Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 20:12   #21
Uoči se, ali se isto tako uoči da je Sanader sa Slobodnom sebi kupio mir, a ne naklonost EPH-a. Da nije, oni bi mu bjesomučno puhali za vratom sve godine mandata, svaki tjedan bi mu napakirali novu aferu. A bilo je i ovako dosta toga za što ga se čerečilo. U svakom slučaju, u usporedbi s Mesićem - nebo i zemlja

Sanader je EPH podmitio Slobodnom, čime je Mesić
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:15   #22
Quote:
alst kaže: Pogledaj post
Ne samo da su u potpunosti ušutkani mediji, nego se i svaka druga kritika nedodoriljivog El Prezidentea koja dolazi od neke javne osobe, automatski dočekuje na nož. Javno reći bilo što loše o Mesketu je izrazito nepoželjno. čak se, kao u slučaju Thompsona, između redaka prijeti i tužbama. To, naravno, ne vrijedi za druge političare
Pf, to je ništa. Barišić je u tjedan dana dobio srčani udar, čir na želucu i - upalu pluća. Nije se sa Mesićem zajebavat
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:15   #23
I zašto, za Boga miloga, netko ko se voli nazivat tolerantnim i liberalnim, otvorenim prema drukčijim mišljenjima i stavovima, na svaku kritiku upućenu prema sebi reagira s tolko žuči, gnjeva i usudio bi se reći - čak i mržnje prema onome tko se usudi njemu nešto spočitat

Je li doista toliko uvjeren u svoju nepogrešivost ili je ipak nešto drugo u pitanju?
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:18   #24
Quote:
alst kaže: Pogledaj post
I zašto, za Boga miloga, netko ko se voli nazivat tolerantnim i liberalnim, otvorenim prema drukčijim mišljenjima i stavovima, na svaku kritiku upućenu prema sebi reagira s tolko žuči, gnjeva i usudio bi se reći - čak i mržnje
Meni je puno zanimljivije što kad ga vidim, naročito zadnjih dana, imam dojam da zajebava. Ono, zajebava i to na način kao da nekog drži za jaja (ne medije ) pa zna da može pričat što god ga volja.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:26   #25
Quote:
alst kaže: Pogledaj post
Uoči se, ali se isto tako uoči da je Sanader sa Slobodnom sebi kupio mir, a ne naklonost EPH-a. Da nije, oni bi mu bjesomučno puhali za vratom sve godine mandata, svaki tjedan bi mu napakirali novu aferu. A bilo je i ovako dosta toga za što ga se čerečilo. U svakom slučaju, u usporedbi s Mesićem - nebo i zemlja

Sanader je EPH podmitio Slobodnom, čime je Mesić
Neznam,nekako sumnjam da su i jedan i drugi nekoga nečime podmitili...

To mi sve na navučene teorije urote zvuči...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:26   #26
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Meni je puno zanimljivije što kad ga vidim, naročito zadnjih dana, imam dojam da zajebava. Ono, zajebava i to na način kao da nekog drži za jaja (ne medije ) pa zna da može pričat što god ga volja.
Pa i može, za sve ono što kaže - koliko god to skandalozno, glupo ili uvredljivo bilo - uvijek će se naći opravdanje, ili će se, ako ništa drugo - prešutit. Upravo zato i postoji ova tema

On može, a drugi ne mogu, pravila koja vrijede za njega, ne vrijede za nikog drugog - i to se vidi iz aviona
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:30   #27
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Neznam,nekako sumnjam da su i jedan i drugi nekoga nečime podmitili...

To mi sve na navučene teorije urote zvuči...
Dobro, to je teorija urote. A kad je Mesić po ulasku na Panotvčak, citiram ga - "zaslužnim" medijima - dao da kopaju po predsjedničkom arhivu i selektivno objavljuju transkripte. Kako ćemo to nazvat???
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:32   #28
Quote:
alst kaže: Pogledaj post
Dobro, to je teorija urote. A kad je Mesić po ulasku na Panotvčak, citiram ga - "zaslužnim" medijima - dao da kopaju po predsjedničkom arhivu i selektivno objavljuju transkripte. Kako ćemo to nazvat???
Glupošću i pokušajem skupljanjem bodova...

I podlogom za krivično gonjenje,ako je time prekršio koji zakon...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:34   #29
Quote:
alst kaže: Pogledaj post
Pa i može, za sve ono što kaže - koliko god to skandalozno, glupo ili uvredljivo bilo - uvijek će se naći opravdanje, ili će se, ako ništa drugo - prešutit. Upravo zato i postoji ova tema

On može, a drugi ne mogu, pravila koja vrijede za njega, ne vrijede za nikog drugog - i to se vidi iz aviona
Ne može to bit samo do medija. Nikako.

Mislim, ak ćemo tak, bilo bi pun kurac blogova di se hračka po njemu. A nema. Ima par opskurnih protivnika čak i nakon što je raspizdio i Crkvu i dijasporu i branitelje. Ej? Ili, jednostavno, većina ljudi misli da je on u pravu i da što priča nije ni glupo ni uvredljivo a toliko je u skladu s općim razmišljanjem da bome nije ni skandalozno
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:46   #30
Quote:
Mali Hrvat kaže: Pogledaj post
Činjenice jasno govore da je mesić danas medijski nedodirljiv. Svi hrvatski (strani) mediji su na njegovoj strani, a često i kontra velike većine Hrvata... Postavlja se pitanje, zašto i čime je to Mesić zaslužio njihovu naklonost. Koja je cijena mesićeve medijske nedodirljivosti i koje će biti posljedice. Za sada je vidljiva samo jedna, a to je totalno gušenje medijskih sloboda. Bojim se da to nije kraj i da ćemo kusuranje mesićevog egocentričnog medijskog (i tko zna kakvog još) ortačenja snositi svi mi mali Hrvati...
Čini mi se da su se Mesićevi "obožavatelji" bespotrebno fiksirali na njega.

Prvo - svi mediji nisu na njegovoj strani. Drugo - imaju li mediji razloga analizirati njegova djela? Treće - koja su to njegova djela? Dotični jedino što radi jest to da se slika i daje izjave. To nisu djela (ono nešto malo ne računam što je bio dužan prema zakonu). Četvrto - nisu li poneki "štovatelji" Mesićevi objavili negativne komentare njegovih izjava? Nisu li u zadnje vrijeme često vikali - izdajniče.


I zadnje najvažnije, kako si uspio zaključiti da je nepogrešiv u odnosu na to što možda statistički je bilo manje negativnih komentara njegovih izjava? Jel to još uvjek onaj zaostatak iz socijalizma: "Ako je na Dnevniku onda je istina" ????
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:51   #31
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post

U Večernjem listu je objavljeno da je Budimir Lončar bio taj koji je u vijeću sigurnosti zatražio embargo na uvoz oružja i time nas praktički goloruke izručio četnicima, a predsjednik Mesić je novinare koji su to objavili etiketirao kao "Ustašoide" a glavni urednik, Miljenko Manjkas je nakon nekoliko dana smjenjen.
Što se tiče ovog primjera, koji je ujedno i najrigdniji i najbjelodaniji dokaz medijskog terorizma u Hrvatskoj danas a kojeg su proveli udbaši i kosovci sa Pantovčaka, onda valja reći da su novinari koji su to objavili bili "ustašoidi" samo jedan dan, jer je njegov stav bio da je to laž, jer gdje bi Budo Lončar išao Hrvatskoj nanositi takvu štetu kao što je uvođenje embarga. Sustradan, kad je večernji stao u obranu svojih novinara tvrdeći kako su oni samo prenijeli ono što je napisala Carole Hodge u svojoj knjizi "Velika Britanija i Balkan", onda je promjenio ploču i počeo pričati priče kako je nama embargo na uvoz oružja ustavri koristio jer bi se inače Srbi bili naoružali. Neki gutaju te laži, poput ovog trola koji se lažno predstavlja kao pripadnik specijalne policije iz domovinskog rata i još uvijek mu trebaju nekakvi "dokazi". Mi što imamo mozak, nama to ne treba jer mi svi jako dobro znamo da nisu Srbi oružje uvozili nego izvozili. I dan danas izvoze, jučer su sklopili ugovor s Irakom za prodaju oružja u vrijednosti 100 miljuna dolara.

Evo još jednog sličnog primjera: Opet je večernji, i opet ista priča. Večernji ga pita da li je u njegovom uredu potpisan protokol o prodaji Sisačke željezare, te je li ga on potpisao, on odgovorio ovako: "Pročitao sam da je kod mene u uredu potpisan nekakv protokol, ali to sa zdravim razumom nema nikave veze. Sutradan, večernji slavodobitno objavi fotokopiju tog protkola s Mesićevim potpisom na njemu. Međutim, vuk pojeo magare, o tome se dalje nije raspravljalo iz tko zna kojih razloga.

A najveća razlika između njega i njegovih političkih protivnika je u tome što se njegovim političkim protivnicima stavlja u usta ono što nisu rekli i tvrdi se da su rekli nešto što nisu rekli, dok se Mesića tretira upravo suprotno, on nešto kaže, onda sutra kaže da on to nije rekao nego da on "samo rekao" nešto drugo, i odmah počinje spašavanje vojnika Ryana.

A rekao je, i da je "akcija Maslenica održana radi izbora, da smo u njoj izgubili 185 ljudi a nismo se pomakli ni milimetra" (njegovi su se pomakli ali unatrag). Rekao je i da je Ante Gotovina sam zaslužan za to što ga se stavlja u isti kontekst s Karadžićem i Mladićem.

Kad je trebalo raspravljati o godišnjem izvješću Radovana Ortynskog, tadašnjeg državnog odvjetnika, on je, vidjevbši njegovo izvješće rekao da je to "izvješće korektno napisano". Kad je pak to izvješće u Saboru doživjelo takav debakl da se nije znalo napada li ga jače vlast (šestorka) ili oporba (HDZ( i kad je postalo jasno da su Ortynskom dani odbrojani, novinari su opet dotrčali kod Mesića i pitali ga: "Vi ste rekli da je to izvješće korektno napisano a sad ovo"? On je odgovorio ovako: "Ja to nisam rekao, ja sam samo rekao da je to izvješće pravopisno korektno napisano. No, tada je bilo bolje, jer tada su novinari još mogli doći i provjeravati zašto im predsjednik države tako bezočno laže. Danas to ne smiju...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:01   #32
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Neznam,nekako sumnjam da su i jedan i drugi nekoga nečime podmitili...

To mi sve na navučene teorije urote zvuči...
A kako ti zvuči činjenica du su Stjepan Mesića i Bodo Hombach po svemu sudeći jako bliski... Da podsjetim tko je odnosno kakav je to lik taj Hombach...

Quote:
Bodo Hombach, glavni menadžer njemačke izdavačke kuće WAZ, koja u nekoliko europskih zemalja ima 37 dnevnih novina, 112 magazina i 133 oglasnih novina, potvrdio je za Nacional da je kao suvlasnik EPH u prošloj godini kompanija koju vodi imala velik pad prihoda i da je pred velikim izazovima. U Hrvatskoj je WAZ s 50 posto dionica suvlasnik Europapress Holdinga, u čijem su vlasništvu Jutarnji list, Sportske novosti, Slobodna Dalmacija, tjednici Globus i Gloria, te ukupno 18 magazina. Na hrvatskom, kao i na os“talim tržištima gdje ima novine u svom vlasništvu, WAZ se pojavljuje i kao vlasnik ili suvlasnik u tvrtkama koje se bave distribucijom novina i drugim poslovima povezanim s izdavaštvom.

Na početku karijere bavio se vanjskom trgovinom, ali mu je karijera obilježena političkim radom vezanim uz njemačke socijaldemokrate, isprva na lokalnim razinama, a potom i na nacionalnoj razini. Potkraj 90-ih bio je posebni savjetnik tadašnjeg premijera Gerharda Schrödera, s kojim je i danas u vrlo dobrim odnosima. Na području Balkana postao je poznat jer je od 1999. do 2001. bio specijalni koordinator Pakta za stabilnost jugoistočne Europe. Nedugo nakon što mu je na toj funkciji istekao mandat (koji je vezan za razne skandale), Hombach se pridružio WAZ-u. Od njegova dolaska u WAZ kompanija se uspješno i agresivno širi na zemlje jugoistočne Europe, ponajprije na području nekadašnje Jugoslavije.

http://www.nacional.hr/clanak/36172/...iv-za-izdavaca
Mali Hrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:10   #33
Quote:
Mali Hrvat kaže: Pogledaj post
A kako ti zvuči činjenica du su Stjepan Mesića i Bodo Hombach po svemu sudeći jako bliski... Da podsjetim tko je odnosno kakav je to lik taj Hombach...
Uhh, strašna stvar. A čega se ti bojiš? Da će se Mesić možda kandidirati za šefa oporbe pa doći za premijera?
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:12   #34
Kako zvuči činjenica da se na inicijativu Mesića i Hombacha u siječnju 2006 godine organizira pomirba Ive Pukanića sa Ninoslavom Pavićem... Pukanić je naime bio najveći protivnik i žestoki kritičar ulaska njemačkog koncerna WAZ ma hrvatsko tržište... Nakon te večere na Pantovčaku, Pukanić i Nacional prekidaju svoju kampanju protiv WAZ-a, odnosno protiv EPH... Nastupa mir na relaciji Pukanić-Pavić a Mesić postaje apsolutno medijski nedodirljiv, a neki to označavaju sumrakom hrvatskog političkog novinarstva... Više o tome na linku...

Večera kod Mesića - sumrak hrvatskog novinarstva

I naravno u početku nitko nije htio povrditi tu "večeru" koja je procurila u javnost preko blogova... Nitko nije naravno htio ni objaviti vijest u zvaničnim medijima.. No, kad se putem interneta sve to već saznalo, par mjeseci poslije, Pukanić, Hombach i Mesić su potvrdili taj sastanak, ali naravno minorizirajući njegov značaj... Podsjećam da se sastanak nazovimo ih "medijskih ortaka" dogodio u siječnju 2006 godine, dok Mesić u svibnju 2006 godine u intervijuju za Globus govori da su "mediji popravili i da vidi jasan napredak".

A evo danas ga očigledno jasno vidimo i mi...
Mali Hrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:16   #35
O susretu Mesića i Hombacha izvjestio je nepoznati komentator na nepoznatoj net stranici...jaka argumentacija...

No,zanimljivo je ovo čitati...zato se baš i ne oglašavam...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:28   #36
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
O susretu Mesića i Hombacha izvjestio je nepoznati komentator na nepoznatoj net stranici...jaka argumentacija...

No,zanimljivo je ovo čitati...zato se baš i ne oglašavam...
Nakon par mjeseci šutnje, evo i potvrde toga sastanka od njegovih glavnih aktera.....

Stipe Mesić...

Quote:
Jeste li vi pomirili razlike između predsjednika Uprave EPH Ninoslava Pavića i Ive Pukanića?

- Bio sam na sastanku kad su se oni pomirili. Dakle, organizirana je večera na kojoj je bio Budimir Lončar, Ninoslav Pavić, Bodo Hombach, Ivo Pukanić i ja. Pavić i Pukanić pričali su o prošlim vremenima kada su zajedno radili. Malo su i hvalili jedan drugoga i zaključili da postaju neinteresantni ako u vlastitim novinama napadaju jedan drugoga. To publika baš previše ne voli. Obojici je to smetalo. Zato su vrlo brzo našli zajednički jezik i zaključili da novine trebaju pisati o važnim događajima. U tom sam smislu ja i podržao njihovo pomirenje.

A zašto se to dogodilo kod vas?

- Pa zato što sam ja stariji od njih.

http://www.globus.com.hr/Clanak.aspx...tranica=2#4473

Ivo Pukanić...

Quote:
"Ne znam znate li, Nino Pavić i ja smo se pomirili", rekao nam je Ivo Pukanić, predsjednik Uprave NCL Media Grupe, s kojim smo razgovarali prošloga tjedna. Povod za intervju bila je najezda besplatnih novina u Hrvatskoj, jer je upravo Ivo Pukanić prvi pokrenuo takav projekt u nas. No, najprije su nas zanimali detalji mirenja s Pavićem.

"Pomirili smo se prije tri mjeseca. Bilo je to na inicijativu Bode Hombacha (član Uprave koncerna WAZ, op. a.) i predsjednika Mesića. Nazvao me predsjednik i rekao da postoji inicijativa da se odnos između mene i Pavića poboljša te da napokon prestanu trvenja. Pitao me jesam li za. Rekao sam da osobno protiv Nine Pavića nemam ništa. Dapače, da sam od njega u životu mnogo naučio. Za Pavića sam radio nekoliko godina, vrlo savjesno i dobro. Mislim da sam mu puno pomogao od 1991. do 1995. da se Globus digne. Ako netko razumije novine u Hrvatskoj i ako s nekim o tome mogu razgovarati, onda je to Nino Pavić. Predsjedniku je bilo drago kad sam pristao na to i organizirana je večera", rekao nam je Pukanić.

Gdje je to bilo i tko je sve bio na večeri?
- Na vili Weiss. Bili su predsjednik Mesić, Nino Pavić, Bodo Hombach, Srđan Kerim, njihov direktor za jugoistočnu Europu, te Budimir Lončar, predsjednikov savjetnik i bivši ministar vanjskih poslova Jugoslavije, i ja.

I što ste zaključili? Što sad možemo očekivati na medijskom tržištu, na relaciji Globus - Nacional?
- I dalje smo konkurencija, no to ne znači da se moramo klati po privatnoj liniji. I dalje ćemo se natjecati što se tiče sadržaja, ali na osobnoj razini ne vidim razloga za loše odnose...

http://peratovic.blog.hr/2006/04/162...hombachom.html
Bodo Hombach...

Quote:
Njih su dvojica (Pukanić i Pavić) prije nekog vremena, zajedno sa mnom, bili na večeri s hrvatskim predsjednikom Stipom Mesićem i žustro se diskutiralo o odnosu politike i medija. Pale su i teške riječi, a to me podsjetilo na diskusije iz stare Europe i iz Njemačke. Brzo smo se načelno dogovorili da bi bilo jako dobro da se takva rasprava ne vodi za malim stolom nakon večere, nego da bude javna. Ondje je sve počelo.

http://www.nacional.hr/clanak/36172/...iv-za-izdavaca
Rezultati te suradnje su danas itekako vidljivi....
Mali Hrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:33   #37
Dolaskom Mesića na mjesto Predsjednika poklopilo se s 3-će siječanjskom vladom. Tada je počela lustracija u medijima, danas je, gotovo, privedena kraju. Počeo je odstrel, po Mesiću "Ustašoidnih" novinara. To su bili svi oni novinari koji su napisali da je car gol. Pa jasno da danas kaže da su se mediji popravili.
Petro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:35   #38
Quote:
Mali Hrvat kaže: Pogledaj post
Nakon par mjeseci šutnje, evo i potvrde toga sastanka od njegovih glavnih aktera.....

Stipe Mesić...




Ivo Pukanić...



Bodo Hombach...



Rezultati te suradnje su danas itekako vidljivi....
Hvala...ovo je već drugo...

No,što ćemo sa izjavom kako Družijanić nije smjenjen na zahtjev Mesića?

Samo pitam,nije nikakva provokacija...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:41   #39
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Hvala...ovo je već drugo...

No,što ćemo sa izjavom kako Družijanić nije smjenjen na zahtjev Mesića?

Samo pitam,nije nikakva provokacija...
Pored ovoga gore Družijančić je mirovna i nebitna stvar... Ne bih sada da se rasplinimo na sve strane... Ovaj sastanak "medijskih ortaka" na Pantovčaku je sam za sebe i suviše interesantan... Pogotovo je interesantna navodna mesićeva "mirovna misija"...
Mali Hrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 22:11   #40
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Onaj koji nešto tvrdi,i tvrdnju iznese prvi,mora dokazivati...

Evo primjera...

Masa forumaša je iznijela tvrdnje kako je obitelj Tuđman basloslovno bogata i da se nakrala svega i svačega...zar ne?
Kakve ti veze ima Tuđman ovdje. Ti si očito dobro naučio lekciju "Tuđman", a o drugom nemaš pojma. Razgovaramo ovdje o Mesiću, a ti Tuđman, pa Tuđman. O Mesiću je riječ. Reci, konkretno, Što je bilo netočno.
Nego reci gdje su izvrsne novinarke Aleksa Crnjatković i Olga Ramljak? I još puno kvalitetnih? A čitamo ovo smeće. Kuljiš, Butković, Jergović. Gdje su samo naučili onu gomilu ružnih riječi i izraza.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.