Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2004., 20:39   #41
Evo jedne vijesti samo za Vucu i CroatiaMaga, dva najveca magareta na forumu:

http://www.vjesnik.hr/html/2004/06/2....asp?r=unu&c=3

Njacite zajedno!

Toliko o "mojim" idejama o hrvatskoj ekonomiji......
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 22:05   #42
Quote:
OrangeC2 kaže:
Evo jedne vijesti samo za Vucu i CroatiaMaga, dva najveca magareta na forumu:

http://www.vjesnik.hr/html/2004/06/2....asp?r=unu&c=3

Njacite zajedno!

Toliko o "mojim" idejama o hrvatskoj ekonomiji......
Pa čuj rodijače, tko je uopće rekao išta protiv poskupljenja cigareta?

A evo i kaj se tiče automobila apsolutno bih se složio s tobom.

Evo imam dobrog BMW-ca za te. Povoljno. Čak ću ti dati popust na duplu cijenu.... ta rodijaci smo.
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 22:20   #43
Quote:
damian kaže:
Pa čuj rodijače, tko je uopće rekao išta protiv poskupljenja cigareta?

A evo i kaj se tiče automobila apsolutno bih se složio s tobom.

Evo imam dobrog BMW-ca za te. Povoljno. Čak ću ti dati popust na duplu cijenu.... ta rodijaci smo.
Sta ce mi, imam ja puno inteligenntije prevozno sredstvo. Magare. Dva cak

nego jesi cuja rodijace, dao sanader jamstva za kredit sibenskome TLMu - jerbo bi inace otisli u bankrot, a to ne bi bilo dobro? A, jes ti vidijo kako nas premijer pazi na opstanak metalurgije u domaji ti...ih, ka da je mene pito

Ajd da se kladimo koju ce sljedecu mjeru od onih sta sam ih ja gore spominjao, a i drugdje, nas premijer poduzeti. Jel oces, a?

Mozda ce ukinuti sponzoriranje sportskih klubova i saveza, raznoraznih sportasa i fofonjki, raznih olimpisjkih odbora i putovanja svakog i kojenekog u Portugale i Atene? Valjda ova drzava more zastedi 200 milijuna eura samo do kraja 2004?


Sumnjam, da Sanader ukine drzavno financiranje sporta, odletio bi sa vlasti u roku 22.julskog ustanka. Odam bi se digli stozari za obranu digniteta rvackog športa...
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 22:49   #44
Quote:
OrangeC2 kaže:
Sta ce mi, imam ja puno inteligenntije prevozno sredstvo. Magare. Dva cak

nego jesi cuja rodijace, dao sanader jamstva za kredit sibenskome TLMu - jerbo bi inace otisli u bankrot, a to ne bi bilo dobro? A, jes ti vidijo kako nas premijer pazi na opstanak metalurgije u domaji ti...ih, ka da je mene pito

Ajd da se kladimo koju ce sljedecu mjeru od onih sta sam ih ja gore spominjao, a i drugdje, nas premijer poduzeti. Jel oces, a?

Mozda ce ukinuti sponzoriranje sportskih klubova i saveza, raznoraznih sportasa i fofonjki, raznih olimpisjkih odbora i putovanja svakog i kojenekog u Portugale i Atene? Valjda ova drzava more zastedi 200 milijuna eura samo do kraja 2004?


Sumnjam, da Sanader ukine drzavno financiranje sporta, odletio bi sa vlasti u roku 22.julskog ustanka. Odam bi se digli stozari za obranu digniteta rvackog športa...
AbbatIrud rodijače, pa pun si hvale Sanaderu. Još malo pa ćeš postat prava Adezenjara.

A i dobro je reka Saki: Prošlo je vrijeme komunizma!
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2004., 23:25   #45
Quote:
damian kaže:
AbbatIrud rodijače, pa pun si hvale Sanaderu. Još malo pa ćeš postat prava Adezenjara.
Kake to veze ima sa Adezejom?

Cek, sad da vidis za 22.06 st a ce da bidne festa od Adezeja...oavj..Antifasizeja...

Quote:
A i dobro je reka Saki: Prošlo je vrijeme komunizma!
Sta jes jes, tvrdnja za umrit od smija, ta ti je dobra, rodijace
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 00:08   #46
Quote:
OrangeC2 kaže:
Kake to veze ima sa Adezejom?
Pa, ti ih hvališ.... nisam ja.
Quote:
Sta jes jes, tvrdnja za umrit od smija, ta ti je dobra, rodijace
Ako je po smijehu, ti ćeš rodijače živit 100 godina. Ta nisi ka drug Račan pa da se odma ljutiš.
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 00:41   #47
Quote:
damian kaže:
Pa, ti ih hvališ.... nisam ja.
Jo, rodijace kas naucit..to ti je ka da falis pasa sta hoda na dvi noge...tako i Adeze hodi, imitirajuci ljucki hod. Plus jos mava repom i umiljato gledi ter bi tija liznit onom jezicinom, al to im vala ja nisam reko da rade niti ih ucijo, i vala ih za to necu tapsat po glavusi

Quote:
Ako je po smijehu, ti ćeš rodijače živit 100 godina. Ta nisi ka drug Račan pa da se odma ljutiš.
Vidi se da Racan nije komunista, ne more on svatit da oni koji se posljednji smije, nasladje se smije, makar i za sto godin.
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 09:07   #48
Quote:
damian kaže:
Dobro rodijače, a kaj bi ti htio? Da Hrvatska bude neutralna, nešto kao siromašna verzija Švicarske
ja bi radije da budemo bogatija verzija Svicarske
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:08   #49
Quote:
QUESTION kaže:
Ne, Hrvatska je mogla postati "Duty Free" zona jugoistocne Europe, ili ako hoces Balkana (npr, kao Monaco, Andora, San Marino, da ne kazem Cayman Island) i od toga sa malo turizma i poljoprivrede ziviti k'o Bog.
I ne samo duty free zona nego i low-corporate-tax zona, plus bescarinske zone Rijeka, Split i Ploce + Autoputevi koji su vec gotovi i pola azije bi onda europi prodavalo robu preko Hrvatske, a bogami bi se i neka proizvodnja pa cak i poneki korporate head-quarters preselili u Hrvatsku.

Ovak cemo dobit od EU pokoju fasadu, zbetonirat ce pokoju cesticu i dobacit koji Ojro seljacima; a za uzvrat ce nam dirigirat koliki ce bit porezi da ne bi slucajno bilo kao sa Irskom koja je spustila poreze i otela poslova i poslova ostalim zemljama EU, dirigirat ce nam vanjsku i unutarnju politiku, prodavat ce nam svoje proizvode jer su nasi uglavnom nekonkurentni i ne zadovoljavaju stroge EU norme.


Quote:
QUESTION kaže:
Ali ne nasi mudraci izmislili: "svatko tko donese uloziti u banku na racun 100.000 kuna mora dokazivati porijeklo !"
Nije u tome problem ni toliki problem, tako je i vani ne moze se covjek pojaviti sa 20000 eura i poloziti ih na racun, ali je problem u tome sto su i bankovne transakcije restriktirane, recimo ne moze se iz hrvatske banke prebaciti vise od 3000 Ojra dnevno u inozemstvo bez obzira na porijeklo. Cemu to?

Osim toga, da zaista zelimo sprijeciti pranje novca regulirala bi se kupoprodaja nekretnina. Ovako svatko tko ima 200000 'prljavih' Ojra otvori plavi oglasnik, kupi trosobni stan na Kvatricu i za dva mjeseca ga proda i lovu stavi u banku jer ima 'dokaz o porijeklu'.

Quote:
QUESTION kaže:
To su Crkvencevi komunisticki chipovi koji nikako da pregore pa da ih zamijeni sa novima suvremenijima !
Na zalost ne samo Crkvencevi. Hrvatska, na veliku zalost, nikada nece moci postati duty-free laissez-fair oaza biznisa, sto je zapravo danas jedini nacin da se jedna drzava obogati. Kroz modernu povijest ekonomije Hrvatska je odrastala prvo pod austro-ugarskom, a mittel-europski mentalitet nije sklon slobodnoj trgovini i biznisu, potom je bila komunisticka. Dakle povijseno gledano nas mentalitet i kultura su totalitaristicki i socijalisticki, a ne liberalisticki. Danas, Hrvatska je na pragu EU koja je samo naizgled slobodna trgovinska zona, a u stvari je bastion socijalizma sa svojim visokim porezima i red-tape zakonima i komunistickog protekcionizma, a sve to uz stvaranje svemoguce super-drzave birokratizirane po najboljim tradicijama njemackog totalitarizma i francuskog socijalizma. Zato se liberalisticki nastrojenim Britancima dize kosa na glavi i gledaju kako ce se najbezbonije izmigoljiti.

Treba pogledati i ovo:

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=54651

U vrhu su redom drzave koje su liberalizirale promet novcem i dobrima - sto je u osnovi nista drugo nego globalizacija - pojam koji mnogi ne razumiju.
mladi Werther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:12   #50
Quote:
mladi Werther kaže:
ali je problem u tome sto su i bankovne transakcije restriktirane, recimo ne moze se iz hrvatske banke prebaciti vise od 3000 Ojra dnevno u inozemstvo bez obzira na porijeklo. Cemu to?
da znas kako funkcioniraju banke zna bi cemu to

bankama i drzavi je u interesu da novac ostane u hr bankama
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:18   #51
Quote:
hvar kaže:
da znas kako funkcioniraju banke zna bi cemu to

bankama i drzavi je u interesu da novac ostane u hr bankama
Posao drzave jest da ucini zemlju privlacnom za kapital, a posao banke jest da se imaocu kapitala ucini pozeljnom za drzanje kapitala.

Dekretima se kapital ne moze privuci niti zadrzati.
mladi Werther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:22   #52
Quote:
mladi Werther kaže:
Posao drzave jest da ucini zemlju privlacnom za kapital, a posao banke jest da se imaocu kapitala ucini pozeljnom za drzanje kapitala.

Dekretima se kapital ne moze privuci niti zadrzati.
i jos kako se moze.
svjetsku ekonomsku krizu 1929 g. je izazvao jedan jedini dekret
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:28   #53
Quote:
hvar kaže:
i jos kako se moze.
svjetsku ekonomsku krizu 1929 g. je izazvao jedan jedini dekret
Pojasni.
mladi Werther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:41   #54
Quote:
mladi Werther kaže:
Pojasni.
banke imaju vecu moc uticaja na ekonomiju nego raja kuzi.
za tu moc treba in poprilicno kapitala u opticaju.
nije neki problem za drzavu kad pare setaju medu bankama.
problem je kad pare setaju medu tudim bankama jer realno banke imaju mozda vecu moc od drzave.
ako su te banke strane ili ako drzava ima banke koje nemaju para jer su pare u stranim bankama onda drzava moze samo molit boga da im posalje strane investicije


ma prican gluposti
bit je ovo
banke su tvornice za pretvorbu zraka u novac jer za novac ti nista nije potrebno osim zraka i banke
a novac je moc
nekome ko ima banke ne tribaju nikakve strane investicije
da bi ima moc trebas imat banke a ne vlast
najbolje oboje
naravno banke sa parama inace ih mos bacit u skovace
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:48   #55
U par rijeci: u kapitalizmu ekonomija ovisi o kapitalu, a ako nemas svog najebo si. Otkrio si toplu vodu.

Ali nisi rekao koji je to dekret izazvao svjetsku ekonomsku krizu 1929.
mladi Werther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:50   #56
Quote:
mladi Werther kaže:
U par rijeci: u kapitalizmu ekonomija ovisi o kapitalu, a ako nemas svog najebo si. Otkrio si toplu vodu.

Ali nisi rekao koji je to dekret izazvao svjetsku ekonomsku krizu 1929.
smanjenje novca u opticaju za trecinu
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:52   #57
Quote:
mladi Werther kaže:
U par rijeci: u kapitalizmu ekonomija ovisi o kapitalu, a ako nemas svog najebo si. Otkrio si toplu vodu.
nisi skuzija

poanta je upravo suprotna. netriba ti kapital ako imas banke i uticaj na zakone

banke mogu proizvest kapital ni iz cega
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 10:57   #58
Quote:
hvar kaže:
banke mogu proizvest kapital ni iz cega
Perpetuum Mobile?
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 11:02   #59
Quote:
hvar kaže:
netriba ti kapital ako imas banke i uticaj na zakone
A malo prije si ustvrdio da banke bez para mozes bacit u skovace!

Decko, narasla trava ove godine na Hvaru? E da ti se mogu pridruzit pa da smotamo jednu zajedno.
mladi Werther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 11:16   #60
Jedan Monako sa otprilike 37000 registriranih stanovnika zaradjuje skoro kao jedna Francuska od nekoliko desetaka milijuna stanovnika.
Opis europe je tocno onakav kakvim ga ja vidim iz svoje perspektive, ziveci u Francuskoj, nazalost u hr postoji birokracija, ali samo gora od nje valjda Francuska birokracija.Zamislite koliko cekate na bilo sto kod nas i to sve pojacajte na tri puta.

MW, ne mogu se vise sloziti sa tobom, nego sto si ti tako elokventno izrazio u svojim postovima.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.