Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2006., 11:48   #141
Quote:
Galileo kaže:
Osvrt na paralelu s Clarkeom: pošto nisi čitao.... ma, ne, knjiga je odlična, i iako je znanstvena fantastika, preporučam ti, ne, molim te da je pročitaš!!! Kao osnova i nit cijele priče jest Čovječastvo više od milijardu godina u budućnosti.... Vjerujem da će ti sjesti...
Za Sirius i bogove sa željeznim kostima - mislim da sam negdje u Dänikenovim knjigama naletio na to, no nisam dalje oko toga "kopao", jer sam Dänikena "eliminirao" kao šarlatana... nikako ne mislim tu tvrdnju, koja potiče iz nekakve njihove "mitologije" (zašto mitologija s navodnicima - tko može 100% da u mitologiji nema istine???), već na Dänikenove besramne manipulacije s mitologijom i izrečene/napisane laži....
Željezne kosti? Možda je to metafora za veliku snagu tih bogova, ili nekakvi androidi, a možda... pa i mi već radimo umjetne kukove i raznorazne proteze, zar ne...
Samo jedna korekcija: Sirius (Pasja zvijezda) nije u zviježđu Orion, već u zviježđu Veliki Pas (Canis Maior)...
Pazi Galileo! Mi imamo jednu opću pojavu da se sve pokušava objasniti " UVOZOM IZ SVEMIRA "?? Sve dolazi iz svemira, materija, energija, razna zračenja, svjetlo Sunca i konačno život. Tako imamo eklatantan primjer ljudske svijesti kada dva znanstvenika kopaju po Antarktiku ne bi li pronašli mikro život koji je s Marsa stigao na Zemlju, a da im ni na kraj pameti nije obratna situacija, t.j. da je život na Mars dolazi sa Zemlje?? Ti znanstvenici vrše " kopanje " da bi dokazali dolazak života na Zemlju s Marsa i to upravo u vrijeme kada se elementi života sa Zemlje nalaze na Marsu?
Ovakvo jedno gledanje je opsesija starih navika koje se stoljećima uguravaju u ljudske glave kao način mišljenja?
Za razliku od takvih mišljenja, moje gledište, ili mišljenje, je da je došlo vrijeme obrata, t.j. da mnoge stvari i pojave kreću u svemir sa Zemlje, pa tako kreće i život,a ne samo artefakti poput " SPIRITA " i slično.

Prema mom mišljenju ista stvar se događa i sa ŽELJEZNIM KOSTIMA. Uopće nije bitno tko je kada napisao da na Sirijusu hodaju bogovi sa željeznim kostima, već je bitno, da li je takva ideja ( pogotovo ako je Egipatska i ako je stara nekoliko tisuća godina ) smislena, istinita, vjerojatna??

Ti si već nešto natuknuo s kiborzima, no ČINJENICE JE DA NA ZEMLJI VEČ DUŽE VREMENA HODAJU " bogovi " sa željeznim kostima kao što su razni mali i veliki strojevi, prometala, ratno strojevi i sl. što je sve samo UVOD za PRAVE BOGOVE SA ŽELJEZNIM KOSTIMA KOJI ĆE HODATI I VEĆ HODAJU PO ZEMLJI.
Uzmimo sada da je to ISTINA,a istina je, jer se već priča o sjedinjenju ljudskog i strojnog mozga, onda ta priča sa Siriusa dobiva potpuno drugu dimenziju i značenje.
Savršeno je svejedno da li Bogovi sa željeznim kostima hodaju po Sirijusu ili po Zemlji, jer je bitno da NEGDJE hodaju u svemiru!!? A po mom mišljenju još je bitnije da su to znali rani narodi, bili oni Egipatski ili neki drugi?
Dokaz dolazi inverzijom i to je jedna od glavnih mojih spoznaja. Naravno tiče se i inverzije stvaranja atoma materije u svemiru, a tiće se i teorije evolucije, koja je također inverzna, a tiče se i koječega drugog.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 11:49   #142
Quote:
kvazar33 kaže:
nestrpljiv sam
Tvom strpljenu je došao kraj.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 14:39   #143
Budući sam ovdje otvorio četiri prividno posebne teme, koje su zapravo interaktivne, jer sve govore o fenomenu Čovjeka, počeli su se javljati endimoioni koji pokušavaju sve što sam napisao proglasiti besmislenim, trollanim i t.d. i to poznatom manirom koja je izrazito prisutna na znanstvenom forumu: verbalizam, blasfemija, podmetanja i difamiranja su značajke tih manira. Za zaštitu onoga što sam do sada napisao prisiljen sam podastrijeti neke od pozadina " besmislenih " postova. S ovime želim kazati svakom dobronamjernom čitatelju da su moji tekstovi samo interpolacije, kompilacije i dogradnja niza aktualnih i poznatih gledišta koja kolaju na internetu u svijetu , koje pišu poznati autori diljem svijeta. Za one koji čitaju engleski evo nekoliko izvoda tih značajnih tekstova za sadašnju i buduću umnost Čovjeka:
Evolution is speeding up exponentially. In this next century, technology speed-up will continue with major evolutionary consequences.
The technology tools of the future will evolve a new form of techno-human.
People will be constantly connected to the world through intelligent processors and communications. The distinction between reality and non-reality will blur.
The combination of human and synthetic intelligence has the potential for tremendous good. Human/machine web-intelligence already exists, survives and grows, independently and inexorably. Joel de Rosnay postulates : "The origin of a new life-form on Earth - a still embryonic macro-organism made up of the totality of human beings and machines, living creatures, networks and nations - trying to live in symbiosis with the planetary ecosystem."
The web-intelligence already exists, survives and grows, independently and inexorably.
The true spirit of the transhumanism philosophy is that IT IS OUR NATURE TO CHANGE OUR NATURE.


Transhumanism: the next stage in human evolution?
The rapid development in silicon and biotechnology could soon bring the human race to a critical point in its evolution where it can break free of its Darwinian biological roots. Homo Sapiens’ descendants will soon be able to seize control of their own evolution.
Homo Sapiens have now reached a position where three significant developments could radically change the evolutionary mechanisms.
Homo sapiens is the first species to understand its own origins and, in doing so, is now able to see dimly its own future and consider manipulating it directly by adjusting its own genome. This gives us the potential to drive the evolutionary process where we choose, not by a slow chance mutation driven by external pressure, but by a directive targeting.

The future evolution of intelligent life forms

Robotus primus
For a time at least, we will be the second smartest beings on Earth. Computers will probably surpass us in intelligence around 2015, and it will be some time after that before they develop the technology to bring us up to speed. We stress again that Robotus primus is not the android itself, which is merely a tool, but the intelligent mind inside. We will of course see many grades of computer intelligence, just as we do now. A toaster cleverer than man would seem somewhat superfluous. Rapid speciation of this artificial intelligence can be expected, with elite models rapidly losing position to their descendants.

Homo cyberneticus
Even in 1995, people have developed silicon chips which can interface directly to human nerve cells. Various cybernetic prostheses and other extensions to the body are in development. Others have demonstrated that thoughts can be detected and recognised, even without physical contact with the body. It seems reasonable to assume that it will not be long before a computer can interface directly to a human, producing artificial senses and reading the person’s thoughts.
We thus expect that at some point after human machine equivalence, perhaps just a few years, the technology will be developed to make a full duplex mind link between man and machine. Then we will be able to enhance our mental ability by using external processing as an adjunct to our own brains. Since by this time the machines will be much smarter than we are, this will be a large step for mankind.
Those people who accept this technology will instantly have a great advantage over those who do not (and there will be many). In the same way that people rejecting IT today are a dying species, excluded from a new workplace and society by their own hand, then future rejections will be more exaggerated and speedy. So they will be so far removed from Homo Sapiens that they will in effect be the start of a new species, which we call Homo cyberneticus. As the technology rapidly develops, the differences between Homo cyberneticus and Homo Sapiens will increase. However, since the early Homo cyberneticus is a conjunction of conventional humans with machines, there is obviously room for improvement.
( Ovdje svatko lijepo može vidjeti kuda vode čovjeka oni koji smatraju da pišem besmislice i trollove: " Oni ljudi koji akcepetiraju ovu tehnologiju imaju veliku prednost prema onima koji ne ( takvih će biti puno ). Istodobno oni ljudi koji danas to odbacuju su umiruča vrsta. " Jedan od tih " umiručih " je Edimoni i eventualno oni koji imaju gledište kao i on? )
Homo hybridus
It is likely that many of the people who accept cybernetic enhancement would lend themselves to genetic enhancement too, or would allow enhancement of their offspring. A further branch of optimised biological man with some cybernetic links can
( nastavak slijedi )
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 14:44   #144
therefore be expected. Perhaps their genes could be selected to work better with cybernetics than conventional organisms. We call this species Homo hybridus. This species is the one which makes Homo optimus rather redundant, very soon after its creation. Similarly, the first generation of Homo cyberneticus would become obsolete, since the human bodies connected would be inferior to those of Homo hybridus.
When a direct link from the computer into the human brain is achieved, thought transmission will give us telepathic communication not only with machines but with other people. We will be able to enjoy a shared consciousness with other humans and synthetic intelligences such as Robotus
primus. Our evolution to Homo machinus will therefore be set against the background of a global consciousness. Individuals will still exist, but we will also have a group existence. As we achieve this link, we will also be able to make copies of our minds in the machine world - a backup in case of accident. We will become immortal, even if our mobility and physical existence is restricted until a suitable replacement body or android is produced for us. Death will be just a memory of a primitive past.
We may have an alter ego in the machine, or many. We may try out different situations or life decisions, or different personalities. These alter egos could occasionally make trips into the ‘real world’, time sharing robotic bodies.

Homo machinus
The two enhancements of biological optimisation and connection to synthetic intelligence are not equal in potential impact. Due to speed of development, we can reasonably assume that some of each of the above species would exist, but we can argue that they would soon become obsolete. Homo optimus, would have been left behind by Homo cyberneticus and they in turn would be succeeded by Homo hybridus. However, as the mind machine link becomes completely transparent, and as materials and cybernetic technology improve, Homo hybridus would rapidly find most of its intelligence and most of its physical capability residing in the machine rather than the organic side. As the human mind gradually moves further into the machine world, it would become apparent that the organic body is redundant. If it died, it would be a minor inconvenience, requiring a cybernetic replacement to be commissioned. As the bodies die out, Homo hybridus would too, becoming a non corporeal being, which we call Homo machinus.
This new species retains some elements of the earlier human race, but is vastly more intelligent and has access to whatever physical capability is required. It can travel at the speed of light, exist in many places at once, and would be essentially immortal. It would coexist with Robotus primus, but we could expect that the two would closely interact and may quickly converge.
Summarising, we can draw an outline of or projection of human evolution from the distant past to the relatively near future.
( Kada ja otvorim teme o evoluciji novih bića: robo sapiernsa, Kiborg sapinesa, Astro sapinesa i Sayber sapienesa onda naši neznalice udri po meni, jer pišem gluposti, no ako to piše neki Harry, onda je to velika pamet i velika umnost!? Takvi pametnjakovići su " snimljeni " već odavno tako da je svaka nova pojava sličnih, samo njihova sramota!

Global Brain: The evolution of mass mind frm the big bang to the 21st. century. By: Howard Bloom
An exciting tour of the universe, from original bacterial networks to modern Internet communications. Bloom explains how our networked culture is not only inevitable but essential for our survival. His book is easy to read and entertaining, showing how the rules for self-organizing and adaptive systems apply equally to ancient civilizations and modern times. Indeed, for the first time I feel I understand the underlying human causes of modern political machinations. Bloom's vision of universal self-organizing networks is startlingly simple. His grand scale of his thinking, yet clear and entertaining writing, makes this one of the most significant books I have ever read!

( No ako ja pišem o autopoiesisu onda to naši bajni znanstvenici bacaju u filozofiju jer apsolutno nemaju pojma što je autopoiesis i što znači danas u inteligentnom svijetu.)

"People are comforted by the slow pace of biological evolution," said Kurzweil. He predicted that "genetic reprogramming" will soon lead to "dramatic evolutionary changes."

( Te dramatične promjene su VEĆ OTPOČELE, a naši darwinistički evolucionisti i dalje pričaju evolucionističke bajke koje se " utemeljuju " na: borbi za opstanak, adaptaciji prema okolišu i genskim mutacijama!!? Borba za opstanak je borba protiv svjetskog terorizma, adaptacija prema okolišu je adaptacija prema ispušnim plinovima automobila, a genske mutacije su one koje nastaju nakon Černobila, ili nakon manipulacije u nekom bio labosu? )
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 14:57   #145
Quote:
geza kaže:
Borba za opstanak je borba protiv svjetskog terorizma, adaptacija prema okolišu je adaptacija prema ispušnim plinovima automobila, a genske mutacije su one koje nastaju nakon Černobila, ili nakon manipulacije u nekom bio labosu?

Ne samo znanstvenici već umjetnici i intelektualci zatvaraju oči pred stvarnosti, a ona je upravo ovakva kakvom si je sažeo u gornjoj rečenici.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 15:15   #146
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:

Ne samo znanstvenici već umjetnici i intelektualci zatvaraju oči pred stvarnosti, a ona je upravo ovakva kakvom si je sažeo u gornjoj rečenici.
Hvala na ovom pozitivnom komentaru! Potreban je jer me eto neki Edi pokušava smjestiti u " svoje hlaće " , a to nikako nije moja mjera?
Jasno je da zatvaraju oči i to je taj intelektualni komformizam i indolencija, što je sve isto toliko opako kao i međunarodni terorizam koji nemilice ubija nevine ljude za svoje fix ideje slobode i pravde. Stravično je kada se svakodnevno gleda na desetine ubijenih i unakaženih ljuidi,a aintelektualci se prepiru oko evolucije dok istodobno čitamo vijesti o izumiranju tisuća životinjskih vrsta, a ne mali broj i ljudski " vrsta ". Sramotno je to, i svaka tvoja podrška kontra toga je dobro došla.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 22:13   #147
Quote:
geza kaže:
Hvala na ovom pozitivnom komentaru! Potreban je jer me eto neki Edi pokušava smjestiti u " svoje hlaće " , a to nikako nije moja mjera?
Jasno je da zatvaraju oči i to je taj intelektualni komformizam i indolencija, što je sve isto toliko opako kao i međunarodni terorizam koji nemilice ubija nevine ljude za svoje fix ideje slobode i pravde. Stravično je kada se svakodnevno gleda na desetine ubijenih i unakaženih ljuidi,a aintelektualci se prepiru oko evolucije dok istodobno čitamo vijesti o izumiranju tisuća životinjskih vrsta, a ne mali broj i ljudski " vrsta ". Sramotno je to, i svaka tvoja podrška kontra toga je dobro došla.
medjunarodni terorizam... znaci, oni su za tebe neki divljaci koji ubijaju jadne, sirote, postene, nevine???
pa, gdje se izgubi vasa sirina koju demonstrirate kritikujuci nauku i trenutno vazece paradigme???

nisu li amerikanci (odnosno, njihove vlade i zvanicna politika) sa svojim poslusnicima, dupeliscima i satelitima trenutno najvece ZLO covjecanstva???
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 23:38   #148
Quote:
kvazar33 kaže:
nisu li amerikanci (odnosno, njihove vlade i zvanicna politika) sa svojim poslusnicima, dupeliscima i satelitima trenutno najvece ZLO covjecanstva???
I njihovi kojekakvi slugani širom svijeta.... Sve me strah i da naš prepametni premijer Ivo S. ne stane uz najveću budalu svijeta - Busha....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 00:51   #149
Quote:
kvazar33 kaže:
medjunarodni terorizam... znaci, oni su za tebe neki divljaci koji ubijaju jadne, sirote, postene, nevine???
pa, gdje se izgubi vasa sirina koju demonstrirate kritikujuci nauku i trenutno vazece paradigme???

nisu li amerikanci (odnosno, njihove vlade i zvanicna politika) sa svojim poslusnicima, dupeliscima i satelitima trenutno najvece ZLO covjecanstva???
Jao se čovječanstvu ako ti kao ovdje samoeksponirani intelektualac opravdavaš eksploziju bombe na ulici, kolodvoru, zgradi, podzemoj koja ubija recimo 100 nevinih ljudi, žena, muževa, djece... ?? Pa što ti to pišeš čovječe?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 00:59   #150
Quote:
Galileo kaže:
I njihovi kojekakvi slugani širom svijeta.... Sve me strah i da naš prepametni premijer Ivo S. ne stane uz najveću budalu svijeta - Busha....
Jednostavno sjesti i plakati.... suze roniti za zrncem pameti na ovom svijetu?
Ako je i to suvremeni element evolucije onda uistinu moram skrenuti pozornost na smrt preko 170.000.000 ljudi koje su kao svoje ubili ljevičari, komunisti, a sada nešto slično čine islamisti. Prvo ubijaju svoje,a zatim će početi ubijati i druge, kao što već i čine. Evolucijska tragedija se ponavlja samo izgleda ovaj na putu na višoj razini. Kad počnu praskat atomske i nuklerane bombe bit će zanimljivo kako ćeš sačuvati valstito dupe? Ili, možda i ti svjesno gineš za Marksa, Lenjina, Tita...... Boga, Alaha ...??
Uh, Uh ode nam makroervolucija u dupe!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 10:48   #151
Quote:
geza kaže:
Jao se čovječanstvu ako ti kao ovdje samoeksponirani intelektualac opravdavaš eksploziju bombe na ulici, kolodvoru, zgradi, podzemoj koja ubija recimo 100 nevinih ljudi, žena, muževa, djece... ?? Pa što ti to pišeš čovječe?
nisam sebe nikad nazivao intelektualcem a o samoexponiranju da i ne pricam...
elem...
ja ne opravdavam stradanja ljudi...niti nepravdu i tlacenje ljudi...
samo, za mene, zrtve i stradanja nemaju nacionalnu boju...
ti izgleda primjecujes i zalis samo kad stradaju amerikanci i njihove prisipetlje...
a, boli te uvo sto:
- svakodnevno ogroman broj ljudi u Africi i Aziji umire od gladi
- Ameri gadjaju krstarecim raketama po cijelom svijetu a najveci uzitak im je kolateralna steta, kako zovu pojavu ubistva hiljada ljudi
- eksploatisu i osiromasuju ljude koji leze na nafti
- izazivaju ratove na cijeloj planeti
- mijesaju se u unutrasnje stvari svih drzava (za sad), a u perspektivi je i da zaviruju u bracne postelje (prilog za tvoju novu teoriju evolucije)
- podsticu proizvodnju cigareta i izvoze je u zemlje u kojima, po njima, zive bica nize vrste
- trose za naoruzanje onoliko koliko ne bi mogli pojesti svi ljudi na Zemlji
- ugrozavaju slobodu ( za tebe je to, nazalost fikcija) mnogih naroda u Aziji, Africi i srednjoj i juznoj Americi
- nikad ne ratuju na svojoj teritoriji ali obozavaju da razaraju tudju
- pricaju o demokratiji a primjenjuju zastrasujuce metode mucenja, ubijanja i represalija

kako se boriti protiv toga?

Postovani gospodine...

tebi su ljevicari negativci??! Marks, Lenjin, Engels... Sigurno i Tito...
onda sigurno preferiras Gebelsa, Hitlera, Busha (varijacije na temu)...

i na kraju... totalno si kratkovid ako ne vidis cemu vodi ono sto ti nazivas terorizmom... baratas sa nekim teorijama koje imaju visoke ambicije a ne mozes da anticipiras mnogo prostije stvari...
pa, pokusaj u svoju teoriju uklopiti sve ovo...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 14:32   #152
Quote:
kvazar33 kaže:
medjunarodni terorizam...
Kad je Geza uveo ovaj termin ispravno sam ga prokazao kao spregu krupnog kapitala i vojne industrije, čiji smo taoci svi mi; a čije konce povlače Ameri, Rusi, Europljani i njihove islamističke marionete. Ovo nije ni urota-zavjera, kad je svima očigledna, a njen produkt je koncentracioni logor smrti zvan afrički kontinent, epidemijske bolesti koje samo šire konzumaciju komoditeta konformiteta?- te općeniti unutarnji stav da će Veliki Brat sve rješiti, makar pritiskom na crveni gumb?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 21:52   #153
Quote:
kvazar33 kaže:
nisam sebe nikad nazivao intelektualcem a o samoexponiranju da i ne pricam...
elem...
ja ne opravdavam stradanja ljudi...niti nepravdu i tlacenje ljudi...
samo, za mene, zrtve i stradanja nemaju nacionalnu boju...
ti izgleda primjecujes i zalis samo kad stradaju amerikanci i njihove prisipetlje...
a, boli te uvo sto:
- svakodnevno ogroman broj ljudi u Africi i Aziji umire od gladi
- Ameri gadjaju krstarecim raketama po cijelom svijetu a najveci uzitak im je kolateralna steta, kako zovu pojavu ubistva hiljada ljudi
- eksploatisu i osiromasuju ljude koji leze na nafti
- izazivaju ratove na cijeloj planeti
- mijesaju se u unutrasnje stvari svih drzava (za sad), a u perspektivi je i da zaviruju u bracne postelje (prilog za tvoju novu teoriju evolucije)
- podsticu proizvodnju cigareta i izvoze je u zemlje u kojima, po njima, zive bica nize vrste
- trose za naoruzanje onoliko koliko ne bi mogli pojesti svi ljudi na Zemlji
- ugrozavaju slobodu ( za tebe je to, nazalost fikcija) mnogih naroda u Aziji, Africi i srednjoj i juznoj Americi
- nikad ne ratuju na svojoj teritoriji ali obozavaju da razaraju tudju
- pricaju o demokratiji a primjenjuju zastrasujuce metode mucenja, ubijanja i represalija

kako se boriti protiv toga?

Postovani gospodine...

tebi su ljevicari negativci??! Marks, Lenjin, Engels... Sigurno i Tito...
onda sigurno preferiras Gebelsa, Hitlera, Busha (varijacije na temu)...

i na kraju... totalno si kratkovid ako ne vidis cemu vodi ono sto ti nazivas terorizmom... baratas sa nekim teorijama koje imaju visoke ambicije a ne mozes da anticipiras mnogo prostije stvari...
pa, pokusaj u svoju teoriju uklopiti sve ovo...
To su samo tvoje improvizacije i fantazije i apslutno me " političke " tirade ne zanimaju niti je tome mjesto na ovom topiku . Ako želiš nastavi dijalog o temi, a Gebelsa, Hitlerra si stavi , kao i vjerojatno tvoje miljenike Marksa, Lenjina, Engelsa i druge " velikane " ljudske misli, u noćnu kahlicu za kakanje.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 22:02   #154
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Kad je Geza uveo ovaj termin ispravno sam ga prokazao kao spregu krupnog kapitala i vojne industrije, čiji smo taoci svi mi; a čije konce povlače Ameri, Rusi, Europljani i njihove islamističke marionete. Ovo nije ni urota-zavjera, kad je svima očigledna, a njen produkt je koncentracioni logor smrti zvan afrički kontinent, epidemijske bolesti koje samo šire konzumaciju komoditeta konformiteta?- te općeniti unutarnji stav da će Veliki Brat sve rješiti, makar pritiskom na crveni gumb?
To ti je jedan od najboljih postova koji si u životu napisao i koje ćeš ikada napisati, jer ne da sam SPREGA između krupnog kapitala i vopjne industrije, već kada se pojavim jednima i drugima se TRESU GAĆE. Ja neznam što sve ljudi sanjaju niti koja priviđenja imaju, ali ovo je čak i više što nadilzi i viđenje PROROKA!!?
Već daj ti našpiši nešto o evoluciji dječih pelena? Ozbiljnom pitam: da li dječije pelene i oklopi vitezova evoluiraju?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 10:48   #155
Quote:
geza kaže:
Ja neznam što sve ljudi sanjaju niti koja priviđenja imaju, ali ovo je čak i više što nadilzi i viđenje PROROKA!!?
Moja viđenja jesu proročka, ali ovaj post prije se nije odnosio na tebe kao osobu već na pojam "međunarodni terorizam", krivo si shvatio, pročitaj ponovo s drugačijim naglaskom? Stvarno misliš da ja mislim da si ti neka sprega?
Pri ovako posrednoj komunikaciji jasno je da dolazi do nesporazuma.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 11:12   #156
Quote:
geza kaže:
Jednostavno sjesti i plakati.... suze roniti za zrncem pameti na ovom svijetu?
Ako je i to suvremeni element evolucije onda uistinu moram skrenuti pozornost na smrt preko 170.000.000 ljudi koje su kao svoje ubili ljevičari, komunisti, a sada nešto slično čine islamisti. Prvo ubijaju svoje,a zatim će početi ubijati i druge, kao što već i čine. Evolucijska tragedija se ponavlja samo izgleda ovaj na putu na višoj razini. Kad počnu praskat atomske i nuklerane bombe bit će zanimljivo kako ćeš sačuvati valstito dupe? Ili, možda i ti svjesno gineš za Marksa, Lenjina, Tita...... Boga, Alaha ...??
Uh, Uh ode nam makroervolucija u dupe!
Bogme, ode! Danas ti je Čovječanstvo povampirilo, treba samo izlike za ubijanje. Valjda je to mehanizam prirodnog odabiranja.....
Klasičan primjer DEVOLUCIJE jedne vrste kad krivo usmjerava resurse i ne postavlja si izazove.... (kad smo već jednom davno stigli do Mjeseca, što nismo nastavili dalje.....)....
Slažeš se?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 11:45   #157
[QUOTE=ijon]
Ima već puno toga na našim tijelima što je suvišno kao na primjer umnjaci, krajnici.
e i slijepo crijevo je suvišno!
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 13:06   #158
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Moja viđenja jesu proročka, ali ovaj post prije se nije odnosio na tebe kao osobu već na pojam "međunarodni terorizam", krivo si shvatio, pročitaj ponovo s drugačijim naglaskom? Stvarno misliš da ja mislim da si ti neka sprega?
Pri ovako posrednoj komunikaciji jasno je da dolazi do nesporazuma.
Oprosti ako sam krivo shvatio tvoju poruku. Osobno dobijem " bijele pjege po mozgu " čim mi netko direktno ili indirektno nudi i veliča ubijanje bilo kakvih ljudi, a naročito nevinih.
No da takvih budala ima, ima ih u teoriji i praksi.
Ako se to na tebe ne odnosi, još jednputa moja isprika!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 13:11   #159
[QUOTE=Gorriot]
Quote:
ijon kaže:
Ima već puno toga na našim tijelima što je suvišno kao na primjer umnjaci, krajnici.
e i slijepo crijevo je suvišno!
Iluzija je svih onih koji misle da je čovjek kako ga poznajemo neko naročito dobro ili idelano dizajnirano biće. Osim tvojih sopometuh tu su i druga loša rješenja , na primjer odabir materijala za kosti koje se lako lomi? Moj prijetelj koji je ugradi kukove od titana već je hodajući kiborg u mojoj okolini. Da je čovjek neko dobro rješenje ne bi isti taj čovjek gradi proteze za svoja osjetuila, udove i organe??
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 13:18   #160
Quote:
Galileo kaže:
Bogme, ode! Danas ti je Čovječanstvo povampirilo, treba samo izlike za ubijanje. Valjda je to mehanizam prirodnog odabiranja.....
Klasičan primjer DEVOLUCIJE jedne vrste kad krivo usmjerava resurse i ne postavlja si izazove.... (kad smo već jednom davno stigli do Mjeseca, što nismo nastavili dalje.....)....
Slažeš se?
Slažem se, ali ćovječe MI kidemo dalje! Nije zadnja postaja Mjesec, kao što nije bila zadnja postaja Barbados? Koliko znamo " vampir " je stalno prisutan! Danas je nešto aktivniji što ne znači da je i cijelo čovječnstvo vampirsko? Ima izvarednih dijelova i sadržaja koja upučuu i govore o nečem drugom BOLJEM.
To BOLJE treb samo vidjeti i podržati, a ne " cmizdriti " nad
" propadajućim " dijelom čovječanstva. Nije Meksički minstar slučajno rekao da će Mesko ubrzo propasti ako se meksikanci pod hitno informatički ne obrazuju!?
Sve propada, ali i sve novo nastaje? Pitanje je samo tko je na što orijentiran?
Moja orijentacija barem bi trebala biti jasna!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.