", ali misao je brzio pobjegla nakon par sljedećih kadrova.

Srećom, počeo je Lost i Supernatural
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:51   #31
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Srećom, počeo je Lost i Supernatural
I Galaktika.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:54   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni je još nedefinirana, počeo sam je pratiti jer su prestale sa emitiranjem Losta pa sam tražio bilo kakav nadomjestak. Kao pravi ovisnik koji nema više dilera

Sad je pratim više iz nekakve navike pomješane sa znatiželjom. Nije me ulovila iako je bilo par trenutaka kada sam pomislio "evo ga, to je prava stvar", ali misao je brzio pobjegla nakon par sljedećih kadrova.
tako je nekako i kod mene. pratim, zna mi bit dosta dobro, pa onda bezveze, ali se sve nešto nadam nečemu "većem" najslabija karika mi je glavna glumica, i ja sam se uhvatila kako zamišljam neku karizmatičniju. a najjača dakako bishop. i ne smeta mi što on o svakom neobičnom događaju zna sve jer mislim da u tome i je poanta i da on nekako to sve povezuje.

vidim da tu ima ljudi koji gledaju, pa zašto se više ne komentira na spoiler topicu? pa i BSG.
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 23:02   #33
Quote:
klinkovichka kaže: Pogledaj post
vidim da tu ima ljudi koji gledaju, pa zašto se više ne komentira na spoiler topicu? pa i BSG.
U mom slučaju riječ je o čistoj ljenosti: prije sam pratio ovaj forum i STar Drek i Film i Televiziju. No s vremenom sam našao druge stranice kaj me više zanimaju a IMF svel na Fantastiku.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 23:37   #34
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
I Galaktika.
Moj grijeh, moj najveći grijeh što propustih spomenuti jednu od rijetkih serija koja stvarno može kraj svojeg naziva imati oznaku SF , iako je prilično depresivna.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 03:05   #35
Nije loš Fringe, makar je glavna glumica stvarno iritantna. Seriju drže Bishop stariji (ima lud glas, podsjeca me na Vincenta Pricea) i mlađi tj. Pejsi.
Fora je što ubace sitne fore poput onog ćelavog lika tj. Promatrača itd., nešto kao miks Losta i XFilesa samo što za razliku od Losta ima neke radnje.
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 14:19   #36
Meni je toliko loše da sam odustala nakon nekoliko epizoda, prvenstveno zbog očajne glume glavne glumice. Svjetla točka je Joshua Jackson, koji je dobar.
Jedino što bi seriju spasilo je da ubiju plavušin lik i dovedu neku drugu na njeno mjesto. Neku koja actually zna glumit. Tad bih se možda i uspjela usredotočit na radnju.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 10:07   #37
neznam, jednostavno mi je krivo sjelo..


a nemoj da pocnem o Galaktici .. majkeimnjihove.. jedini razlok zakaj ju gledam je da vidim kak ce sve to zavrsiti. Koja zbrka. Jel itko kuzi kaj se tam dogadja? Cini se da su im pisci na nekom opakom tripu
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 11:16   #38
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
neznam, jednostavno mi je krivo sjelo..
To sam shvatio kad si krenula komentirat da ti se ni svidjelo kak ljubavnik glavne junakinje "značajno okreće glavu od nje". Na toj točci smo negdje napustili bilo kakvu racionalnu raspravu o "Fringe".
Quote:
a nemoj da pocnem o Galaktici .. majkeimnjihove.. jedini razlok zakaj ju gledam je da vidim kak ce sve to zavrsiti. Koja zbrka. Jel itko kuzi kaj se tam dogadja?
Ja da.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 14:12   #39
Quote:
Glupinickname kaže: Pogledaj post
To sam shvatio kad si krenula komentirat da ti se ni svidjelo kak ljubavnik glavne junakinje "značajno okreće glavu od nje". Na toj točci smo negdje napustili bilo kakvu racionalnu raspravu o "Fringe".

Ja da.
"objektivno" kazes? stvar je u tome kaj su autori htjeli u dve minute stvoriti dovoljno motivacije za glavnu junakinju da bi mi mogli popusiti "okretanje neba i zemlje" da ga spasi. IMHO, it was a Fail.


Pliz explain moze i na pm
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:50   #40
Quote:
cvjetaca kaže: Pogledaj post
"objektivno" kazes? stvar je u tome kaj su autori htjeli u dve minute stvoriti dovoljno motivacije za glavnu junakinju da bi mi mogli popusiti "okretanje neba i zemlje" da ga spasi.
Ili je stvar u tom da ljudi, kad im se nekaj po difoltu ne sviđa - ko naprimjer serija koja se fura na "Dosjee X" a to nije - onda svaki element toga nastoje vidjeti u najgorem mogućem svjetlu čak i ako su pogledali sam jednu epizodu dotične serije.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.