Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2005., 13:02   #81
A tvornica za serpe ce se pojaviti cim se pojavi 'potreba'. Kapital nema veze s tim.

Educiraj se Hobitte, Roosevelotva NIRA je bila neuspijeh i bogami se ne primjenjuje vise (progl;asena je neustavnom ). Nakon kratkog inicijalnog uspjeha umjetno stvoren visak love u rukama kupaca uzrokovao je porast cijena (vidi cuda!!! inflacija) sto je kao rezultat onda imalo opadanje potrosnje sto je opet mnoge biznise (umjetno bacene u overprodukciju) otjeralo u stecaj. Decko, kad se jebes s trzisnim mehanizmima onda uvijek zajebes.

Osim toga USA 1933 i Venezuela 2005 imaju malo toga zajednickoga. USA je do 1933 vec prosla inicijalnu akumulaciju kapitala.............

Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 00:48   #82
Quote:
Phil Lynott kaže:
A tvornica za serpe ce se pojaviti cim se pojavi 'potreba'. Kapital nema veze s tim.

Educiraj se Hobitte, Roosevelotva NIRA je bila neuspijeh i bogami se ne primjenjuje vise (progl;asena je neustavnom ). Nakon kratkog inicijalnog uspjeha umjetno stvoren visak love u rukama kupaca uzrokovao je porast cijena (vidi cuda!!! inflacija) sto je kao rezultat onda imalo opadanje potrosnje sto je opet mnoge biznise (umjetno bacene u overprodukciju) otjeralo u stecaj. Decko, kad se jebes s trzisnim mehanizmima onda uvijek zajebes.

Osim toga USA 1933 i Venezuela 2005 imaju malo toga zajednickoga. USA je do 1933 vec prosla inicijalnu akumulaciju kapitala.............

Ja i ti nikako u srecu.

Vjerujem da bi za pet minuta obicnog razgovora ovo rijesili.

Kontam ja sta ti govoris samo nije to bas tako jednostavno.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 00:58   #83
Opet citam Majkijeva sranja, i opet su ista.

Majki, daj MOLIM te nauci nesto o ENTROPIJI. Moze? )uprabo sam na drugom topicu uputio Illegala u istu stvar).
Tvoja nepismena uopcena preservaanja nemaju veze sa zdravim razumom. Tebi je Obrovac neuspjeh komnuizma u Jugoslaviji, a Space Shuttle ti je uspjeh kapitalizma


Baratas tako bleasvim logickim odnosima da je meni, osobno, gust citati svaki tvoj post, jer se valjam od smijeha koliko neko moze akumulirati ljudskih gresaka i gluposti u samo jednom paragrafu. No jednostavno ne vidim cemu parirati na tvoje nebulozne gluposti.

za tebe je nejednakost motor napretka. A Majki, daj reci odakle dolazi nejednakost? Od razlike u sposobnostima pojedinaca, ili u razlikama u etici pojedinca? (ukradeni Krlezin cup zlata). To Majki zaboravlja,

Majki Majki....zahvaljujuci tebi shvatio sam zasto su partizani 45-te redom streljali. I zasto je nakon toga Jugoslavija od zadnje rupe na evropskoj svirali postala znacajan faktor u svjetskim razmjerima.
TangerineC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 00:59   #84
Quote:
Phil Lynott kaže:
A tvornica za serpe ce se pojaviti cim se pojavi 'potreba'. Kapital nema veze s tim.

Educiraj se Hobitte, Roosevelotva NIRA je bila neuspijeh i bogami se ne primjenjuje vise (progl;asena je neustavnom ). Nakon kratkog inicijalnog uspjeha umjetno stvoren visak love u rukama kupaca uzrokovao je porast cijena (vidi cuda!!! inflacija) sto je kao rezultat onda imalo opadanje potrosnje sto je opet mnoge biznise (umjetno bacene u overprodukciju) otjeralo u stecaj. Decko, kad se jebes s trzisnim mehanizmima onda uvijek zajebes.

Osim toga USA 1933 i Venezuela 2005 imaju malo toga zajednickoga. USA je do 1933 vec prosla inicijalnu akumulaciju kapitala.............


A kada ja Majkija pitam dobor kako to da su cijene nekretnina u Londonu tako visoke, Majki se pravi blesav.
TangerineC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 09:57   #85
Quote:
TangerineC2 kaže:
A kada ja Majkija pitam dobor kako to da su cijene nekretnina u Londonu tako visoke, Majki se pravi blesav.


Supply and demand pomorancicu. Jos jedan od za tebe neshvatljivih koncepta. Pojasnio sam ti vise puta al ocito ne ide u te u glavu (mozda u dupe ide lakse....). Svaka budala zeli zivjeti tamo a podosta od tih budala imaju i para pa kad se vise ljudi natjece za ista dobra ta su dobra skuplja. Plus 'minuli rad' odnosno akumulacija kapitala............
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 10:02   #86
Quote:
TangerineC2 kaže:
Opet citam Majkijeva sranja, i opet su ista.

Majki, daj MOLIM te nauci nesto o ENTROPIJI. Moze? )uprabo sam na drugom topicu uputio Illegala u istu stvar).
Tvoja nepismena uopcena preservaanja nemaju veze sa zdravim razumom. Tebi je Obrovac neuspjeh komnuizma u Jugoslaviji, a Space Shuttle ti je uspjeh kapitalizma


Baratas tako bleasvim logickim odnosima da je meni, osobno, gust citati svaki tvoj post, jer se valjam od smijeha koliko neko moze akumulirati ljudskih gresaka i gluposti u samo jednom paragrafu. No jednostavno ne vidim cemu parirati na tvoje nebulozne gluposti.

za tebe je nejednakost motor napretka. A Majki, daj reci odakle dolazi nejednakost? Od razlike u sposobnostima pojedinaca, ili u razlikama u etici pojedinca? (ukradeni Krlezin cup zlata). To Majki zaboravlja,

Majki Majki....zahvaljujuci tebi shvatio sam zasto su partizani 45-te redom streljali. I zasto je nakon toga Jugoslavija od zadnje rupe na evropskoj svirali postala znacajan faktor u svjetskim razmjerima.


Demantirao si svaku od mojih poanti jednu po jednu....sistematicno i elokvento.

E moj pomorancicu, znas da mi te zao. Gledam te tu na forumu kako se grchish vec petu godinu i mogu ti reci da ne samo da nisi napredovao intelektualno nego si i nazadovao. Od tebe vec jedno 4,5 godina nista novo cuo nisam. Ajde decko malo se educiraj (probaj kak se ono veli 'move up the value chain') jerbo ovdje cak i klinci danas imaju sofisticiranije kontra-kapitalisticke argumente (ne kazem da su validni nego samo sofisticiraniji ) a ti takav mator telac pa vec 5 godina verglas isto. Mislim....................
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 11:57   #87
Quote:
Phil Lynott kaže:
U Juznoj Americi se vodio i dalje se vodi ideoloski rat u kojemu ovi tvoji 'univerzalni' vide jednu stranu a komotno presucuju drugu stranu - izvoz komunizma u Juznu Ameriku iz SSSR-a i Kube koji je stvorio brojne marxisticke bande poznate po svojim humanistickim i demokratskim porivima. MOralno je pravo i obveza USA da se svim snagama othrvavaju komunistickoj napasti jer je vise nego ocigledno kuda vode totalitaristicka drustva.
hm. samo mala ispravka, s povijesnog stajalista.
nakon borbe za neovisnost od spanjolske i porugala, koje je - svi znamo - bila u 19.st, pokazalo se da je velik problem juzne amerike velik broj razlicitih grupacija medjusobno suprotstavljenih interesa.
no da se pretpostavit da bi oni pronasli izlaz iz tih teskoca (tj netko bi odnio pobjedu) da se SAD vec tada nije upetljao (a jos nije bilo straha od komunizma i totalitarnog drustva ). monroevo geslo "amerika amerikancima" se odnosi na OBJE amerike, i vec tada su jasne pretenzije sjeverne amerike na juznu. SAD je podupirao malo ovu malo onu grupaciju, i tom taktikom mijesanja uzrokovao trajnu nestabilnost, te tako gurnuo juznu a. u podredjeni polozaj.

ili ja imam krive informacije?

btw nisam ljevicar. s tvojim gledanjem ekonomije se slazem, iako to nije moje podrucje. oduvijek su mi price o jednakosti smijesne. jasno mi je da SAD mora raditi sve sto moze da ostane br.1, ili ce mu u trenu netko oduzet to mjesto, i onda radit iste stvari.
zakon povijesne evolucije
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 08:10   #88
Quote:
miss daisy kaže:
btw nisam ljevicar. s tvojim gledanjem ekonomije se slazem, iako to nije moje podrucje. oduvijek su mi price o jednakosti smijesne. jasno mi je da SAD mora raditi sve sto moze da ostane br.1, ili ce mu u trenu netko oduzet to mjesto, i onda radit iste stvari.zakon povijesne evolucije
E, vidis. Bravo. Dotaka si se necega vrlo vazno.

A kad Amerika takva ne bi bila, koga bi "oni" htili da ju zamjeni?

Kina mozda? Svak je zeli posjetiti, ali nitko ne zeli zivjeti u njoj.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.