Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2009., 23:06   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Veleizdajnik čega?

Da je Jugoslavoja pristupila Trojnom paktu,poslala bi par brigada u Rusiju,i to je to...

A Banovina Hrvatska bi ostala...
"Jugoslavoja" je pristupila trojnom paktu.
Vjerojatno niste jos ucili to gradivo,ali te uvjeravam da je to istina.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 23:33   #42
Quote:
BMT kaže: Pogledaj post
. . .
I živjeli bi sretno i zadovoljno u Velikoj Srbiji.
Pojasni.
U trenutku pristupa Trojnom paktu više nije bila Velika Srbija, jer je postojala Banovina Hrvatska u kojoj su na vlasti bili Maćek i HSS.
Kosture sam spomenuo u kontekstu obračunavanja s političkim protivnicima. Tako su to radili komunisti (=ravno holokaustu), a ti se žališ na prijeratni postupak prema komunistima, koji, makar je bio okrutan, tome nije ni blizu.

Zadnje uređivanje Atlantis_hr : 07.04.2009. at 23:40.
Atlantis_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 00:23   #43
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Je ali je zajeb šta se glasa za stranku pa i na ovim lokalnim će se glasat za stranku a ne pojedinca.
Istina... No kao što sam rekao, vjerojatno bi same stranke počistile ispred svog praga pa se "nepoćudne" osobe ne bi ni našle na njihovim listama...

A postoji i drugo rješenje... Izborni sustav "otvorenih listi", koji se recimo primjenjuje u BiH... U tome sustavu, osim za samu stranku, možeš glasovati za jednog ili više kandidata u okviru jedne stranke...

No nažalost, vjerojatno niti ćemo doživjeti da se uvedu "političke kartice", niti "otvorene liste"... Iako bi po meni sve to znatno doprinjelo demokratizaciji hrvatskog društva...
Mali Hrvat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.