Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 11:37   #1
Savršen dečko, ali loš seks

Što mislite imali ovakva veza budućnost?

Pomirila sam se s bivšim koji je inače super osoba i moj najbolji prijatelj, super se slažemo, ali me ne pali ni najmanje iako je inače zgodan momak. Visok, crn, ima dobar posa i auto, stan, ma za poželjeti, ali meni se uopće ne seksa s njim. Volim ga ka prijatelja i kad bi se uzeli znam da bi nam dobro bilo u braku osim seksa.

Ostaviti savršenu osobu zbog te "sitnice" i riskirati ostati zauvijek sama i nesretna ili ostati u takvoj vezi i maštati o nečemu šta možda nikad neću naći? Velika dilema
Etiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:39   #2
Učini tom dečku uslugu i makni se od njega..
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:44   #3
Zašto ste prvi put prekinuli tj.zašto ste se uopće pomirili?

Dugoročno loš sex bi mogao dovesti do frustracija pa ćeš počet uočavat neke mane koje možda sada ne vidiš, osim lošeg seksa, i kad tad bit ćeš ljuta na sebe što si uopće ušla u taj brak. Ali sama činjenica da ste već jednom prekinuli pa se pomirili i sad se ti pitaš da li je to to jer ga više vidiš kao prijatelja...govori dovoljno da on nije taj pravi, ALI....da li možeš sa njim razgovarati o seksu? Tj.da li bi se tu moglo nešto promijeniti? Da mu kažeš šta ti odgovara ili je to skroz propali slučaj? Ne pali te i ne može se to promijenit?

Mene više plaši to da budem u vezi/braku, a osjećam se sama i nesretna...
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:47   #4
Ne da on nije dobar za tebe, nego ti nisi za njega. Učini mu uslugu i makni se od njega, a sebi nađi nekog po svom ukusu.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:05   #5
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Volim ga ka prijatelja i kad bi se uzeli znam da bi nam dobro bilo u braku osim seksa.



Sto ljudi sto ćudi, ako ti je seks nisko na ljestvici prioriteta ostani.

Ako si žena koja uživa u svojoj seksualnosti prije ili kasnije će te početi paliti netko drugi.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:06   #6
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Što mislite imali ovakva veza budućnost?

Pomirila sam se s bivšim koji je inače super osoba i moj najbolji prijatelj, super se slažemo, ali me ne pali ni najmanje iako je inače zgodan momak. Visok, crn, ima dobar posa i auto, stan, ma za poželjeti, ali meni se uopće ne seksa s njim. Volim ga ka prijatelja i kad bi se uzeli znam da bi nam dobro bilo u braku osim seksa.

Ostaviti savršenu osobu zbog te "sitnice" i riskirati ostati zauvijek sama i nesretna ili ostati u takvoj vezi i maštati o nečemu šta možda nikad neću naći? Velika dilema
Naslov govori jedno,a tekst drugo

Prva pomisao na loš seks mi je da nije iskusan i dobar ili da jednostavno niste kompatibilni.Ovdje je sasvim drugi problem,on ti nije (iz ovoga što pišeš ti) seksualno privlačan.

On je za tebe zaista samo prijatelj,prema kojemu nebi previše osjećala da to prijateljstvo izraste u nešto više.

Ali zbog ostalih "pogodnosti" ti si se htjela prisiliti da ti bude dečko/muž.Tko je loš,tko je dobar,teško je reći,mislim da imaš sreće da nemožeš biti s osobom koja te seksualno ne privlači (inače bi vodila nekoga starijeg i bogatijeg),i u tim situacijama je najbolje ne krasti dragocjeno vrijeme jer prepostavljam da je svaka godina bitna za brži oporavak (možda više njegov) i eventualno novog početka.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:08   #7
nije to do seksa nego tu nema kemije. ja ne bi ostao u takvoj vezi
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:12   #8
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
nije to do seksa nego tu nema kemije. ja ne bi ostao u takvoj vezi
Ne bi rekao. Nema kemije na vjerojetno seksualnoj razini. A na emocionalno intelektualnoj se kuže jako dobro, zato joj je best frend.

Šta je uopće kemija, što označava i koje su mjerne jedinice?
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:18   #9
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao. Nema kemije na vjerojetno seksualnoj razini. A na emocionalno intelektualnoj se kuže jako dobro, zato joj je best frend.

Šta je uopće kemija, što označava i koje su mjerne jedinice?
Ne bi li kemija trebala biti u fizičkoj i seksualnoj privlačnosti? Bez takve privlačnosti vi/mi/oni su samo prijatelji.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:20   #10
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ne bi li kemija trebala biti u fizičkoj i seksualnoj privlačnosti? Bez takve privlačnosti vi/mi/oni su samo prijatelji.
Ne slažem se.

Što će ti "fizička kemija", ako on priča ruski, a ti kineski?

Prije bi ostao u braku s lošom u krevetu, nego s nekim s kim ne mogu pričat.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:22   #11
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao. Nema kemije na vjerojetno seksualnoj razini. A na emocionalno intelektualnoj se kuže jako dobro, zato joj je best frend.

Šta je uopće kemija, što označava i koje su mjerne jedinice?
Meni je kemija ono kad osjetiš fizičke simptome privlačnosti. Ne samo kad ti je jako ugodno u nečijem društvu. To može biti i prijateljski.
Ali kad osjetiš nevjerojatnu želju da ti je netko blizu, da ga dotakneš, da ga osjetiš, da ti nikad nije dosta blizine, da uživaš u njegovom mirisu, okusu, svakom pokretu, da imaš osjećaj da ga jedeš pogledom...Kao da ti drugačije srce kuca i krv teče kad je kraj tebe.
Ja baš osjetim fizičke manifestacije tih mojih osjećaja i te snaže privlačnosti. I u pitanju je kemija tj. hormoni koje moj mozak i žlijezde proizvode. I može se izmjeriti njihova koncentracija. Nije to ništa apstraktno, kako zvuči.
Ako ti partner ne potakne takve reakcije tijela, onda to nije to To je samo veliko međusobno poštovanje i prijateljstvo, ali nije privlačnost.
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:31   #12
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Ne slažem se.

Što će ti "fizička kemija", ako on priča ruski, a ti kineski?

Prije bi ostao u braku s lošom u krevetu, nego s nekim s kim ne mogu pričat.
Slažem se s prvom izjavom.
Slažem se i da se ne slažem s drugom. Radije doživotno sama nego s osobom koja mi je/kojoj sam fizički neprivlačna. Za pričanje bez privlačnosti imam prijatelja. Za partnera biram onoga tko mi je privlačan, s kim mogu pričati, imati povjerenje, razumjevanje, iste životne vrijednosti.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:32   #13
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Slažem se s prvom izjavom.
Slažem se i da se ne slažem s drugom. Radije doživotno sama nego s osobom koja mi je/kojoj sam fizički neprivlačna. Za pričanje bez privlačnosti imam prijatelja. Za partnera biram onoga tko mi je privlačan, s kim mogu pričati, imati povjerenje, razumjevanje, iste životne vrijednosti.
Well, za dokaz moje teze. Htio sam biti s jednom radi čiste fizičke privlačnosti, ali me iritirala do bola čim je otvorila usta. I da s tom moram živjeti 50+ godina ... popi**io bi.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:37   #14
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Well, za dokaz moje teze. Htio sam biti s jednom radi čiste fizičke privlačnosti, ali me iritirala do bola čim je otvorila usta. I da s tom moram živjeti 50+ godina ... popi**io bi.
Ja ne pričam samo o fizičkoj privlačnosti već o paketu
Čista fizička privlačnost bez ostalih segmenata je zadovoljavajuća samo za seksualno zadovoljstvo.
Sve ostalo bez fizičke privlačnosti je jako dobro prijateljstvo.
Fizička privlačnost + sve ostalo je ljubavno partnerstvo.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:38   #15
Quote:
OrangeTurtle kaže: Pogledaj post
Well, za dokaz moje teze. Htio sam biti s jednom radi čiste fizičke privlačnosti, ali me iritirala do bola čim je otvorila usta. I da s tom moram živjeti 50+ godina ... popi**io bi.
A totalno je nemoguće da te netko i fizički i mentalno privlači?
To ne postoji? Ili je lepa i glupa/plitka/iritantna ili bezvezna i pametna/dobra/materijal za ženidbu?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:41   #16
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ja ne pričam samo o fizičkoj privlačnosti već o paketu
Čista fizička privlačnost bez ostalih segmenata je zadovoljavajuća samo za seksualno zadovoljstvo.
Sve ostalo bez fizičke privlačnosti je jako dobro prijateljstvo.
Fizička privlačnost + sve ostalo je ljubavno partnerstvo.
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A totalno je nemoguće da te netko i fizički i mentalno privlači?
To ne postoji? Ili je lepa i glupa/plitka/iritantna ili bezvezna i pametna/dobra/materijal za ženidbu?
Pa sigurno postoji osoba koja je "okej" na obje razine, ne mora biti "tip top". Sigurno postoji neka granica objeg koja nam je prihvatljiva. I ja pričam o paketu. Više bi bio s osobom koja je okej / okej, nego čista-nula / super, ili super / čista-nula. Nema šanse da dobiješ tip-top / tip-top.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:42   #17
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Što mislite imali ovakva veza budućnost?

Pomirila sam se s bivšim koji je inače super osoba i moj najbolji prijatelj, super se slažemo, ali me ne pali ni najmanje iako je inače zgodan momak. Visok, crn, ima dobar posa i auto, stan, ma za poželjeti, ali meni se uopće ne seksa s njim. Volim ga ka prijatelja i kad bi se uzeli znam da bi nam dobro bilo u braku osim seksa.

Ostaviti savršenu osobu zbog te "sitnice" i riskirati ostati zauvijek sama i nesretna ili ostati u takvoj vezi i maštati o nečemu šta možda nikad neću naći? Velika dilema
Gle, ostaneš li s njim to neće biti ok prema njemu. A naposljetku nitko neće biti sretan u toj vezi, ni ti ni on.

Možete si biti dobri, možete se dobro razumjeti no tjelesni faktror nije zanemariv. Nedostajat će. Ili ćeš što, sekstat se s njime reda radi i preko volje? I pritom glumatati?
Meni se takav scenarij čini prestrašnim. Nije u redu takvo što činiti ni sebi ni nekome drugome. Ni u kojem slučaju nije u redu.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:46   #18
Vidim da se raspravlja o mjernoj jedinici kemije i njenoj važnosti ,pa bih dala svoj skromni doprinos.

Kemija je upravo ono što čini razliku između dvije osobe jednakih karakteristika u tome koja će nam od njih biti samo prijatelj a koja prijatelj ,ljubavnik i sve ostalo što uključuje seksualnu komponentu

Kome to nije bitno , svaka čast.
Meni je presudno.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:46   #19
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ja ne pričam samo o fizičkoj privlačnosti već o paketu
Čista fizička privlačnost bez ostalih segmenata je zadovoljavajuća samo za seksualno zadovoljstvo.
Sve ostalo bez fizičke privlačnosti je jako dobro prijateljstvo.
Fizička privlačnost + sve ostalo je ljubavno partnerstvo.
Slažem se sa svime.

Ali kako kad naletiš (i to zadnja dva puta)na suprotno od ovog boldanog,a pritom se ne smatraš previše zanimljivim u fizičkom smislu.Kaj su toliko željne
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:47   #20
Well, tko može živjeti u braku s nekim s kim ne može pričat uopće, da se svađaju 24/7 i jedino što rade je seks .... plačam pivo odmah sad. Ne šalim se, platim gajbu pive takvoj osobi.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.