Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da je udruzivanje (nekih) desnicara mucno?
Da 17 56.67%
Ne 8 26.67%
Ne smatram da se neki desnicari udruzuju sa proizraelski nastrojenim forumasima. 5 16.67%
Glasovatelji: 30. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2004., 16:17   #1
Talking Hrvatski desnicari i Izrael

Skrenuo bih pozornost foruma na visoku podudarnost stavova hrvatskih desnicara, koji po pravilu minimiziraju, bagateliziraju iliprebacuju krivnju za uzroke posljedice etnickih ciscenja na ovim prostorima u zadnjem desetljecu, sa (ocito ultra desnicarskim) stavovima pojedinaca koji odobravaju izraelsku politiku.

Stavljeno u kontekst nedavnih izjava Zuzula, ocito je da ove dvije skupine diskutanata vrlo lako nalaze zajednicki jezik oko ovakvih stavova.

Stavljeno pak u kontekst proustaskih i minimiziranja Jasenovca i uloge NDH u istrebljenju Zidova, tih istih desnicrana na ovom forumu,to "slaganje" dobija vrlo mucnu konotaciju.

Takodjer, i jedni i drugi, kada se diskusija skrene na dosljednost i etiku stavova, narocito u svjetlu kada njihova etnicka skupina biva u inferironom polozaju, gube tlo pod nogama i pocinju izvrdavati odgovore.

Da li smatrate da je ovo "udruzivanje" desnicara sa proizraleskim nastrojenim forumasima mucno?
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 16:48   #2
Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
OrangeC kaže:

Da li smatrate da je ovo "udruzivanje" desnicara sa proizraleskim nastrojenim forumasima mucno?
ts.
__________________
svi ko jedan, jedan ko nijedan
napokon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 17:06   #3
Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
OrangeC kaže:
Skrenuo bih pozornost foruma na visoku podudarnost stavova hrvatskih desnicara, koji po pravilu minimiziraju, bagateliziraju iliprebacuju krivnju za uzroke posljedice etnickih ciscenja na ovim prostorima u zadnjem desetljecu, sa (ocito ultra desnicarskim) stavovima pojedinaca koji odobravaju izraelsku politiku.

Stavljeno u kontekst nedavnih izjava Zuzula, ocito je da ove dvije skupine diskutanata vrlo lako nalaze zajednicki jezik oko ovakvih stavova.

Stavljeno pak u kontekst proustaskih i minimiziranja Jasenovca i uloge NDH u istrebljenju Zidova, tih istih desnicrana na ovom forumu,to "slaganje" dobija vrlo mucnu konotaciju.

Takodjer, i jedni i drugi, kada se diskusija skrene na dosljednost i etiku stavova, narocito u svjetlu kada njihova etnicka skupina biva u inferironom polozaju, gube tlo pod nogama i pocinju izvrdavati odgovore.

Da li smatrate da je ovo "udruzivanje" desnicara sa proizraleskim nastrojenim forumasima mucno?
Kakav pis of šit!
Reci mi da ti rečem. Ako išta ima više podudarno onda su to protužidovski stavovi ljevičara i desničara na movm forumu, a i inače u društvu.
Ne razlikuješ se nimalo od Collinsa i I.L-a.
Consider II is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 18:43   #4
Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
OrangeC kaže:
Skrenuo bih pozornost foruma na visoku podudarnost stavova hrvatskih desnicara, koji po pravilu minimiziraju, bagateliziraju iliprebacuju krivnju za uzroke posljedice etnickih ciscenja na ovim prostorima u zadnjem desetljecu, sa (ocito ultra desnicarskim) stavovima pojedinaca koji odobravaju izraelsku politiku.
Ja sam socijalist.
cipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:45   #5
Re: Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
Consider II kaže:
Ne razlikuješ se nimalo od Collinsa i I.L-a.
Dođavola prijatelju, pa ti si prije nekoliko mjeseci i za mene rekao da se ne razlikujem od I.L-a, a sad si me kao zaboravio

Nego, potpuno se slažem s tobom da je Orangerov thread pis of šit.

Izrael je bio potpuno u pravu kada se odlučio na crippleovu likvidaciju i svako tko imalo razumije prilike na srednjem istoku složiti ce se da je tome tako, sto naravno ne znaci da je Izrael potpuno čist u istoj stvari. Tesko je shvatiti zasto je Izrael istu osobu pustio svojedobno iz zatvora ako ne iz razloga da se nadao da ce tim cinom oslabiti Arafata, sto se u znacajnoj mjeri i obistinilo. Jednako tako ostaje otvoreno pitanje da li su njegovim ubojstvom u ovom trenutku Izraelci zeljeli isprovocirati eskalaciju nasilja, kako bi u iducoj fazi dobili izgovor za jos jaci udar na Palestince (odnosno nekooperativne elemente medju istima). Ja cak ni s tim nemam nikakvih problema, ako je to bila Sharonova namjera, a da je mozda tome upravo tako iscitavam i iz postova nekih diskutanata na ovom forumu, spomenio bih na primjer rambi, koja i sama kaze u prvom licu mnozine da je javnost u Izraelu spremna na eskalaciju nasilja. Bilo kako bilo, Hamas je postao velika prijetnja ne samo Izraelu, vec u sinergijsskom ucinku sa rastom islamskog fundamentalizma, i cijeloj zapadnoj civilizaciji i nasem sustavu vrijednosti. Za razliku od mnogih evropskih duznosnika koji su se ovih dana digli na zadnje noge izrazavajuci šokiranost i druge emocionalne i neproduktivne stavove glede Izraelske akcije, Izraelci su nesto konkretno poduzeli i preuzeli rizik i u tome ih treba podržati, bez obzira na rezerve koje Izraelska, odnosno konkretnije Sharonova, globalna politika izaziva kod mnogih.

Sto se mene kao "hrvatskog desnicara" tice, ja sa Izraelom nikada i nisam imao nikakvih problema. Moje zamjerke uvijek sam upucivao iskljucivo establishmentu takozvanog "židovskog lobija" zbog političkih prepreka koje su postavljali u procesu utvrđivanja hrvatske državne neovisnosti i pred napore za jačanje međunarodnog položaja Hrvatske. Uvijek sam, i onda kada me nitko nije ozbiljno slušao, ukazivao da favoriziranje hrvatskih partizana na štetu hrvatskih nacionalista i domoljuba, nije principijelno, među ostalim i zato jer državna tvorevina u čijem su djelovanju aktivno i monopolistički sudjelovali partizani i njihovi ideološki sljedbenici nikada nije nedvosmisleno priznala državu Izrael (sjećate li se SFRJ formulacije o priznavanju "prava na postojanje ali...") niti je sa istom održavala bilo kakve diplomatske odnose.

Razumio sam i razloge zašto je "židovski lobby" imao rezerve prema Republici Hrvatskoj, ali mi se činilo da su isti sa njihove strane bili preuveličani i da su se prema Hrvatskoj odnosili na ponešto sitničav način.

Bio sam oduševljen kada je Izraelski predsjednik prošle godine posjetio Hrvatsku, jednako kao što sam zadovoljan sa učincima nedavnog Žužulova boravka u Izraelu.

U tom smislu mislim da su sve nesuglasice između Hrvatske i Izraela, kao i između Hrvata i Židova, sada stvar daleke prošlosti što je dobro za obje države i za oba naroda. Svi koji cijene hrvatsku državnost i kojima je stalo da ista jača i napreduje imaju mnogo toga pozitivnog naučiti iz načina na koji je nastala Izraelska država i svega onoga što se s njom zbivalo u zadnjih 50 i kusur godina.

Ako zbog toga partizani osjećaju mučninu, ja mogu jedino konstatirati da je to posljedica uspješnog raskrinkavanja još jedne povijesne i političke opsjene - jedne od sve manjeg broja opsjena koje su preostale iz nesretne komunističke epizode hrvatske povijesti.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:55   #6
Možda ne čitam dost pažljivo, ali ja ne vidim nikakvog udruživanja, dapače oni, koje ja doživljavam kao desni su i antisemiti.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:56   #7
Quote:
U tom smislu mislim da su sve nesuglasice između Hrvatske i Izraela, kao i između Hrvata i Židova, sada stvar daleke prošlosti što je dobro za obje države i za oba naroda. Svi koji cijene hrvatsku državnost i kojima je stalo da ista jača i napreduje imaju mnogo toga pozitivnog naučiti iz načina na koji je nastala Izraelska država i svega onoga što se s njom zbivalo u zadnjih 50 i kusur godina.

Ako zbog toga partizani osjećaju mučninu, ja mogu jedino konstatirati da je to posljedica uspješnog raskrinkavanja još jedne povijesne i političke opsjene
točno, a "oni" to doživljavaju kao izdaju, nož u leđa
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 07:56   #8
Oranž, ova tvoja tema samo je reakcija na moju otvoreno o ljevičarima antisemitima!

Ne ozbiljno, PL ti je sve objasnio. I ja bi to tako da mi se da toliko pisati - ne stignem. Mene je kod židova smetao, ma ne, iritirao, onaj simon vizental i mlaćenje stoljeće stare slame. Ko da mi ne osuđujemo nacizam i naciste. U današnjici i budućnosti mi smo s izraelom na istoj strani i to bi svakome trebalo biti jasno. Nemožeš se jebati da ne uđe. Ili si uz Šarona ili uz fatah, a ti odluči čija je borba poštena, prirodna i pravedna. kako borba tako i sredstva.
__________________
Moderatorica placebo dokazuje teoriju o razvratu i dekadenciji na IMFu: "ne, nisam.. zapravo, često noću sanjam kako rambi guram jezik duboko u grlo... i kako se kupamo zajedno u toplesu.. ali, čudno, u tim snovima se nikad ne diramo... dobro, možda malo "
Uncle Fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 08:13   #9
Re: Re: Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
PowerLock kaže:
Dođavola prijatelju, pa ti si prije nekoliko mjeseci i za mene rekao da se ne razlikujem od I.L-a, a sad si me kao zaboravio
Da ti pravo kažem, nisam u stanju ni pratiti ni pamtiti svačiji ideološki profil.

Quote:
Nego, potpuno se slažem s tobom da je Orangerov thread pis of šit.
To je odlično!

Quote:
Sto se mene kao "hrvatskog desnicara" tice, ja sa Izraelom nikada i nisam imao nikakvih problema. Moje zamjerke uvijek sam upucivao iskljucivo establishmentu takozvanog "židovskog lobija" zbog političkih prepreka koje su postavljali u procesu utvrđivanja hrvatske državne neovisnosti i pred napore za jačanje međunarodnog položaja Hrvatske.
Da, nikako da im uđe u glavu da oni nisu bili nikakva cijena koju je trebalo platiti, ako je to što treba platiti VLASTITA DRŽAVA. Zbilja su sitničavi, nemaju ni malo razumijevanja za tuđe potrebe.

Quote:
Uvijek sam, i onda kada me nitko nije ozbiljno slušao, ukazivao da favoriziranje hrvatskih partizana na štetu hrvatskih nacionalista i domoljuba, nije principijelno, među ostalim i zato jer državna tvorevina u čijem su djelovanju aktivno i monopolistički sudjelovali partizani i njihovi ideološki sljedbenici nikada nije nedvosmisleno priznala državu Izrael (sjećate li se SFRJ formulacije o priznavanju "prava na postojanje ali...") niti je sa istom održavala bilo kakve diplomatske odnose.
Ovo nije točno. Priznala je i održavala odnose do 1967.

Quote:
U tom smislu mislim da su sve nesuglasice između Hrvatske i Izraela, kao i između Hrvata i Židova, sada stvar daleke prošlosti što je dobro za obje države i za oba naroda. Svi koji cijene hrvatsku državnost i kojima je stalo da ista jača i napreduje imaju mnogo toga pozitivnog naučiti iz načina na koji je nastala Izraelska država i svega onoga što se s njom zbivalo u zadnjih 50 i kusur godina.
Tu leži kvaka! Podrška Izraelu koju mu pruža dio hrvatske desnice temelji se na interpretaciji i doživljaju cijele situacije sa i oko Izraela kao primjer kako treba sa 'stokom': Kako oni s Palestincima, tako mi sa Srbima, Muslimanima, Šiptarima. Kako jedan zapadnjački, europeizirani (amerikanizirani),civilizirani narod sa levantinskim divljacima tako Hrvati (sve naj) sa balkanskim ološem....misli hrvatska desnica (samo njen dio , opet naglašavam). Daklem, podrška iz potpuno krivih razloga.

Quote:
Ako zbog toga partizani osjećaju mučninu, ja mogu jedino konstatirati da je to posljedica uspješnog raskrinkavanja još jedne povijesne i političke opsjene - jedne od sve manjeg broja opsjena koje su preostale iz nesretne komunističke epizode hrvatske povijesti.
Ne znam na koju opsjenu misliš? Da je NDH bila prava stvar, bila na pravoj strani i radila prave stvari u WWII?
Consider II is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 08:48   #10
za percepciju! Zločinci (gdje neizostavno ubrajam i one koji "našminkanom demagogijom" zastupaju bilo čije zločine) se uvijek poštapaju jedni drugima. I jako dobro se medjusobno razumiju! Nije to ništa čudno, iako je tragično.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:01   #11
Je, meni je sasvim odurno za vidjet kako se nasi desnicari ulizju cionistima, pa mogli su u pi*** materinu naci neke druge.
Delfino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 20:55   #12
Re: Re: Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
PowerLock kaže:
[B]Dođavola prijatelju, pa ti si prije nekoliko mjeseci i za mene rekao da se ne razlikujem od I.L-a, a sad si me kao zaboravio

Nego, potpuno se slažem s tobom da je Orangerov thread pis of šit.
E, fala ti na misljenju, i fala ti sta si potvrdio moju hipotezu

Koji si ti komad konjetine
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 20:58   #13
Re: Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
Consider II kaže:
Kakav pis of šit!
Reci mi da ti rečem. Ako išta ima više podudarno onda su to protužidovski stavovi ljevičara i desničara na movm forumu, a i inače u društvu.
Ne razlikuješ se nimalo od Collinsa i I.L-a.
Citaj pazljivo PowerLockov post, pa ces shvatiti o cemu govorim.


Moji stavovi nisu protuzidovski, ali bogme jesu protiv ovakve izraelske politike. Ne brkati.

Da ne bude zabune, ne vjerujem da bii Palestinci bili i za milimetar bolji da se docepaju sile. Bili bi i gori, cak puno gori. Pogle Albance na Kosovu danas.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 20:59   #14
Quote:
baka kaže:
Možda ne čitam dost pažljivo, ali ja ne vidim nikakvog udruživanja, dapače oni, koje ja doživljavam kao desni su i antisemiti.
Pa to i jeste najmucnije.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 21:57   #15
Re: Re: Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
OrangeC kaže:
Citaj pazljivo PowerLockov post, pa ces shvatiti o cemu govorim.
Pročitao sam dobro, kako možeš vidjeti. Shvatio sam dobro i rekao što o tome mislim.

Quote:
Moji stavovi nisu protuzidovski, ali bogme jesu protiv ovakve izraelske politike. Ne brkati.
Velika vjerojatnost da jesu. Obično se antisemitizam skriva iza protivljenja 'ovakvoj izraelskoj politici'.
Neznam samo kakva bi ona morala biti.
Consider II is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 22:02   #16
Re: Re: Re: Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
Consider II kaže:
Pročitao sam dobro, kako možeš vidjeti. Shvatio sam dobro i rekao što o tome mislim.
Pa upravo sam o tome i govorio u topicu. A ti kazes da lupam gluposti.

Quote:
Velika vjerojatnost da jesu. Obično se antisemitizam skriva iza protivljenja 'ovakvoj izraelskoj politici'.
Neznam samo kakva bi ona morala biti.
Tocno, obicno se anti-semitizam sakriva iza kritike izraelske politike. Ali obicno se i obrana izraleske politike sakriva iza nabacivanja anti-semitizmom na one koji je kritziraju, zar ne, Cosidere?

Usporedi moje stavove oko izraelsko-palestinskog suokba sa bilo kojim mojim drugim stavovima, npr oko srpsko-hrvatsko ili hrvatsko-muslimanskog sukoba. Uvidjeti ces da su identicni.

Stoga bih te zamolio da se okanes takvih kvalifikacija. Druze Ljutko
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 22:13   #17
narandjada,ajmo se kladiti da ti sam sebe ne razumijes kad nes napises
ja sam desno i ne slazem se sa zidovima,ne podnosim dvolicno licemjerje,ne svidja mi se HDZ-va politika.....NIKAKO.
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 22:14   #18
Re: Re: Re: Re: Re: Hrvatski desnicari i Izrael

Quote:
OrangeC kaže:
Pa upravo sam o tome i govorio u topicu. A ti kazes da lupam gluposti.D
Dok ovop pišem slušam emisiju znakovi vremena onog kretena Damira Bilića. Govore o terorizmu i fala bogu javilo odmah dosta gledalaca koji sponatno pitaju što je s Izraelom, zar se ne vidi gdje je izvor zla, židovski lobi, Bush u rukama Židova itd standardni antisemtski dnevni red, onaj tipično desničarski. Desničari koji podržavaju Izrael su malobrojni i podržavaju iz razloga koje sam naveo u odgovoru Powerlocku. Glavan linja je Židovsko-masonska zavjera...


Quote:
Tocno, obicno se anti-semitizam sakriva iza kritike izraelske politike. Ali obicno se i obrana izraleske politike sakriva iza nabacivanja anti-semitizmom na one koji je kritziraju, zar ne, Cosidere?
Lijepo sam te pitao kakva bi trebala biti izraelska politika. Namještanje guzice?

Quote:
Usporedi moje stavove oko izraelsko-palestinskog suokba sa bilo kojim mojim drugim stavovima, npr oko srpsko-hrvatsko ili hrvatsko-muslimanskog sukoba. Uvidjeti ces da su identicni.
Pa da si i za Izrael bili bi identični. Bili bi "za". Ili "protiv".
Consider II is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 22:17   #19
Quote:
maliveliki kaže:
narandjada,ajmo se kladiti da ti sam sebe ne razumijes kad nes napises
ja sam desno i ne slazem se sa zidovima,ne podnosim dvolicno licemjerje,ne svidja mi se HDZ-va politika.....NIKAKO.
Rekao sam NEKI desnicari.


Sad cu reci i da se NEKI (drugi) desnicari ne slazu sa politikom Izraela iskljucivo sa razloga anti semitizma, iako bi sami vrlo rado prakticirali slicnu politiku,
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 22:24   #20
SVAKO GUZICARENJE I LICEMJERJE dodje na naplatu kad tad,zaduzivati cijelu Hrvatsku na taj nacin je krajnje neukusno i perverzno...citate li vi ovo gosn Sanaderu????????
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.