Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2004., 16:17   #41
Quote:
prosjecan Srbin cim ga netko malo "potapse" po ledjima, on odmah misli da ga voli i da zeli imati zajednicku drzavu s njim
mislim da postoje srba ne jedne ruke koji znaju da hrvatska nije poduprijela nato bombanje po srbiji iako je bilo i te kako opravdano... bezvezno...zakasnjelo...


cak sam uvjeren da ni jedan srbin ne zna da su se hrvati molili za srbijance !



e sad ide ono : zasto ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:32   #42
Quote:
WeM kaže:
mislim da postoje srba ne jedne ruke koji znaju da hrvatska nije poduprijela nato bombanje po srbiji iako je bilo i te kako opravdano... bezvezno...zakasnjelo...
Zar ne uocavas kontradikciju u toj izjavi? Kazes da Hrvatska nije poduprijela NATO bombanje po Srbiji, a u isto vrijeme kazes da je bilo i te kako opravdano.
Dakle ako je bilo opravdano onda ga je Hrvatska trebala poduprijeti, a ako ga nije poduprijela onda to moze biti samo iz nekih politickih ili medjudrzavnih razloga (dakle ne radi se ni o kakvim simpatijama nego pragmaticnom politickom potezu).

Quote:
WeM kaže:

cak sam uvjeren da ni jedan srbin ne zna da su se hrvati molili za srbijance !

e sad ide ono : zasto ?
E sad si me zbunio....da li su molili za Srbijance ili su smatrali da je NATO bombanje po Srbiji i te kako opravdano ili oboje u smislu "zao nam je ali to ste zasluzili"?
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:39   #43
Quote:
opravdano... bezvezno...zakasnjelo...
to su tri rijeci koje su na ovom topiku rabljene!


usput... vec peti put u svojim pokusajima govoris srbin ispod i za stolom misle isto!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:08   #44
Quote:
WeM kaže:
usput... vec peti put u svojim pokusajima govoris srbin ispod i za stolom misle isto!
Slusaj, ta poslovica se kod nekih Srba koristi kad se opisuju Hrvati, dakle o generalizacijama citavog naroda mogu reci samo najgore.
A ako mislis da ovdje trebamo jedan drugoga lagati i pricati bajke, onda stvarno ne vidim cilj diskusije...meni je osobno mnogo draze kada netko otvoreno kaze sto misli (bio on za stolom ili ispod stola) nego kad pise o suosjecanjima a misli sve najgore i prizeljkuje ti nesrecu.
I ne vidim kako se ta poslovica uopce moze primjeniti na internet diskusije...ovdje nitko niti je za stolom niti ispod njega i ne vidim zasto bi bilo tko pisao bilo sto osim onoga sto uistinu misli (osim ako mu nije cilj zezanje ili provociranje).
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:13   #45
idemo sad par postova iznad :

Quote:
a ako ga nije poduprijela onda to moze biti samo iz nekih politickih ili medjudrzavnih razloga (dakle ne radi se ni o kakvim simpatijama nego pragmaticnom politickom potezu).
pa ponavljam :

mislim da postoje srba ne jedne ruke koji znaju da hrvatska nije poduprijela nato bombanje po srbiji iako je bilo i te kako opravdano... bezvezno...zakasnjelo...


cak sam uvjeren da ni jedan srbin ne zna da su se hrvati molili za srbijance !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:30   #46
Re: idemo sad par postova iznad :

Quote:
WeM kaže:
pa ponavljam :

cak sam uvjeren da ni jedan srbin ne zna da su se hrvati molili za srbijance !
Čista metafizika.

Kako može da se ima saznanje o nečemu što ne postoji ???
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:37   #47
Re: Re: idemo sad par postova iznad :

Quote:
GoTo kaže:
Čista metafizika.

varas se ! stvar diplomacije i promidzbe...mozda i postenja...objektivnosti...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:40   #48
Re: idemo sad par postova iznad :

Quote:
WeM kaže:
pa ponavljam :

mislim da postoje srba ne jedne ruke koji znaju da hrvatska nije poduprijela nato bombanje po srbiji iako je bilo i te kako opravdano... bezvezno...zakasnjelo...

cak sam uvjeren da ni jedan srbin ne zna da su se hrvati molili za srbijance !
Nisam siguran sto pokusavas reci, ali mi se cini da mjesas sluzbenu politiku drzave sa osjecajima naroda. Valjda znas da to dvoje ne moraju uvijek biti isti.
A kad vec generaliziras ("...srbin ne zna da su se hrvati molili za srbijance"), da li si se onda i ti molio za "srbijance"?

E da, i ako moze ova recenica (posto je vec drugi put citiras neizmjenjenu):
"mislim da postoje srba ne jedne ruke koji znaju ...", moze li se to "upadeziti" i "uroditi" ili je smisao recenice neki koji ja ne mogu dokuciti (cini mi se kao da ju je napisao srpski prestolonasljednik).
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:47   #49
Quote:
Nisam siguran sto pokusavas reci, ali mi se cini da mjesas sluzbenu politiku drzave sa osjecajima naroda.
mozemo ostati na sluzbenoj politici! zna li sluzbena beogradska politika da sluzbena hrvatska nije poduprijela bombanje beograda i zasto mali broj srba to zna?


Quote:
A kad vec generaliziras ("...srbin ne zna da su se hrvati molili za srbijance"), da li si se onda i ti molio za "srbijance"?
boli te klinac!


Quote:
E da, i ako moze ova recenica (posto je vec drugi put citiras neizmjenjenu):
ne moze!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:00   #50
Quote:
WeM kaže:
mozemo ostati na sluzbenoj politici! zna li sluzbena beogradska politika da sluzbena hrvatska nije poduprijela bombanje beograda i zasto mali broj srba to zna?
Pa ako joj je sluzbeno priopceno onda zna. I mislim da znaju svi Srbi koje je to zanimalo. Moras znati da u Srbiji vecinu Srba Hrvati zanimaju isto koliko i Madjari ili Rumuni.

Quote:
WeM kaže:

boli te klinac!
Zasto onda generaliziras?...mogao si napisati: "neki" su se molili pa te ja ne bih ni pitao takvo pitanje.

Quote:
WeM kaže:

ne moze!
Dobro, onda priznajem da nisam shvatio sto ta recenica znaci.
Evo ako netko moze, neka je prevede na hrvatski, srpski, engleski ili njemacki:
Quote:

mislim da postoje srba ne jedne ruke koji znaju da hrvatska nije poduprijela nato bombanje po srbiji iako je bilo i te kako opravdano... bezvezno...zakasnjelo...
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:02   #51
Quote:
Alister kaže:
Dobro, ako tako mislis onda korigiram svoj zakljucak i povlacim te iz one liste ...ipak sjecam se jednog tvog posta gdje si rekao zasto smatras ustase pozitivnima (ne sjecam se tocno koju si rijec upotrijebio), ali rekao si nesto kao da ti se "svidaju" jer su napokon "pokazli" Srbima da ne mogu raditi sto hoce...naravno i ti i ja znamo kome su i sta pokazali (nije tu bilo onih koje si gore naveo, a i broj cetnika koje su ustase poubijale naspram civila je zanemarljiv)....btw. da su ustase otisle u Beograd i likvidirale celnike radikala i slicnih stranaka koje su inicirale kriminalnu politiku prema Hrvatima, vjeruj mi, za mene ne bi bili negativni (bas kao sto im ne zamjeram sto su likvidirali A.Karadjordjevica).

Ovako. Sto se tice ustasa ja sam to rekao. Zasto. Zato jer je u Srba i Srbijanaca postojalo misljenje da su Hrvati mlaki i da se s njima moze kako god hoce. Kad su bili problemi u kraljevini Jugoslaviji.. Srbi bi u Beogradu vijecali da se posalje vojna ekspedecija i da rijese tu stvar vise. Zna se na koji bi nacin to rijesili. Dodju popale i pobiju na brzinu i Hrvati ce bit kus. Pa onda poubijaju hrvatske prvake u sred beogradske skupstine i nikom nista. Takvo je bilo misljenje srbijanaca o Hrvatima. Mlaki i kukavice. Uzalud su ih cak i neki pametni Srbi upozoravali da nece tako unedogled i da batina ima dva kraja. Da se bukvar moze baciti ucitelju u lice. To se i dogodilo. Dosli su ustase zeljne osvete i isfrustrirani i stradalo je puno Srba. I nevinih i onih manje nevinih. Nazalost to je uvijek tako. Nije to ustaski specijalitet. Nadam se da si shvatio.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:15   #52
dosta vise o tim jebenim srbima,cemu ovakve rasprave koje nikamo ne vode? daleko im kuca,imaju svoju drzavicu i nek se uce kako zivjeti sami, imamo mi dovoljno svojih problema i nemamo vremena za gluposti.
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:19   #53
Da ,da.... Isekli ste se od ocaja kad su krenuli da nas gruvaju.Opusteno mogu da zamislim kuknjavu po zagrebackim gajbama dok se dimio Beograd.I normalno je da braca Iranci suosjecaju sa komsijama Turcima.
zli komsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:22   #54
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
Ovako. Sto se tice ustasa ja sam to rekao. Zasto. Zato jer je u Srba i Srbijanaca postojalo misljenje da su Hrvati mlaki i da se s njima moze kako god hoce. Kad su bili problemi u kraljevini Jugoslaviji.. Srbi bi u Beogradu vijecali da se posalje vojna ekspedecija i da rijese tu stvar vise. Zna se na koji bi nacin to rijesili. Dodju popale i pobiju na brzinu i Hrvati ce bit kus. Pa onda poubijaju hrvatske prvake u sred beogradske skupstine i nikom nista. Takvo je bilo misljenje srbijanaca o Hrvatima. Mlaki i kukavice. Uzalud su ih cak i neki pametni Srbi upozoravali da nece tako unedogled i da batina ima dva kraja. Da se bukvar moze baciti ucitelju u lice. To se i dogodilo. Dosli su ustase zeljne osvete i isfrustrirani i stradalo je puno Srba. I nevinih i onih manje nevinih. Nazalost to je uvijek tako. Nije to ustaski specijalitet. Nadam se da si shvatio.
Vjeruj mi da ja nemam ni malo bolje misljenje od tebe o srpskoj (srbijanskoj) politici prema Hrvatima (i ne samo Hrvatima) izmedju dva rata. Srbi su u politici cesto bili bahati, bezobzirni i tvrdoglavi (sto je inace najgori nacin vodjenja politike).
I nemoj misliti da ja optuzujem Hrvate kao narod zbog ustasa (nigdje nisam tako nesto ni natuknuo). Cak ni ustase ne trpam sve u isti kos (ne forme radi nego iz osobnih saznanja).
Ono sto mi smeta je kad se svim Srbima tovari i ono za sta su krivi i ono za sta nisu krivi. Upravo je to najveca krivica ustasa jer nikada nisu ni pokusali razlikovati Srbe koji nikakve veze sa politikom nisu imali (i u politickom smislu su vise pripadali hrvatskom korpusu) od onih koji su im primarno bili cilj.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:29   #55
Quote:
Alister kaže:
Pa ako joj je sluzbeno priopceno onda zna. I mislim da znaju svi Srbi koje je to zanimalo. Moras znati da u Srbiji vecinu Srba Hrvati zanimaju isto koliko i Madjari ili Rumuni.
znas li stav njihove sluzbene politike ?


Zasto onda generaliziras?...mogao si napisati: "neki" su se molili pa te ja ne bih ni pitao takvo pitanje.

citat je bio o katolickim radio postajama, crkvenim oltarima... pogledaj... to je pisao IZ Cicak!


Quote:
Da ,da.... Isekli ste se od ocaja kad su krenuli da nas gruvaju
radi se o sluzbenoj politici i stavu! zasto srbi nece da znaju za to ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:42   #56
Jebote,zasto bi glasno likovali kad mogu smekerski i u tisini da svrsavaju od srece
zli komsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 18:48   #57
Quote:
Jebote,zasto bi glasno likovali kad mogu smekerski i u tisini da svrsavaju od srece

srbi ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 19:00   #58
Ne bre,vasi politicari i puk.
zli komsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 19:13   #59
Quote:
zli komsija kaže:
Ne bre,vasi politicari i puk.
vidiš ... tu ste vi srbi u banani, radije nam reci kako su se srbi u srbiji osjećali kada su vaše horde divljale po HR i BiH ili po Kosovu .. niste normalni majke mi mile. Niste u stanju suočiti se sa zlom koje ste napravili... umjesto da se ogradite od četnika vi ih podržavate i ponovo dovodite na vlast kao da vam život od toga ovisi ... teško je bilo kakav dijalog započeti dok se ne probudite iz tog košmara ... e moj zli komšija za kuratz ti logika
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 19:31   #60
Talking

PAAAAAAAAAAAAST ĆEEEEE BOMBAAA NAAAAAAAAA BEOOOOOOOOOGRAAD!

Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.