Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2005., 12:09   #121
Quote:
Roose Bolton kaže:
No..
Nije mi žao niti jednog ubiejnog amera ili talijana u Iraku.
Htjei su rat. Imaju ga.
Uz rat idu i žrtve.
Uostalom....nije ovaj lik prvi koji gine od prijateljske vatre.
yep, što više mrtvih amerrikanca i talijana to bolje , a ne bi smeltalo da i koji britanac rikne
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 13:45   #122
Quote:
Roose Bolton kaže:
Ma kužim ja sve to.
Slučaj Sgrena će prestati biti slučaj kad Ameri kažu: "Mi pucamo na sve što se miče."
Sto nije bas istina. Tj, postane istina u nekim situacijama. Pogledaj par klipova, interviewa sa rangerima i deltama koji su bili u somaliji, gdje su se borili protiv protivnika sa slicnim mindsetom. Ne zaboraviti da su na checkpointovima marinci a ne delte ili rangeri, marinci koji dobiju 13 tjedana pjesacke obuke, sto je smijesno, vise pjesacke obuke dobiju artiljerci, tenkisti, PZO, i slicni u izraelu, obicna pjesadija duplo, elitna 3-4 puta toliko.

Prvo: neprijatelj koristi americke "rules of engagement", nakon nekog vremena, ameri ih odjebu:
delta steve: http://multimedia.realcities.com:808...wk/DELETHIC.rm
ranger Dale siezmore: http://multimedia.realcities.com:808...wk/SIZERULE.rm

delta steve o biranju meta i metodologiji urbane borbe: http://multimedia.realcities.com:808...wk/DELINTER.rm
http://multimedia.realcities.com:808...wk/DELSHOOT.rm

delta steve, o samoj bitci: http://multimedia.realcities.com:808...hawk/DELVIC.rm

Sto iz toga mozes nauciti? Kako americki vojnici razmisljaju. Ako neprijatelj koristi pravila otvaranja vatre, ameri ce pocet radit kompromise sa njima. Ako koriste zene i djecu kao zivi stit, pocet ce pucat na njih, iako na pocetku bitke nisu imali tu namjeru. I najbitnije, na zadnjem clipu, jebe im se za neprijatelja (somalijce, iracane ili vec koga), jebe im se za politicare i politiku, osnovni zadatak je vratiti vojnike doma zive. Rezultat je bio 1000-2000 mrtvih somalijaca u jednom danu, i to bez upotrebe teskog oruzja (nisu koristili niti artiljeriju, niti tenkove, niti spectre, nego blackhawkove i littlebirdove sa minigunovima i malim raketama). BTW, toliko palestinaca je poginulo u 3 godine jednako intenzivnih borbi, tako da neke vojske imaju malo drugacije metode i pravila otvaranja vatre, da ne bi sad krenulo skretanje sa teme koje se moze lako predvidjeti.

A ako talijanska tajna sluzba nije bila svjesna ovih cinjenica, onda su sve samo ne profesionalci i nije ni cudno da se desilo sto se desilo. A cinjenica da imas konfliktna svjedocenja, jesu javili, nisu javili, ameri su bili svjesni, nisu bili svjesni, svjedoci da se operacija izvrsavala u velikom neredu. Trebali su naljepit ogromnu taljansku zastavu na auto, ili napisati, ne pucaj diplomati ili nesto. novinari su toga svjesni pa na auto napisu PRESS slovima visokim metar. Kako to da im nije palo na pamet tako nesto? A prema Sgreninom clanku, kada su izletili van i viknuli ne pucaj mi smo taljani, prestali su pucati.

svi clipovi su na http://inquirer.philly.com/packages/somalia/video.asp
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 13:52   #123
Quote:
Roose Bolton kaže:
Nije bitan slalom.
Bitno je to da se još jednom pokazala nekompetentnost tajnih službi gdje je akcija spašavanja za koju je znala CIA zvaršila tako da su vojnici na trenu izrešetali auto jer nisu imali pojma tko dolazi.
A sve to je podmazano Sgreninom pričom o tome kako joj otmičari govorili da je Ameri žele likvidirati.

Dakle...desila se inkompetetntnost ili pokušaj ubojstva.
Da, zato i kazem da nije krivnja do vojnika na terenu. Sgrena potkuruje pricu jer ima agendu. A nije ni ona kriva za ono sto se desilo. I veliki dio krivice je i na aroganciji tajnih sluzbi, koji cemo k* uskladjivat ista sa ovima ili onima... Cak i kada se uskladi desavaju se friendly fire incidenti. Ruseni su vlastiti avioni, bombardirani vlastiti vojnici... Rat je Hobbesova dzungla. Npr, bio je prije kojih 7-8 godina fijasko sajeret golani (izvidjacke jedinice golani brigade) u libanonu. Isli su po noci u koloni jedan po jedan. u jednom trenu pocetak kolone je ostro skrenuo, kraj kolone ih je primjetio sa strane (gdje nebi trebali bit) i poceo pucat po pocetku i razvila se bitka. Vise vojnika je poginulo. Ista jedinica, ista kolona.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 14:18   #124
Gledaj..
Na talijanima je gostovao neki stanoviti Luttwak iz bijele kuće. Navodno neki stručnjak za tajne službe i geopolitiku.
On je rekao ovo:
"Ja znam da je to bila operacija SISMI.a dogovarana sa CIA. A CIA ima svoje predstavništvo u USA ambasadi u Bagdadu. Moguće je da oni nisu javili vojnim tajnim službama. a moguće je da su javili ali onda su zakazle vojne tajne službe jer nije javljeno ljudima na trenu. A moguće je da je javljeno ali je vojnike uhvatila panika".
genijalno, zar ne.
Netko je zajbao ali ne zna se tko.


Ali opet...to je nevažno.
Višestruka ponavljanja smrtnih slučajeva od friendly fire u Iraku pokazuju da Ameri nisu takvi "universal soldieri" kako se mislilo prije Iraka.
Ali glupo je što usporđuješ mrtve u Somaliji i Palestini.
Izraelska vojska je već 60 godina u "neprijateljskom okruženju" i sasvim je normano da kod njih postoje procedure i način postopanja koje Ameri mogu samo sanjati.
Jebiga...u ratu su superiorni ali pokazalo se da su uspostavi reda i mira totalni amateri.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 14:35   #125
Quote:
Roose Bolton kaže:
Gledaj..
Na talijanima je gostovao neki stanoviti Luttwak iz bijele kuće. Navodno neki stručnjak za tajne službe i geopolitiku.
On je rekao ovo:
"Ja znam da je to bila operacija SISMI.a dogovarana sa CIA. A CIA ima svoje predstavništvo u USA ambasadi u Bagdadu. Moguće je da oni nisu javili vojnim tajnim službama. a moguće je da su javili ali onda su zakazle vojne tajne službe jer nije javljeno ljudima na trenu. A moguće je da je javljeno ali je vojnike uhvatila panika".
genijalno, zar ne.
Netko je zajbao ali ne zna se tko.
Rat je hobbesova dzungla. Obicno se ne zna tko pije a tko placa...
Quote:
Roose Bolton kaže:
Ali opet...to je nevažno.
Višestruka ponavljanja smrtnih slučajeva od friendly fire u Iraku pokazuju da Ameri nisu takvi "universal soldieri" kako se mislilo prije Iraka.
Prvo, to nije pokazao irak, to je pokazao svaki rat. I nitko nije imun na takve incidente. Drugo, radi se na tome da se vjerojatnost friendly fire incidenata smanji, ali ono sto imaju marinci na terenu je vrlo daleko od podnosljivog.
Quote:
Roose Bolton kaže:
Ali glupo je što usporđuješ mrtve u Somaliji i Palestini.
Izraelska vojska je već 60 godina u "neprijateljskom okruženju" i sasvim je normano da kod njih postoje procedure i način postopanja koje Ameri mogu samo sanjati.
Usporedjujem somaliju i irak. Skrenuo sam paznju na izrael jer znam da bi mnogi htjeli digresiju u tom smjeru.
Quote:
Roose Bolton kaže:
Jebiga...u ratu su superiorni ali pokazalo se da su uspostavi reda i mira totalni amateri.
Ne bih se bas kladio. Nema nikoga tko je toliko uspjesan. Danas se nista nije promjenilo po kolicini pokusaja terorista da izvrse napade, a prodje jedan u 6 mjeseci. Uci se svaki dan. 2002 je prosjek bio dve bombe dnevno. I tada su hvatali vecinu. Danas jedva da itko uspije proc. Evo, upravo su otkazali red alert u jeruzalemu, poceo jutros u 9 ujutro, sto znaci da su znali za teroriste sa bombama koji pokusavaju prodrijeti u jeruzalem. Cinjenica da je otkazan pokazuje da su ih ulovili ili koknuli. Sto je bilo cemo mozda saznati mozda za par tjedana kada se skine gag order, ili, vjerojatnije, nikada, da se ne dovedu u opasnost obavjestajni resursi. 2002 sam imao na mobu SMS template, "bomba u jeruzalemu, ja sam ziv" za slanje starcima. Danas nemam.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 17:13   #126
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Visoki americki vojni duznosnik: Sgrenin auto je jurio preko 160 km/h. Ta izjava je u skladu sa Sgreninim clankom napisanim na dan incidenta, "Moja istina", objavljenom u Il Manifestu, linkovao sam na CNNov prevod clanka. http://www.cnn.com/2005/WORLD/europe.../il.manifesto/

A nakon sto su uskladili "svjedocenja", talijani su servirali skroz drugu pricu. Tko tu laze? Sgrena i americki vojni duznosnik, ili Sgrenini kolege?
Biseru glupi, voziti 160 kmh po mraku, losem vremenu, u ratnoj situaciji kad' znas da postoje checkpoints sa priglupim i preplasenim amerikancima, na cesti koja vjerovatno nije godinama odrzavana bi bilo samoubistvo. Nije rijec o autobahn u Njemackoj.
Crveni Grof is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 17:21   #127
Quote:
Roose Bolton kaže:
Gledaj..
Na talijanima je gostovao neki stanoviti Luttwak iz bijele kuće. Navodno neki stručnjak za tajne službe i geopolitiku.
On je rekao ovo:
"Ja znam da je to bila operacija SISMI.a dogovarana sa CIA. A CIA ima svoje predstavništvo u USA ambasadi u Bagdadu. Moguće je da oni nisu javili vojnim tajnim službama. a moguće je da su javili ali onda su zakazle vojne tajne službe jer nije javljeno ljudima na trenu. A moguće je da je javljeno ali je vojnike uhvatila panika".
genijalno, zar ne.
Netko je zajbao ali ne zna se tko.
Jest nekim ljudima tesko shvatiti kako rat izgleda (hvala Bogu za to) i da se tragedije desavaju u ratu bas kao i u miru.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 23:52   #128
Jao-jao

Quote:
She did suggest that she appeal to the Italian people to demonstrate in favour of a withdrawal of the country’s 3,000 troops. But when the guards filmed her, they told her the film wasn’t dramatic enough. She was a hostage, they insisted, she must be more convincing and ordered her to make a direct appeal to her boyfriend of 25 years, Pier Scolari. For the first time, Sgrena broke down in tears.
Sgrena je sugestirala "otmicarima" da se "obrati taljanskom narodu"... Kada nije bilo "dovoljno dramaticno" rekla cut, take two. Jao-jao. Da nije mozda sugestirala i da ju "otmu"?

http://www.timesonline.co.uk/article...2477_1,00.html
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 23:54   #129
Jos jednom promjenila pricu, jao-jao

Quote:
Americans were not trying to kill me, hostage decides
By Peter Popham in Rome
12 March 2005

The Italian journalist Giuliana Sgrena, who was wounded by American fire last Friday soon after being released by kidnappers in Baghdad, has said that she does not think that the Americans were trying to kill her. "I never said that they wanted to kill me," she said on a television talk show, "but the mechanics of what happened were those of an attack."
http://news.independent.co.uk/europe...p?story=619206

Amerikanci me nisu pokusali ubiti, rece Sgrena u interviewu... Jao-jao.

Raniji interview:
Quote:
ROME (Reuters) - Italian hostage Giuliana Sgrena, shot and wounded after being freed in Iraq, said Sunday U.S. forces may have deliberately targeted her because Washington opposed Italy's policy of dealing with kidnappers.

...

"The United States doesn't approve of this (ransom) policy and so they try to stop it in any way possible," the veteran war reporter, 57, told Sky Italia TV.
http://story.news.yahoo.com/news?tmp...ly_shooting_dc
Amerikanci su me pokusali ubiti...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 23:58   #130
Quote:
Roose Bolton kaže:




Izraelska vojska je već 60 godina u "neprijateljskom okruženju"
dabogda živio u "mirnom okruženju" cijeli život...
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.