Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2016., 13:43   #121
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Da, nešto tu fali. Jako bih voljela čuti i drugu stranu priče.
Zašto bi to automatski bilo čudno? Što ako je UPRAVO OVO - cijela priča? Što onda? Je li ti i dalje čudno?

Misliš da ne postoje UPRAVO OVAKVE priče? Stvarno?

Šta bi ti sada iskopala i nadogradila na ovu priču? Ajde, reci.
tabanšaban is offline  
Old 09.12.2016., 19:08   #122
Čuj ovo, druga strana priče. Nema opravdanja. Taman da joj je nešto full loše radio ne ostavljaš takvom čovjeku djecu, posvađaš se sa obitelji i pobjegneš s novim kurcem. Žena je neiživljena glupača koja je pala na sladunjava obećanja iz FB inboxa.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
sanjita is offline  
Old 10.12.2016., 00:00   #123
http://net.hr/danas/svijet/nisam-zna...umro-od-gladi/

Evo, za one koji ne mogu zamisliti da majka nije imala valjani razlog da ode. Ponekada normalnog izgovora jednostavno nema.

I još jedna krasna božićna priča:

http://klokanica.24sata.hr/roditelji...-na-bozic-7284

Zadnje uređivanje Lutkina kuća : 10.12.2016. at 00:13.
Lutkina kuća is offline  
Old 10.12.2016., 09:45   #124
dječak ima 23 mjeseca a sestra mu dvije godine?
Stella PoP is offline  
Old 10.12.2016., 10:15   #125
Salevart, držite se ti i djeca.
Poduzmi svakako korake da je lišiš roditeljske skrbi, kako su ti i preporučili, kako bi spriječio da se ona jednom pojavi iznebuha i odvede djecu. Moraš ih zaštititi.

Nažalost, takvi slučajevi nisu nista novo. Imam ja jednu skroz "filmsku" priču... Moji daljnji rođaci su prije dvadesetak godina ostali bez teksta kad im je djed na samrti priznao da je imao ženu i djecu u Dalmatinskoj zagori. Živjeli su jako teško, pa je on odlučio "poći u Ameriku zaraditi nešto." S tim objašnjenjem je pošao od te svoje obitelji i nikad im se više nije javio. Zbrisao je u Slavoniju, privukao se jednoj mladoj udovici na selu i s njom kasnije imao djecu. Nisu se nikada "papirnato" oženili iako je ona to htjela, uspio je uvijek odgoditi s nekakvim izgovorom... I bio je, naravno, dobar muž, dobar otac, divan djed.

Obitelj je prvo mislila da samrtnik bunca. Nakon njegove smrti su potomci potražili njegovu djecu (djed je naveo ime sela, adresu kuće, imena djece) i našli ih. Njegove kćeri, i same već starice, nisu mogle k sebi doći od šoka. Majka ih je sama podigla i zatim umrla, i dalje u bijedi, oplakujući muža za kojeg je vjerovala da je stradao negdje putem u Ameriku, a one su odrasle čeznući za ocem.

Možda bolje da nikad nisu ni saznale što je zapravo bilo posrijedi.

Čovjek je navodno ostavio obitelj jer ih nije više mogao gledati u toj čamotinji i gladi. Žderalo ga je što im ne može pomoći i nije mogao izdržati to. I onda se čitavog života žderao što ih je ostavio. (Tako je rekao svojim potomcima iz zajednice s udovicom.)

I sad ti reci.

Nema tu logike, nema tu objašnjenja.

Ja sam dosta mislila o tome, jer me priča potresla. I ne mogu reći da uopće ne suosjećam s tim djedom, ali kad podvučem crtu, puno više suosjećam s njegovom ženom i djecom koje je, sve u svemu, uza sve razumijevanje za tajne ljudskog srca, ostavio kao drek na cesti. On je izbora imao, oni nisu. Nisu ni znali da se išta uopće bira.

Uf.
goblena is offline  
Old 10.12.2016., 11:41   #126
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
zspravo je to neizvjesno i tjeskobno sve dok se ona ne javi ili pronađe. nikad ne znas jel naivno nasjela na neka obecanja.
Slazem se. Mene je citanje teme ispunilo tjeskobom tako da nemam bilo kakav savjet. U prici neke stvari ne stimaju - ona je bila vezana za djecu i djeca za nju ali sada ne pokazuje bilo kakvo zanimanje za njih. Otisla je u stanju mentalnog rastrojstva nakon zucne svadje sa svojim ocem. Nikome se ne javlja. Pokrenula je raspravu za djecu ali se nije pojavila na rocistu.

Btw, poznajem jednu zenu koja je naivno nasjela, otisla u inozemstvo ostavivsi muza i odraslu djecu a onda ju je (mentalno tesko bolestan) lik tukao, zakljucavao u stanu i jedva je izvukla zivu glavu. Ne tvrdim da je to ovdje slucaj, ali 4 mjeseca je predug period da se nikome ne bi javila, izuzev u slucaju da je i ona eventualno tesko mentalno oboljela ili je negdje zatocena. Postoji naravno mogucnost i da ima psihopatsku strukturu licnosti i sve ovo joj moze stati pod kozu, ali valjda bi autor primijetio neke indicije za istu dok su bili zajedno.

Znam donekle i jednu pricu iz susjedstva u kojoj je majka ostavila muza i dva djecacica i nestala. Cula sam kasnije da je bila sklona alkoholu. Bila je vrlo lijepa zena. Danas su djecaci tinejdzeri i jedan se ponasa kao curica, a drugi ima 'macho auru' i vrti se oko lokalnih narkomana. Tatica koji izgleda kao tip s kojim se ne zelite posvadjati je dovodio niz 'instant mama' koje se nisu zadrzavale.

U svakom slucaju preteska prica u kojoj nema pobjednika, a najvece zrtve su (jos jednom) jadna djecica.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥

Zadnje uređivanje Alaine Zanna : 10.12.2016. at 12:03.
Alaine Zanna is offline  
Old 10.12.2016., 14:06   #127
ako se dobro sjećam u ovoj priči, policija je nju našla i zaključeno je da nije otišla na silu, odnosno da ju nitko ne drži tamo protivno njenoj volji
sanjita is offline  
Old 10.12.2016., 14:59   #128
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Čovjek je navodno ostavio obitelj jer ih nije više mogao gledati u toj čamotinji i gladi. Žderalo ga je što im ne može pomoći i nije mogao izdržati to.
A od čega je živio kad se spetljao s tom udovicom iz Slavonije?
Meni su to čudesne priče, kažeš ženi da ideš u Ameriku ali ne odeš, prišmajhlaš se drugoj babi koja ima više love ili više grunta i onda cijeli život žališ za ovim prvima. Kvragu pa poslala bi im barem nešto novca da me toliko tišti što su one gladne i promrzle. Vjerujem da je on to htio skinuti s duše pogotovo ako to zbilja nije nikome rekao ali sam prilično skeptična prema tome da takve ljude pere grižnja savjest. Da se toliko žderu pa skončali bi puno prije a ne sa osamdeset u svom krevetu.

Sebičnost, sebičnost, sebičnost, čitam u Rusiji neki dječak je umro jer je mama njega i sestru ostavila same u stanu. Ona je otišla dečku. Njen odgovor na pitanje "pa kak ostaviš malu djecu samu u stanu" - "nisam mislila da djeca mogu umrijeti". Ono, odgovor na razini djeteta s mentalnim poteškoćama a ne odrasle žene.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 10.12.2016., 15:25   #129
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
ako se dobro sjećam u ovoj priči, policija je nju našla i zaključeno je da nije otišla na silu, odnosno da ju nitko ne drži tamo protivno njenoj volji
Da, znam, no stvari su se mogle i izmjeniti. Ili je totalno pukla. Uglavnom, nekako ne vjerujem u crno-bijele zakljucke u ovoj prici iz vec navedenih razloga. Dozvoljavam i da sam naivna. U svakom slucaju, sa zanimanjem cu procitati raspetljavanje ove 'enigme' - ukoliko ga bude.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Old 10.12.2016., 15:37   #130
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je on to htio skinuti s duše pogotovo ako to zbilja nije nikome rekao ali sam prilično skeptična prema tome da takve ljude pere grižnja savjest.
Sebičnost, sebičnost, sebičnost
Vjerojatno postao vjernik pred smrt (to se često desi, o da!) pa mislio da će mu Bog oprostiti ako se "pokaje" i da će ga zato dočekat širom otvorena vrata raja.
Meni je najodvratniji aspekt te priče da je ta ostavljena žena, osim što je gladovala s djecom, patila od brige da je on negdje stradao i vjerojatno ga cijeli život uzdizala u nebesa jer se "žrtvovao" za njih.

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Da, znam, no stvari su se mogle i izmjeniti. Ili je totalno pukla. Uglavnom, nekako ne vjerujem u crno-bijele zakljucke u ovoj prici iz vec navedenih razloga.
Ni ja.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 10.12.2016., 15:59   #131
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A od čega je živio kad se spetljao s tom udovicom iz Slavonije?
Od poljoprivrede. Došao je na gotovo, na oformljeno poljoprivredno gospodarstvo koje je već funkcioniralo, samo je gazda umro. Prvo je tamo radio kao nadničar, kasnije mu je valjda sinulo da je gazdarica rješenje njegovog problema...

I ja se pitam kako mu nitko nije ušao u trag. (Ako su ga uopće sustavno tražili... mislim da je on zbrisao nekako prije ili za vrijeme Drugog svjetskog rata, a s cijelim tim kaosom rata i poraća, tko zna...) Danas mu to sigurno ne bi upalilo, mislim to da ga ne traže i ne nađu desetljećima. OIB, zdravstveno osiguranje, umrežene baze podataka, društvene mreže...

Koliko je njega stvarno žderala savjest... pa, mislim da ga očito nije žderala dovoljno. Naživio se on, i to relativno udobno. Ne bogato, ali gladan ni jadan nije bio. Za razliku od nekih, čija ga je patnja, eto, boljela toliko da se jadan morao maknuti.

A familija (ova druga, naravno) opisuje ga kao "dušu od čovjeka." Pa ti sad reci.

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Sebičnost, sebičnost, sebičnost, čitam u Rusiji neki dječak je umro jer je mama njega i sestru ostavila same u stanu. Ona je otišla dečku. Njen odgovor na pitanje "pa kak ostaviš malu djecu samu u stanu" - "nisam mislila da djeca mogu umrijeti". Ono, odgovor na razini djeteta s mentalnim poteškoćama a ne odrasle žene.
Nisu to normalni ljudi. Nekima fali IQ, nekima valjda empatije i/ili zrelosti, nekima nekakav moralni osjećaj, tko zna. Daleko im lijepa kuća.
goblena is offline  
Old 10.12.2016., 16:09   #132
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Nisu to normalni ljudi. Nekima fali IQ, nekima valjda empatije i/ili zrelosti, nekima nekakav moralni osjećaj, tko zna. Daleko im lijepa kuća.
Nezrelost i narcizam. Prva pomisao mi je bila da je za porast takvog ponašanja kriva današnja jer ja to zaslužujem generacija i potpuni kolaps moralnih vrijednosti ali toga je zapravo bilo oduvijek. Jedino što su nekad to činili uglavnom muškarci a danas sve češće i žene. Odvratno kako god okreneš.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 10.12.2016., 16:47   #133
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
ako se dobro sjećam u ovoj priči, policija je nju našla i zaključeno je da nije otišla na silu, odnosno da ju nitko ne drži tamo protivno njenoj volji

Evo vidim da se puno piše o ovoj temi i sličnim situacijama koje ljudi znaju u svojem susjedstvu, nekima se čak i slično dogodilo pa da malo podsjetim na moju situaciju jer ima previše komentara, sigurno ne čitaju svi od početka...

Da, samovoljno je otišla.

Noć prije nestanka je razmjenila cca 100 sms poruka sa tim novim partnerom, tako da je to očito bio dogovor njih dvoje.

Policija ju je pronašla 9 dana nakon nestanka, odnosno 6 dana nakon šta je njen otac prijavio nestanak, i piše da se javila na području odredjene policijske postaje, medjutim nije se htjela javiti nikome, pošto je tad bila samo potraga za njom kao nestalom osobom ona je imala pravo tog nejavljanja nikome, jer svaka punoljetna osoba po zakonu ima pravo na to, tad još nisu bila u pitanju djeca pa ju nisu priveli ili tako nešto što bi se dogodilo da je bila potraga zbog djece ili razvoda braka.

Znači dok sam prošao sve procedure u czss-u prošlo je još tri mjeseca u kojima ju nitko vjerojatno nije ni tražio.

Išao sam i na policiju pitat da se pokrene neka potraga ali samo su me odbili i rekli da moram proći proceduru na czss-u.

Znači prvih dana nakon šta je nestala mislili smo da je možda napravila suicid, to je prvo njen otac pomislio jer je zadnji bio sa njom u kontaktu i zadnji se sa njom posvadjao, ali pošto je pronadjena nakon malo više od tjedan dana to smo isključili.

Ono šta je sad već dosta čudno je da prošlo 4 mjeseca od kad joj nema traga ni glasa, nakon prvotne potrage, i da se nije javila bar zbog svoje djece, sa kojima je bila mogu reči dosta povezana, pa je njen otac nedavno ponovno počeo govoriti da si je nešto napravila.

Uglavnom ono šta mogu reči da je sve na psihičkoj bazi, jer nasilja fizičkog nikad nije bilo, al ostaje čudno ma kako joj se ja osobno ogadio i da me ne može smisliti, premda ju nikad nisam vrijedao pogrdnim riječima ili tako nešto, već sam bio previše mlitav za njen ukus, rekla mi je jednom da mi fali odlučnosti, ne sramim se toga reči, čudno ostaje to da ne želi vidjeti svoju djecu.

Sad je u tijeku potraga nova i vidjet će se šta je i gdje, premda to bi moglo potrajati jer vidim da to sve kod nas ide sporo i nonšalantno.
salevart is offline  
Old 10.12.2016., 17:24   #134
Salevart ,molim te radi djece da pokreneš izvanparnični postupak za mirovanje ili oduzimanje njene roditeljske skrbi.
Nemoj da ti jedno jutro mirno odšeta s djecom na kraj svijeta i ne čekaj CZSS -idi kod odvjetnika da uputi prijedlog nadležnom općinskom sudu


Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 10.12.2016., 18:33   #135
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post

Uglavnom ono šta mogu reči da je sve na psihičkoj bazi,
Da li si ti primjetio i prije delanja djece sa njom da ona ima nekih problema ovoga tipa?
Joshua is offline  
Old 10.12.2016., 18:52   #136
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Salevart ,molim te radi djece da pokreneš izvanparnični postupak za mirovanje ili oduzimanje njene roditeljske skrbi.
Nemoj da ti jedno jutro mirno odšeta s djecom na kraj svijeta i ne čekaj CZSS -idi kod odvjetnika da uputi prijedlog nadležnom općinskom sudu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pokrenut je postupak kod odvjetnika zbog razvoda, a u razgovoru sa istim mi je rekao da nema nikakve šanse ako se ona pojavi da dobije skrbništvo zbog svog zanemarivanja djece, ne kontaktiranja i posjećivanja.
salevart is offline  
Old 10.12.2016., 18:56   #137
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Pokrenut je postupak kod odvjetnika zbog razvoda, a u razgovoru sa istim mi je rekao da nema nikakve šanse ako se ona pojavi da dobije skrbništvo zbog svog zanemarivanja djece, ne kontaktiranja i posjećivanja.
A i odlazak bi trebao biti isto njen minus..


Ne kuzim samo taj dio da policija nije htjela nista dok traje postupak u czs..
Pa nemoze ju czs natjerati da se pojavi...
Ustvari,ako ne dodje,to je kao da i odustaje od skrbnistva..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 10.12.2016., 19:03   #138
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Da li si ti primjetio i prije delanja djece sa njom da ona ima nekih problema ovoga tipa?

Rekla je da je zavrsila na hitnoj za vrijeme prakse u srednjoj školi zbog svadje sa šeficom, te su joj rekli da ima gastritis, očito nerviranje već u mladosti, a ono šta sam kasnije primjetio da apsolutno nikakve kritike na sebe nije prihvaćala, nit bilokakve dobronamjerne, čak i od vlastitih roditelja, ali nemogu ja sad točno sve reči šta je njoj točno bilo, to bi se znalo da je išla kod psihologa
salevart is offline  
Old 10.12.2016., 19:04   #139
Salevart, skrbništvo nije "s kojim će roditeljem dijete živjeti." To su dvije različite stvari, dva pravna pojma.

I roditelj s kojim dijete ne živi je djetetu skrbnik isto kao i onaj s kojim živi - ako mu roditeljska skrb nije oduzeta posebnim postupkom. Znači, i prije i nakon razvoda braka oba su roditelja i dalje skrbnici djetetu ako nekome od njih to pravo nije oduzeto iz opravdanih razloga (a taj je postupak odvojen od razvoda braka, ne ide nikakvim automatizmom). Ljudi uglavnom misle da skrb automatski gubi onaj roditelj kojemu dijete pri razvodu nije dodijeljeno sudskom odlukom na brigu, a to nije točno.

Tek roditelj kojemu je zbog napuštanja, zanemarivanja, nasilja itd oduzeta postupkom skrb nad djetetom tu skrb gubi. Nakon toga nema prava odlučivanja o djetetu itd.

Pravnici će to bolje objasniti.

Uglavnom, pokreni postupak kako ti je Lara savjetovala. Tako ćeš spriječiti da se ona odjednom pojavi i odvede djecu - a na to u ovom trenu ima pravo i ne bi je mogao spriječiti.
goblena is offline  
Old 10.12.2016., 19:11   #140
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
A i odlazak bi trebao biti isto njen minus..


Ne kuzim samo taj dio da policija nije htjela nista dok traje postupak u czs..
Pa nemoze ju czs natjerati da se pojavi...
Ustvari,ako ne dodje,to je kao da i odustaje od skrbnistva..

Po riječima odvjetnika sve ide u moju korist, pa je rekao da se uopče netrebam brinuti da bi skrbnišvo pripalo njoj da se pojavi ili dok je pronadju...

A ovo šta se tiče policije, niti meni nije jasno zašto oni moraju čekati da prodje sve na czss-u da mogu krenuti u potragu za njom, ali eto očito je takva procedura bez obzira šta su djeca u pitanju, neznam jel to samo kod nas takva praksa ili i drugdje, jer znamo kako kod nas sve funkcionira odnosno bolje rečeno ne funkcionira
salevart is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.