Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da je udruzivanje (nekih) desnicara mucno?
Da 17 56.67%
Ne 8 26.67%
Ne smatram da se neki desnicari udruzuju sa proizraelski nastrojenim forumasima. 5 16.67%
Glasovatelji: 30. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2004., 16:06   #141
Quote:
Shady kaže:
Da, "povladjuje" je samo uslovno rečeno. Jer, U kršćaskom genu doista jeste ta mržnja prema "bogo-ubojicama" (posebno je crkva bila tomu inspirator) i jer im se samo trenutno povladjuje (i iz nekog dalekovidijeg plana i interesa!).
Quote:
Ti si naveo dio istine (pokušaj pranja savjesti) ali to nije realno očekivati! Ima nešto što ti ne znaš. Današnji Izrael je samo katolički experiment, sve na to upućuje, a vrijeme će to još bolje pokazati.
Spekulacija, al nije zgorega vidjeti sto je RKC izjavljivala i radila 1945 - 1950 u vezi sa Izraelom. Ne bi me zacudilo da su se zaista zestoko angazirali "u pozadini".


Quote:
Židovi su, na žalost, zadnji koji će to razumjeti.
Ne bih rekao (za izraelske Zidove). Dapace, mislim da NEKI izraelski Zidovi jako dobro shvacaju, i da upravo ciljaju na to.

Quote:
A ako misliš da im krstaši to toleriraju zbog toga jer su shvatili svoje greške iz prošlosti, varaš se![/COLOR] [/B]
Nisam ni rekao da ih toleriraju zato sto su SHVATILI, te se u biti pokajali. Nego zato sto imaju necistu savjest koju pokusavaju oprati, zabasuriti, plus iz interesa. Ipak su i krscani ljudi.
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 20:48   #142
Quote:
OrangeC2 kaže:
Antijudaizam JESTE preciznija rijec nego antisemitizam. No govor nikada nije savrseno precizan. Npr. "frizider" oznacava hladnjak, iako je zaporavo samo marka hladnjaka "Frigid Air". "Hladnjak" oznacava frizider, ali i vrtnu sjenicu.

Zato se i koristi ono sto se uvrijezilo - antisemitizam. I prosjecnome slusatelju je savrseno jasno da to oznacava zapravo antizidovstvo, a ne antiarapstvo. Kao sto rambi kaze, upravo oni koji najvise izistiraju da je antisemitizam nije samo antizidovstvo, obicno su oni koji pokusavaju relativizirati stvar.
Antijudaizam je termin koji se upotrebljavao za mrznju prema Zidovima kao religijskoj skupini; kada su europski antisemiti, s kraja 19. stoljeca, na Zidove poceli gledati kao na rasu oni su skovali termin antisemitizam; bas na osnovu takve teorije se i dogodio Holokaust jer je, u KL-u, bas radi svoje narodnosne, a ne vjerske pripadnosti zavrsila i Edith Stein, Zidovka koja je konvertirala na katolicanstvo i bila casna sestra, ali su je, kao "genetsku" Zidovku deportirali.

I opet ponavljam, apsolutno mi je svejedno kako bi se, eventualno, preimenovao antisemitizam, ako to naprave znanstvenici.

Cinjenica je da oni, koji relativiziraju formu, ovdje zapravo to koriste kao izgovor za relativiziranje sadzaja.

(Orange, ovo nije replika tebi, vec izbjegavam nepotrebnu dramatizaciju)
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 23:15   #143
Ok, rambi, razumijemo se.

meni opcenito ide na zivce kada neko pocme rovat po jeziku i objasnjavati da se ne treba tako reci, nego da je preciznije 'vako ili 'nako, da je ovako nedovoljno razumljivo...sta ce nama "u vezi"- razumljivije je "glede", pusti "tulum", triba rec "domjenak"....ista pasta....kao sto ovi to nisu cinili zato da bi "popravili hrvatski jezik", nego zato da bi se uperilo prstom na one koji odbijaju koristiti novogovr, tako i neki od vecina ovih sta potenciraju "antisemitizam" kao nedovoljno preciznu rijec, imaju druge stvari na umu.
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 04:49   #144
OrangeC
ne ide da izvlačuš zaključke o meni na bazi "mojih sumnjivih namjera". Što se tiče ove problematike... uopće se tu ne radi o znanosti, niti o jeziku... već isključivo o političkim odnosima. I zamolio bih te da kažeš nešto više tvom prethodnom upisu (o tome "sto je RKC izjavljivala i radila 1945 - 1950 u vezi sa Izraelom...."), - ukoliko si upućen.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.