Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 09:42   #41
Quote:
gamer314 kaže: Pogledaj post
Mislim da preseljenjem u njegov grad ja gubim puno više nego on. I ne gledam ga na zlatnu koku zbog stana, ako treba plaćalabih rentu samo da mogu biti s njim. Gle, ako na curu gledaš kao na obavezu i ako ti je stalo do momačkog života, meni je to znak da nekaj ne štima. Ja na njega ne gledam kao na obavezu.



Jesi bila u vezi na daljnu?
Ovako možemo potrošiti godine života i zajebati se i on i ja. Ovo bi mi bio test da vidimo jesmo li kompatibilni.
Da sam u njegovoj koži, htjela bih da živimo zajedno. Htjela bih da bude sretan i moju slobodu ne bi ugrozilo to da živimo skupa. Zato me i njegov stav toliko pogađa. Jer mi djeluje nesiguran u vezu (i to je glavno pitanje ove teme).
7 mjeseci nije puno. Ali kad pogledaš kilometre koji nas dijele, nije ni malo.


@Nica, dosad je uvijek bio podrška, kao i ja njemu. Ali otkada je krenulo ovo s poslom, ponaša se drugačije. Od osobe kojoj je stvarno bilo stalo do svega kaj mi se događa u životu do neke skoro pa ravnodušnosti. I to u jako kratkom roku.
Daje mi savjete u smislu da pričam s direktorom, kaj i ja jesam napravila, ali nema pomaka.

Upoznao je dvoje ljudi s mojeg posla, koji su potvrdili da sam u pravu kad kažem da sam nezadovoljna s poslom. Ajmo reći da imam neki ˝dokaz˝ da nije sve u mojoj glavi.

ponaša se drugačije jer mu je odgovarala daljina i njegova sloboda, sad kad je skužio da ozbiljno razmišljaš o davanju otkaza u njemu se pojavio strah da ćeš mu biti preblizu i da ćeš raditi na njega pritisak oko zajedničkog života na koji on očito emocionalno nije spreman.

bilo bi dobro da njega staviš sa strane, a da se koncentriraš na traženje posla jer na njega očigledno, barem sada, ne možeš računati.

s njim bi trebala otvoreno razgovarati bez svađa, bez pritiskanja i eventualnog postavljanja uvjeta. ali prvo sjedni sama sa sobom i sagledaj svoja očekivanja od te veze kako bi bila sigurna što želiš, a što ne.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:05   #42
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Meni, ako je veza inače dobra, štima, ima ljubavi i slično, nije baš normalno da je zajednički život problem

Kako funkcionirate inače? Ima li podrške? Koliko se često viđate i kako to izgleda?
upravo. 7 mjeseci nije ni kratak period iskreno.
ne znam zasto ste skocili na curu, te ovakva si, te onakva si (#pozitivax), kao da mu je predlozila ne znam sto. zapravo je on trebao predloziti to, trebala mu je toliko nedostajati da to predlozi, a posebno obzirom da zna koliko je nesretna na poslu. sve ostalo su izgovori, sorry. a savjetovati joj da se seli (ako mu zeli biti u blizini jel) 1000 km bez posla i stana da decku ne bi narusavala taj neki njegov komoditet i da ga ne bi eto uznemiravala je okrutno prema curi.

@gamer314

oprosti, ne zelim da se osjecas lose, ali dobro razmisli kako ces nastaviti ovo. ne kazem da trebas prekinuti, no dobro poslozi svoje prioritete. nemoj svoj zivot i kvalitetu zivota toliko vezati za njega, pogotovo kad on ne cini nikakav napor da bi rijesio vasu situaciju (bez obzira na razlog), a i odbija tvoje. veza na daljinu nije laka i to je krakorocno rjesenje, pri cemu se obje strane trebaju truditi da nadju dugorocno sto prije, uz kompromise jer oni su nuzni ovdje. ovo govorim iz iskustva. dakle, prvo sebe sredi, probaj naci posao u drugom (vecem) mjestu, primjerice. vezu stavi u drugi plan. sebe u prvi.

i sretno. i pametno!
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:52   #43
@autorica

kužim te kad veliš da bi htjela vidjeti jel bi dobro funkcionirali zajedno da ne trošiš uzalud vrijeme, ali baš zato što on (još) nije spreman za zajednički život, upravo zbog toga ne bi funkcioniralo od samog početka jer bi stalno bio pod pritiskom i nezadovoljan što je pristao na nešto što u ovom trenutku nikako ne želi.

kao što sam već napisala sad se trebaš usredotočiti na sebe i riješavati pitanje posla/egzistencije, a ostalo će vrijeme pokazati. sretno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:43   #44
Oprezno s tim vezama na daljinu.

Nema tu neke budućnosti.

Ako se on drži rezervirano, testiraj ga i postavi ultimatum.

Budi samostalna i neovisna i ne račnaj na njega, u toj dalekoj zemlji, već imaj rezervu.

Najčešće je da se ljudi u takvim vezama zapravo dobro ne poznaju i imaju različite planove u konačnici.

Odgovor što češ napraviti krije se u tebi i tvom partneru, gdje morate biti iskreni i porazgovarati i napraviti planove.
Ako on nije zainteresiran, povuci sve i prekini.
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:44   #45
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post

Ako se on drži rezervirano, testiraj ga i postavi ultimatum.
Jer ništa ne učvršćuje vezu kao testiranja i ultimatumi.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:51   #46
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Jer ništa ne učvršćuje vezu kao testiranja i ultimatumi.
Tko je rekao da je on tamo, 1000 km udaljen, želi učvrstiti?
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:35   #47
Quote:
gamer314 kaže: Pogledaj post
Rekla sam mu da razmisli o tome, nakon 4 dana nije ni spomenuo tu temu, ništa, pa sam ga ja pitala jel je stigao razmisliti. Veli da nije baš imao vremena, da mu je bila ludnica s vremenom (cimerova familija je bila kod njih 3 dana pa kao stalno je bio kaos u stanu).


Htjela bih čuti vaše mišljenje, pokušala sam biti maksimalno objektivna.
1. Zaista je za njega joś prerano -svatko je drugaćiji, te ima drugaćiji pristup svemu.
2. Neśto skriva pred Tobom -możda nisi jedina ili si mu "privremena" dok ne nadje drugu ili "ubedi" onu, na koju ima pik.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:40   #48
ah, veze na daljinu.. bila u jednoj pet godina i rekla nikad više i toga se držim..

ono što se meni čini je da ste prekratko u vezi (7 mjeseci stvarno nije puno) da bi bilo u potpunosti normalno očekivat od njega da prihvati ideju zajedničkog života.. ipak je to veliki korak i mogu razumit da nije trenutno spreman..

međutim, kako ste daleko jedan od drugog, jedini način da budete skupa jest da ili ti doseliš kod njega, ili on kod tebe, a u preranoj ste fazi veze za tako nešto.. u svakom slučaju, zeznuto

možete ostat još neko vrime ovako pa vidit kroz par miseci oće li se veza učvrstit ili ostat na ovoj razini, ali zbog vlastitog iskustva nisam previše optimistična.. ti si već spremna na suživot, on nije.. i nijedno nije zbog toga u q..cu, ali da bi veza na daljinu uspila, morate želit iste stvari, istovremeno..

takve veze zahtijevaju odlučnost i zrelost s obje strane i nekakav okvirni dogovr da se ta daljina ukine jer najgora stvar koju sebi možeš napravit jest da ostane nedefinirano..' sad smo skupa ovako, a vidit ćemo jednog dana, riješit će se valjda nešto..' jer s takvim razmišljanjem sigurno neće

daj mu još malo vremena, ali ako i nakon par miseci ti i dalje želiš da živite zajedno, a on ne, ne vidim smisla da budete skupa, samo ćete povridit jedno drugog, puno više nego da sad okončate stvar

da ste u istom gradu mogli biste si priuštit luksuz razilaženja po pitanju zajedničkog života jer ste ipak u friškoj vezi, ali kad si s nekim na daljinu razdvojenost ti ne dopušta takve varijabilnosti
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:37   #49
Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
upravo. 7 mjeseci nije ni kratak period iskreno.
To je i moje mišljenje. Kad se nađu dvoje s istim ciljem i iskrenim namjerama, nema potrebe čekati nekakav "društveno prihvatljivi" period upznavanja prije useljenja.

Quote:
a savjetovati joj da se seli (ako mu zeli biti u blizini jel) 1000 km bez posla i stana da decku ne bi narusavala taj neki njegov komoditet i da ga ne bi eto uznemiravala je okrutno prema curi.
Pa koje rješenje joj ti predlažeš? Ona ne želi prekinuti, on ne želi da usele skupa (još!), ona je nezadovoljna trenutnom situacijom i želi promjenu. A prva promjena (posao) koju želi bi trebala biti vezana uz drugu (smanjenje kilometara između njih dvoje). Ako ne želi gubiti vrime i isčekivati ga da se smisli sljedećih nekoliko godina (a tad se može smisliti da je uopće ne želi, a ona izgubi par godina isčekujući), jedino logično rješenje je da potraži novi posao bliže njemu. Na taj način ne odbacuje sebe kao prioritet, a daje vezi novu razinu i njemu priliku da se bolje upoznaju i možda kroz sljedećih pola godine poželi useliti s njom.
Ako ne, znat će na čemu je. Prije nego bi znala da ostane na istom mjestu gdje je sad u vezi na daljinu..Nema što izgubiti. Čak i da preseli u "njegov grad" i nakon još nekog određenog razdoblja on ne želi korak naprijed i onda prekinu, ja bih na to gledala kao novo iskustvo i lekciju u životu i bila bih zahvalna da sam ranije saznala na čemu sam...a ne još godinama na daljinu čekat da on bude spreman..Možda joj se svidi novi grad bez obzira na njega, možda upozna nekog novog, a možda dobije novu priliku za svoju karijeru. You never know

Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
upravo zbog toga ne bi funkcioniralo od samog početka jer bi stalno bio pod pritiskom i nezadovoljan što je pristao na nešto što u ovom trenutku nikako ne želi
Bolje da ona bude nezadovoljna trenutnom situacijom, da ne bi njega inkomodirala?

Quote:
Patsy kaže: Pogledaj post
ah, veze na daljinu.. bila u jednoj pet godina i rekla nikad više i toga se držim..
Nisi trebala biti pet godina na daljinu, pa ti možda ne bi ostao gorak okus u ustima na samu pomisao veze na daljinu.
Mislim da kad je prava ljubav u pitanju, onda ni ona ni on ne mogu dočekati da prestanu vozariti puste kilometre da bi se viđali s vremena na vrijeme. Mi smo od početka znali da nam se ne sviđa ta daljina i da čim mognemo ćemo živjeti u istom gradu. A sumnjam da jedan par nema priliku pet godina završiti s viđanjem na daljinu. Osim ako ste prohodali dok ste bili brucoši, pa onda pet godina studirate i vezani ste za te gradove..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:50   #50
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Nisi trebala biti pet godina na daljinu, pa ti možda ne bi ostao gorak okus u ustima na samu pomisao veze na daljinu.
ma stvarno? jbte šta mi neko prije nije rekao ovakvu životnu mudrost.. zapisat ću si pod "wise quotes" u dnevnik

moja veza na daljinu nije uspila, stoga sam i autorici ponudila svoje viđenje situacije jer nažalost imam loše iskustvo. naravno to ne znači da je svaka veza na daljinu osuđena na propast, ali zahtijeva puno više odricanja i zrelosti već u ranim fazama da bi mogla voditi nekoj uspješnoj zajedničkoj budućnosti.. kao što već rekoh, partneri se moraju dogovoriti o nekom planu i težiti istovremeno zajedničkim ciljevima, a razilaženje po pitanju ja sad ne bi da budemo skupa u istom gradu, ti bi, ima vremena itd je pogubno.. bolje da nauči na tuđim greškama (npr. mojim), nego na svojim
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:13   #51
Quote:
Patsy kaže: Pogledaj post
ma stvarno? jbte šta mi neko prije nije rekao ovakvu životnu mudrost.. zapisat ću si pod "wise quotes" u dnevnik
Bravo!

Svatko ko pola desetljeća nije našao rješenje da se prestane sexati povremeno i da prestane trošiti puste pare na vozarenje, ni ne može očekivati da će veza uspjeti. Nakon nekog vremena, dvoje ljudi starijih od 20, trebaju odlučiti u kojem pravcu ide ta veza. Da vozare u nedogled pa "do kad ide, ide" ili da se konstantno traži način na koji završiti tu vezu na daljinu..Samo to
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:27   #52
Ja sam momentalno zahvalan takvoj vezi, jer nije imala śansu (kao i većina takvih) na opstanak a za mene je "saćuvala" jednu predivnu żenu
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:40   #53
I to je skroz u redu, a vjerovatno nisi trošio godine isčekujući tu bivšu da se smisli. Možda autoricu isto čeka netko predivan, samo da ga ne zaobiđe isčekujući trenutnog da bude spreman..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:49   #54
Gle, ja sam 3 godine u vezi na daljinu i godinu dana prije toga smo bili frendovi, tako da mislim da sam kompetentna govoriti o ovome...

Dečko i ja smo znali da bi živjeli skupa nakon kaj smo se vidli prva 2 puta, isto je u godinama kao i dečko od autorice i u sličnoj situaciji je...
Mislim da bi njemu bilo nepojmljivo da sam ja došla raditi u drugi grad u njegovoj državi, to mi je onak žešći lol na vas dvoje, bez uvrede jel...
Nas dvoje se ne možemo preseliti skupa, jer nemamo uvjeta još i iskreno veza na daljinu zahtijeva tolko mnogo truda i napora, a i novaca (ovo ne zna netko tko to nije prošao, nas samo jedno viđenje košta preko 6000 kn, pa sad ubrojite 3 godine u to, s tim da je on više financirao, jer ja kolko god radila ne mogu dati za kartu cijelu svoju plaću, a želiš se vidjeti tako da nemaš izbora baš...) tako da mi je jasno zašto bi autorica željela živjeti s njim. Nije mi jasno zašto on ne želi... Isto ovo kako će reći starcima mi upada u oči, moj dečko je svojima rekao za mene nakon kaj smo se vidli prvi puta, a druga smo vjera još k tome..Rekao im je zato kaj nije mogel smisliti da im ne kaže da je sretan...

Evo jučer mi kaže preseli se k meni i probaj naći nešto ovdje za raditi, zna da bi dosta ovisili o njegovima za sad još, ali eto niti njima ne bi smetalo...
Nažalost, ja to ne mogu dok nemam siguran posao, a tamo je teško dobiti vizu, a ne znam niti jezik, niti imam traženo iskustvo...

Ti mi se ne činiš kao tip za vezu na daljinu iskreno, a on mi se ne čini zagrijan dovoljno, znam da grubo zvuči, ali vama je sve tolko miljama lakše nego nama, hej vi ste već u istoj zemlji, a on ne želi živjeti s tobom...
Javi mi se privatno ako ti nešto treba još, ali ovo meni izgleda kao bježi glavom bez obzira...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:55   #55
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
I to je skroz u redu, a vjerovatno nisi trošio godine isčekujući tu bivšu da se smisli. Možda autoricu isto čeka netko predivan, samo da ga ne zaobiđe isčekujući trenutnog da bude spreman..
Tema nije o meni, nego sam dodao neśto u vezi nje

Btw, ne nisam ćekao jer se drżim toga da treba żivjeti svoj żivot a ako neśto iznenada "iskrsne" może se razmotriti dali i event śta s time napraviti
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:59   #56
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
Nas dvoje se ne možemo preseliti skupa, jer nemamo uvjeta još i iskreno veza na daljinu zahtijeva tolko mnogo truda i napora, a i novaca (ovo ne zna netko tko to nije prošao, nas samo jedno viđenje košta preko 6000 kn, pa sad ubrojite 3 godine u to
Dali samo ja neśto ne razumijem u vezi boldanog
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:04   #57
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dali samo ja neśto ne razumijem u vezi boldanog
Nemamo uvjeta jer niti jedno od nas ne živi solo, nego sa starcima. On ne radi trenutno, nego studira, jer kod njih za master moraš imati radno iskustvo, tako da je radil 2 godine, a sad je opet na faksu još 2 godine, tako da defo nemamo uvjeta.. Ja dolje ne mogu naći posao, niti on ovdje, tako da ćemo morati u treću zemlju kad on završi faks najvjerojatnije....A život kod njega je monstruozno skup....
Vidimo se svaka 2-3 mjeseca, tako da za taj period skupimo novce...

Eto, ne vidim kaj ti još nije jasno...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:23   #58
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da je on tamo, 1000 km udaljen, želi učvrstiti?
Je li ovo trik pitanje?
Referiram se na tvoj savjet da testira i postavlja ultimatume. To je grozan način za funkcioniranje u odnosu. Što nedostaje dobrom starom otvorenom razgovoru i povjerenju, poštivanju druge osobe, iskrenosti?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:37   #59
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
Nemamo uvjeta jer niti jedno od nas ne živi solo, nego sa starcima. On ne radi trenutno, nego studira, jer kod njih za master moraš imati radno iskustvo, tako da je radil 2 godine, a sad je opet na faksu još 2 godine, tako da defo nemamo uvjeta.. Ja dolje ne mogu naći posao, niti on ovdje, tako da ćemo morati u treću zemlju kad on završi faks najvjerojatnije....A život kod njega je monstruozno skup....
Vidimo se svaka 2-3 mjeseca, tako da za taj period skupimo novce...

Eto, ne vidim kaj ti još nije jasno...
Vidjanje kośta Vas toliko, da możete za to iznajmiti stanćić ili sobu pa Vam joś ostane

Btw nije ni jasno kako se może govoriti o partnerstvu, kada se vidite tako rijetko.
Partnerstvo je onda ako dvoje żive zajedno -tako mislim.
Ovako viśe ispada na sex friends ili nesretnu ljubav...

PS: A tko zaista żeli raditi, naći će posao i tamo gdje ga "nema". Ali zaśto raditi kada starci...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:34   #60
Gledajuci sa strane, ovde ima jako puno izgovora u nekim odgovorima. Puno toga zvuci kao snovi veoma mlade, po malo razmazene devojcice. Ne moze se ovo i ne moze se ono, sve je tako tesko, sve je nemoguce. Kada nesto bas necu da uradim i komoditet mi je najvazniji i ja koristim ove izgovore, ali ne kada je u pitanju veza sa muskarcem koga, navodno, volim. Svi mi znamo kako je to ne imati novaca za stalne posete drugoj drzavi, ali znamo i kako je to imati po dva ili cak tri posla odjednom, ako nam je bas mnogo stalo do necega. Pogotovo ako to nije resenje za uvek, nego samo neko vreme. Neki ne znaju jezik, pa im je to nepremostiva prepreka, oni ce znati zbog cega, neki cak u dve drzave ne mogu naci posao, pa bi u trecu. Znam da se ove kriticne reci nece dopasti nekim osobama, ali po nekad treba pogledati na problem iz druge perspektive i preispitati se, koliko nam je zaista stalo do nekoga, a koliko je rec o tome da nam neko drugi olaksa zivot, resi probleme, ponese nas teret, a koliko je u stvari prava, nesebicna ljubav na prvom i jedinom mestu.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.