Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2006., 19:40   #61
Unhappy Bambus-pomoć!!

Bok svima,ovo je kao prvo moj prvi post,a prijavila sam se uglavnom zbog 1 do 2 stvari.Onaj tko se razumije u bambuse neka mi odgovori,molim...Imam bambus već 3-4 godine i jedan dan sam ga prvi put stavila van i nakon nekoliko dana je požutio..Sada je žut,ali je i negdje strunuo.Htjela bih da ostane još živ,jer sam se jako vezala uz njega..Može li mi netko reči da li ga treba presaditi,dati mu neko gnojivo ili nešto treće da ponovo ozdravi?

Puno Vam hvala,
zahvalna sam na budućem odgovoru..

P.S.Ja imam bambus u jednoj velikoj vazi s vodom,možda ga treba presaditi u zemlju??

HVALA
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:35   #62
tesko za odgovoriti kakva je vrsta bambusa, obzirom da ih ima jako puno

vjerojatno po tvom opisu se radi o lucky bamboo iz porodice dracena koji se znaju prodavati pod ime bambus a nije bambus no nek te to ne zamara

mozes ga ostaviti u vodi i dalje jer mu to odgovara, svakako dalje od direktnog udara sunca, u sjeni da malo dodje k sebi
uglavnom korjenje koje mora imati, trebalo bi ti pomoci ako zazelis da ga preselis u loncanicu sa zemljom

NHF:
pravi bambus je u mogucnosti narasti cak i do 9 m
zavisno o kojoj vrsti se prica
tako da malo vjerojatno da mozes drzati nesto takvo u vazi s vodom nakon 3-4 godine
zivotni ciklus mu je cca do 7 godina a onda jednostavno usahne
__________________
As I walk through the walley of shadow and death I shall fear no evil beacuse I am the biggest motherfucking evil in the walley! Frodo the hobbit is offline ...
DeviantCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:45   #63
Da,radi se o lucky bamboo..Većina savjeta je bila da presadim i stavim u polusjenovito mjesto i čekam oko 2 tjedna i da će se početi oporavljati..Misliš li da li će se oporaviti??
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:53   #64
mogao bi se oporaviti osim ako zaista nije bio previse izlozen suncu
__________________
As I walk through the walley of shadow and death I shall fear no evil beacuse I am the biggest motherfucking evil in the walley! Frodo the hobbit is offline ...
DeviantCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:59   #65
Nije bio previše..Žućkast je i na jednom dijelu/malom dijelu/ je strunuo,ali jako malo.Da li da ga presadim u teglu s zemljom ili da ga stavim u veću vazu i širu s vodom??
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:40   #66
Iako bi ti rado pobogao, mislim da si promašila podforum.
Al' eto, malo googlanja i evo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bamboo
http://www.bamboonursery.com/maintenance.htm
http://www.bamboogarden.com/care.htm

Pozdravljena
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 00:13   #67
ja u isto vrijeme kupio dva...jedan odnio doma i nakon nekog vremena ode..i završi u smeću...a drugi kojeg sam smjestio u labosu pokraj digestora buja kao mutav...pa ti vidi...možda frcne u njega svatko toliko nekaj..pa podivlja...kada skužim kaj je u pitanju ti javim...
__________________
The world is chiral and clinal
enjoy the symmetry wherever you find it"
(V. Prelog).
Bajum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 10:27   #68
mozda bi bilo bolje da postavis pitanje na stanovanju (vrt)?
stavila si bambus van?mozda ima previse sunca?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 11:05   #69
....mama mi ga je stavila van,oprostite,nisam vidjela taj podforum
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 12:41   #70
a ja već svojeg imam oko 3 godine,i stvarno mi ga je lijepo bilo gledati kako raste,i vezala sam se uz njega,pa je mama se odlučila malo ga staviti van,i evo kaj se dogodilo,baš sam u bedu!Koliki ti je bambus u labosu??
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 12:45   #71
hvala explorer na linkovima ;-).Piše da u proljeće se može dogoditi situacija kao moja,ali mojeg je opalilo sunce :-(
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 12:45   #72
Danas sam ga stavila u veću i širu teglu,pa sam mu odrezala dva-tri potpuno suha lista..Slikala sam ga,tako da stavim na forum da vidite ima li ikakve šanse da se oporavi.Prije slika,moram vas još nešto pitati.Da li da u vodu stavim gnojivo,ili da ostane bez gnojiva voda?




Evo slika:


-ovo mu je lišće,sasvim mu je ok,i raste mi novo maleno zeleno lišće,pa se nadam zbog toga da će se oporaviti



-evo ovdje ti je skoro cijeli,kao što vidite,žuti je



-ovdje vidite da ga je polovica zelena,pa me to bar malo usrećilo



-a ovo mi se ne sviđa,ovdje je truli,i samo ovdje,to se ne širi već pola tjedna i isto je,ne mijenja se


To je sve za sada,kada mi odgovorite,budu došle nove informacije,puno se zahvaljujem
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 19:58   #73
Ima li ikakve šanse da preživi??
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:18   #74
ja imam bambus, i trebala si napravit malo istrazivanja ak ti je tak stalo... bambus ti inace ne voli previse vode a niti previse sunca.. sve umjerno.. tj. davat vodu jednom u 2 tjedna

Zadnje uređivanje kissTHEsky : 04.10.2006. at 14:23.
kissTHEsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:39   #75
Quote:
Dorsy kaže:

P.S.Ja imam bambus u jednoj velikoj vazi s vodom,možda ga treba presaditi u zemlju??

HVALA
Ja svoja dva bambusića držim u vazi s vodom i niti ne pomišljam da bi ih presadila, ovak im je super!
Imaju dosta svjetlosti, na sobnoj temperaturi su... i kaj im fali!
A tjedan - dva sam ih držala ispod klime (taman je po njima puhala klima) i malo su se posušili, al čim sam ih maknula oporavili su se.
Čuj, nisam sigurna, al mislim da su oni žuti mali listići - novi listići. Ne znam...
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:35   #76
Quote:
kissTHEsky kaže:
ja imam bambus, i trebala si napravit malo istrazivanja ak ti je tak stalo... bambus ti inace ne voli previse vode a niti previse sunca.. sve umjerno.. tj. davat vodu jednom u 2 tjedna
problem je u tome sto biljka koju kod nas u cvjecarnama prodaju pod bambus, tj. lucky bamboo, nije bambus. stabljika izgleda kao bambus, pa su joj i ime takvo dali.
pravo ime je Dracena.
upisi na google, pa vidi.
moze u vodi dugo zivjeti, vidjela sam u nekim novinama francuskim ogromnu staklenu teglu do pola napunjenu kamencicima, pa voda i puno "bambusa".

ja sam svoje u zemlju posadila, dobro im je. vec 5 godina im je dobro.
al kazu ljudi da normalno i u vodi raste.
tahita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:04   #77
normalno raste i u vodi, ali kapni koju kap gnojiva tu i tam, ali fakat minimalno. jedini minus sa tom vodom je kaj ne možeš imati to lijepo sa prozirnom vazom i kamenčićima jel se stvaraju alge, pa za tri-četiri dana moraš sve oprati. uostalom, draže im je kad su u tamnoj vazi-korijen općenito ne voli svijetlo.

ako ti se posuši stabiljka slobodno odreži taj dio i stavi u vodu pa će opet pustiti korijenje.

ja sam ih imala puno, ali su mi svi evenčuli kihnuli. to je zato što su hibridni pa i ne traju dugo- kao kokos palma.
dendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 19:01   #78
Exclamation

...evo on je potpuno trul,žuti i sav je crn.Nisam ga htjela baciti,i bolje da ga nisam.Staro lišće je žuto i ostavila sam ga,a sada raste novo lišće,novih 4.Ja imam jedan dio od toga bambusa i on je zeleni i sav je zdrav,predivan je :-)
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 22:26   #79
I ne vole kamenac u vodi kojeg obično ima više nakon kiše, pa se i od njega znaju sasušiti ili malo požutiti.
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:25   #80
Ja uopće ne kužim ovaj bambus,ali mislim da nema šanse da ozdravi,vi?
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.