Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2005., 11:55   #21
Quote:
frch kaže:
ja sam siguran da se kojim slučajem General i pojavi u Haagu da od pregovora ne bi bilo ništa.
Da nije General u pitanju,bilo bi nešto drugo!

Ma,da smo savršeni,opet bi EU-seratori Engleska,Nizozemska i Švedska nešto pronašle.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:04   #22
Quote:
nije to baš tako.. kod nas kamate padaju već nekoliko godina.. nemaš brige.. nije našim/stranim bankama u interesu
A cuj nije bas tako. Postoje propisi i famozni protokoli koji odredjuju rizicnost odredjenog podrucja. Ljudi koji rade na takvim stvarima su financijski analiticari koji sjede u svojim brlozima i negledaju nista drugo osim brojki. Rusenje kreditnog ratinga vodi do povecane rizicnosti - sto povlaci rast kamata. Zemlje Eu i nemaju bas neke kapitalne investicije u Hr. da bi imali razloga politicki utjecati na svoje ekonomiste. No to ipak vrijedi ako nam na duzi rok odgode pregovore. Jbga jedan od glavnih razloga "divljanja" nasih malenih burzi je bio optimizam zbog priblizavanja EU.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:08   #23
Re: Ma kakva EU

Quote:
Dracula kaže:

pogledajte kakvo je stanje u njemackoj. nema posla nema novaca, i sve ide u kvragu. tako ti je u cjeloj EU

njemacku je pocela ujebavat istocna joj susjeda, nije njezim razlog eu.

meni je zao sto nas toliko prcaju zbog nasih losih politicara. trebali su ili pokazat zube na slucaju gotovina ili ga dat a ne se jebat da im ne udje., sjede na dvije stolice pa su sad propali na rit.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:12   #24
Quote:
Stribor cumez kaže:
A cuj nije bas tako. Postoje propisi i famozni protokoli koji odredjuju rizicnost odredjenog podrucja. Ljudi koji rade na takvim stvarima su financijski analiticari koji sjede u svojim brlozima i negledaju nista drugo osim brojki. Rusenje kreditnog ratinga vodi do povecane rizicnosti - sto povlaci rast kamata. Zemlje Eu i nemaju bas neke kapitalne investicije u Hr. da bi imali razloga politicki utjecati na svoje ekonomiste. No to ipak vrijedi ako nam na duzi rok odgode pregovore. Jbga jedan od glavnih razloga "divljanja" nasih malenih burzi je bio optimizam zbog priblizavanja EU.
sav krupni kapital je u rukama stranaca.. šta će protiv sebe raditi?? mislim da ne
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:13   #25
Ja na sve to gledam malo drugačije:

Sanader, dakle premijer, je sve karte položio na vanjsku politiku i početak pregovora u ovom mandatu, a pritom je unutarnje politika svedena na puko preživljavanje. Ako se odgode pregovori, a to je sad već činjenica, sav trud i dosadašnji rad Vlade pada u vodu, jer pregovori se neće odgoditi na par dana, ili mjeseci, već par godina.

Dakle, nema pregovora 17. 03., pa će porasti euro-skepticizam, a pučanstvo i mediji će se više početi baviti unutarnjom politikom, koja je, iskreno rečeno, u qurtzu !!!

Daljnji rasplet događaja je slijedeći: Vladi pada popularnost i dolazi do preslagivanja kockica na slijedećim parlamentarnim izbotima..., a kako?, to je još predaleko da bi se mogle dati neke prognoze, no u konačnici se svodi na slijedeće:

1. scenario:
Rast poularnosti desnice, desnica dolazi na vlast

2. scenario:
Tanka pobjeda koalicije lijevog centra, ne može se sastavit' Vlada, udružuje se koalicija sa HDZ-om, kako ne bi desnica došla na vlast

Sve u svemu, bit će gadno !!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:15   #26
Quote:
frch kaže:
ja sam siguran da se kojim slučajem General i pojavi u Haagu da od pregovora ne bi bilo ništa.

" kasno marko na kosovo"




a, budala...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:17   #27
Quote:
Stribor cumez kaže:
Hmmm ako dodje do odgadjanja pregovora na par godina past ce nam kreditni rating, a to znaci da ce porasti kamate


lose, lose ...
Da svima se lako kurcit sve dok se ponasaju ko Tito (nofci su u zepu, krediti se lako uzimaju)...a kaj ce biti kad se krediti vise nece moci lako dobijati, kad kamate porastu u nebo a glad stisne, te kad si vise nece moci svatko priustiti BMW-a tricu, a nigdje ne radi.

Samo me zanima tko ce svima onda biti kriv i cemu ce onda okretati ledja.
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:18   #28
Quote:
frch kaže:
ja sam siguran da se kojim slučajem General i pojavi u Haagu da od pregovora ne bi bilo ništa.
Točno.

I ništa se neće promijeniti zbog toga što neće početi pregovori 17. ožujka...Preveč je love u igri za bankare i DT, da bi se išta dramatičnog moglo desiti...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:20   #29
Quote:
frch kaže:
nije to baš tako.. kod nas kamate padaju već nekoliko godina.. nemaš brige.. nije našim/stranim bankama u interesu
Kad se neka zemlja poce okretati od neke zajednice, onda se polako te zemlja izolira i od strane te zajednice...vjeruj da ce kreditni rejting pasti, jer vise nitko nece vidjeti Hrvatsku kao zemlju iz koje moze izvlaciti novce...

Druga je stvar da okrenemo ledja EU, a u isto vrijeme nam procvjetaju proizvodne djelatnosti, poljoprivreda, ribarstvo, stocarstvo, da se napokon pocne ulagati u znanost, da se pokusava zadrzati obrazovane mlade ljude u CRO, a ne da odlaze trbuhom za kruhom...e u tom slucaju nam ne treba nikakva EU, ali u zadnjih 15-16 godina bas nije bilo neke inicijative u tom smjeru...svi se bave politikom i svi bi kruha bez motike..e nejde to tako, ne mozes biti tvrdoglav, a uz sve to i lijen.

Mozda bi nam i trebalo to da ne udjemo u EU i da vise ne mozemo dobijati tako lako kredite, mozda bi se napokon pocelo raditi.
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:24   #30
Quote:
crtica kaže:
Točno.

I ništa se neće promijeniti zbog toga što neće početi pregovori 17. ožujka...Preveč je love u igri za bankare i DT, da bi se išta dramatičnog moglo desiti...
privatni sektor ima smjernice, ali teoretski-past ce drzavni rejting i porast kamate na strana zaduzivanje drzave na vanjskim trzistima. nasi bankari ce to nanjusiti i podici kamate ako im se drzava obrati.
znaci vise love za dugove-manje za socijalu i ostalo.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:26   #31
Quote:
crtica kaže:
Točno.

I ništa se neće promijeniti zbog toga što neće početi pregovori 17. ožujka...Preveč je love u igri za bankare i DT, da bi se išta dramatičnog moglo desiti...
Naravno da se neće ništa sudbonosno dogodit, ne znam zašto to svi imaju potrebu naglasit

Ali će bit negativnih učinaka, to je sigurno, od kreditnog rejtinga do drugih efekata na našu krhku ekonomiju i političkih učinaka na stabilnost vlade, podršku ideji ulaska u EU i slično...

Ne mislim da bi se pregovori odgodili da se Ante sutra pojavi u Haagu. U tom slučaju bi skupina zemalja koja nas podržava imala argument da nas progura pored ovih koji nam nisu skloni. A u konačni EU je u interesu da Hrvatska uđe, prije ili kasnije.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:32   #32
Quote:
Whatever kaže:
Naravno da se neće ništa sudbonosno dogodit, ne znam zašto to svi imaju potrebu naglasit

Ali će bit negativnih učinaka, to je sigurno, od kreditnog rejtinga do drugih efekata na našu krhku ekonomiju i političkih učinaka na stabilnost vlade, podršku ideji ulaska u EU i slično...

Ne mislim da bi se pregovori odgodili da se Ante sutra pojavi u Haagu. U tom slučaju bi skupina zemalja koja nas podržava imala argument da nas progura pored ovih koji nam nisu skloni. A u konačni EU je u interesu da Hrvatska uđe, prije ili kasnije.
Neće biti tih negativnih učinaka koje spominješ...Na to sam i mislila u postu kojeg citiraš...Naš kreditni rejting se nije mijenjao već neko vrijeme i odgoda pregovora ga neće pogoršati. Pitanje je da li bi ga i sam datum početka automatski povećao.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:32   #33
Quote:
Whatever kaže:
Naravno da se neće ništa sudbonosno dogodit, ne znam zašto to svi imaju potrebu naglasit

Ali će bit negativnih učinaka, to je sigurno, od kreditnog rejtinga do drugih efekata na našu krhku ekonomiju i političkih učinaka na stabilnost vlade, podršku ideji ulaska u EU i slično...

Ne mislim da bi se pregovori odgodili da se Ante sutra pojavi u Haagu. U tom slučaju bi skupina zemalja koja nas podržava imala argument da nas progura pored ovih koji nam nisu skloni. A u konačni EU je u interesu da Hrvatska uđe, prije ili kasnije.
Moze to biti sto puta EU u interesu ako to ne prodje na referendumu, a za misljenje ljudi kao da nije nikoga briga, svi to ignoriraju i okrecu glavu od misljenja hrvatskog naroda...nitko ne pokazuje pozitvnosti te unije, na vijestima mozete vidjeti o EU samo ono sto oni kazu o Gotovini i to je sve...
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:34   #34
Najbolji su mi oni na ovakvim threadovima, kojima nije jasno da je GOTOVINA SAMO JEBENA ISPRIKA? Kako jedan kreten moze biti glavni razlog da se jedan NAROD ne pusti u zajednicu, koja bi onda SVOJIM SREDSTVIMA I VECIM OVLASTIMA mogla traziti Gotovinu, ako ga toliko hoce?

Sta je jednostavnije: pustiti jednog covjeka da trazi po livadi iglu ili dovesti kompletan bataljun?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:36   #35
Velite, neće se ništa promijeniti ako pregovori ne započnu 17. ožujka.

Pa zar ne vidite, vi guske u maglu, da je Gotovina iz heroja pretvoren u zločinca u roku jednog dana, a vi govorite da se ništa neće promijeniti.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:38   #36
Članak iz Vjesnika od 12.02.2005.

Quote:
D&B: Hrvatska zemlja umjerenog rizika za ulagače
ZAGREB - Hrvatska je i u veljači kod bonitetne kuće Dun & Bradstreet (D&B) zadržala kreditni rejting DB4d, koji ulagačima govori da je riječ o zemlji umjerenog rizika, priopćili su u petak iz zagrebačkog BonLinea, partnerskog društva D&B-ja.

Profil rizičnosti naše zemlje ovog je mjeseca obilježen nedavno održanim predsjedničkim izborima i »slučajem Gotovina«, tvrde u D&B-ju. U ovoj rejting-agenciji primjećuju da su oba kandidata iz drugoga kruga predsjedničkih izbora - Stjepan Mesić i Jadranka Kosor - podržavala uključivanje Hrvatske u euroatlantske integracije, što pokazuje da su hrvatski glasači, suprotno posljednjim rezultatima istraživanja javnog mnijenja, opredijeljeni za ulazak zemlje u Europsku uniju.

Iako bi pregovori o ulasku Hrvatske u ovu integraciju trebali početi 17. ožujka, u D&B-ju napominju kako je malo vjerojatno da će naša zemlja u Uniju ući 2007. godine. Smatraju kako je puno realnije očekivati da će Hrvatska Uniji pristupiti 2009. godine.

U D&B-ju upozoravaju i na problem određivanja granične crte između Hrvatske i Slovenije. Premda će to pitanje ostati problematično u srednjem roku, u D&B-ju ne očekuju da će se ono negativno odraziti na namjeru Hrvatske da se priključi Uniji, kaže se u izvješću ove bonitetne kuće za veljaču.

Na ljestvici 25 zemalja u tranziciji, najveći kreditni rejting, DB2c, ima Slovenija, za kojom slijede ostale zemlje koje su u svibnju prošle godine ušle u Uniju. Nakon njih, a ispred Hrvatske, odnedavno se nalaze i Bugarska i Rumunjska, kojima je DB dodijelio kreditni rejting DB4c. Po ocjeni rizičnosti, iza Hrvatske se nalaze zemlje zapadnog Balkana i Zajednice neovisnih država.
Trenutni je dugoročni rejting Hrvatske, sa stranica HNB:
Quote:
FitchIBCA: BBB-
Standard&Poors: BBB
Moody's: Baa3
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:52   #37
Quote:
frch kaže:
ja sam siguran da se kojim slučajem General i pojavi u Haagu da od pregovora ne bi bilo ništa.
A ja sam siguran da će pregovori biti 17-og bez obzira na pojavljivanje ili nepojavljivanje Gotovine.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:53   #38
Eh Englezi.

A u isto vrijeme njihova Karla prijeti da ce RAZOTKRITI razloge zasto snage SFOR-a nisu uhapsile Karadzica, i spominje neke francuske i engleske krtice.

Pa picka mu materina, do kada ce ta anglo govna jebati mater drugim narodima svijeta. Gdje si Gering da im poravnas London, jebo ih otac pjegavi
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:58   #39
Quote:
Baron Samedi kaže:
Najbolji su mi oni na ovakvim threadovima, kojima nije jasno da je GOTOVINA SAMO JEBENA ISPRIKA? Kako jedan kreten moze biti glavni razlog da se jedan NAROD ne pusti u zajednicu, koja bi onda SVOJIM SREDSTVIMA I VECIM OVLASTIMA mogla traziti Gotovinu, ako ga toliko hoce?

Sta je jednostavnije: pustiti jednog covjeka da trazi po livadi iglu ili dovesti kompletan bataljun?
Šta se ti dereš, smiri hormone

Nije Gotovina jebena isprika, nego metafora uvjeta suradnje s međunarodnim sudom. Taj uvjet je tu od početaka samog suda i hrvatske države, for that matter. To što su se naši političari u maniri studenta-kampanjca zadnja dva tjedna sjetili da moraju ispuniti i taj uvjet, to je druga priča.

Jednostavno ne pušim priču "da nije Gotovina, bio bi drugi uvjet" zato jer:
- nesklonih nam zemalja će uvijek biti, ali bit će i sklonih koje će nas podržat
- nema realnih dokaza ni indicija da bi nam postavljali dodatne uvjete, dapače, stalno se ističe da je to jedini preostali uvjet
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:59   #40
Quote:
frch kaže:
nije to baš tako.. kod nas kamate padaju već nekoliko godina.. nemaš brige.. nije našim/stranim bankama u interesu
da, ali kao sto je covjek rekao :"ako dodje do odgadjanja pregovora na par godina past ce nam kreditni rating, a to znaci da ce porasti kamate"
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.