Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 00:07   #221
Quote:
maleni gad kaže: Pogledaj post
Pa barem smo ti oduvijek znali...

Ali mi je cudno to da se danas nikakav HHO ili HND ne javljaju....

Zasto su te organizacije toliko odvratne?
Kako se ne javljaju, pa potrazi malo po medijima reagiranja onog pijanog oficirskog sina od Duke (HND) ili retarda od Pusića (GOLJP).
Ali sve te organizacije, posebno one NGO su odvratne po sastavu zaposlenih (ili aktivista), dakle skoro pa same po sebi, ne treba im neki posebni razlog.
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 19:10   #222
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
U pravu si, ispričavam se (prvenstveno Petričiću), ne krijem da do predmetne emisije nisam čula za g. Petričića, a kamoli pročitala išta od njegovih knjiga, mada sam se o temama o kojima priča informirala iz drugih izvora.
Pa ne trebaš se ispričavati. samo sam te ispravil, i to je sve.

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
E s ovim se ne slažem. Ako se svi predaju, onda je stvarno kraj, ali ja mislim da dokle god postoji makar naznaka nekog drugačijeg razmišljanja, dotle se isplati boriti. Defetizam nikome nikada nije donio ništa dobrog, pa neće ni u ovom slučaju.
Nedavno mi je jedan postariji profesor iz Karlovca spomenuo preko telefona da se trebam vratiti natrag u Hrvatsku i uz to iskoristiti svoje korijene za političku karijeru kroz jednu od Hrvatskih političkih stranaka.Neću spominjati koju stranku a neću spominjati niti osobu jer to ionako nije niti važno. No i njemu sam rekao skoro isto što sam ovdje napisao pa je onda i on spomenuo defetizam upravo kao i ti sada.Drago mi je s druge strane čitati i vidjeti da ljudi podržavaju moje društveno-političke komentare kroz neke medije koje pišem pod pseudonimom no osobe kao ja su u manjinskoj manjini. Ne živim u Hrvatskoj te je i to problem.


Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Niti ovo nje točno.
Neki tzv. "hrvatski intelektualci" jednostavno ne vole Hrvatsku, a to što je prikazuju isključivo mračnom samo je dio njihovog cilja, da ne kažem zadatka.
Vezano uz temu, nekim "hrvatskim intelektualcima" nije uopće trenutno mračno, samo nastoje zamračiti um svima oko sebe.
Znam da je tako no kao što i sama znaš, ima trenutaka kada čovjek jednostavno digne ruke i da oprostiš ''popizdi''.
Opet ne možemo s druge strane sve gledati kao teorije konspiracije, no vjerujem da ima onih koji se u Hrvatskoj prave Hrvatima a rade protiv Hrvatske te za tko zna koje i čije interese.
Pod ''Hrvatske intelektualce'' ne ubrajam ljude kao npr. Dežulovića ili Jergovića.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:23   #223
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Pa ne trebaš se ispričavati. samo sam te ispravil, i to je sve.



Nedavno mi je jedan postariji profesor iz Karlovca spomenuo preko telefona da se trebam vratiti natrag u Hrvatsku i uz to iskoristiti svoje korijene za političku karijeru kroz jednu od Hrvatskih političkih stranaka.Neću spominjati koju stranku a neću spominjati niti osobu jer to ionako nije niti važno. No i njemu sam rekao skoro isto što sam ovdje napisao pa je onda i on spomenuo defetizam upravo kao i ti sada.Drago mi je s druge strane čitati i vidjeti da ljudi podržavaju moje društveno-političke komentare kroz neke medije koje pišem pod pseudonimom no osobe kao ja su u manjinskoj manjini. Ne živim u Hrvatskoj te je i to problem.




Znam da je tako no kao što i sama znaš, ima trenutaka kada čovjek jednostavno digne ruke i da oprostiš ''popizdi''.
Opet ne možemo s druge strane sve gledati kao teorije konspiracije, no vjerujem da ima onih koji se u Hrvatskoj prave Hrvatima a rade protiv Hrvatske te za tko zna koje i čije interese.
Pod ''Hrvatske intelektualce'' ne ubrajam ljude kao npr. Dežulovića ili Jergovića.
Koga ubrajaš u hrvatske intelektualce..a zašto ljude tipa Dežulović jergović ne ubrajaš?
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:36   #224
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Misliš Petričić ? Ne znam da li je izdao nešto novo no znam za knjigu: Kriminal u Hrv. pretvorbi. Čovjek nema dlake na jeziku. Hvala ti za poveznicu.

Hrvatska = nepotizam utjelovljen u duhu i tijelu. Kako ćeš onda ogromnoj hobotnici odsjeći krake kada će novi narasti vrlo brzo ? Zaboravi to. Stavimo već jednom epitaf na grob. Mi kao obični ljudi nemamo nikakve šanse više za ništa.

Hrvatskom društvu nema više spasa.Sve se ruši sve dok država neće početi egzistirati na način jedne Kolumbije ili Somalije.
Ustvari to se već i događa. Kako starim tako se sve više udaljavam na svaki način od Hrvatske.Što je najgore to mi je drago i zbog toga sam sretan.

Ni romani Charlesa Bukowskog ili jednoga de Balzaca nisu toliko mračni a počinjem sve više i razmišljati da neki Hrvatski intelektualci ne mrze Hrvatsku kako to neki žele prikazati već im je zlo od života u takvoj vrsti Hrvatske koji nažalost ne mogu nikako promijeniti.
Da...

npr. vidi ovo: KOLUMNA M. JAJČINOVIĆA u VL

HRVATSKI TEATAR APSURDA

Da je Hrvatska nastala dvadesetak godina prije, možda bi se danas pisalo da je mirno i s dogovorom izašla iz Jugoslavije. Jer još nije prošlo ni dvadeset godina od njezina nastanka a njezin prvi ministar unutarnjih poslova (Josip Boljkovac) uvjerava da rata nije ni trebalo biti! Ratni pak ministar zdravstva (Andrija Hebrang) tvrdi da se Jugoslavija raspala zbog ekonomskih razloga, zbog gospodarske krize! A predsjednik Sabora u ratu (Stipe Mesić) povodom smrti pravoslavnog patrijarha, kao da je u Beogradu lijegao pred tenkove da ne idu rušiti Vukovar, izražava uime Hrvatske sućut predsjedniku Srbije!

U hrvatskom teatru apsurda, koji nikada i nije prestao djelovati, a opet je eto vrlo aktivan, sve je moguće. Pa i tvrdnja da se rat mogao izbjeći, da ga i nije trebalo biti. Josip Boljkovac akter je toga hrvatskog teatra od njegova početka. Ta činjenica puno više govori o Hrvatskoj nego o njemu.

Od tvrdnje da se rat mogao izbjeći valjda je budalastija jedino činjenica da je Boljkovac bio šefom MUP-a. Ali nije apsurd u tome što on tvrdi da se rat mogao izbjeći, nego što slično misle i drugi, koji se drže pametnijima od njega. Pa naravno da se nije moralo ratovati. Bilo je dovoljno dobroćudne i uljuđene obožavatelje mitinga, tu miroljubivu i pristojnu čeljad, dočekati s rakijom i uz meze i sve bi bilo mirno. Svi bi zajedno slavili “Slobu”, s Lepom Brenom, Jugoslaviju, te pjevali “Od Vardara pa do Triglava”, i rata doista ne bi bilo, bila bi prava idila. Ali Boljkovac sigurno nikada ne bi postao ministrom. Pogotovo hrvatskim. Što bi zaista bilo velika šteta.

Da nije bilo rata “koji se mogao izbjeći”, ni dva naša Josipa, ni spominjani Boljkovac, ni drug mu Manolić, koji sada po beogradskim novinama pričaju što čaršiji paše, ne bi (opet) bili na vlasti. Bili bi samo stari penzionirani jugoudbaši.

Priče da se moglo mimoći rat amnestiraju i Miloševića i sve one prije njega koji su planirali širenje Srbije na zapad. A ti su planovi stari malne kao i Boljkovac i Manolić zajedno. Nije Milošević došao niotkuda, nego iz starih ekspanzionističkih programa Ilije Garašanina i Vuka Karadžića, iz geostrateških planova Stevana Moljevića i iz intelektualno-političkih naputaka Memoranduma SANU.

Mogla je Hrvatska sto puta biti protiv rata, pa da ga svejedno bude. Tko bi se s Miloševićem o nečemu dogovorio a da ne bude po njegovu, tj. kako on hoće? Pa on je politički, a na koncu i fizički, likvidirao nekoć najboljeg prijatelja i kuma si Ivana Stambolića, koji se protivio memorandumskom pretvaranju Jugoslavije u Veliku Srbiju i njegovoj svevlasti. Možda bi popustio Boljkovcu!?

Da nije bilo rata “koji se mogao izbjeći”, ni Andrija Hebrang sigurno nikada ne bi postao ministrom. Je li već i kao ratni ministar hrvatskog zdravstva mislio kao danas – da je Jugoslavija Ante Markovića propala ne zbog velikosrpskih planova i Miloševića, nego iz ekonomskih razloga, zbog gospodarske krize – ne zna se. Da je posrijedi bila ekonomija, Jugoslavija bi još postojala, a Hebrang nikad ne bi bio hrvatskim ministrom. Da u Markovićevoj Jugoslaviji nije propao “naučni socijalizam”, marksisička teza da je sve određeno “proizvodnim snagama”, odnosno ekonomijom, Hebrang bi se jedino na Nigdarjevo kandidirao za hrvatskog predsjednika.

Ali, eto, Hebrang misli da je Jugoslaviju urušila loša ekonomija, a ne velikosrpska ideologija! Sva sreća da u njezinu širenju nije sudjelovao i ovih dana blagopočivši srpski patrijarh, “skromni poštenjak” Pavle. Vjerojatno ga se kao mirotvorca sjetio i predsjednik Mesić. Bilo bi zaista diplomatski neučtivo i ljudski nepošteno da se glede ovog tužnog događaja tako časnoj ličnosti nije iskazalo dužno poštovanje. Bilo bi zbilja čudno ne učiniti tu doličnu gestu, kad je eto Jugoslavija i onako propala mirno i samo zbog ekonomije.

kraj

Daklem evo priznajem da se meni ovaj moj narod dobrano gadi.

Ali opet svako malo me opet iznenadi i učini taj prezir još opravdanijim....ja bih prije mogao povjerovati da su stigli vanzemaljci nego u to da političari neke zemlje mogu biti toliki ljigavi gadovi.

Što tjera te ljde u takav apsurd?...dobro kaže profesor Čović sa FF: ova država nema nikakvih izgleda osim da služi svima kao sprdnja.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:48   #225
Quote:
Vjerojatno ga se kao mirotvorca sjetio i predsjednik Mesić. Bilo bi zaista diplomatski neučtivo i ljudski nepošteno da se glede ovog tužnog događaja tako časnoj ličnosti nije iskazalo dužno poštovanje.
Sreća pa se Mustafa Cerić nije preselio na ahiret za trajanja Mesketovog mandata.
Tada ne samo da bi pao izraz sućuti Sulejmanu Tihiću nego bi i dan žalosti bio proglašen u HR.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:01   #226
Mislim da će na kraju i hrvatski branitelji postati rušitelji...izmanipulirano oružje hrvatskih nacionalista.
Pa to je ok.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 23:36   #227
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Koga ubrajaš u hrvatske intelektualce..a zašto ljude tipa Dežulović jergović ne ubrajaš?
Koga ubrajam ? Pa za početak Dr. Zdravka Tomca, Dr. Tomislava Sunića i Dr. Pavunu.

Dežulovića i Jergovića ne ubrajam jer nisu Hrvati nego ljudi koji žive i rade u Hrvatskoj. Njihova država više ne postoji tako da su kao i ostali intelektualci poput slavnih Rade Šerbedžije ili Gorana Bregovića a da ne spominjemo najslavnijega Branimira Štulića ljudi koji pokušavaju furati neki intelektualni revival ka ''nekim dobrim i boljim vremenima'' kada su se pili Jupi i Cockta, kada su svi imali fiću, slavili Dan Mladosti ili Dan Republike, i kada nismo znali za Bleiburg.Uglavnom da ti prevedem to na Hrvatski: sjećaju se noći kada su se napijali (oblijali) i pušili travu sa rajom iz Srbije, BiH i tko zna od kuda sve ne po Hrvatskim otocima poput Visa, Korčule ili Brača. Misle svi da su teški boemi i bon vivani a zapravo su ljudska lakrdija.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 23:38   #228
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Da...
dobro kaže profesor Čović sa FF: ova država nema nikakvih izgleda osim da služi svima kao sprdnja.
Čović je to dobro rekao.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 08:23   #229
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Čović je to dobro rekao.
Potpuno je nevjerojatno:
- s jedne strane strast za beskrupulozni lopovluk uz busanje u hrvatska prsa
- s druge strane strast da se država što više kritizira i ponižava i što prije ugura u eu i tako prestane postojati
- s treće strane potpuna marginalizacija svakog tko se suprostavi kultu eu

Biti nečije sluge, to je najbolja uloga za takav narod.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.