Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 11:23   #1
Hrvatska kolonija u NBA

Mozda "mali" Saric vec zasluzuje i posebnu temu.

Sto mislite - je li moguce da je on vec prerastao Cibonu, a i samu ABA ligu?

Odnosno ako Cibona bude ovako jednako rosterski osakacena (a cini se da bude) i jednako financijski jadna (i za to su sve prilike) - i ukoliko Saric bude i sljedece sezone cudo od igraca u (ispod)prosjecnoj ABA momcadi (nekako ne vjerujem da bi sa ovako osutim rosterom mogli cijelu sezonu izgurati na nacin da se bore za F4 - mi smo im jos prije mjesec dana prebrojavali imaju li cibosi dovoljno pobjeda za ostanak) gdje ce se rijetko susretati sa igrackim kapitalcima - je li mozda kvalitetnije rjesenje ipak otici?

Bogdanovic, kojem je vise nego nezgodna ozljeda prepona bitno utjecala na (ne)afirmaciju u Realu, u igrackom je rekuperiranju stasavao u ipak bitno jacoj Ciboni i nastupajuci sa njom u najvisem euro razredu. Uz sve psiho-fizicke Sariceve predispozicije imam mali strah da mu eventualno sljedeca sezona ne prodje u "sesarovskom" modu... ja sam car i mogu i smijem stosta... a s kim i protiv koga - manje je bitno.



Izdvojeno s općeg topica.
__________________
Lovely Jubbly

Zadnje uređivanje Chiro : 27.02.2014. at 18:33.
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 11:31   #2
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Mozda "mali" Saric vec zasluzuje i posebnu temu.

Sto mislite - je li moguce da je on vec prerastao Cibonu, a i samu ABA ligu?

Odnosno ako Cibona bude ovako jednako rosterski osakacena (a cini se da bude) i jednako financijski jadna (i za to su sve prilike) - i ukoliko Saric bude i sljedece sezone cudo od igraca u (ispod)prosjecnoj ABA momcadi (nekako ne vjerujem da bi sa ovako osutim rosterom mogli cijelu sezonu izgurati na nacin da se bore za F4 - mi smo im jos prije mjesec dana prebrojavali imaju li cibosi dovoljno pobjeda za ostanak) gdje ce se rijetko susretati sa igrackim kapitalcima - je li mozda kvalitetnije rjesenje ipak otici?

Bogdanovic, kojem je vise nego nezgodna ozljeda prepona bitno utjecala na (ne)afirmaciju u Realu, u igrackom je rekuperiranju stasavao u ipak bitno jacoj Ciboni i nastupajuci sa njom u najvisem euro razredu. Uz sve psiho-fizicke Sariceve predispozicije imam mali strah da mu eventualno sljedeca sezona ne prodje u "sesarovskom" modu... ja sam car i mogu i smijem stosta... a s kim i protiv koga - manje je bitno.
ako ima takav mentalni sklop, onda je to piši kući propalo s kim god i gdje god da igra.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:05   #3
ma dajte ljudi... za razliku od Sesara, Šarić je radnik... momak trenira punom parom, nema dana odmora, imaju 2 treninga dnevno, a on još ostaje par sati radit na sebi, pogotovo šutu, što se i vidi, strašan napredak ove sezone u odnosu na prošle... i sam pristup svakoj tekmi, nema straha za opuštanje, a napredovat može još strašno puno, po meni... naravno da može još više napredovat u boljem klubu, samim time i jačim tekmama, ak dobije pravu priliku i ima dobrog trenera... i kao što sam već napisao, mali ide ovo ljeto dalje u Europu i trebao bi dosta igrat...
agent5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:26   #4
Quote:
agent5 kaže: Pogledaj post
ma dajte ljudi... za razliku od Sesara, Šarić je radnik... momak trenira punom parom, nema dana odmora, imaju 2 treninga dnevno, a on još ostaje par sati radit na sebi, pogotovo šutu, što se i vidi, strašan napredak ove sezone u odnosu na prošle... i sam pristup svakoj tekmi, nema straha za opuštanje, a napredovat može još strašno puno, po meni... naravno da može još više napredovat u boljem klubu, samim time i jačim tekmama, ak dobije pravu priliku i ima dobrog trenera... i kao što sam već napisao, mali ide ovo ljeto dalje u Europu i trebao bi dosta igrat...
ako ode u barcu nba karijeru si može zaboraviti ...pasqual nije trener koji bi ga podigao na još veću razinu

ako ode u fener zna i sam da mu je zagarantirana klupa jer postoje u feneru bolji igrači od njega


dva kluba koja bi mogla platiti odštetu za šarića ...real nema šanse da bi doveo igrača za 1.2 milijuna eura i onda ga nakon godine dana pustio u NBA
propali kockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:38   #5
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Mozda "mali" Saric vec zasluzuje i posebnu temu.

Sto mislite - je li moguce da je on vec prerastao Cibonu, a i samu ABA ligu?

Odnosno ako Cibona bude ovako jednako rosterski osakacena (a cini se da bude) i jednako financijski jadna (i za to su sve prilike) - i ukoliko Saric bude i sljedece sezone cudo od igraca u (ispod)prosjecnoj ABA momcadi (nekako ne vjerujem da bi sa ovako osutim rosterom mogli cijelu sezonu izgurati na nacin da se bore za F4 - mi smo im jos prije mjesec dana prebrojavali imaju li cibosi dovoljno pobjeda za ostanak) gdje ce se rijetko susretati sa igrackim kapitalcima - je li mozda kvalitetnije rjesenje ipak otici?

Bogdanovic, kojem je vise nego nezgodna ozljeda prepona bitno utjecala na (ne)afirmaciju u Realu, u igrackom je rekuperiranju stasavao u ipak bitno jacoj Ciboni i nastupajuci sa njom u najvisem euro razredu. Uz sve psiho-fizicke Sariceve predispozicije imam mali strah da mu eventualno sljedeca sezona ne prodje u "sesarovskom" modu... ja sam car i mogu i smijem stosta... a s kim i protiv koga - manje je bitno.
Druže zar te godine iskustva nisu naučile kako se za Cibonu uvijek nađe neki Bandić, Mamić ili Klemm?
No činjenica je da je trul klub i treba pobjeći. Iskreno nemam pojma, kao i nitko od nas, šta bi mu bio najpametniji potez dalje u karijeri, ali već sad se može reći kako uz takvu radnu etiku i talent teško da se može zajebat šta god odabrao. Ja bih ga rado gledao kod Jaska u Cedeviti iduće godine. Ovakvoj Cedeviti dodaj Sarića i Tomasa i imaš euroligašku ekipu.
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 13:24   #6
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
ako ima takav mentalni sklop, onda je to piši kući propalo s kim god i gdje god da igra.
Meni se cini da nije, ali se bojim da bi mu se moglo dopasti da bude alfa i omega, tom i jerry, zdravko mamic... ono... neupitan car... a onda se bojim da bi i karijera mogla otici u neku sporedn(ij)u ulicu, a decko ima predispozicije biti top igrac svjetskih razmjera.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 13:29   #7
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Druže zar te godine iskustva nisu naučile kako se za Cibonu uvijek nađe neki Bandić, Mamić ili Klemm?
No činjenica je da je trul klub i treba pobjeći. Iskreno nemam pojma, kao i nitko od nas, šta bi mu bio najpametniji potez dalje u karijeri, ali već sad se može reći kako uz takvu radnu etiku i talent teško da se može zajebat šta god odabrao. Ja bih ga rado gledao kod Jaska u Cedeviti iduće godine. Ovakvoj Cedeviti dodaj Sarića i Tomasa i imaš euroligašku ekipu.
Druze, iskustvo kaze da lonac ide na vodu dok ne nestane vode ili se isti ne razbije... nisam sad siguran kako vec veli taj bolivijski aforizam, poslovica stavec... nebitno.

Elem, ni ja ne lomim glavu sto bi mu bilo pametno, a sto najpametnije, i ja imam ufanja da se nigdje ne bi trebao zeznuti, a i meni je nekako Cedevita bila jedna od imaginarnih opcija.

Btw, zar nije Saric negdje spomenuo da nije nuzno ni da ikada ode u NBA? Ili sam ja to malo prebacio?
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:01   #8
Vjerujem kako mu NBA ipak je neki cilj, ali pošto smo zaključili da se može zajebat samo ostankom u Ciboni, smijemo li biti malo sebični i zaželiti ostanak u europi još neko vrijeme, a ne da se moram ustajat u tko zna koje doba sad kad konačno opet imamo igrača kojeg je gušt gledati?
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:54   #9
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Vjerujem kako mu NBA ipak je neki cilj, ali pošto smo zaključili da se može zajebat samo ostankom u Ciboni, smijemo li biti malo sebični i zaželiti ostanak u europi još neko vrijeme, a ne da se moram ustajat u tko zna koje doba sad kad konačno opet imamo igrača kojeg je gušt gledati?
Meni ni ta enbea liga nakon odlaska Sundova i nije nesto...
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:28   #10
Quote:
propali kockar kaže: Pogledaj post
za šarića tri godine ostanka u europi nije nikako dobro

hezonja bi definitivno trebao u cibonu na posudbu doći...uz arapovića i šarića to bi bilo milina za gledati
ajmo se kladiti, da kada bi Hezonja došao prednost bi imali različiti crnci jer eto "rezultat je bitniji, a Cibona ne može biti poligon za učenje klinaca"
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:49   #11
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Meni ni ta enbea liga nakon odlaska Sundova i nije nesto...
Hahaha... Evo samo korak smo do 25. kluba u karijeri našeg jedinog Brune. Mi iz fan cluba moramo početi s pripremama za obilježavanje tog svojevrsnog srebrnog pira.

Što se tiče Hezonje, on sve preduvjete za uspjeh ima tamo gdje je. Ako se uspije sam sa sobom dogovoriti bit će sve u redu.
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:56   #12
ali stvarno kakva karijera:

1997–1998 KK Split (Croatia)
1998–2000 Dallas Mavericks
2000 Leones de Ponce (Puerto Rico)
2000–2002 Indiana Pacers
2002–2003 Boston Celtics
2003 Cleveland Cavaliers
2003–2004 New York Knicks
2004 Gary Steelheads (CBA)
2004 Maccabi Tel Aviv (Israel)
2004 Verviers-Pepinster (Belgium)
2004–2005 New York Knicks
2005–2007 Lucentum Alicante (Spain)
2007–2008 AEL Limassol (Cyprus)
2008 Baloncesto León (Spain)
2008 ASK Riga (Latvia)
2009 KK Cibona (Croatia)
2009 Menorca Bàsquet (Spain)
2009–2010 BC Donetsk (Ukraine)
2010 Kavala (Greece)
2010 Valencia (Spain)
2011–2012 Lukoil Academic (Bulgaria)
2012 Osječki sokol (Croatia)
2013 Rain or Shine Elasto Painters (Philippines)
2013–present Al Shabab (UAE)

__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:57   #13
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Hahaha... Evo samo korak smo do 25. kluba u karijeri našeg jedinog Brune. Mi iz fan cluba moramo početi s pripremama za obilježavanje tog svojevrsnog srebrnog pira.


Nego sto - od clanarine cemo ici na najatraktivniju tekmu doma i najatraktivniju na strani... Ako se ne varam necemo ici daleko - u Madju.

Sa tolikom promjenom adresa - mi kojimo pratimo njegov lik i djelo (ja ga se recimo sjecam kao malca od 218 cm - a vidi ga sad!) - znamo da u grudima tog atraktivnog kosarkaskog diva cuci zapravo poriv i dusa nemirnog turistickog vodica.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 17:48   #14
Da, da...kao što i kaže naša krilatica: Ići ćemo gdje god treba, s velim Brunom sve do neba!

Zahvaljujući njemu mnogi će ljudi naučiti kako se košarka igra u zemljama za koje ne bi rekli niti da dvorane imaju te nam tako, siguran sam, proširiti članstvo našeg malog fan cluba.
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 18:24   #15
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Vjerujem kako mu NBA ipak je neki cilj, ali pošto smo zaključili da se može zajebat samo ostankom u Ciboni, smijemo li biti malo sebični i zaželiti ostanak u europi još neko vrijeme, a ne da se moram ustajat u tko zna koje doba sad kad konačno opet imamo igrača kojeg je gušt gledati?
Kod mene je baš suprotno. Navijam za to da ode u NBA, još kad bi sletio u Boston što je lako moguće, nitko sretniji od mene.
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 18:31   #16
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Druže zar te godine iskustva nisu naučile kako se za Cibonu uvijek nađe neki Bandić, Mamić ili Klemm?
No činjenica je da je trul klub i treba pobjeći. Iskreno nemam pojma, kao i nitko od nas, šta bi mu bio najpametniji potez dalje u karijeri, ali već sad se može reći kako uz takvu radnu etiku i talent teško da se može zajebat šta god odabrao. Ja bih ga rado gledao kod Jaska u Cedeviti iduće godine. Ovakvoj Cedeviti dodaj Sarića i Tomasa i imaš euroligašku ekipu.
Ma kakva Cedevita, umjetan napitak, treba u Cibonu probat dovest Hezonju na posudbu, potjerat Junakovića, Kusa i bratiju i dovesti još jednog kvalitetnog play-a amera i krilo iz regije, Šarića zadržat i iz Cibone direktno u NBA.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 18:48   #17
mislim da bi se topic trebao zvati dario šarić vs bruno šundov
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 20:16   #18
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ma kakva Cedevita, umjetan napitak, treba u Cibonu probat dovest Hezonju na posudbu, potjerat Junakovića, Kusa i bratiju i dovesti još jednog kvalitetnog play-a amera i krilo iz regije, Šarića zadržat i iz Cibone direktno u NBA.



Zaboravio si dodati da je u tom slučaju potrebno i povećati prirez u Zg s 18 na cca. 22%.

Netko to mora i platit, jelte.





Šta se Šarića tiče, on će imati veliku karijeru, to je očito. Sve je već rečeno, momak je veliki radnik, fascinantno je kako uči na svojim greškama i ispravlja ih. Počevši od slobodnih bacanja pa do onih bezglavih zaletavanja u reket tijekom prosle sezone.

Odličan je u skoku, ima osjećaj za skok, ima pregled igre, veliki je motivator, vođa ekipe, borben je, srčan, ima fizikalije (za europske prilike). Kako sezona odmiče, vidi se i da mu je šut izvana sve bolji.



Jedino još mora popraviti igru bez lopte, često zna biti dosta statičan, to je zajedničko njemu i Nurkiću.



I još jedna vrlo bitna stvar - usudio bih se reći da je Dario više popularizirao košarku u Hrvata nego svi uspjesi i igrači u zadnjih 5 godina. Ljudi dolaze u dvorane gledati Šarića, djeca pogotovo. Čujem to na svakoj domaćoj utakmici Cibone.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 23:52   #19
popularizaciji je prvotno pridonijela reprezentacija. da naprave jos dva polufinala na sljedeca dva natjecanja...bojim se i pomisliti tako da cu tu stati

Naravno, i Saric je tu, zbog takvog igraca se dolazi u dvorane, ali uspjeh reprezentacije je ipak broj jedan.

a rekao sam vec, saric treba jos jednu godinu u ciboni, da odigra od prve do posljednje tekme kao kljucni igrac i onda u spanjolsku...pa nba. nesto kao drazen.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 00:17   #20
Šarić je prerasel Cibonu. Vrijeme je za veći iskorak u karijeri i prijelaz u neki veći klub. Čini se da je konačno spreman za Cedevitu.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.