Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2005., 16:53   #61
Quote:
Crveni Grof kaže:
Jeste, i kad' bi sve to uradio. oni bi vam udarili sankcije pod raznim izgovorima. WMD, na primjer. Ne to. Taj fazon je vec potrosen. Da vidimo dalje. Etnicko ciscenje i pruzanje utocista osumnjicenima za ratne zlocine, na primjer. Onda bi vam postavili uslove da isporucite nepostojece osumnjicene, da platite odstetu protjeranim drzavljanima i zrtvama etnickog ciscenja, itd, da bi vam, mozda, ukinuli sankcije. Ma pronasli bi oni vec nesto. To je uvjezbana mafija. Nema vise Tita koji je znao sa tim utreniranim kriminalcima. Ima da budete fini i poslusni ili ima da vas nema.

Jak si koliko si jak. Više nas je, jači smo. (bili) Podijeli i vladaj.
grlomujagode is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 16:53   #62
Quote:
OrangeC kaže:
Sva je kvaka u tome da treba dovesti na vlast nekoga koga nije briga za osobno bogacenje niti bogacenje utjecajnih pojedinaca u stranci i lobijima. Taj ce istoga trena imati petlje da posalje u tri pizde materine EU i pregovore od 17 ozujka

Ovo vrijeme dobro djeluje na tvoj romanticizam
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 17:00   #63
Red face

ja ovo ljeto dolazim u hr ...

... iznajmljujem magarca ...

i sa njim prelazim cijeli velebit ...

bila hrvatska u eu ili ne ...



a ni drugi turisti nece praviti preveliko pitanje oko eu ...



elelm ... bas nista strasno se nije desilo ... ... !!!


Zadnje uređivanje livadi© : 03.03.2005. at 17:35.
livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:16   #64
Quote:
frch kaže:
u trenutcima optimizma i ja sam bio sklon to vjerovati, ali ova zadnja epizoda sa Britancima u kojoj oni izvještaj bacaju na stranu i kažu da su sve to već čitali, mi samo govori koliko je čvrsta njihova odluka da sjedimo u magarećoj klupi da bi se bradati duševni bolesnik, nama istočno, bolje osjećao...
Sjeti se stavova i izjava onog britanskog minstra McNešto 3 dana prije donošenja datuma i jedan dan prije toga.

Ovo je samo engleska pizdarija.

Oni imaju najviše interesa da HR uđe u EU.

Samo je treba malo oslabiti prije toga.

Pregovori počinju 17-og, tj točno za 2 tjedna.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:47   #65
Quote:
OrangeC kaže:
Sva je kvaka u tome da treba dovesti na vlast nekoga koga nije briga za osobno bogacenje niti bogacenje utjecajnih pojedinaca u stranci i lobijima. Taj ce istoga trena imati petlje da posalje u tri pizde materine EU i pregovore od 17 ozujka, Svjetsku banku i njene kredite, MMF i njegove uvjete, Gotovinu bi sudili u hrvatskoj, posllali extra XXL vibrator Pierru Richardu Prosperu sa masnicom u bojama hrvatske zastave i natpisom "S ljubavlju iz Hrvatske", i okrenuti ekonomiju jedinom izlasku koji ce joj ooguciti rast. A sprdanje sa evropskim antifasistima tipa Finija ce biti samo tresnja na vrh torte. 'Nako, kao kad nekome jacemu od sebe, koji ti vise nista ne moze, pokazes od sake do ramena.

Al jebi ga, kad su Hrvati imali kicmu.
Bojim se da takvog u Hrvatskoj nećeš naći, nažalost.
Mislim, ima takvih ljudi u Hrvatskoj, ali se ne žele baviti politikom jer ne žele imat posla sa govnima.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 19:52   #66
Quote:
OrangeC kaže:
Sva je kvaka u tome da treba dovesti na vlast nekoga koga nije briga za osobno bogacenje niti bogacenje utjecajnih pojedinaca u stranci i lobijima. Taj ce istoga trena imati petlje da posalje u tri pizde materine EU i pregovore od 17 ozujka, Svjetsku banku i njene kredite, MMF i njegove uvjete, Gotovinu bi sudili u hrvatskoj, posllali extra XXL vibrator Pierru Richardu Prosperu sa masnicom u bojama hrvatske zastave i natpisom "S ljubavlju iz Hrvatske", i okrenuti ekonomiju jedinom izlasku koji ce joj ooguciti rast. A sprdanje sa evropskim antifasistima tipa Finija ce biti samo tresnja na vrh torte. 'Nako, kao kad nekome jacemu od sebe, koji ti vise nista ne moze, pokazes od sake do ramena.

Al jebi ga, kad su Hrvati imali kicmu.
Bilo je i takvih, ali su jos u doba vladavine HDZ-a, dok je Matesa bio premijer, otpiljeni ! A popratni komentar su bili da bi ti neki mogli izazvati diplomatske incidente

Iskoristiti cu ovu priliku pa spomenuti kako su se neki s gnjusanjem prisjetili kad je M. Albright rekla da vise nikada nece razgovarati s Tudjmanom. Pa naravno da nece kada se velikoj Americi usudio reci "...'ko vas i vase zapovjedi jebe !" Ali je zato dosla Mesicu na inauguraciju - sapienti sat.
__________________
Došli su ljudi, kaj nisu već imali srca za Zagreb naš stari,
vse su razrušili, vse su razmetali, kak da su došli Tatari
.
(Dragutin Domjanić)
QUESTION is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:24   #67
Quote:
OrangeC kaže:
Pa reicmo kada Talijani snime "Srce u jami" fino bih poslao javni demars talijanskoj vladi, narocito neofasistu Finiju i jedva manje fasistu Berlusconiju, gdje bi im nabio na nos ulogu Italije u IIsr, i onda usput, dok se cesu sto im je trebao taj film, digao gospodarski pojas do pol Jadrana. Neka onda snimaju filmove.

Britaniji, kad pocne preseritis oko Gotovine, nabio bih na nos podrzavanje cetnika u IIsr u svjetlu podrzavanje cetnickog rezima DANAS, sticenje Karadzica i Mladica u BiH, a kada bi poceli kmecati oko (cega god), digao bih buku i trazio da Britanija i Tony Blair idu na Medjunarodni sud za ratne zlocine zbog neopravdnaog/nezakopnitog (bez UN dozvole) i nadasve isceniranog napada na Irak.

A tek koje bi im scene napravio za 09.05, kada se svi supci budu sakpuili na 'rpu i sami sebi cesttitali kako su veliki i pravdoljubivi antifasisti....


Al nesto sumnjam da ove PIZDE na vlasti imaju petlje za bilo sto osim za kradju i raspordaju vlastite drzave.
zabludjeli desničaru
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:26   #68
Quote:
bilde kaže:
da, ali kao sto je covjek rekao :"ako dodje do odgadjanja pregovora na par godina past ce nam kreditni rating, a to znaci da ce porasti kamate"
nismo imali ni do sada pregovore pa su kamate padale... šuplja priča
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:27   #69
Quote:
OrangeC kaže:


Al jebi ga, kad su Hrvati imali kicmu.
'41 i '91
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:29   #70
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Sjeti se stavova i izjava onog britanskog minstra McNešto 3 dana prije donošenja datuma i jedan dan prije toga.

Ovo je samo engleska pizdarija.

Oni imaju najviše interesa da HR uđe u EU.

Samo je treba malo oslabiti prije toga.

Pregovori počinju 17-og, tj točno za 2 tjedna.
volio bih da se ispostavi da si bio u pravu
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:32   #71
Quote:
frch kaže:
nismo imali ni do sada pregovore pa su kamate padale... šuplja priča
kao sto rekoh, prvo barem nauci osnove pa onda pricaj, jer se u suprotnome samo diskreditiras.
razni faktor utjecu na visinu kamata, ali se se moze utvrditi da se rizik u HRveci ukoliko se nalazi van EU integracija, samim time onaj tko ti posudjuje novce trazi i vecu dobit jer mu je povecan rizik da ti eto mozda neces biti u stanju to vratiti.

naravno to znaci da ako 17.3. bude vijest da su pregovori odgodjeni do daljnjega da ce 18.3 kamate odmah skociti. recimo.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:36   #72
ideš
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:36   #73
Quote:
frch kaže:
ideš
meni se obracas?
kada nema argumenata dobra je i kava.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 22:38   #74
Quote:
frch kaže:
'41 i '91
Mislim i 95.

Ali nekako ispadne slijedeća situacija: Mi pokažemo kako imamo kičmu, a onda nam na brzinu na nju natovare daleko previše tereta. Na kraju se savila.

I sada imamo pomalo iskrivlljenu perspektivu.

A, pošteno govoreći, mi smo i strahovito - ma ne znam.
Ne mogu reći lakovjerni, jer u suštini nikom ne vjerujemo.

Možda samo silno želimo vjerovati, posebno svojim političarima.

Podsjeća me to na situaciji u obitelji gdje je otac kronični alkić i nasilnik.
Ali je a) otac b) vole ga c) nemaju drugog. Pa poslije svakog napijanja i batinanja on se otrezni, kaže žao mi je neću više nikad. I obitelj mu povjeruje.
selotejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 00:41   #75
Quote:
OrangeC kaže:
A ja eto mislim da se varate.

No razlog zasto ovi to na vlasti nece nikada na praviti je taj, da je njima jedini cilj da ukradu sto vise. za tako nesto im treba mir u kuci, i mir vanka, ne talasaj ni oko cega, a kreiraj nepostojece probleme tipa Babicevog novohrvatskoga pravopisa.

U
Pa ovane, a kaj ti misliš da je drugačije u zemljama EU i da tamošnje vlasti gledaju boljitak naroda umjesto da ukradu što više?
Koliko su se samo u Njemačkoj trzali oko novog pravopisa (Schiffahrt se sad piše Schifffahrt, tj. sa TRI F!), a sad se trzaju da sve vrate na staro. Koliko je to MILIJARDI Eura koštalo i koliko će još MILIJARDI Eura koštati?
Sve to, a broj nezaposlenih se popeo na 5,2 milijuna. Znaš kad je zadnji put bio tako visok? Da da, onda kad je ON došao...
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 08:16   #76
Quote:
Crveni Grof kaže:
....
Nema vise Tita koji je znao sa tim utreniranim kriminalcima. Ima da budete fini i poslusni ili ima da vas nema.
e bome tu se slazem 100 %. covjek ima pravo.
bravo majstore.

ne podrzavam inace jugonostalgiju opcenito.

ali šta je istina, istina je. dok je bio TITO, nitko nas nije jebo.

makar ni on nije bio kako treba i imao svoje "dosta velike" mane i greške. ali su nas makar dok smo bilbi samo jugoslavija, svi
ostali poštivali ako ništa drugo.

sada nas sjebe i sjebe tko stigne i tko ima volju.

pogledajte one "amere" na primjer. oni toboze traze da se izruci Ante G. inace nebi trebali uci u EU.

MA KO NJIMA DAJE PRAVO ZA TAKVO STA. SAMI NECE POTPISAT TAKVE SPORAZUME A OD DRUGIH BI TRAZILI.

da nasi politicari nisu takve pickice, onda bi im odbrusili kako treba i istom mjerom.

ne treba nama pod svaku cijenu EU.
ona ce doci kad tad knama i trazit ce da se uclanimo u njihov takozvani "CLUB".

ako nemozemo uci kao ravnopravni partneri nego kao kuje sa podvuklim repom onda si mozete mislit šta ce nam i dalje radit.
__________________
~~~ Nec scire fas est omnia ~~~
Dracula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 11:16   #77
Prilika!

Ovo je velika šansa da napustimuo balkan,prije svega u našim glavama jer to je danas jedino pravo riješenje.

hrv građani bi odahnuli i mislim da bi to potaknulo pozitivan duh u narodu te potpuno marginaliziranje desnice (mislim na pravu desnicu a ne HSP) okretanje društva pravim vrijednostima koje se cijene vani a to su znanje i obrazovanje.
Jer nema više smisla da nas uspoređuju sa srbijom i ostatkom juge i stavljaju u isti koš,a i oni to znaju (EU). Vjerojatno bi nakon Hrv. ulaska u EU u Srb. ojačala desnica zbog situacije u zemlji i opće depresije...npr. one srpske šprehe:
sami protiv svih, ceo svet nas mrzi,te da su im svi krivi i da ih svi mrze jer su srbi, i spoznaja da su največi luzeri balkana, jer tamošnji političari i mediji prikazuju hrv kao zemlju koja je ista ko srbija, A nije!
Problem tamošnjih političara tj. onih EU orijeniranih bi bio objasniti hrvatski ulazak u EU. Hrvatska bi naravno nakon ulaska u EU postaje apsolutni predvodnik u regiji.!
Što znači smanjeni utjecaj Velike Britanije i jačanje njemačkog utjecaja tj. kapitala. Svojedobno je u špijunskim krugovima kolala priča da GB planira novi balkanski rat nakon 95 i to zbog izvoza oružja ( u svrhu jačanja GB gospodarstva, jer nema gospodarstva bez rata, evo ameri nisu prestali ratovati od 2 sv. rata)i jačanja svoje pozicije na balkanu!
Zato da bi izbjegli da nam Takvi rade što hoće najbolje je biti u EU i sa drugim malim EU državama zajednički štititi interese!

Eto ukratko moje mišljenje!
Pozdrav svima!
 
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 11:19   #78
Ući ćemu u Uniju kad EU odluči da je vrijeme da se Uniji pridodaju zemlje sa ovog dijela Balkana.

Mi na odluku nemamo nikakav utjecaj.

A Gotovina je najmanja smetnja pozitivnoj odluci.
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 11:26   #79
znanje i obrazovanje

oprosti dr Terror, ali to je vic godine.

tu ti je istu kao i HR. samo ako imaš veze imaš i šanse za bilo šta.

znanje ništa ne znaci.
__________________
~~~ Nec scire fas est omnia ~~~
Dracula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 12:49   #80
Postoji znanje i znanje

Dragi drakula !

Postoje razni kriteriji znanja

Ja radim za talijansku firmu, bolje sam plačen od večine talijana!
Zašto?
Jer sam zavr. 2 fax-a, (teh.) i imao prosjek
na faksu veči od 4.4 i zato jer radim i učim 12- 14 sati dnevno. A to što one ljenčine koje idu na 5 kava dnevno i pohode kladionicu te kukaju da im treba veza za ovo za ono... neka i dalje idu u kladionicu!
I oni koji misle da je to što su završili ekonomiju ili nešto slično (čitaj:lagano) Jako velika stvar i onda čekaju da nešto padne sa neba pa nek i dalje čekaju i misle "Uf ja završio vakultet a nitko me neće" pa DA jer nema pojma o ničemu.
eto dragi drakula to ti je ukratko o znanju! Postoji znanje i znanje



Pozdrav svima!





 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.