Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 13:52   #101
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Nisam dovoljno odrasla da bih znala (ako tonitko zna) da li je u životu bitnije ovo prvo ili ovo drugo.
Znat ćeš kad ti skupu haljinu ne bude imao tko otkopčat.
Da novac grije srce i dušu, ne bi toliki ljudi s novcem, bez ljubavi ali s novcem, bili toliko nesretni.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:57   #102
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Znat ćeš kad ti skupu haljinu ne bude imao tko otkopčat.
Da novac grije srce i dušu, ne bi toliki ljudi s novcem, bez ljubavi ali s novcem, bili toliko nesretni.
Bravo.

Doduse, svatko bira za sebe i to je jedino ispravno.

oni koji nemaju novca uglavnom misle da je sreca u novcu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 14:20   #103
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
On ej slab a ja jesam ambicijozna
kroz mnoge tvoje postove se provlači kako si ti ambiciozna, proaktivna, željna života, promjena i neznamčegasvene, a on je neambiciozan, pasivan, trom, nema kičmu, nezainteresiran za napredovanje....
činjenica je da ste oboje visoko obrazovani (kako ti kažeš "školovani"), oboje radite u struci (dapače, oboje radite u istoj firmi), on živi kod roditelja a ti u stanu koji si dobila na (besplatno) korištenje - po čemu si ti onda toliko uspješnija od njega? što si više od njega postigla (a imala si 4,5 godine više da nešto postigneš)?
jedina razlika je to što je on zadovoljan, a ti nezadovoljna.


ovo je vaš osnovni problem:

Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Bok!
Kada ga pita, gdje vidi nas dvoje za 2 godine, on kaže ne znam.
Komunikacija nam je nikakava jer većinom ja pričam a on šuti. Kao da blokira...

a ovo je tvoj golemi problem pa bi bilo pametno da nešto s tim napraviš:

Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Istina je da ja imam veliki poriv za dokazivanjem. Uvijek mislim da nisam dovoljno dobra zbog toga što, ma koliko dobra bila, moj otac spušta i za njega nisam nikada dovoljno dobra
.....
ma koliko vrijedial čini mi se da ne vrijedim dovoljno. Teško mi se toga riješiti u životu.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 14:36   #104
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
.....
ja sam spremna otići iz ovoga grdada jer mi je ponuđeno bolje radno mjesto iako je radno mjesto koje sada imam sigurno ali mi plaća mala i sigurno da obzirom na konkurenciju neću dogurati do nekog statusa. Neće ni on, mislim, možda hoće za 15 godina.
tvar je u tome, što sam ja spremna napraviti rizik i odseliti se u veći grad gdje mi nude posao i znam da bih tamo mogla kupiti stan prije nego ovdje gdje jesam jer je sve skupo.
imaš zanimljivo viđenje (ili tumačenje) stvari, kak hoćeš
tebi je ponuđeno bolje radno mjesto, ti ništa ne riskiraš.
da odete zajedno, riskirao bi jedino on.

Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
a on kaže: "slažem se sa tobom, sa svime, ali meni je posao problem"....
a gle, u današnje vrijeme to i jest problem

kaj se nitko od vas dvoje nije sjetio da bi on mogao prvo tražiti i naći drugi posao pa tek nakon toga dati otkaz?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 02:47   #105
Ja mislim da nije problem u suštini niti novac, niti poslovne ambicije ili odricanje od njih, nego to što on nije muškarac kakvog želiš, trebaš. Dobar je i voli te i to nije malo, dapače, super je. Međutim nije tebi dovoljno, a i realno nije baš sve što trebaš i možeš očekivati od muškarca. Da, postoji nedovoljno dobro da budemo zadovoljne većinu dana, većinu života. I to jest razlog da pokušaš naći bolje, što se već pokaže, posao, okolnosti, možda i boljeg muškarca. Biti nesretna još prije braka i svih ozbiljnih obveza, a to odabrati za svoju budućnost je naprosto ludo i traćenje života. Siguran put u nesreću!
Nema čak niti krivaca, niste kompatibilni, ne zadovoljavate si međusobno sve potrebe i točka. Mani bajke o otkopčavanju haljine, to nije vrijedno. Imati bilo koga nije bolje od ne imati neko vrijeme nikoga. A njih, muškaraca, poprilično sjajnih baš za tebe ipak ima posvuda, mada ne baš isti čas kada poželiš i na svakom slijedećem uglu. Na koncu, krene li za tobom, možda se trgne i u novoj sredini pokrene, prihvati neke nove navike. U svakom slučaju tamo gdje sada je neće sigurno! A ostati nesretna u tvojoj dobi i s mogućnostima koje imaš je sigurno najgora noćna mora! Makar se morala naučiti sama otkopčavati fensi haljinu. Mada nekako sumnjam da će to postati nerješiv problem.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:45   #106
Draga autorko ove teme. Koliko god da su tvoje ambicije i zelja za napredovanjem pohvalne, ti to radis na pogresan, manipulativan nacin. Ti bi da promenis osobu koju volis, da napravis od njega svoje ogledalo. To nije dobro sto radis, jer bi trebala da ga prihvatis onakvim kakav je. Pa, nije od zgubidan i lenstina, nego samo ima drugacije ciljeve i drugaciji temperament od tebe. Sa obostranom ljubavlju, to se moze uskladiti, ali ne tako da ga ti formiras u neku svoju sliku uspesnog biznismena. On ima svoje misljenje i svoj karakter, koji bi trebala da postujes. Zasto mu ne dozvoljavas da bude srecan takav kakav je, i sama pises da je zadovoljan onime sto ima. Zbog cega zelis da mu to oduzmes?

Ja tvoje ambicije razumem zato sto sam i ja sama ambiciozna i uspela sam da postignem svoj cilj. Medjutim, ja to nisam radila kao ti. Cini mi se da se vidis kao junakinja nekog filma, gde je rec o uspesnim, poslovnim zenama, a to nema veze sa realitetom. Ja sam na svom putu takve kao ti pregazila jos u prvoj rundi i one se nikada vise nisu oporavile od toga, upravo zato, jer nikada nisam ni pokusala da manipulisem ljudima, a kamoli da ih menjam. Stvar je u tome, da kakva si u privatnom zivotu, takva si i u poslovnom zivotu, a ti jednostavno nemas onu srz, koja osobe cini uspesnima, onaj instinkt, da stvari uradis na pravi nacin. Ti imas puno volje, sigurno ulazes puno truda, ali to je sve momentalna slika, koja nema trajnost u sebi. Pucas na tome, jer ne znas da cenis ljude (primer: tvoj decko). Takve osobe nisu pozeljne na visim funkcijama, one uvek ostaju negde na dnu lestvice. U vecim gradovima, takvi lete, pre nego sto su dosli u neku firmu ili tavore bez mogucnosti za uspon. Kakav ti je to recnik da govoris "seljo" za nekoga ko posteno obavlja svoj posao, svejedno o kome se radi? Tako ne govori zena koja se penje stepenicama uspeha, tako govori neskolovana osoba. Tvoje poreklo nije bitno, tvoje znanje takodje nije od primarne vaznosti, bitno je, da ti nisi u stanju da priznas uspehe osoba koje su, po tvom misljenju na "nizem" stupnju od tebe. To je karakterni manko i zbog toga ces uvek ostati sekretarica ili sta vec radis, ako ne shvatis da moras da promenis svoj pristup ljudima, da moras da ih postujes, njihov trud, njihov posao, njihovo zalaganje za to sto rade (opet primer - tvoj decko). Zbog toga si nesrercna u vezi, nesrecna na poslu, nezadovoljna svim i svacim i zbog toga neces moci da krenes napred, ako ne promenis mnogo toga kod sebe. Ovo ti pisem dobronamerno, jer sam u svom poslovnom zivotu upoznala desetine osoba kao sto si ti, i na zalost, sve su otisle istim putem, jer se njihove sposobnosti kao covek nisu poklapale sa njihovim sposobnostima u struci. Porazmisli malo o svom stavu, nisi na poziciji Anne Wintour, pocni da prihvatas ljude onakvim kakvi su, nemoj da ih manipulises i nemoj da ih menjas. Prihvati ih onakvim kakvi su ili se distanciraj od njih. to je karakterno i postenije od ovoga, sto sada radis.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:33   #107
Zrtvovati ambicije zbog nekoga tko uz to jos i nema ambicija je put u propast. Idi tamo gdje mislis da ce ti biti bolje, muskaraca ima svugdje :-)

Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Biti nesretna još prije braka i svih ozbiljnih obveza, a to odabrati za svoju budućnost je naprosto ludo i traćenje života. Siguran put u nesreću!
To i sve ostalo.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:03   #108
otrest ćeš ga kao budalu, šta god on napravio. bilo da ide za tobom kao psić, bilo da ostane "seljo za kompjuterom". misliš da vrijediš više, idi pa si dokaži, tik-tak, 33, 34, 35
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:21   #109
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
otrest ćeš ga kao budalu, šta god on napravio. bilo da ide za tobom kao psić, bilo da ostane "seljo za kompjuterom". misliš da vrijediš više, idi pa si dokaži, tik-tak, 33, 34, 35
Bolje da ti iscuri bioloski sat nego da ga na silu usutkavas s nekim tko ti ne odgovara iz straha. Ljudi na svijetu ionako ima previse, moze se imat sretan zivot bez djece, a oni koji ih imaju da bi se netko o njima brinuo u starosti su sebicnjaci i ceka ih iznenadjenje jer sebicnjak odgaja nove sebicnjake.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 02:21   #110
ako vec radite zajedno i taj dio je rjesen. probajte naci neko rjesenje da zajedno kupite vasu prvu gajbicu tu di jeste. to ce vas ucvrstiti. zajednicka energija oko uredenja itd. ti mozes bit dominatna do kraja zivota ali pomiriii se s time. st sad odjednom zelis? ako ti stavis 7 on 5 zar je bitno. rodi djete pa ce `12 ic na djete a nas vas dvoje nista.

ako si toliko samopuzdana onda se seli, njega drzi za neki bekup dok ne nades boljeg i napravis isti scenarij.

ti si tipicna osoba koja poteze konje za sobom. iskreno i ja sam takav. cjeli zivot potezem konje za sobom. ali sam bas svjestan tog. boli glava od tog i lakse je bit sam. sto se tice muskarca opcenito, kad naleti na onu koja mu se svida on se smeksa i sve ce napravit na tvoju zapovjed. kao pas pred gospodarom. kako sto si i sama rekla kako te tretira. bolja pozicija i odseljenje ne zvuci lose ali ocito da nije interesantan domet cim on na to ne reagira. jel on lokalac?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:00   #111
al zašto se iscrpljivat u odnosu s nekim tko ni u čemu nije angažiran? fikus benjamin totalni. uopće mi se ne čini da je stvar u ambizioznosti, lovi ni njenom biološkom satu. jednostavno žena želi osjetit da ih je u toj vezi dvoje, a ne da priča s drvetom konstantno. ni počemu ne zaključujem da je malena manipulator, dapače, u više navrata je spomenula da ništa ne forsira nego da bi voljela da on želi s njom u nove životne pobjede. dakle ona želi da on bude sretan i motiviran u životu i da zajedno grade nešto, a pritom ništa ne forsira. jako pošteno i lijepo od nje.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 08:58   #112
Nisam spominjala ovu temu uopce od zadnjeg puta-njemu. Zasto? Jer sa na rucku kod njegovih cula nesto sto je skroz druga prica od onoga sto je on meni rekao, a to je da njegovi toditelji PODRZAVAJU nas eventualni odlazak odavdje jer imamo vise sanse za bolji zivot u drugom gradu nego ovdje uzimajuci u obzir i to da jednog dana imamo djecu. Sve bi bilo lakse.
Zakljucak je da on ne zna i ne zeli izaci iz svoje zone komfora u kojoj je sada dobro dok je na maminoj zdjeli.
Sutim, ostavljam sve u ruke sudbine pa ako me puke u glavu nez razmisljanja cu se pokupiti, glavu vise razbijati necu.
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:50   #113
A ako te ne "pukne u glavu " to prosvjetljenje??? Ostati ćeš do kraja života uz nekoga s kime nisi dovoljno sretna ni zadovoljna, na mjestu gdje nisi zadovoljna i ne možeš razvijati sebe?!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 17:16   #114
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Sutim, ostavljam sve u ruke sudbine pa ako me puke u glavu nez razmisljanja cu se pokupiti, glavu vise razbijati necu.
Ne razumem, zasto ostajes ako znas da ce ti tu biti lose? Zasto sebi unistavas zivot?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 21:43   #115
Ne razumijem što uopće i radi autorica još s tim dečkom budući da baš i nema preveliko mišljenje o njemu.

Niti razumijem ovo da na svijetu ima i previše ljudi niti da novci nisu bitni.
Kad ima toliko muškaraca i žena, zašto je toliki problem od toliko ljudi pronaći samo jednu osobu?

A što se tiče novaca. Istina je to da novci nisu sad baš sve u životu, ali ne bi svi mi trčali toliko za novcima da su opet toliko i ne bitni. I onaj tko ih nema i onaj tko ima podjednako žele još.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 00:42   #116
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Bolje da ti iscuri bioloski sat nego da ga na silu usutkavas s nekim tko ti ne odgovara iz straha. Ljudi na svijetu ionako ima previse, moze se imat sretan zivot bez djece, a oni koji ih imaju da bi se netko o njima brinuo u starosti su sebicnjaci i ceka ih iznenadjenje jer sebicnjak odgaja nove sebicnjake.
Potpis

Quote:
dden kaže: Pogledaj post
ako vec radite zajedno i taj dio je rjesen. probajte naci neko rjesenje da zajedno kupite vasu prvu gajbicu tu di jeste. to ce vas ucvrstiti.
Ma da, ništa ne učvršćuje vezu bolje nego robovanje banci 30 godina!
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:59   #117
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Nisam spominjala ovu temu uopce od zadnjeg puta-njemu. Zasto? Jer sa na rucku kod njegovih cula nesto sto je skroz druga prica od onoga sto je on meni rekao, a to je da njegovi toditelji PODRZAVAJU nas eventualni odlazak odavdje jer imamo vise sanse za bolji zivot u drugom gradu nego ovdje uzimajuci u obzir i to da jednog dana imamo djecu. Sve bi bilo lakse.
Zakljucak je da on ne zna i ne zeli izaci iz svoje zone komfora u kojoj je sada dobro dok je na maminoj zdjeli.
Sutim, ostavljam sve u ruke sudbine pa ako me puke u glavu nez razmisljanja cu se pokupiti, glavu vise razbijati necu.
Imam sličan problem: neambiciozan partner, osjećaj da nas nije dvoje u vezi, pričanje i stvaranje planova sama uz eventualno neko njegovo slažem se sa strane, comfort zona...

Međutim mi već živimo u velikom gradu, a niti jedno od nas ne želi ići van RH, tako da nemam načina uopće provjeriti kako bi se on nosio van svoje comfort zone.
Ti imaš, ako on već (iako ne sa punim žarom i entuzijazmom) pristaje na selidbu i traženje drugog posla iskoristi to, povedi ga(vas) u tu pustolovinu i vidi što će se dogoditi. Tako možda brže i lakše dođeš do odgovora.

A ja ću čekati da mi "pukne" jer nemam mogućnost takvog testa
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 10:49   #118
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Bolje da ti iscuri bioloski sat nego da ga na silu usutkavas s nekim tko ti ne odgovara iz straha. Ljudi na svijetu ionako ima previse, moze se imat sretan zivot bez djece, a oni koji ih imaju da bi se netko o njima brinuo u starosti su sebicnjaci i ceka ih iznenadjenje jer sebicnjak odgaja nove sebicnjake.

Sve si rekla.

Ostati u poziciji u kojoj nisi sretan ili pokušati nešto drugo? Uopće ne kužim zašto bi to bila ikakva dilema.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 11:07   #119
Mislim da ti on još nije spreman za ozbiljnu vezu i nema još nikakve ozbiljne planove za vašu budućnost.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 20:48   #120
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Nisam spominjala ovu temu uopce od zadnjeg puta-njemu. Zasto? Jer sa na rucku kod njegovih cula nesto sto je skroz druga prica od onoga sto je on meni rekao, a to je da njegovi toditelji PODRZAVAJU nas eventualni odlazak odavdje jer imamo vise sanse za bolji zivot u drugom gradu nego ovdje uzimajuci u obzir i to da jednog dana imamo djecu. Sve bi bilo lakse.
Zakljucak je da on ne zna i ne zeli izaci iz svoje zone komfora u kojoj je sada dobro dok je na maminoj zdjeli.
Sutim, ostavljam sve u ruke sudbine pa ako me puke u glavu nez razmisljanja cu se pokupiti, glavu vise razbijati necu.
Ima osoba koje bi jedva docekale priliku kakva se tebi nudi, samo da se maknu od svojih i krenu u svoj zivot.
Ne znam, cini mi se da on nema nikakve zelje za osamostaljenjem
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.