Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2006., 21:31   #21
Quote:
Johnny Walker kaže:
Kojim nama ? Ovaj citat potice od brace Nemaca ...
Nizozemaca
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 21:39   #22
Quote:
brezovka kaže:
Potpisujem. I ja imam takve informacije.

Prolazniče tebi poruka...loša ti je propaganda.I nepotrebna.
Bosanski Brod ima svoju krv....kojom si istine radi... samo prošetao.

Gospodjo Brezovka, ja nisam Srbin nego samo zelim da vidim istinu o ovome, ne istinu sa foruma vec da vidim vasa misljenja na ovaj dogadjaj u B. Brodu.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 22:01   #23
Quote:
Prolaznik_ kaže:
Regija: Sjeverna BiH
Opcina: Bos.Brod

Ukupno stanovnika: 33. 962

Bosnjaci: 4140 ili 12. 19 %
Srbi: 11464 ili 33. 76 %
Hrvati: 13923 ili 41. 00 %
Ostali: 826 ili 2. 40 %
Tzv. Jugosloveni: 3609 ili ....

Pred kraj moze se pogledati popis stanovnistva po svim mjesnim zajednicama i to po nacionalnosti: http://www.hdmagazine.com/bosnia/census/cens-s.html
Ne znam sugeriraš li da su ovih 10-ak posto neopredjeljenih ('Jugoslaveni') svi bili Srbi.

No, vrijedilo bi podsjetiti da je za vrijeme rata u Hrvatskoj jugo-sentiment bio vrlo jak među muslimanima (Izetbegović je govorio da će njih 'braniti njihova JNA' ).

Također, nadam se da ne umišljaš kako su posljednji, zalupani, iskreni Jugoslaveni bili Karadžićeve pristalice.
Da jesu, jasno je da bi SDS dobio izbore u Brodu i ne bi morali klati i istjerivati da bi zavladali.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 22:08   #24
Interesatno je da je temu otvorio lik koji ce reci da je zlocin nad Hrvatima Srednje Bosne pocinio Tudjman.

Musliman je, naravno.

Ne znam imaju li moderatori Politike mozak ili samo ne znaju prepoznati provokaciju i trolanje.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 22:56   #25
Quote:
Lucky Jim kaže:
A što ti tu ima biti upečatljivo kad su Srbi krenuli u oslobađanje Srpskog Broda 3. ožujka 1992.?
Pitam se što bi se dogodilo da su Hrvati tada krenuli u oslobađanje, recimo, Kotor Varoši?
A zar nije hrvatska vojska prodrla u B. Brod u noci izmedju 3. i 4. marta i upala u motel "Ada", gde je razoruzala a onda iz Broda isterala pripadnike odreda tadasnje milicije?

"Samo u toku te noći iz Slavonskog Broda u tadašnji Bosanski Brod ušlo je hiljadu i po pripadnika Hrvatske vojske, predvođenih Antom Prkačinom"

"Prva žrtva artiljerijskih napada iz Hrvatske na područje Broda je mašinski inženjer Vojislav (Slobodana) Goranović. On je poginuo na radnom mjestu u selu Gornji Klakar 16. septembra 1991. godine."
2f4y is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 23:07   #26

Kakva opsjednutost "ko je prvi, ko je prvi"
Kao da to opravdava hiljade zrtava koji su dosli poslije...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 23:31   #27
Ma ti si svakako za istinu, i za kaznjavanje svih zlocinaca, Nasera Orica recimo. Jer tebi je stalo i do srpskih zrtvi.

Kretino.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 00:57   #28
Quote:
2f4y kaže:
A zar nije hrvatska vojska prodrla u B. Brod u noci izmedju 3. i 4. marta i upala u motel "Ada", gde je razoruzala a onda iz Broda isterala pripadnike odreda tadasnje milicije?

"Samo u toku te noći iz Slavonskog Broda u tadašnji Bosanski Brod ušlo je hiljadu i po pripadnika Hrvatske vojske, predvođenih Antom Prkačinom"

"Prva žrtva artiljerijskih napada iz Hrvatske na područje Broda je mašinski inženjer Vojislav (Slobodana) Goranović. On je poginuo na radnom mjestu u selu Gornji Klakar 16. septembra 1991. godine."
da stvarno se čudim što su Brođani prešli Savu možda zato što su ih šest mjeseci bosanski četnici iz Lješća ubijali ljude u susjednoj Republici Hrvatskoj?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 08:39   #29
Quote:
2f4y kaže:
A zar nije hrvatska vojska prodrla u B. Brod u noci izmedju 3. i 4. marta i upala u motel "Ada", gde je razoruzala a onda iz Broda isterala pripadnike odreda tadasnje milicije?

"Samo u toku te noći iz Slavonskog Broda u tadašnji Bosanski Brod ušlo je hiljadu i po pripadnika Hrvatske vojske, predvođenih Antom Prkačinom"

"Prva žrtva artiljerijskih napada iz Hrvatske na područje Broda je mašinski inženjer Vojislav (Slobodana) Goranović. On je poginuo na radnom mjestu u selu Gornji Klakar 16. septembra 1991. godine."
A dobro genijalac, jel ti možeš nama objasniti zašto su Hrvati morali oružjem razoružavati 'milicajce' u općini u kojoj su na demokratskim izborima dobili vlast?

Pizdarije su u bos. Posavini svuda imale isti obrazac:

U općinama u kojima su Srbi bili manjina i SDS nije bio na vlasti, najprije bi neka 'milicijska stanica' proglasila da ne jebe nikakve organe 'bivše BIH'.
Jer su Srbi još u siječnju '92. proglasili da ne priznaju Skupštinu BIH nego samo 'Skupštinu srpskog naroda u BIH'.

Onda bi TV Beograd objavio par priloga o teroriziranju srpske nejači od strane ustaške vlasti u toj i toj općini.

Onda bi pripadnici te 'milicije Srpske Republike Bosne i Hercegovine' stavili srpske grbove na rukave i iživljavali se po cestama nad građanima.

Onda bi na kraju uz pomoć pristiglih arkanovaca i šešeljevaca izvršili napad na ostale policijske postaje i 'štab TO'. 'JNA' bi pružila 'diskretnu' podršku tenkovskom i VBR paljbom.

Onda bi nastalo orgijanje, odvođenje ljudi u logore (u Srbiji i 'na slobodnom srpskom teritoriju u srpskoj BIH').

Pametnjakovići će reći da su to nekontrolirana divljanja nacionalista (naravno, svih vrsta). No, činjenica je da tamo gdje su Srbi imali vlast ovih 'nekontroliranih divljanja' nije bilo.
Pitam se zašto...
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 10:12   #30
Quote:
Vanjushka kaže:
Ma ti si svakako za istinu, i za kaznjavanje svih zlocinaca, Nasera Orica recimo. Jer tebi je stalo i do srpskih zrtvi.

Kretino.
Idi lijeci se covjece...ću ću!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 11:05   #31
Quote:
brkimrk kaže:
Naser Oric ce biti oslobodjen, kao i svi muslimanski generali u Hagu, jer je to politicki sud.
Covjeka nervira taj nejednak tretman i te lazi. Kroz ruke Hasana Cengica je proslo milijarde dolare islamskih donacija, i za vecinu ih se ne zna gdje je zavrsila, a sud ga oslobadja, a Jelavica osudjuje na dugogodisnju kaznu.
Jesi li pratio sudjenje Naseru Oricu, odnosno slusao svjedoke optuzbe?
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:50   #32
Quote:

Mozete na netu naci o masovnim grobnicama u B. Brodu, Slavonskom Brodu...
Do sada je iskopano 226 ubijenih Srba.

http://www.bosnjacki-front.com/popup.php?newsid=16164

Što se babi snilo...

U pravu je bio frch..samo je malo pogriješio...nisu zaklani 3 puta,već barem 8 puta...
Kao što sam već naveo a brezovka potvrdila...HV nije počinio zločine
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 15:56   #33
Najiskrenije zahvaljujem Bogu sto me spasio da ne dodjem u poziciju da (ni u samoobrani) pocinim zlocin. Ni sad se ne zelim svetiti nikome, cak ni zlocincima, ali hiperprodukcija "zrtava" je zapravo priznanje vlastitog zlocina. Cak sto vise, to je priznanje da nema kajanja. Zalosno, zalosno...neljudski...

Dobri ljudi su dobri unutra - ne traze svjedoke izvana, svjesni su svoje dobrote. Losi su svjesni da nemaju dobrote u sebi i zato su im potrebni svjedoci izvana.
Nemam ambicija tvrditi da sam izuzetno dobro upoznat sa svakom situacijom u Bosanskom Brodu, ali kako sam stanovao u Bosanskom, a radio u Slavonskom Brodu "na ledjima" sam upoznao mnoge situacije:
- kako "ustase" iz "Djure Djakovica" otpustaju samo Srbe, istovremeno kad moji rodjaci s visokim spremama (Hrvati), jedan s petero djece, takodjer, ostaju bez posla,
- formiranje tzv. "SAO SJEVERNA BOSNA", i tzv. "Srpska opstina Bosanski Brod" protivno fizici na mjestima gdje vec postoji nesto,
- patroliranje "Belih orlova" po Bosanskom Brodu i nekakva cudna "Teritorijalna odbrana" u kamionima - pricaju ekavski, a udaljeni i po 500 km od svojih domova koje "brane",
- napad Bosne i Hercegovine na medjunarodno priznatu Republiku Hrvatsku iz Bosanskog Broda,
- itd...itd...

Najljepse od svega, sto daje nadu covjecanstvu, je to sto bih za svjedoke uzeo Srbe koji su vec tada znali da je lo lose i da im "njihovi heroji" zagorcavaju zivot.

Nazalost, ovakvi su nezasticeniji od nesrba.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 16:05   #34
Quote:
starks kaže:
Na Hrvatsku su godinu dana Srbi kretali sa teritorija BiH,a Sl.Brod je granatiran sa Motajice kroz sve to vrijeme...
Ja sam gradjanin Sl.Broda, ali sad zivim vani. Zivio sam tamo skroz do 1993. i istina je da je jako cesto Sl.Brod bio granatiran sa Motajice (btw, 7 sek. je trebalo granati da dodje sa motajice u Sl.Brod). Ali ne samo sa Motajice, nego i iz B.Brod-a (snajperisti, minobacachi itd), pa onda Mig-29 i 21 iz Beograda etc. Ali najzesca explozija koja se cula i osjetila u Sl.Brod-u je bio kad je HVO dignuo most u zrak, koji spaja B.Brod. Prozori su pucali jos stotine metara dalje od "ground zero"-a. To je bilo negdje u noci.
@Thread: strasna prica. Ali tako je to u svakom ratu. Bilo je mnogo slucajeva nehumanosti. "Slikom na Sliku" emisija je tada prikazivala bez cenzure svakakve slike iz rata.
melt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.