Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 18:05   #61
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Tko to mi?? i tko ste to vi?? Lijepo omogućit skupljanje na sve načine i ako je potpis valjan, onda je valjan - ovo nisu izbori koka, gdje se kradu glasovi, već skupljanje potpisa za ref. inicijative. Razlika je ogromna!!!! I jedino što je bitno da je potpis valjan, a ne gdje ga je netko dao i kojom ga je rukom potpisao!!!
Naravno hebeš zakone koji tebi ne pašu....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:07   #62
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Reci cu ti jos jednu stvar.
Ne samo da bi dozvolio takvo skupljanje potpisa...nego bi naredio da se preko e-gradjanina omoguci i skupljanje potpisa preko interneta. Tako da se ljudi nemoraju niti dignuti sa sofe...uostalom tako ce i biti kad civilizacija dodje u ove krajeve.

Na ovakvim upisima se otkrivas.
Ti bi sve ucinio samo da sprijecis gradjane da izraze svoje misljenje o nekoj temi.


Cak i da netko falsificira sve potpise do jednog...to i dalje ne znaci nista, jer potpisi za referendum samo sluze tome da natjeraju vladu da raspise isti...nesto sto bi vlada da je doista demokratska trebala ionako napraviti kod pitanja koja unose podjele.
Pazi ti upisa i on nekome nešto prigovara...
Zakonito prikupljanje potpisa je njemu onemogučavanje ljudi na izjašnjavanje....Ma bravo
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:13   #63
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Naravno hebeš zakone koji tebi ne pašu....
Koka, svi znamo da su to represivni zakoni koji omogućuju bolju pljačku i kontrolu države od strane političke oligarhije i služe samo tome. Ja sam apsolutno legalist - štetne zakone treba mjenjat po slovu zakona - recimo referendumom po ovim pravilima pa ćemo preko njega donijeti nova pravila i s njima zakonski otpilit sve one koji gase bilo kakav način izjašnjavanja građana osim kroz zacrtane izbore. Gotovi ste koka - upiro si kao lud protiv poreza na nekretnine, sada opet upireš, ali u parlamentarnoj demokraciji ako većina građana odluči da idu nova pravila, onda je to, to. A ti onda osnuj svoju ref. inicijativu i guraj svoje poglede - još ćemo ti ful olakšat smanjenjem potrebnih potpisa.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:14   #64
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ovo je zapravo jedino pravo pitanje.
sad iskreno - da hilderik ide okolo sakupljat potpise i raditi spiskove, možeš li staviti ruku u vatru da bi sve bilo po propisima i istino? ja ne, nekako si mislim da bi bilo "cilj opravdava sredstvo", obzirom na iskazanu gorljivost...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:16   #65
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Cak i da netko falsificira sve potpise do jednog
...to i dalje ne znaci nista, jer potpisi za referendum samo sluze tome da natjeraju vladu da raspise isti...nesto sto bi vlada da je doista demokratska trebala ionako napraviti kod pitanja koja unose podjele.


Sad, po čemu je taj tko falsificira bolji od trenutnih političkih elita? Za mene je on ista razina lopine i lažova, samo ću jednog zamijeniti sa drugim. Kada u samome startu može posegnuti za falsificiranje, čime će se onda baviti kada možda dođe na vlast?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:19   #66
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Koka, svi znamo da su to represivni zakoni koji omogućuju bolju pljačku i kontrolu države od strane političke oligarhije i služe samo tome. Ja sam apsolutno legalist - štetne zakone treba mjenjat po slovu zakona - recimo referendumom po ovim pravilima pa ćemo preko njega donijeti nova pravila i s njima zakonski otpilit sve one koji gase bilo kakav način izjašnjavanja građana osim kroz zacrtane izbore. Gotovi ste koka - upiro si kao lud protiv poreza na nekretnine, sada opet upireš, ali u parlamentarnoj demokraciji ako većina građana odluči da idu nova pravila, onda je to, to. A ti onda osnuj svoju ref. inicijativu i guraj svoje poglede - još ćemo ti ful olakšat smanjenjem potrebnih potpisa.
Gle, ako raspravljamo o situaciji da je nekome teško potegnuti par kilometara negdje i staviti potpis za stvar za koju misli da je super da se napravi referendum, onda je ionako cijela situacija propala. Nekome je teško otići par kilometara, nekome će to biti par stotina metara, a mnogi će onda biti i lijeni paliti komp i dati svoj e-potpis jer im evo, baš ide nova sapunica koju moraju gledati od 0-24
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:21   #67
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
sad iskreno - da hilderik ide okolo sakupljat potpise i raditi spiskove, možeš li staviti ruku u vatru da bi sve bilo po propisima i istino? ja ne, nekako si mislim da bi bilo "cilj opravdava sredstvo", obzirom na iskazanu gorljivost...
Takve tendecije u Hr su iskazali samo vladajući i njihovi pobornici. ja apsolutno vjerujem u instrumente parlamentarne demokracije koje vi stalno izbjegavate i minorizirate - kao da ste skloni diktaturi? ja sigurno neću raditi malverzacije - razlog zašto bih kupio potpise i jest borba protiv raznih malverzacija - a ako mi ne vjeruješ na riječ, javim ti se kada budem kupio pa dođi na moje mjesto za kupljenje potpisa i lijepo me kontroliraj - to bi bio baš pravi odgovorni građanski potez, a usput kad dođeš tamo možeš i potpisat ref. inicijativu - ponesi OIB sa sobom.

Nadam se da tebi neće biti lijeno potegnuti par kilometara do ref. mjesta - to nije lijepo za jednog pobornika demokracije.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:22   #68
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Koka, svi znamo da su to represivni zakoni koji omogućuju bolju pljačku i kontrolu države od strane političke oligarhije i služe samo tome. Ja sam apsolutno legalist - štetne zakone treba mjenjat po slovu zakona - recimo referendumom po ovim pravilima pa ćemo preko njega donijeti nova pravila i s njima zakonski otpilit sve one koji gase bilo kakav način izjašnjavanja građana osim kroz zacrtane izbore. Gotovi ste koka - upiro si kao lud protiv poreza na nekretnine, sada opet upireš, ali u parlamentarnoj demokraciji ako većina građana odluči da idu nova pravila, onda je to, to. A ti onda osnuj svoju ref. inicijativu i guraj svoje poglede - još ćemo ti ful olakšat smanjenjem potrebnih potpisa.
Još nisi ni skoćio a vićeš HOP....
Večina građana je prije nekih godinu dan rekla kaj hoće i sad kad tebi to ne paše sad bi malo varao i muljao da ta večina radi kako bi ti htio....
Evo maknuli su ti porez na imovinu i pljus eto ti poreza na aute a samo čekaj kad skužiš kolko bu ti komunalna naknada skoćila....

Ali neka samo se ti veseli...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:25   #69
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Još nisi ni skoćio a vićeš HOP....
Večina građana je prije nekih godinu dan rekla kaj hoće i sad kad tebi to ne paše sad bi malo varao i muljao da ta večina radi kako bi ti htio....
Evo maknuli su ti porez na imovinu i pljus eto ti poreza na aute a samo čekaj kad skužiš kolko bu ti komunalna naknada skoćila....

Ali neka samo se ti veseli...
Nemamo što ja i ti Koka se veselit ili ne - nas je dvoje od 4 milijuna - ljudi će reći kako će biti, a ne ja i ti, zar ne?
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:27   #70
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
sad iskreno - da hilderik ide okolo sakupljat potpise i raditi spiskove, možeš li staviti ruku u vatru da bi sve bilo po propisima i istino? ja ne, nekako si mislim da bi bilo "cilj opravdava sredstvo", obzirom na iskazanu gorljivost...
Nebi, cak i da ih ja idem skupljati sigurno bi bilo puno toga krivog.
Ali ja mu nebi ni vjerovao...pa ni sebi. Jednostavno bi na drzavi bilo da provjeri dali su svi ti potpisi valjani. To se da relativno lako automatizirati...samo da je volje.


Postoji razlika izmedju skupljanja potpisa ..dakle necega sto rade aktivisti....i samog referenduma...necega sto radi drzava. Potpisi su samo nacin kako natjerati drzavu da upita narod sto misli o nekom pitanju, nesto sto bi drzava mogla napraviti i dobrovoljno.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:28   #71
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Nemamo što ja i ti Koka se veselit ili ne - nas je dvoje od 4 milijuna - ljudi će reći kako će biti, a ne ja i ti, zar ne?
Samo ja ne tvrdim da bu ovako ili onako za razliku od tebe i ja nebi kršip zakone kao ti tako da se nas dvoje razlikujemo ko nebo i zemlja...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:28   #72
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nebi, cak i da ih ja idem skupljati sigurno bi bilo puno toga krivog.

Ali ja mu nebi ni vjerovao...pa ni sebi. Jednostavno bi na drzavi bilo da provjeri dali su svi ti potpisi valjani. To se da relativno lako automatizirati...samo da je volje.


Postoji razlika izmedju skupljanja potpisa ..dakle necega sto rade aktivisti....i samog referenduma...necega sto radi drzava. Potpisi su samo nacin kako natjerati drzavu da upita narod sto misli o nekom pitanju, nesto sto bi drzava mogla napraviti i dobrovoljno.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:32   #73
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Takve tendecije u Hr su iskazali samo vladajući i njihovi pobornici. ja apsolutno vjerujem u instrumente parlamentarne demokracije koje vi stalno izbjegavate i minorizirate - kao da ste skloni diktaturi? ja sigurno neću raditi malverzacije - razlog zašto bih kupio potpise i jest borba protiv raznih malverzacija - a ako mi ne vjeruješ na riječ, javim ti se kada budem kupio pa dođi na moje mjesto za kupljenje potpisa i lijepo me kontroliraj - to bi bio baš pravi odgovorni građanski potez, a usput kad dođeš tamo možeš i potpisat ref. inicijativu - ponesi OIB sa sobom.

Nadam se da tebi neće biti lijeno potegnuti par kilometara do ref. mjesta - to nije lijepo za jednog pobornika demokracije.
A ne znam. Na kraju krajeva, tek sam kasnije vidio upis, vidiš da to recimo kolegi u prolazi uopće ne bi bio problem

No, bez zajebancije - ja stvarno mislim da ako je nekome problem otići u neki prvi državni ured par kilometara, onda jebi ga, piši kući propalo. Tih ljudi u Hrvatskoj koji su stvarno daleko od prvih ured ima stvarno jako malo u odnosu na cijeli birački spisak, a oni ti ionako glasaju samo za HDZ, pa ti ni ne trebaju
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:33   #74
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Samo ja ne tvrdim da bu ovako ili onako za razliku od tebe i ja nebi kršip zakone kao ti tako da se nas dvoje razlikujemo ko nebo i zemlja...
Ne kršim ja nikakve zakone Koka - ja smatram da su oni loši i to ih je jako puno loših - zbog toga želim ići na referendum i mijenjati loše zakone - i s obzirom da sam legalist za razliku od vas koji ste jako zabrinuti za kršenje zakona, prihvatit ću bilo kakvu odluku koju Hr građani donesu na ref. sviđala mi se ili ne. Na kraju krajeva što ste se toliko uzrujali, govorimo o ekonomskim referendumima i promjeni izbornog sustava - ne bi da je ref. pitanje jeste li za Hitlera. Umjesto da lijepo pođeš i glasaš ili ne - upireš s destrukcijom da se spriječe referendumi - je li možda radiš na ustavnom sudu? tako i oni isto rade pod krinkom brige za državu i ustav HR.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:33   #75
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Previse po kojem kriteriju? I tko tocno odlucuje sto je prirodna a sto neprirodna koalicija? Nebi li to trebali biraci odluciti?

Meni se cini bolje da liberalne stranke formiraju koaliciju u kojoj svaka ima svoje glasacko tijelo i svoj malo drukciji pristup, nego da se sve ujedine u jednu veliku mastodontsku stranku. Imam dojam da liberali tako bolje funkcioniraju. Nisam siguran s kojom osnovom bi im oduzeo tu osnovu. Nije da biraci ne znaju sto biraju. Ako im se ne svida, kaznit ce neprirodnu koaliciju glasanjem za nekog drugog, zar ne?
Uspoređujući sa razvijenim parlamentarnim demokracijama (Njemačkom, Austrijom, Danskom, V. Britanijom), imamo previše stranaka u parlamentu.

Političke stranke, koje žele djelovati u nacionalnim parlamentima moraju se samostalno izboriti za mjesto u parlamentu. To je jedino pravedno rješenje.

Liberali koji ne mogu se okupljati u jednoj stranci sa barem 5% građana ne zaslužuje mjesto u Saboru. Kome smeta da ti liberali u stranci osnuju frakcije?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:35   #76
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nebi, cak i da ih ja idem skupljati sigurno bi bilo puno toga krivog.
Ali ja mu nebi ni vjerovao...pa ni sebi. Jednostavno bi na drzavi bilo da provjeri dali su svi ti potpisi valjani. To se da relativno lako automatizirati...samo da je volje.


Postoji razlika izmedju skupljanja potpisa ..dakle necega sto rade aktivisti....i samog referenduma...necega sto radi drzava. Potpisi su samo nacin kako natjerati drzavu da upita narod sto misli o nekom pitanju, nesto sto bi drzava mogla napraviti i dobrovoljno.
Slažem se u potpunosti. Ali i samo falsificiranje potpisa za pravovaljanost referenduma je - varanje, jer eto možda ipak ljudi zbog toga ne žele na referendum, a falsificiranjem potpisa stječe se dojam da žele.

Ako ništa drugo, to bi bio veliki gubitak vremena, jer ako si već u startu falsificirao potpise za izlazak na referendum, što misliš da će oni čije si potpise falsificirao odjednum na referendum izaći i zaokružiti ono za što se boriš
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:37   #77
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Uspoređujući sa razvijenim parlamentarnim demokracijama (Njemačkom, Austrijom, Danskom, V. Britanijom), imamo previše stranaka u parlamentu.

Političke stranke, koje žele djelovati u nacionalnim parlamentima moraju se samostalno izboriti za mjesto u parlamentu. To je jedino pravedno rješenje.

Liberali koji ne mogu se okupljati u jednoj stranci sa barem 5% građana ne zaslužuje mjesto u Saboru. Kome smeta da ti liberali u stranci osnuju frakcije?
kolko je stranaka u njemačkom parlamentu?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:40   #78
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ne kršim ja nikakve zakone Koka - ja smatram da su oni loši i to ih je jako puno loših - zbog toga želim ići na referendum i mijenjati loše zakone - i s obzirom da sam legalist za razliku od vas koji ste jako zabrinuti za kršenje zakona, prihvatit ću bilo kakvu odluku koju Hr građani donesu na ref. sviđala mi se ili ne. Na kraju krajeva što ste se toliko uzrujali, govorimo o ekonomskim referendumima i promjeni izbornog sustava - ne bi da je ref. pitanje jeste li za Hitlera. Umjesto da lijepo pođeš i glasaš ili ne - upireš s destrukcijom da se spriječe referendumi - je li možda radiš na ustavnom sudu? tako i oni isto rade pod krinkom brige za državu i ustav HR.
Ja se upirem da spriječim referendum????
Ono malo si se najeo ludih gljiva ....
Imali smo izbore dva puta u zadnjih dvije godine i građani su rekli svoje i smatram da referendum samo zato kaj nekome ne paše rezultat tih izbora nema baš nikakvog smisla...
I još kad taj referendum zagovara neko ko nemre skupiti 1% na izborima problem je još veći...
Pazi klaun Pernar bez neke stranačke potpore ima 5-6 zastupnika a Markićka uz svu podršku crkve i svih ostalih nemre ni do jednog zastupnika...
Nema tog izbornog zakona koji bu promjenio tu činjenicu...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:43   #79
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ja se upirem da spriječim referendum????
Ono malo si se najeo ludih gljiva ....
Imali smo izbore dva puta u zadnjih dvije godine i građani su rekli svoje i smatram da referendum samo zato kaj nekome ne paše rezultat tih izbora nema baš nikakvog smisla...
I još kad taj referendum zagovara neko ko nemre skupiti 1% na izborima problem je još veći...
Pazi klaun Pernar bez neke stranačke potpore ima 5-6 zastupnika a Markićka uz svu podršku crkve i svih ostalih nemre ni do jednog zastupnika...
Nema tog izbornog zakona koji bu promjenio tu činjenicu...
Koga briga??' misliš da me to interesira?? Interesira me samo da se zaustavljaju štetni zakoni koji god guzani sjedali u saboru!! S obzirom da ne vidim niti jedan politički program koji bi iznjedrio išta u narednom desetljeću tu je za mene početak i kraj priče!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:57   #80
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Slažem se u potpunosti. Ali i samo falsificiranje potpisa za pravovaljanost referenduma je - varanje, jer eto možda ipak ljudi zbog toga ne žele na referendum, a falsificiranjem potpisa stječe se dojam da žele.
Ako ništa drugo, to bi bio veliki gubitak vremena, jer ako si već u startu falsificirao potpise za izlazak na referendum, što misliš da će oni čije si potpise falsificirao odjednum na referendum izaći i zaokružiti ono za što se boriš
Moj post je namjerno iskarikiran da ukaze na razliku izmedju samog skupljanja potpisa i referenduma a radi cega standardi sigurnosti nisu niti moraju biti isti. Rizik je ubiti da na kraju narod izadje na referendum oko kojeg nema interesa. Ok...sranje...ali prezivjeti cemo.


Danas se potpisi skupljaju na nekakvim standovima usred ulice....tko tu sto kontrolira?...niti su skupljaci strucno osposoboljeni niti iza njih stoji drzavni aparat koji omogucava kontrolu kao prilikom izbora. Da iste standove prebacimo fizicki u zgradu opcine...po cemu bi kontrola bila veca ili manja?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.