Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Pogledaj rezultate ankete: Što znate o NLP-u?
To su komunikacijske i prezentacijske vještine 10 32.26%
To su pshihoterapijske tehnike 9 29.03%
Brzo uklanjanje fobija 4 12.90%
Modeliranje uspješnih ljudi iz svih područja 7 22.58%
Usvajanje uspješnih obrazaca ponašanja 10 32.26%
Sve ovo poviše i još više 13 41.94%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 17:00   #61
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
eto moje iskustvo
bila na jednoj nlp terapiji i fakat osjetila gadno procesuiranje i okretanje kotačića u sebi
ali problem je da je to skupo onda je 1 h došao 100kn
a ja bila samo na 2 h

a frendica išla na neki tečaj nlp i marketing ili tak nešto firma ih je poslala i svašta super je naučila
a gdje si išla? pošalji mi na PM
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 19:10   #62
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
ajd valjda je to sve točno ali kaj ti misliš o tome jal imaš svoje mišljenje?
ja imam i znam da kod mene djeluje!
Moje mišljenje se ne temelji na osobnom iskustvu, pošto nisam osjetio potrebu za takvom vrstom treninga, ali sumnjam da bi djelovalo na mene. Imam neke druge interese i hobije na koje potrošim novac. Iskreno, nemam visoko mišljenje o tome, a baziram ga na znanstvenoj literaturi, pročitanom o NLP-u te par profesora s faxa koje sam čuo da o tome govore i ni oni nisu pokazali veliki entuzijazam. S druge strane tko voli neka izvoli.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 20:21   #63
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
dal je ko bio na tom tečaju ili terapiji ili nešto zna o tome?
Ja bio...i završio...

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:30   #64
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ja bio...i završio...

Cika Strile
i?i?i?
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:35   #65
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ja bio...i završio...

Cika Strile
and???


meni se to onako čini ok. kad bih imala para išla bih, jer vjerovatno možeš nešto naučit, primjeniti, da čujem samo jednu pametnu stvar isplatilo bi se... a sigurno bih čula

jeb ga ne paše svakome sve. neki više preferiraju KBT, neki geštalt, neki nešto deseto. po meni koga zanima neka proba
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 11:33   #66
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ja bio...i završio...

Cika Strile

na čemu si bio?
terpija,tečaj ili?
daj ne škrtari onda na pm
veci33net is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:56   #67
NLP je odlična stvar. Promjene koje se mogu učiniti sa NLP-ijem su stvarno nevjerojatne.

Jasno je da akademski krugovi i ne pomišljaju da kažu kako je nešto o čemu oni nisu doma dobro. Svatko čuva svoju teoriju, to je problem napredtka čovječanstva, jer neki akademik ne dozvoljava da se njegova teorija pobije. Nije to samo u psihologiji nego u fizici, medicini i svuda gdje vlada taština.
__________________
Moj blog
Hrvoje21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 15:58   #68
da slažem se a gdi si bio na nlp?
tako je sa svim super otkrićima koja ugrožavaju stara sranja a moćnici sprečavaju da se narod prosvijetli zato jer onda ne bi profitirali!
veci33net is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 17:50   #69
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
bio....

odustao nakon 2 puta...
Zašto si odustao i gdje si išao?

Ja NLP poistovjeujem s "pozitivnim razmišljanjem" i "autogenim treningom" - za one koji ne razumiju o čemu je riječ...neka vrsta toga...
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:22   #70
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
da slažem se a gdi si bio na nlp?
tako je sa svim super otkrićima koja ugrožavaju stara sranja a moćnici sprečavaju da se narod prosvijetli zato jer onda ne bi profitirali!
A koga to NLP ugrožava? 2001. je Grinder (jedan od dva utemeljitelja NLP-a) izjavio kako je nužno napraviti promjene u NLP-u kako bi se više približio znanosti.

Super otkriće je možda bio prije više od trideset godina, danas i neuroznanstvenici tvrde da su analogije kojim se nlp služi prilikom objašnjavanja mozga i mozgovnih funkcija zastarjele i/ili u startu pogrešne.

Ja sam čuo da je i Mesmer svojim magnetima činio nevjerojatne promjene i pritom prosvjetlio najmanje dva naroda.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 20:25   #71
Čula sam za NLP koji organiziraju Poslovna znanja. Navodnoi je lošiji od onog kojeg organizira ona psihijatrica mislim Elvira Dobrić ili tako nekako?

Jel imate za preporuku GDJE IĆI na NLP?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 01:02   #72
Baš sam pre nekoliko dana u biblioteci naletela na knjigu "Uvod u NLP" i razmišljala o tome isplati li se čitati. Malo sam je prelistala i delovala mi je kao niz saveta za manipulaciju sobom i drugima. No, možda i pročitam, pa se javim sa nekim konkretnijim mišljenjem.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:37   #73
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
i?i?i?
I je veznik...

A ne znam kaj sad da vam kažem...meni osobno je koristilo...a i koliko, vidi se po mojim postovima...

KBT (ako se misli na Kibernetiku psihoterapije, što mi je još jedna uspješnica) je zapravo dio NLPt-a, ali se više ide na kognitivne procese i tako...ne znam kako bih vam to bolje objasnio...

Uglavnom preporučam bilo koju vrstu psihoedukacije...No, bilo bi dobro da ako planirate ići na Realitetnu, prije toga završite neku od "kognitivnih" psihoedukacija KBT, NLPt, Transkacijska....Realitetna je super jer ti daje "alat" kako radit s ljudima, no ove više kognitivne ti daju uvid u mozgovne procese...

Evo link za NLPt: http://www.nlpt.hr

Evo link za knjigu (koja je fakat teška za skužit) : http://www.medicinskanaklada.hr/hrv/...=6&g=43&id=201

Ja osobno sam išao na NPLt preko Zagrebačkog Informacijskog Centra...a mislim da se neki tečajevi održavaju na Otvorenom sveučilištu...

Hope I helped...

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:08   #74
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
I je veznik...

A ne znam kaj sad da vam kažem...meni osobno je koristilo...a i koliko, vidi se po mojim postovima...

KBT (ako se misli na Kibernetiku psihoterapije, što mi je još jedna uspješnica) je zapravo dio NLPt-a, ali se više ide na kognitivne procese i tako...ne znam kako bih vam to bolje objasnio...

Uglavnom preporučam bilo koju vrstu psihoedukacije...No, bilo bi dobro da ako planirate ići na Realitetnu, prije toga završite neku od "kognitivnih" psihoedukacija KBT, NLPt, Transkacijska....Realitetna je super jer ti daje "alat" kako radit s ljudima, no ove više kognitivne ti daju uvid u mozgovne procese...

Evo link za NLPt: http://www.nlpt.hr

Evo link za knjigu (koja je fakat teška za skužit) : http://www.medicinskanaklada.hr/hrv/...=6&g=43&id=201

Ja osobno sam išao na NPLt preko Zagrebačkog Informacijskog Centra...a mislim da se neki tečajevi održavaju na Otvorenom sveučilištu...

Hope I helped...

Cika Strile
KBT - Kognitivno-bihevioralna terapija.

Ako te zanimaju mozgovni procesi, možda je bolje da se baviš novijim dostignućima kognitivne neuroznanosti, neurobiologije ili kognitivne psihologije, pošto NLP ili Kibernetika psihoterapije uopće ne provode znanstvena istraživanja o mozgovnim procesima već se najčešće temelje na metaforama i istraživanjima starim i preko 30 godina.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:08   #75
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
KBT - Kognitivno-bihevioralna terapija.

Ako te zanimaju mozgovni procesi, možda je bolje da se baviš novijim dostignućima kognitivne neuroznanosti, neurobiologije ili kognitivne psihologije, pošto NLP ili Kibernetika psihoterapije uopće ne provode znanstvena istraživanja o mozgovnim procesima već se najčešće temelje na metaforama i istraživanjima starim i preko 30 godina.
Oh da....

Ne znam zašto, ali KBT je odlukom psihologa dostupna samo psiholozima...provjerena informacija..probali pa su nam rekli da mi socijalni pedagozi smo prebalavi za psihološke veličine u Hrvata...

Što je teža idiotarija koja potvrđuje tezu o psiholozima (koju ovom prilikom neću iznijeti u javnost, sami se snađite o tome kako ona glasi) i njihovoj prisvajanju područja kojim se bave hrpetine drugih stručnjaka...

KBT, od kad se počela razvijati, uopće nije toliko zahtjevna da bi ju samo psiholozi mogli razumjeti...

Sva sreća pa postoji hrpetina knjiga na te teme koje čitam, jer mi je to posao i time se bavim pa niti nemam neku preveliku potrebu klanjati se samoprozvanim veličinama...

A thx za ove informacije, tu i tamo i sam škicnem pa pročitam štogod zanimljivo....

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:34   #76
Mislim da imaju pravu kad se dopušta samo psiholozima upisivanje npr. KBT (a tako je kod i nekih drugih terapija) jer druge struke nemaju dovoljnu podlogu za rad sa klijentima (cocaine naigts ti je dala dobru prepruku s čime da počneš). A i vidjela sam što nestručne osobe s mogu napraviti osobi s određenim psihičkim problemima (mislim na one koji nisu psiholozi ali imaju neku edukaciju). tako npr. realitetni terapeut zastupa teoriju izbora i govori da su na određenoj razini sve bolesti naš izbor, pa shizofrena osoba prestane uzimati lijekove krene po njima i onda napravi teško sranje oko sebe.
ne možeš također reći da postoje kognitivne psihoedukacije koje si gore nabrojao i odvojiti ih od realitetne te reći da samo ona daje alat za rad s ljudima. to je potpuna glupost. sve one daju dobre alate za rad s ljudima i svakome odgovara drugačiji pristup.
ja bih osobno zabranila drugim strukama da rade ono što je posao psihologa uz psihijatre, a ako se time zaista želiš baviti onda upiši psihologiju..... jer iz onoga što si napisao u svom postu vidim da ti se brkaju osnove!
nemoj se uvrijediti, ali toliko znanja pa pomiješati KBT s kibernetskom psihoterapijom!
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:43   #77
ja znam tipa koji se bavi alternativnom terapijom i koji lječi psihijatre kad prolupaju i kad im više ništa iz moderne psih. ne može pomoći i to je sve kaj ću reć u korist znanstvenih dokaza o djelovanju moderne psih!

i onda se konačno pojavi nekaj dobro kao nlp i peat i onda to se ne može znstveno dokazati!
bitno da djeluje
wtf !

ona knjiga gore navedena nije tak teška za skužiti samo kaj ja nemam dovoljno vremena da joj se posvetim

nikak da skužim koji su mi prioriteti čitanja u životu a ne stignem sve
__________________
............................................................
veci33net is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:47   #78
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Oh da....

Ne znam zašto, ali KBT je odlukom psihologa dostupna samo psiholozima...provjerena informacija..probali pa su nam rekli da mi socijalni pedagozi smo prebalavi za psihološke veličine u Hrvata...

Što je teža idiotarija koja potvrđuje tezu o psiholozima (koju ovom prilikom neću iznijeti u javnost, sami se snađite o tome kako ona glasi) i njihovoj prisvajanju područja kojim se bave hrpetine drugih stručnjaka...

KBT, od kad se počela razvijati, uopće nije toliko zahtjevna da bi ju samo psiholozi mogli razumjeti...

Sva sreća pa postoji hrpetina knjiga na te teme koje čitam, jer mi je to posao i time se bavim pa niti nemam neku preveliku potrebu klanjati se samoprozvanim veličinama...

A thx za ove informacije, tu i tamo i sam škicnem pa pročitam štogod zanimljivo....

Cika Strile
Siguran sam da se uz psihologe na KBT mogu upisati i psihijatri. Isto tako i za edukaciju iz grupne analize ne možeš završiti sve stupnjeve ako nisi psiholog ili psihijatar. Psihoterapija je i iznikla iz područja psihologije i psihijatrije, tako da mi je i otprilike jasno o čemu riječ. Mislim da se ne smatra da druge struke nemaju znanja, već da imaju nedostatna znanja na području same psihoterapije. Ne znam koliko se vremena tome posvećuje npr. na studiju pedagogijie ili sociologije i koliko je to uopće područje kojim se te struke imaju interes baviti.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:49   #79
Nije da se ne može znanstveno dokazati da "djeluje", već su istraživanja koja su pokušala procjeniti njihovu efikasnost i učinkovitost dala loše rezultate. Vjerujem mi kad god se tako nešto obečavajuće pojavi to se i ispita i nitko ne spriječava da se to sazna ako djeluje.
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:00   #80
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
ja znam tipa koji se bavi alternativnom terapijom i koji lječi psihijatre kad prolupaju i kad im više ništa iz moderne psih. ne može pomoći i to je sve kaj ću reć u korist znanstvenih dokaza o djelovanju moderne psih!

i onda se konačno pojavi nekaj dobro kao nlp i peat i onda to se ne može znstveno dokazati!
bitno da djeluje!
wtf !
Poznajem ja i nekoliko alternativaca koji su se liječili na psihijatriji, milsim da tu nema nekog pravila, ali da je omjer u ovom slučaju ipak u korist psihijatrije tj. da se u postotku više alternativaca liječi na psihijatriji nego psihijatara kod alternativaca.

Nije samo problem u znanstvenoj dokazljivosti teorijskih postavki nlp-a, nego i u samoj efikasnosti koja nije dokazana, odnosno da djeluje. Efikasnost nije lagano dokazati, ali to se ipak čini i za neke pravce su nađeni efekti. Za nlp jasni efekt nisu nađeni. Problem je u tome što osoba može i jako željeti i vjerovati da neka metoda uspije pa da u njenom izliječenju nemaju efekat same tehnike metode već je dovoljna samo npr. jaka vjera u tu metodu da se osjete pozitivni osobni rezultati i tada su tu djelovali neki drugi faktori, a ne oni vezani za pravac.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.