Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2006., 09:04   #61
Poslije razvoda, ni pomislila nisam na nekog drugog muskarca uz sebe ...........brrrr. To mi je bilo nemoguce i zamisliti, a kamoli provesti u djelo. Emocije su mi bile uskomesane, nikakva veza nije dolazila u obzir.

No, vrijeme lijeci sve rane.

Onda sam se zaljubila do neba, udala se ponovno.
I nije mi zao.

Eto, neka i tebi bude tako.
Samo valja malo sacekati. Dok poslozis stvari oko i u sebi.
Sretno...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 11:31   #62
I ja sam se zalubio do neba i na najboljem sam putu da se opet oženim,jupiiiii)))
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 12:20   #63
Quote:
Lu´ kaže:
lKad prođeš to dva puta, izgubiš vjeru u ljubav. Nije baš da gledam crno na cijeli muški svijet, dapače, imam puno muških prijatelja, al zamisliti se opet u suživotu s nekim, jako, jako teško.
Polako, naravno da sada ne vjeruješ u takve stvari. Pusti vremenu da zaliječi rane, mlada si.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 17:35   #64
Quote:
Lu´ kaže:
moji su se roditelji rastali isto i to mi je bio mislim najteži dio života kad se osvrnem, jer je bilo puno, puno, problema. I eto i ja se opečem, to je još jedan dokaz da uopće nema pravila u ljubavi, ma u ničemu. Kad prođeš to dva puta, izgubiš vjeru u ljubav.
To je zato sto si kopirala ponasanje svojih roditelja jer su ti roditelji a ne zato sto si sama odlucila da je takvo ponasanje ispravno.
Drugim recima, iako si imala sjajnu priliku da naucis nesto iz prve ruke, ti si ponavljala. Nije frka, naucices na sopstvenom primeru.

Nema potebe da gubis veru u ljubav. Nije ljubav u pitanju nego tvoja sposobnost da ucis na greskama.
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 19:06   #65
Quote:
ma hajde... kaže:
mislim da moramo vjerovati da se sve događa sa svrhom i razlogom..kojom, još ne znamo.Ja osobno vjerujem da smo se bivša i ja morali srestia da bi imali to dijete a poslije da svatko ide svojim putem.Nema suvislih objašnjenja, moramo u nešto vjerovati.Kao da se pitamo zašto umiru mladi ljudi a raznorazni pijanci i ubojice su i dalje tu?

Tocno to!

Sve se desava sa razlogom, sve ima svoje zasto!
Valjda da iz tog nesto naucimo, a dok nenaucimo nasu lekciju, dotle se ponavljamo.
Ja napr. navjerujem u "slucaj".
Nista se nedesava slucajno!
Razmisljanjima o sebi, zivotu, takozvanoj sudbini, dogadjajima, sam se pocela bavit od svoje 35godine, jer sam onda imala malo vise vremena za sebe.
(inace nisam rastavljena, ali da mi brak nije ono sto teba biti u svakom smislu, rastavila bih se odmah)
Steta se patit i gubit vrijeme, ako osjecas da to nije to.
Mozda mi je ovo lako napisati, jer sam cijeli zivot optimist, pa mi je lakse mnogo toga shvatiti.
Znam da je to vazno, jer moj muz je vise pesimist, ali ga uvijek uspijem izvuci na positivu

Sve najbolje ti zelim i uvjerena sam da ti najbolja vremena u zivotu tek predstoje
__________________
Dalmatinka jednom....
Dalmatinka zauvijek..........
dalmoshica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 19:33   #66
bračna kriza ili ipak razvod?

pozdrav svima... imam nešto povjeriti vam imam 27 god,3 god.braka,bez dijece.. ne osijećam se dobro u svom braku.. od sitnih nesuglasica preraslo je u to da sam ga prevarila.. i mislim zaljubila se u nekog drugog. ma što vi mislili to mu nisam rekla nit smatram to pametnim... Sama sa sobom neznam jel to kriza ili ja svog muža ipak više ne volim na isti način????
__________________
da mi je ljubiti da mi se zaljubiti... u mene : )))))
ssShante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 19:51   #67
Cestitam autorici na razvodu braka.

Tek sada ulazite u novo poglavlje vaseg zivota koje vi sami naravno sebi gradite pa se nadam da ce sljedece poglavlje biti ono sto ste uvijek zeljeli a to je da ispunite svoje potencijale na svim poljima u vasem zivotnom putu. Zivot je jako lijep i samo jedan a i svakim danom postaje sve bolji.

Zar vas ne uzbudjuje sta ce se desavati dalje nakon sto se okoncala jedna etapa u tom zivotnom putu?
hagendaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:01   #68
zar vas ne veseli... što bi nas veselilo???

Quote:
hagendaz kaže: Pogledaj post
Cestitam autorici na razvodu braka.

Ašto s nama koji smo još uvijek u "nultoj fazi"????? koji još tražimo sebe, razmišljamo kako ono što imamo i nije više toliko dobro? koji neznamo kako dalje,s njim ili sam?
__________________
da mi je ljubiti da mi se zaljubiti... u mene : )))))
ssShante is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 22:30   #69
Nemojte se smejati, meni je moja situacija jako ozbiljna. Imam 22 godine i u braku sam nešto više od godinu dana. Muž i ja smo u vezi 4 godine a naš sin sledećeg meseca puni godinu. Nismo se venčali zbog bebe nego zato što smo to želeli i pre nego što smo saznali za trudnoću. Živimo zajedno više od tri godine i za to vreme smo uzeli prvo mačora, pa kerušu i sve je išlo glatko, bilo nam je super i prirodno, poverovala sam mu kada mi je rekao da će sve deliti sa mnom kada dođe beba. Pri tom on radi kao web dizajner, ja kao prevodilac i oboje radimo od kuće pa mi se sve činilo idealnim. Sada on samo gleda kako da šmugne negde i izlazi sa društvom, čak je pravio žurku za rođendan a mene nije zvao! Ja ne mogu da radim od malog jer non stop moram da pazim da ne gurne prste u struju, da ne zvekne o ćošak i sl. I sve češće kada mali počne da plače sednem i ja pored njega i plačem zato što više nemam psihičke snage (o neispavanosti da ne govorimo). U jednoj od epizoda frustiranosti sam mu rekla da se pokupi i ode, prespavao je kod druga, sutradan se vratio i sve je bilo super nedelju dana ali opet počinje po starom. Ne mogu da se nadam da ću dobiti mesto u vrtiću pošto me gazda nije prijavio a ne mogu pored kirije da plaćam i privatni vrtić. Moja mama još uvek radi a moj tata je ne daj Bože nikom. Totalno sam zbunjena i osećam se nasamareno i ne znam šta da radim. Ima li neko neki savet? Naročito singl mame
Varya Ma'ath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 23:02   #70
Quote:
Varya Ma'ath kaže: Pogledaj post
Nemojte se smejati, meni je moja situacija jako ozbiljna. Imam 22 godine i u braku sam nešto više od godinu dana. Muž i ja smo u vezi 4 godine a naš sin sledećeg meseca puni godinu. Nismo se venčali zbog bebe nego zato što smo to želeli i pre nego što smo saznali za trudnoću. Živimo zajedno više od tri godine i za to vreme smo uzeli prvo mačora, pa kerušu i sve je išlo glatko, bilo nam je super i prirodno, poverovala sam mu kada mi je rekao da će sve deliti sa mnom kada dođe beba. Pri tom on radi kao web dizajner, ja kao prevodilac i oboje radimo od kuće pa mi se sve činilo idealnim. Sada on samo gleda kako da šmugne negde i izlazi sa društvom, čak je pravio žurku za rođendan a mene nije zvao! Ja ne mogu da radim od malog jer non stop moram da pazim da ne gurne prste u struju, da ne zvekne o ćošak i sl. I sve češće kada mali počne da plače sednem i ja pored njega i plačem zato što više nemam psihičke snage (o neispavanosti da ne govorimo). U jednoj od epizoda frustiranosti sam mu rekla da se pokupi i ode, prespavao je kod druga, sutradan se vratio i sve je bilo super nedelju dana ali opet počinje po starom. Ne mogu da se nadam da ću dobiti mesto u vrtiću pošto me gazda nije prijavio a ne mogu pored kirije da plaćam i privatni vrtić. Moja mama još uvek radi a moj tata je ne daj Bože nikom. Totalno sam zbunjena i osećam se nasamareno i ne znam šta da radim. Ima li neko neki savet? Naročito singl mame
a jebiga napustiga oboje ste mladi a on se nije izdivljao.kud ste žurili jooj pa imate cijeli život ispred sebe
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 02:11   #71
Pa desilo se manje više slučajno, a situacija je delovala idilično i on je tvrdio da to želi najviše na svetu. Nisam se nadala, šta da kažem, osećam se piglu. ali šta mi sad to vredi Ali mi je i žao da sebe osudim da narednih 6 decenija provedem sama, mnogo je to, a ne verujem da će iko mog sina paziti kada ni rođeni otac nije mogao, a bez toga naravno neću da ulazim u vezu. Ne znam, da mu polomim noge pa će morati da sedi kući Šalim se naravno.
__________________
Nema dela mene koji nije od bogova
Varya Ma'ath is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 13:19   #72
Varya,
nacices naravno nekog ko ce paziti i tebe i sina, samo ako tako nesto budes trazila. Nemoj se toga bojati.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 20:09   #73
Varya, muz ti se stvarno ponasa(o) ruzno, ali imam osjecaj da ste preumorni. Beba uzima puno vremena i energije. Mozda da porazgovaras sa nekim ko ima slicna iskustva. Mislim da ste vi samo u krizi kakvu su prezivjele stotine parova. Nemoj se prenagliti. Trazi slicne primjere u svojoj okolini (puno ljudi je to dozivjelo i uspjesno prezivjelo!), nemoj samo razmisljati o tom da odustanes.
Sta kaze tvoj muz na to sve? Jel i on zeli kraj i jeste li uopste razgovarali o tom?
Imam osjecaj da ste premladi uletjeli u roditeljstvo ali situacija se moze popraviti, samo ako vas dvoje to jos uvijek zelite.
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 21:19   #74
E sinoć (u 4 ujutru kad je došao kući) sam mu pokazala postove na kojima sam ga ogovarala po netu i on se kao opet nešto zamislio. A pošto sam ga opet (blesava) čekala budna, rešio je da pokaže dobru volju i danas je ustao sa mnom u cik zore kad se mali probudio, ceo dan je bio sa nama. Šta znam, možda mu i dopre do mozga da najozbiljnije razmišljam o razvodu. Ovako kad mu pričam na jedno uvo uđe na drugo izađe. Smatra da je savršen muž i otac zato što me ne vara (važi se i to, cenim i poštujem) ali pošto džangrizam već mesec dana izgleda da će da shvati da nije dovoljno samo da ne radi gluposti već da mora i da aktivno učestvuje u našoj vezi i odgoju sina. Sad je opet izašao ali kaže 'Dolazim do 1 sigurno, ovo danas mi je bila dovoljna kazna, skroz sam neispavan.' Nisam sigurna kako to da shvatim
__________________
Nema dela mene koji nije od bogova
Varya Ma'ath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 00:13   #75
Nemam djece, mozda nisam kompetentna, ali...

Mislim da tim - ustacemo danas oboje u isto vrijeme i oboje paziti na djete - kaznjavas ne samo njega vec i sebe na neki nacin (ako se briga o vlastitom djetetu uopste moze nazvati kaznom?). Pod tim 'kazna' ne mislim da je djete kazna, ali da - ljudi nedostatak slobodnog vremena, vremena za sebe, smatraju nekom vrstom tlake, makar je ta tlaka vezana uz tako predivnu stvar kao sto je vlastito djete, ali zene kad postanu majke ne prestanu biti zene - biti prijateljice, biti supruge, biti zaposlene...
Naime, mislim da kad je beba mala, bracni par mlad, neiskusan i zatrpan obavezama, treba samo jako dobro isplanirati i isprogramirati vrijeme i obaveze da se ne bi nakon par mjeseci nasli oboje iscrpljeni i na rubu zivaca, sa osjecajem gorcine u ustima jer im nista ne polazi za rukom (jos gore ako samo jedno trpi sve to, a drugo zivi momacki ili djevojacki zivot...cesce momacki).

Mislim da bi ucinkovitije bilo da sjednete za sto, skuhate kaficu (dok beba jos spava) i utvrdite dogovor.
Super je sto oboje niste vezani za neki objekat van kuce i nemate fiksno radno vrijeme u kojem ste odvojeni od bebaca i jedno od drugog.
Imate adute u rukavu - iskoristite ih.
Prvo razjasnite da ste skupa pravili i zeljeli to djete, pa je red da se skupa o njemu i brinete. Posto ne dojis (beba ima godinu dana) sasvim realan raspored bi bio da jedan dan briga o djetetu cjelokupno pripada tebi, a drugi dan njemu...i tako naizmjenicno...
On ocito vidi da ne mora da preuzme obaveze na sebe, pa se pravi lud jer zna da ces sve napraviti ti. Posto si ti preuzela kompletnu brigu o djetetu, ne mozes njemu praviti drustvo, nemas vremena za vas, tako da se kod njega stvara visak slobodnog vremena (na ustrb tebe) koje nema s kim podijeliti - pa taman moze nazvati drustvo i ici u lumperaj do ranojutarnjih sati.
Podijelite se fino - ti jedan dan brines o djetetu, on drugi dan. I pripremi se psihicki na to, nemoj ulijetati i preuzimati obaveze na sebe kad je "njegov dan", jer ce te vjerovatno nervirati njegova trapavos, posto nema iskustva u tome, jer nije do sada bas nesto narocito ucestvovao u brizi o djetetu. On ce to jedva docekati, ali to ce tebe vratiti na ovu poziciju u kojoj si sad, a koja nije zavidna i covjek se osjeca obmanuto, bespomocno, usamljeno pored vlastitog muza...
Mozes mu smireno pomoci savjetom (niko ne voli kad mu se pizdi i prigovara, cak ni u stvarima koje ljudi vole raditi, a kamoli kad se trude da urade nesto sto bi radije izbjegli). Ali nemoj raditi nista umjesto njega...vremenom ce nauciti i usavrsiti se...
Taj dan kad si slobodna posveti sebi, opustiti se uz dugu toplu kupku, sredi se, odmaraj, citaj, gledaj TV, pozovi frendice na kaficu ili izadji s frendicama negdje, prosetaj do frizera, masera, u kino...Ucini sebe srecnom, radi ono sto te ispunjava.
Ti ces biti sretnija, zadovoljnija i ispunjenija, pa ce ti sledeci dan sa djetetom, kad ustanes odmorna i cila, biti mnogo laksi...
A tvoj muz ce shvatiti da je vrijeme da odraste sad, a ne skupa s djetetom, tamo oko djecijeg 20 rockasa.

Srecno.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 16:16   #76
Hvala na savetima, trebalo mi je mišljenje sa strane. Imam više pouzdanja sada da se može razrešiti problem. Sinoć je stvarno došao do jedan i danas je opet petljao oko malog. Polako se popravlja situacija. Izgleda da ću morati da se povučem sa teme 'razvod braka'
__________________
Nema dela mene koji nije od bogova
Varya Ma'ath is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 19:19   #77
To su dobre vijesti. Samo tako nastavite !
Marge Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 02:10   #78
evo i vama malo o braku

Brak je bio jedini nacin koji ste mogli smisliti da vam donese 'zauvijek',ili vjecnost,u vase iskustvo ljubavi. To je bio jedini nacin da se zenki zajamci podrska i opstanak,a muzjaku stalna dostupnost seksa i drustva. Tako je stvorena drustvena konvencija. Ostvarena je pogodba. Ti meni daj ovo,a ja cu tebi dati ono. Po tome je brak bio jako nalik poslovnom odnosu. Sklopljen je ugovor. A s obzirom na to da su obje stranke trebale provoditi ugovor,on je nazvan svetim paktom s Bogom-koji ce kazniti one koji ga prekrse. Poslije ste,kada se to nije ostvarivalo,stvorili ljudske zakone da to pojacaju! Ali ni to nije uspijevalo. Ni takozvani Bozji zakoni,niti zakoni koje su napisali ljudi,nisu mogli sprjeciti ljude da krse svoje bracne zavjete,jer su ti zavjeti,onakvi kakvima ste ih vi napravili,u suprotnosti s jedinim zakonom koji je vazan. Prirodnim zakonom. Brak,kao sto je vecina vas iskusila,nije narocito lijep,jer on krsi dva od tri vida onoga sto je istina o svakom ljudskom bicu,po njegovoj prirodi. Ono tko si ti,to je ljubav. Ono sto je ljubav,neograniceno je,vjecno i slobodno. Stoga,to je ono sto si ti. To je priroda onoga Tko Si Ti.Ti si neogranicen,vjecan i slobodan,po svojoj prirodi. Dakle,bilo koja umjetna drustvena,moralna,vjerska,filozofska,ekonomska ili politicka konstrukcija koja krsi ili podcinjava tvoju prirodu narusavanje je tvoga vlastitog Ja-i ti ces se pobuniti protiv toga. Vi se toliko bojite zivjeti-toliko se bojite samoga zivota-da ste se odrekli same prirode svoga bica zamijenivsi je za sigurnost. Institucija koju vi nazivate brakom vas je pokusaj da stvorite sigurnost,kao sto je to institucija koju ste nazvali Vlada. Zapravo,one su obje oblici iste stvari-umjetne drustvene konstrukcije smisljene zato da biste jedni drugima nadgledali ponasanje. Kad bi vam brak dopustao neogranicenu,vjecnu i slobodnu ljubav,onda bi on bio krajnja izjava ljubavi. Kako sada stvari stoje,vi se zenite u naporu da snizite ljubav na razinu obecanja ili jamstva. Brak je pokusaj da se zajamci da ce ono 'sto je tako' sada,uvijek biti tako. Kad vi ne biste trebali to jamstvo,ne biste trebali brak. A kako se vi koristite tim jamstvom? Prvo,kao sredstvom stvaranja sigurnosti (umjesto da sigurnost stvarate iz onoga sto se nalazi u vama), i drugo,ako ta sigurnost ne predstoji zauvijek,kao sredstvom uzajamnog kaznjavanja,jer prekrseno bracno obecanje moze sada ciniti osnovu za sudsku tuzbu. Tako ste shvatili da je brak vrlo koristan-makar iz potpuno pogresnih razloga. Brak je,takodjer,vas pokusaj da zajamcite kako osjecaje koje gajite jedno prema drugome nikada necete gajiti prema drugim osobama. Ili,da ih,barem,prema drugima nikada nikada necete izrazavati na jednak nacin. Napokon,brak kakvim ste ga vi stvorili je nacin da se kaze 'Ovaj odnos je poseban. Meni je do ovoga odnosa stalo vise nego do svih drugih odnosa'. Ako je ono Tko Zaista Jeste bice koje moze takvo sto kazati,onda vam vasa konstrukcija braka omogucava da to savrseno obavite.Ali,mozes smatrati zanimljivim da gotovo nitko tko je priznat kao duhovni ucitelj,ili je to bio-nije bio ozenjen. To je zbog toga sto ucitelji ne mogu istinski izjaviti ono sto vasa sadasnja konstrukcija braka izjavljuje: da je jedna osoba njima posebnija nego neka druga.To nije izjava koju daje ucitelj,a nije ni izjava koju daje Bog. Vrhunac ironije je to sto vi osjecate kako je to jedno od najsvetijih obecanja,a to je obecanje koje Bog nikad ne bi dao. Ali da biste opravdali svoje ljudske strahove,zamislili ste Boga koji se ponasa poput vas. Vi ne mozete podnijeti pomisao o Bogu koji ne voli nikoga na nacin koji je posebniji nego neki drugi nacin,pa stoga stvarate izmisljotine o Bogu koji voli samo neke ljude iz samo odredenih razloga. I vi te fikcije nazivate religijama. Ja ih nazivam bogohuljenjima. Jer,svaka pomisao da Bog nekoga voli vise nego nekoga drugoga je lazna-i svaki ritual koji od vas trazi da dajete takve izjave nije sakrament nego svetogrde."
“Razgovor s Bogom”- Neale Donald Walsch
Tomislav33 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.12.2008., 21:39   #79
Slutim svingera iza ovih reči... Činjenica je da su svakome od nas neki ljudi posebniji od drugih, a kada bi se svi ponašali kao 'veliki učitelji' niko ne bi imao decu i ljudska rasa bi izumrla u roku od jedne generacije. Sad možeš reći da se deca mogu rađati van braka, ali i kada dvoje ljudi vodi brigu opet je teško, a kamo li kada je samo jedan. Čak i ljudi koji nisu u ljubavnoj vezi imaju najbolje prijatelje koji su im posebno važni. Nemoguće je osećati isto prema svima.
U životinjskom svetu ima monogamnih vrsta (pingvini, labudovi, rode, još mnoštvo ptica, ali i neki majmuni, guglajte da ne dužim), tako da nije nemoguće ljudima da budu monogamni. Brak nije snižavanje ljubavi. Slažem se da ne podrazumeva da će ljubav trajati večno i da ljudi mogu da se vole i bez braka ali je zgodnije imati taj papir koji kaže da si u braku.
Npr. Znam ženu koja je 30 i kusur godina živela sa nevenčanim mužem, imali su i decu i sve je bilo super, a onda je ona ostala bez posla, a on je umro i sada ni ona ni deca nemaju pravo na njegovu penziju a ona više ne može da se zaposli zato što svi zapošljavaju mlađe ljude. Ima brak svoje zašto, a ako baš ne funkcioniše, tu je razvod, ali to nije rešenje za svaku vezu.
__________________
Nema dela mene koji nije od bogova
Varya Ma'ath is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:42   #80
Quote:
Wall kaže: Pogledaj post
ipak, ja se nikad neću razvesti
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
Ovo je jedna od glupljih napisanih recenica koje sam procitala.
No, svatko ima pravo svoju glupost na ovom forumu rasprostranjivati, tako i ti.


Nitko na ovom svijetu ne ulazi u brak sa zeljom da se razvede, svi sanjaju o zivotu dok nas smrt ne rastavi.
No, bajke su za neko drugo vrijeme, ne za ovo nase...

Sretno tebi u tvojoj. Naravno, ako si u braku.
Da, svatko ima pravo na svoju odluku. I svi se mi vjenčamo bez razmišljanja da bi se jednom rastali. Tu je dodatni problem i tradicionalno i religijsko stajalište, ... pa sve do "što misli selo" jer to i nekoga dira - i onda ljudi 10 godina prvo uživaju pa spašavaju i onda još do smrti trpe zbog "sramote". Ne osuđujem ih jer netko nema niti hrabrosti, što mentalne što financijske(što je dnas posebno teško) a drugi ipak sve kad zbroje imaju zašto podnositi loš brak pa onda neka im.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:57.