Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 10:37   #1
Bezuspješni uspjesi

Pozdrav svima,

Na otvaranje ove teme me potakla tema na US-u naziva “this time next year”.
Naime u ovoj godini na izmaku odradila sam na poslovnom planu neke super stvari jako uspjesno. Zatim sam uz posao i te projekte i zavrsila fakultet koji se vukao par godina... Potom sam posjetila zemlju o kojoj sanjam godinama i evo vratila se bas ima par dana od tamo.
Znaci godina jedna od uspjesnijih.
Ali ja nikad letargicnija, nikad manje ponosna na sebe i nikad manje zadovoljna sobom.
To do lista je bila bogata, a sad je privedena kraju i u biti ne znam sta dalje.
Al ok nadem si neki dream lako, al zaista me brine ovaj nedostatak euforije, srece i osobnog zadovoljstva.
Inace sam emotivna, empaticna za druge i za sebe.
Po zavrsetku nekog projekta zaista bi bila sretna i taj adrenalin me drzao neko vrijeme i u biti sam bila ovisna o tom krajnjem osjecaju umora pomijesanog sa dobro odradenim poslom i sva bi bila kao na oblaku.

Ima li mozda netko slicno iskustvo?
Kako da si vratim motivaciju za dalje jer mi u ovakvoj fazi nista ne predstavlja dovoljno veliki izazov i bojim se da cu poceti tratiti vrijeme a nikad nisam bila fan toga...
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 14:45   #2
Možda ta 'to do lista' nije ono što stvarno tvojoj duši treba i rješenje za tvoju sreću. I meni se zna događati da napunim ego raznim visinama pa idući dan zavlada neka praznina.

Ja već kao papiga ponavljam na forumu: priznajmo si da nismo sretni u ovom supermodernom zapadnom društvu i prestanimo srati kvake. Vrtimo se u krug s nekakvim sitnim pobjedama ega a već sutradan praznina pokuca na vrata. Okrenimo se prirodi, ljubavi, nedostatku stresa jer ove kvake koje sustavno prodajemo su već i Bogu i Vragu smiješne. Kako? Kako god znamo i umijemo, i na silu ako treba.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 14:55   #3
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Možda ta 'to do lista' nije ono što stvarno tvojoj duši treba i rješenje za tvoju sreću. I meni se zna događati da napunim ego raznim visinama pa idući dan zavlada neka praznina.

Ja već kao papiga ponavljam na forumu: priznajmo si da nismo sretni u ovom supermodernom zapadnom društvu i prestanimo srati kvake. Vrtimo se u krug s nekakvim sitnim pobjedama ega a već sutradan praznina pokuca na vrata. Okrenimo se prirodi, ljubavi, nedostatku stresa jer ove kvake koje sustavno prodajemo su već i Bogu i Vragu smiješne. Kako? Kako god znamo i umijemo, i na silu ako treba.
Također potpisujem.

Ovaj primjer putovanja autorice je najbolji primjer toga.

I sam sam počeo dobro zarađivati,pokrenuo sam neke stvari,krenuo ostvarivati neke ""snove"",ali nije tu bilo nekog efekta.

Inače sam dosta prizeman uvijek bio,volio neke male stvari jer je ipak sreća u malim stvarima i kada sam se vratio malim stvarima osjećao sam sreću.Kupio sam neke normalne štapove za pecanje,ništa preskupo (to sam volio u mladosti) uzmem štapove,odem na rijeku i uživam u miru-uloviti nešto je najmanja briga.Nekada i društvo povedem.

Nažalost s ovim nametnutim zapadnjačkim načinom života krenuli smo živjeti živote nekog Trumpa,kraljeva,princeza i raznih celebritya.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:59   #4
Teško je biti sretan ako ti ciljeve nameće netko drugi - ako zbog društva moraš biti mršav pa zato kupuješ kojekakve čudotvorne prehrambene pizdarije tipa stepke od čia sjemenki ili klica japanskog krumpira, a umjesto da radiš nešto korisno visiš u teretani.

Ako zbog društva moraš na skijanje a jebe ti se živo za skijanje, ako moraš imati novi auto kao i susjed ili kolege na poslu, itd, itd...

Čovjek bi trebao shvatiti što ON zapravo želi i tome se posvetiti, a druge ko jebe. Naravno da to nije lako. Masa kojekakvih šarlatana prodavat će priču kako treba "raditi na sebi", ali raditi na sebi zapravo znači obrazovati se i učiti nove vještine te biti što je više moguće samodostatan - a to znači ne baviti se tračevima, teorijama zavjere ili političkim pamfletima, ne pušiti reklame, ne davati hrpu love za hamburgere i pice koje možćš pet puta bolje pripremiti doma. Treba učiti kuhati, popravljati stvari, izrađivati razne predmete, čitati dobru literaturu, poslušati kvalitetnu glazbu, otići u prirodu bez slušalica i šmensi fensi energetskih pločica, nacijepati drva, učiti strane jezike ili računalne programe i jezike (ali one koji ti se sviđaju, a ne one koji su u modi), biti ljubazan prema ljudima, ne otresati se bez razloga, ne širiti neprovjerene informacije i tračeve, ne trčati sa škarama u ruci...

Znači, ako te veseli izrada makete Hendriksovog mosta od pet milijuna šibica - kreni odmah u dućan po šibice i deri; ionako će život proći, a nema smisla da se patiš dok čekaš smrt.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:26   #5
Quote:
lockme kaže: Pogledaj post

Ima li mozda netko slicno iskustvo?
Kako da si vratim motivaciju za dalje jer mi u ovakvoj fazi nista ne predstavlja dovoljno veliki izazov i bojim se da cu poceti tratiti vrijeme a nikad nisam bila fan toga...
Ostvariti svoje snove znači na koncu biti prazan i pomalo tužan. Zašto, zato što nas put ispunjava a ne cilj. Euorija ostvarenog kratko traje, to znaju svi oni koji imaju i dobiju sve što požele. Nađi si nešto drugo što će te nositi u nove izazove..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:12   #6
Ta euforija uopće nije dobra, ja sam isto nekoć bila euforična oko mnogo toga, ali nakon toga uvijek ogromni pad i ispraznost.
Stvar je postići balans, to je umjetnost sretnog življenja.
Dakle, nemoj ničemu pridavati pretjeranu važnost. Ni faksu ni poslu ni putovanju ni biločemu.
Moraš svemu pristupiti izbalansirano. E sad, kako to postići? Kad bi to svi znali, svi bi bili sretni. A upravo to razlikuje sretnu osobu od nesretne, a ne količina love ili putovanja ili ispraznih bedastoća koje nam služe da nas uvjere kako smo nešto postigli.
Možeš ti do besvijesti raditi i penjati se na društvenoj ljestivici i proputovati svijet i upoznati tisuću ljudi, ali ako ono maleno biće unutar tebe nije sretno, džaba ti to sve. Glas u tebi zna da si nesretna jer nisi smirena u sebi. A jednom kad to postigneš će ti biti isto dok piješ doma čaj i gledaš kako pada snijeg i dok si u Keniji na safariju.

Ne kažem da treba to sve odhebati (ovo što si navela), ali samo nemoj tome pridavati toliku važnost. Nemoj napuhivati svoje uspjehe jer nakon dizanja neminovno dolazi pad.

Zadnje uređivanje Pjegavi poriluk : 03.12.2017. at 21:34.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:27   #7
Bogami i ja imam katkad dojam da sudjelujem u nekoj suludoj utrci u koju me netko prijavio mimo mog znanja i nije da kaskam na začelju, postižem ja dobre rezultate, ulazim u pothvate u koje mnogi ne bi ušli, riskiram pa profitiram, ali bez da sam taj sjaj integrirala u svoju ličnost, bez pompe i fanfara.

Sve što se dogodilo vidim kao prirodan slijed događaja. Voljela bih osjetiti euforiju, dugo nisam, volim taj uzlet duha koliko god da je trenutačan.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:31   #8
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
ne trčati sa škarama u ruci...
Bježiiii....


Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:37   #9
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post

Sve što se dogodilo vidim kao prirodan slijed događaja. Voljela bih osjetiti euforiju, dugo nisam, volim taj uzlet duha koliko god da je trenutačan.
Da je bar uzlet duha, meni se više čini ko čista tjelesna reakcija, baš čista hormonska ludnica. Napumpaš se s previše endorfina i adrenalina i tijelo to ne može održavati i odjednom gadan pad.
Treba te razine laaaaagano otpuštati jer inače ima učinak ko šut heroina.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:13   #10
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Da je bar uzlet duha, meni se više čini ko čista tjelesna reakcija, baš čista hormonska ludnica. Napumpaš se s previše endorfina i adrenalina i tijelo to ne može održavati i odjednom gadan pad.
Treba te razine laaaaagano otpuštati jer inače ima učinak ko šut heroina.
Ovisno kako shvaćaš i tumačiš euforiju. Meni je ona više od tjelesne senzacije, više stvar dobrog, bujnog raspoloženja, vrhunske vedrine pomiješane sa srećom, a sreća, vedrina pa i raspoloženje odraz su ljudskog duha - ali ne zanemarujem ni utjecaj hormona. Sve skupa je jedna strastvena reakcija, a strast je pokretač, motivator.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 23:05   #11
Ovisnost o hormonima je kao svaka druga ovisnost - uvijek ti treba više za isti efekt. A onda i taj efekt izostane, a ostane samo praznina. Malo stati na loptu, pokušati postići neki mir, spokoj, osjećaj sreće neovisan o vanjskim okolnostima, a ne stalno ganjati neke nazovi-snove. To je mehanička egzistencija koja se bitno ne razlikuje od nabijanja po blagajni u Konzumu od 9 do 5.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 23:12   #12
Osjećaj sreće neovisan o vanjskim okolnostima... Upravo dobro poklopljene vanjske okolnosti su jako bitne za dojam sreće. Treba se posložiti iznutra ali da mi je čekanje busa u kišnom Zagrebu neka super okolnost...
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:47   #13
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Osjećaj sreće neovisan o vanjskim okolnostima... Upravo dobro poklopljene vanjske okolnosti su jako bitne za dojam sreće. Treba se posložiti iznutra ali da mi je čekanje busa u kišnom Zagrebu neka super okolnost...
Idealna.

Tad nemaš pametnijeg posla pa kreneš tražiti najmirniji, najsretniji i najvedriji dio sebe, spojiš se s njim i guštaš, barem do dolaska busa. (Ne pitaj kako zadržati filing među neopranom svjetinom, taj dio još nisam razradila. )
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:23   #14
Kako ste bili vrijedni ��
Hvala na svakom odgovoru koji me potakao na razmisljanje.
Na mogu sam pa mi je multiquote sf.

Tabasco sauce U] da ocito ova strka vise nije za mene ali to nisam znala prepoznati nazalost. Problem je sta od 19.godine (sad imam 10 vise) zivim ovako i ti svi “uspjesi” su bili mjerilo mene. Ponavljaj malo vise te mantre stress free, priroda, ovo ono, mozda spasimo jos nekoga. A kako i sam(a) kazes, KAKO?? Trebalo bi kreniti od pocetka i preispitati sve ustaljene obaveze itd i napravit drastican rez. U teoriji zvuci super jednostavno a u praksi vec vidim, da mi se ni to nece dati

Tomgold hvala ti na osvrtu. Putovanje nije bilo neko luksuzno razvikano, dapace, tocno za moju dusu u zemlju o kojoj dugo sanjam a nema puno ljudi zelju za putovanje na taj dio zemljine kugle.
Nisam ni ja neki materijalist. Mogla sam npr kupiti novi komp mob ili ne znam sta za te novce, ali nisam nikada tako razmisljala. Zelim posjedovati iskustvo a ne stvari. Svakako drago mi je da si pronasao mir sa svojim no name ribickim stapovima ��

Radical change (svida mi se tvoj nick ��) a i tvoje misljenje. Iako kod mene je izostala i euforija na svim tim putovima u protekloj godini. Inace bi dala 180% sebe u svemu, sad sam odradila tek da odradim...


Pjegavi poriluce da treba biti lezeran i shvacati obveze pod normalno. U protekloj godini zaista nisam bila euforicna oko nicega i doslovno sam malim prstom sve odradivala, u tome mozda i je najveci problem. Shvatila sam da mi je sve prelako i ono dala 20% sebe... ali da, mala lockme u meni zaista nije sretna

Orlandia Da, taj uzlet duha pa makar i petominutni mi je uzasno potreban. Ne trazim fanfare od nikoga, briga me za opce dojmove mene i mojih uspjeha, ali da mala lockme napravi vatromet sama sebi na koju minutu, e da, to mi treba. I ti kazes da to dugo nisi osjetila, cini mi se da smo u istoj kasi.

I za kraj, nesto radimo jer vjerujemo u sebe, vjerujemo u taj projekt i zelimo rezultat. Nema logike da npr izgradimo kucu koju gradimo godinama, sjednemo u fotelju i mislimo se ah svejedno je jesam li tu ili u podstanarskom stanu...
Euforija time postaje osjecaj kojim sami sebi zahvalimo za trud i rad. Ona je neophodna po meni, bez obzira sto splasne. Otopi se i snijeg ali uspomene grudanja i ludiranja ne. (Dalmatinka sam pa mi tako poimamo snijeg, uz snijezne radosti ��)
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:34   #15
Dapače, slažem se da nikako ne treba postati malodušan i letargičan, to je pak druga krajnost. Kao da radiš sve robotizirano, sve ti je onako odmahivanje rukom, sve je meh.
Vjerujem ja da ćeš naći balans, prošla sam i ja sveopću eforiju koja je bila posljedica moje nezrelosti, a kasnije kam postala nepomična, ustajala močvara kojoj se ništa nije dalo.
Sad sam napokon pronašla ravnotežu, ali nju je najteže održavati, uvijek lako sklizneš na jednu od dvije krajnosti. Nekad mi je dovoljna jedna misao koja me povuče na staro stanje pa se zaustavim i smirim.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:45   #16
@lockme, malo si se umorila, to je normalno.
nesto je fizioloskog uzroka, nesto su tvoji upigtnici samoj sebi kad si pred cistinom i jos nema unutarnjeg ni vanjskog putokaza.
daj vrijeme inkubaciji i smirom prihvati osjecaj praznine.
Mislim da je mnogim ljudima prosinac najteze vrijeme, sve se zgusne, juri i vise ne zelim pratiti taj svijet
trazim sebe onu koja zna kad je svoja.
polako.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:30   #17
Quote:
lockme kaže: Pogledaj post
K

Radical change (svida mi se tvoj nick ��) a i tvoje misljenje. Iako kod mene je izostala i euforija na svim tim putovima u protekloj godini. Inace bi dala 180% sebe u svemu, sad sam odradila tek da odradim...



I za kraj, nesto radimo jer vjerujemo u sebe, vjerujemo u taj projekt i zelimo rezultat. Nema logike da npr izgradimo kucu koju gradimo godinama, sjednemo u fotelju i mislimo se ah svejedno je jesam li tu ili u podstanarskom stanu...
Euforija time postaje osjecaj kojim sami sebi zahvalimo za trud i rad. Ona je neophodna po meni, bez obzira sto splasne. Otopi se i snijeg ali uspomene grudanja i ludiranja ne. (Dalmatinka sam pa mi tako poimamo snijeg, uz snijezne radosti ��)
Za taj osjećaj euforije ne bi se trebali previše kačiti i inače u životu. Naročito da kroz nju definiramo vlastiti osjećaj sreće. To kratko traje i obično je posljedica nagrade za ostvareni rezultat, brzo splasne i pitamo se šta sad..
Umjetnost je ne davati sebe 180% jer si tu opet ovisnik o nečemu, bilo uspjehu, rezultatu, osjećaju napretka. Dati sebe 100 posto samo u rijetkim stvarima, ostatak vremena jednostavno uživati u svakodnevnom životu i malim stvarima koje ti ispune dan, i planirati nove izazove ispred sebe...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:32   #18
nista čudno. dapače, uobičajeni ciklus kojega živi većina ljudi. jer godina je na izmaku, a "things to do" lista je odradjena.

ali, srećom, dolazi nova godina, nova lista, novi elan.
sve ispočetka. do kraja godine. pa opet ispočetka.
u krug do smrti.

pogledaj prirodu: isti ciklus.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:06   #19
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Idealna.

Tad nemaš pametnijeg posla pa kreneš tražiti najmirniji, najsretniji i najvedriji dio sebe, spojiš se s njim i guštaš, barem do dolaska busa. (Ne pitaj kako zadržati filing među neopranom svjetinom, taj dio još nisam razradila. )
uvijek je dobro vrijeme za ciniti dobro
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 04:54   #20
Mislim da je okej nekad se prepustiti osjecaju i bit samo smirena.

Ne moras uvijek bit euforicna i skakat od srece.

Sastavi novu listu i pogledaj i druge bucket liste po netu, mozda dobijes inspiraciju za nesto skroz novo, upoznavaj sebe.

Obogati drustvo s novim ljudima, pronadji bas kao sto ovaj decko kaze, male stvari koje volis.

Ja sam otkrila da volim pjesme za balet, upalim to i mirisnu svijecu i uzivam.


Budi aktivna, ali i umor i letargija su ok, da ne osjecas to, onda ne bi znala kako je kad si energicna, sve emocije postoje s razlogom i sve su dobre.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.