Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2009., 11:49   #181
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ako ima još netko dati dobar prijedlog u vezi programa koji valja - a nije preskup, rado bih čuo! Na stranu reklame i hvalospjevi, samo praksa, molim!
Ja ne reklamiram sql nego zastupam mišljenje (većinsko u stručnim krugovima) da je to minimum za ozbiljne poslovne potrebe.
Ne znam čemu u ovoj raspravi ubacujete hw i sistem. Pa podrazumijeva se da računalo i OS mora raditi stabilno. Bila bi preširoka tema sad i to uvlačiti u ovu raspravu.
A što se tiče programskih alata, naravno da su bitni uz odabir baze. Ali svi bolji alati (MS, Borland...) su dovoljno dobri za izradu kvalitetnih programa. Svar je u projektantima i programerima kako će ih koristiti.
Znači, ako hoćemo voditi kvalitetnu diskusiju onda idemo o proizvodima konkretno. Praktična iskustva. Po mogućnosti u što težim uvjetima. Ja sam kao savjetnik za jedan d.d. testirao programe za proizvodnju, tražio alternativu za preskupi Navision. Zato sam i spomenuo firebird i programe koji se baziraju na njemu. Jer su obično stabilni i odlično napravljani. Ja sam izuzetno zadovoljan sa Tehno programima (firebird i Delphi) koje sam preporučio u par firmi i ljudi su oduševljeni. Primijetio sam po netu da i drugi programi bazirani na firebirdu daju dobre rezultate (recimo jedan rađen u javi).
Po mojem iskustvu (dugogodišnjem) sve rađeno na Accessu je problematično, čak i u slučaju kad se radi o dobrom odabiru alata i dobrim programerima. Jednostavno je baza ograničena, manjkava. I to onda radi probleme u razvoju.
Ne velim da nema dobrih programa, ali je sigurno da nisu dogoročno rješenje.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 06:26   #182
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Pojašnjenja: što je SQL? Nije program? Traži se program, ime prezime i cijena. Također jako bitno: ima li kasu koja radi na drugome računalu i samo se prenose podaci, odvojeno MP i R1. (A ne sve udrobljeno kao što radi Synesis POS)

HW je ubačen, jer pretpostavljam da je zbog toga napisano da sustav pada 4 puta dnevno. Lako moguće.. ali naravno nećemo o HW.

Firebird... tko, što, gdje i pošto?? Modularan, ima kasu, cijena... (Ako je preko 10.000 to NE spominjati, tražimo programe za male poduzetnike!!)

Složimo se i da je Access kukumarska baza, podložna "ispadima" ali... ako nešto radi ok i s njom, pa da čujemo i to!

Ne velim da nema dobrih programa, ali je sigurno da nisu dogoročno rješenje Molim prijevod... što to znači? Koji je klinac onda dugoročno rješenje?? Abak?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 11:31   #183
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Također jako bitno: ima li kasu koja radi na drugome računalu i samo se prenose podaci, odvojeno MP i R1. (A ne sve udrobljeno kao što radi Synesis POS)
Ja sam od jačih programa testirao Navision, INFOKOM - Step, DAM – GoSoft i ININ – ErpIns. To su preglomazni i preskupi proizvodi za manje firme. Od rješenja za tu razinu donekle poznajem WAND (4th Dimension d.o.o.) koji je odličan proizvod, ali baziran na Clarionu (malo problematično). Isto tako, ono što oni navode kao prednost po meni je mana, direktna veza sa MS aplikacijama (znači ne možeš koristiti Open office). I najvažnije, cijene su malo previsoke. Ja sam najzadovoljniji sa programima Tehno (Finko, Paletko i Kasirko) i preporučujem ih kad me netko traži mišljenje (manja firma, obrt ili knjigovodstveni servis, čak sam i jednoj gradskoj upravi preporučio i jako su zadovoljni). Baza je firebird (besplatna a stabilna), alat je Delphi (pouzdan i moćan Borlandov alat) a sami programi su vrlo jednostavni za korištenje i vrlo stabilni u radu. Da nebi ispala reklama, mogu ti samo odgovoriti na konkretno pitanje: Da, računi se prenose odvojeno. Ostalo možeš pitati direktno proizvođača.
Možda nebi bilo loše da ovdje složimo pitanja koja ćemo postaviti, pa usporedimo i komentiramo odgovore. Tko zna, možda Pupilla ipak ispadne najbolja
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 06:43   #184
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Možda nebi bilo loše da ovdje složimo pitanja koja ćemo postaviti, pa usporedimo i komentiramo odgovore. Tko zna, možda Pupilla ipak ispadne najbolja
E, ovo je fino i konstruktivno!!! Svakako me zanima pa ću vidjeti imaju li neke demo verzije. Ma briga mene za reklamu, ja ću se derat na sav glas ako nađem dobar i ne preskup program!! Ne radi sebe, to ovoj državi treba!! Da je sreće testirali bi oni i tjerali programere da rade dobro, da se izvješća rade automatski i po e-standardima, da kase imaju chip u koji se upisuje promet (porezna dođe, ubaci kod i čita!!) itd!!

Ne kažem da možda Synesis ne pobijedi, ima u njemu krasnih rješenja, ali: koliko se god svađao sa autorom, kasa i dalje R1 i MP vodi zajedno - protivno zakonu!! To pitanje smo nedavno riješili na forumu (računovodstvo) i tu nema sumnje - ali ima tvrdoglavosti!! Ili neznanja, ili bašmebriga. A kasu sam platio pošteno kao i sve drugo...

Drugo, kupim novu verziju plaća i dobijem i promijenjenu verziju svega, ali u kojoj jedna jako važna funkcija više ne radi!! Prije sam iz recimo kalkulacije BEZ izlaska iz nje mogao skoknuti u "robe" i promijeniti cijenu, bar kod itd, a sada -nema više?!?!? prekini rad, pođi u robe, promijeni, vrati se u kalkučaciju -STRAVA!! Ma kakvo je to sakaćenje programa, pitam se?!? I zovem, ali prvo: nema programera, samo ujutro ranije, pišem faks, pa dobijem odgovor: tako je ubuduće... Ili ne razumiju problem, ili... Eto, ako je tako, pa ok, tražim ima li bolji program i pristojniji odnos... Moja utrošena lova traži adekvatnu uslugu, najmanje da se ne skida ono što dobro radi!!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:10   #185
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ne kažem da možda Synesis ne pobijedi, ima u njemu krasnih rješenja, ali...
Slažem se, no ima dva problema u predloženom projektu testiranja. Prvi, nema ljudi koji bi sudjelovali u testiranju. Nas dvojica nismo dovoljni. Mogli bi, ali nam onda treba puno slobodnog vremena (ja ga baš i nemam previše) a i ispalo bi previše subjektivno. Drugo, treba drugoj strani omogućiti odgovor, jer bez toga ne znamo jesi li ti samo provokator (ne velim da jesi, nego hipotetski) koji izmisli problem tamo gdje ga nema samo kako bi popljuvao program.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 13:06   #186
Eh, nisam baš pratio ovih nekoliko dana... i propustio malu egzibiciju g. Posl3K...

Ovakvi su mi poznati, diskusiju pretvaraju u monolog, i - nemam ništa protiv, na raspolaganju im je čitav forum.

Sa moje strane - Posl3K, oprosti ako je moj post bio razlog za ovakvu eskapadu, nije mi bila namjera da te osobno vrijeđam. Jer, iza nicka Posl3K može i stvarno bit pravi intelektualac, plemenita i pažnje vrijedna osoba, nikad se ne zna. Stvar je samo da to pokažeš i kada si skriven iza anonimnih šest ASCII karaktera... Lijepi pozdrav od Bampića...
BampY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:21   #187
Quote:
BampY kaže: Pogledaj post
Ovakvi su mi poznati, diskusiju pretvaraju u monolog
Gle, Bampiću, ja što imam reći to radim u facu, ponekad i grubo ali ne igram zaplotnjačke igre i ne pretvaram diskusiju u iskvareno prenemaganje. Kvotana rečenica je očiti primjer takvog ponašanja, kulturne (fensi šmensi) ali u srži iskvarene provokacije. No, to ipak najviše govori o osobi koja se time služi...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 06:20   #188
Uz moj najdublji klimoglav, usrdno vas molim da uzmete lopate i idete kopat rupe!! U tišini. Kada budu dovoljno duboke da iz njih ne uteknu, ubacite ratne sjekire, a onda lijepo zatrpajte i poravnajte površinu. Možete posaditi i po cvijet, (pa ga zalit kakvim alkoholom) a nakon toga pođite doma, operite se od ratničkih boja, i tek tada možemo nastaviti. Ali prvi koji spomene sjekiru, naježio je!

Naravno da nema šanse da se mi bavimo testiranjem, slabo bi ispalo i bilo bi svašta. To se meni snilo, ali nebi išlo, međutim neće to učiniti ni "veliki" časopisi, jer - adio reklame!! Ovi spominjani svaki broj ukrase sa 1-2 full stranice, pa se zato i prodaju, a neki koji nije zgrabio lovu kad je trebao - a možda je 3 puta bolji, šuti i ne vidi se!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:51   #189
Imam pitanje za one koji koriste Korp program za kasu- da li je mogučejoš negdje vidjeti bar kod i ISPRAVITI ga ? _osim u matičnim podacima gdje ga mogu samo provjeriti? U artiklima ga ponekad ne mogu promjeniti.
Znate - da li je moguče vidjeti i artikal i bar kod i tu ga ispraviti?
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:59   #190
Zaboravila sam reči da se svugdje ( u KORP programu- kasa) vidi šifra robe a nigdje se ne vidi bar kod a on je za trgovinu daleko važniji od šifre!! jer je 90% robe s bar kodom
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:59   #191
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam reči da se svugdje ( u KORP programu- kasa) vidi šifra robe a nigdje se ne vidi bar kod a on je za trgovinu daleko važniji od šifre!! jer je 90% robe s bar kodom
Neću ti biti od neke pomoći jer ne koristim KORP.

Htio sam samo predložiti da pitaš kreatore programa direktno preko njihovog kontakta za podršku korisnicima ([email protected]). Možda odgovor dobiješ brže....

Pozz
__________________
Nema reklamiranja drugih foruma! Pročitaj pravila za oblikovanje potpisa na PŽK (link) - Vezica
Gandalf123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 12:04   #192
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam reči da se svugdje ( u KORP programu- kasa) vidi šifra robe a nigdje se ne vidi bar kod a on je za trgovinu daleko važniji od šifre!! jer je 90% robe s bar kodom
Hehe, šifrant artikala bez bar koda (i to u MP kasi), sjajan program
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 09:54   #193
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Jeste li probali programe Tehno? Navodno su odlični a extra povoljni. Vidim da ima puno pohvala od konkretnih ljudi na samim stranicama...
Ja sam godinama koristila programe TENHO i bila sam dosta zadovoljna samim programom jer je zbilja jednostavan i jasan. Nažalost sve ostalo oko tog programa bilo je koma- mi smo ga kupili od firme koja ih je zastupala ( susjed) i tu je sve bilo koma. Taj program gotovo da se ne kvari godinama ! Ali tip je meni stalno narihtaval tajmere tak da kad dođe do nekog datuma program se zašteka i ne možeš ga pokrenuti - i tak bar 2x godišnje i onda on dođe -tap-tap i za 2 min.posla uzme 250kn- naravno nema računa i ničeg - a uz to normalno plačam godišnje korištenje. Sad , zadnji put je došel s iznosom od 3900 kn za korištenje za 2 god i tak da smo prešli na drugi program- korp čija je cijena oko 2000kn i program je sad moj.
I tu se sad malo bunim jer je tehno jednostavniji u kasi - korp u šifrantu ne pokazuje bar kod nego šifre i onda kad ukucam krivi bar kod sam Isus Krist ga više ne ispravi osim na puku sreću .
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 09:59   #194
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Hehe, šifrant artikala bez bar koda (i to u MP kasi), sjajan program
Je smješno ali samo vama meni nije jer sam radila i s boljim programom pa znam da se može.
Pitala sam u help desku a odgovor je bio- Da ,da to je tak .Bar kod se ne vidi. Imate šifru.
Zato pitam nekog ko to koristi ako je imao isti problem da li ga je riješio ili ne.
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 10:59   #195
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Ja sam godinama koristila programe TENHO
Pa kod koga si kupila programe Tehno? Što ga nisi prijavila u centralu? To si kupila u paketu sa računalom? Koji si program točno koristila?
Kod ljudi kojima sam ja preporučio nije bilo takvih problema (ni kod onih koji su uzeli dugoročno ni kod onih sa najmom). Jedino ako si u nekom dugu onda ti odbijaju pružit usluge kad ih zatrebaš, ali to je po meni i normalno.

I kad već koristiš KORP a koristila si i TEHNO, možeš li navesti barem par stvari za usporedbu, glavne prednosti i mane jednog i drugog, kod korištenja. Bio bih ti zahvalan.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 13:07   #196
Tehno sam koristila godinama ali samo kasu i zbilja je bio jednostavan. Vrlo pregledne kalkulacije, meni je bilo super što sam na kasi mogla paralelno imati otvoreno više računa- mušterija ne treba čekati ako se ovaj ispred premišlja već mu otvoriš drugi račun, napraviš , pa se vratiš na onog neodlučnog... Mislim program je zbilja bio super.
Tad smo htjeli i program za knjigovodstvo i probali par - ono na mjesec dana -preko neta. i Korp je bio najjednostavniji (nama važno jer nismo znalci)
Tako smo godinu i nešto koristili Korpovo knjigovodstvo a Tehnu kasu ( ručno prenašali podatke ) i onda nakon problema uzeli i Korp kasu. Sad je to sve umreženo i zbilja dobro funkcionira.
Osim problema koje mi zadaje bar kod nemam se na nešto za požaliti - znate i sami da je svaka promjena teška samo dok se ne navikneš .
Nisam nezadovoljna, dapače sve je ok i jednostavno , sad nakon par mjeseci više ni ne znam razliku samo se sjećam da mi je tad izgledalo da je tehno bolji za pol koplja.
Ne mogu sad baš reći kak se tip zove, ali prije sam dugo koristila njegov program- još u DOS-u ,a onda je rekao da je to zastarjelo - mada sam ja bila jako zadovoljna - kao ne može nešto napraviti - neka prilagodba po zakonu -kaj je več bilo i onda smo uzeli Tehno.
Tak da kaj se tiče programa -ja sam bila zadovoljna sa svim osim sa serviserom .
I sad sam zadovoljna osim kaj me muči taj bar kod koji se nigdje ne pojavljuje.
Da i sad su mi kod zadnjeg podešavanja u Korpu skinuli masu na samo dvije decimale i baš sam bila ljuta ali nisam prigovarala a ni sama ne znam zašto.
Ma u biti kod svih je super dok sve ide dobro ali kad nekaj hoću podesiti prema svojim potrebama onda se iskilavim dok to objasnim pa na kraju odustanem....
Znam da ti nisam ne znam kako baš pomogla ali da ti priznam da je Tehno kasa bila bolja.
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 19:45   #197
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Znam da ti nisam ne znam kako baš pomogla ali da ti priznam da je Tehno kasa bila bolja.
Ma pomogla si jako. Znam da su im kase super, ljudi su jako zadovoljni. Šteta što si naišla na lošeg servisera. Ti nisi iz Zagreba?

Usput još jedna stvar za Dubeta, na izvještajima (ili kod prijenosa) sa Tehno kasa imaš odvojeno VP fakturiranje, ali naravno možeš uključiti i ono (zakonski nepravilno) miješanje blok računa za VP i MP. Mislim da je dobro ljudima omogućiti da rade kako im paše iako nije uvijek u skladu sa zakonom. Ne mogu programeri mijenjati krive Drine.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 07:08   #198
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
...da rade kako im paše iako nije uvijek u skladu sa zakonom.
E za ovu citiranu rečenicu si zaslužio sladoled!!! Od koprive.

Nisam ništa shvatio o bar kodu, ima, nema?? Čime je artikal određen? Ako nema bar kod, onda nema ni skenera, nego tup-tup rad?? Ma valjda nije tako, to ni u Albaniji više tako ne šljaka. Najnormalniji postupak u Syn (NE reklamiram!!) je da artiklu upišeš (ili promijeniš) bar kod i kada skener očita-prenese ga u kasu. Nema rad na više računa, što je izvanredna i jako korisna mogućnost!! U "robama" ima mogućnost upisivanja drugog koda, dakle šifre dobavljača. Jako dobro - ali potpuno beskorisno, jer kada se pokrene ispis MP prometa piše bar kod, artikal, prodaja, ali je bilo lijeno da se prenese i kolona sa šifrom dobavljača, koja je tu jako važna jer tako se gleda što je pri kraju i što treba naručiti!! I ja moram ispisati bar kodove, pa onda tragati za šiframa dobavljača... Tebi kao programeru jasno je da za ispisati jednu kolonu više iz Access tablice treba... jedna crta naloga u programu!

Evo, iskustva se skupljaju!! Nisam razumio što je 2.000 kn, samo program kasa sa kalkulacijama?? Malo je papreno, pola bi bilo normalno. Što se mirekk više trudi objasniti, meni sve zamršenije...

P.S. Dubo, za Duba, od Duba... kako bi rekao da je Dube?? Za Dubicu?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 09:08   #199
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
E za ovu citiranu rečenicu si zaslužio sladoled!!! Od koprive.
Počeo si divljat lagano?
Quote:
Najnormalniji postupak u Syn (NE reklamiram!!) je da artiklu upišeš (ili promijeniš) bar kod i kada skener očita-prenese ga u kasu. Nema rad na više računa, što je izvanredna i jako korisna mogućnost!! U "robama" ima mogućnost upisivanja drugog koda, dakle šifre dobavljača. Jako dobro - ali potpuno beskorisno, jer kada se pokrene ispis MP prometa piše bar kod, artikal, prodaja, ali je bilo lijeno da se prenese i kolona sa šifrom dobavljača, koja je tu jako važna jer tako se gleda što je pri kraju i što treba naručiti!! I ja moram ispisati bar kodove, pa onda tragati za šiframa dobavljača... Tebi kao programeru jasno je da za ispisati jednu kolonu više iz Access tablice treba... jedna crta naloga u programu!
Reklamiraš Syn, ali nema veze, samo daj ako je dobar.
Ali kako je tebi to što nema rad na više računa izvanredna mogućnost? Jesi li ti nekad ludio pol sata u redu samo zato jer je baba negdje zametnula karticu u torbici među pomadama?
A ovo što veliš za naruđbe, što nije jednostavnije imati ispis kritičnih količina, po dobavljačima? Čemu bi tu kolonu (koju ne možeš sortirati) gurao u porezne i prodajne izvještaje?
Quote:
Evo, iskustva se skupljaju!! Nisam razumio što je 2.000 kn, samo program kasa sa kalkulacijama?? Malo je papreno, pola bi bilo normalno. Što se mirekk više trudi objasniti, meni sve zamršenije...
Meni je taj KORP isto dosta tajanstven. Na cijelom webu nigdje cjenika...

Quote:
P.S. Dubo, za Duba, od Duba... kako bi rekao da je Dube?? Za Dubicu?
Ma nick ti je bezveze
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 20:45   #200
Besplatni program, Pro3x Community Edition

Već neko vrijeme pratim raspravu na ovom forumu. Tu i tamo sam kao programer mogao ponešto i naučiti. Hvala.

U posljednje vrijeme sam pročitao dosta knjigovodstvenih rasprava, ali ova mi je nekako prirasla srcu. Pupila, Tehno, Pupila, Tehno ... pa evo sad jos jedno ime o kome možete rapravljati, Pro3x Community Edition, ne tako veliko i poznato, ali ipak ime

Evo i linka gdje možete besplatno skinuti i nakon toga slobodno koristi brisan link-reklama program za vlastite potrebe.

Malo se reklamira, malo se ne reklamira, pa sam si dozvolio ovu malu reklamicu. Kako se radi o besplatnom open source programu, nadam se da nikome neće smetati.

Ukratko ... Pro3x Community Edition je besplatni mali open source program čija je osnovna namjena ispis računa, praćenje skladišta i praćenje naplate računa. Program se instalira jednim klikom nakon čega vas virtualni savjetnik vodi kroz podešavanje osnovnih postavki programa. Program možete koristi na bilo kom operacijskom sustavu, Window, XP, Vista, Linux, Mac OS X, samo morate imati instaliran Java Runtime Enviroment 1.6 Standard Edition.

Program se aktivno razvija, pa bih volio čuti vaša mišljenja i prijedloge.

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 17:10.
pro3x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.