Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 17:26   #2541
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Ej! Došlo ljeto i ja zaboravila na rate dopunskog zdravstvenog! Danas sam platila internet bankarstvom za sedmi, osmi i deveti mjesec... Jel bude zbog toga kakvih problema?
Nakon 3 neplaćene premije prekida se polica. Provjeri u HZZO da li ti je polica aktivna ili je trebaš reaktivirati.

Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne Njima je važno da platiš
Svakoj ustanovi je važno da korisnik plati.

Quote:
SmallRaspberry kaže: Pogledaj post
Imam jednu nedoumicu pa bih vas molila za pojašnjenje . Zbog promjene prezimena morala sam raditi novu karticu obveznog i dopunskog osiguranja. Inače, ujedno sam potpisala policu za dopunsko osiguranje u hzzo koje ću sama plaćati (70 kn). Nedoumica je u sljedećem - za koliko mi počinje vrijediti dopunsko osiguranje? I mogu li se koristiti starim iskaznicama dok mi ne stignu nove? Ako netko zna odgovor, bila bih jako zahvalna...

Pozdrav!
Ako si prvi put potpisala ponudu, polica vrijedi za 30 dana od dana potpisa.
Ali po tvom pisanju izgleda da nije prvi put, pa bi bilo dobro da pojasniš situaciju.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:32   #2542
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne Njima je važno da platiš
Vazno im je kada platis.

Ja sam pitao da li mogu npr. Platiti 3-4 mjeseca odjednom i tako par puta godisnje i rekli su mi da mogu samo da vodim racuna da platim na pocetku prvog za sljedeca 3 a ne na kraju treceg mjeseca za prethodne.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:21   #2543
Ako si prvi put potpisala ponudu, polica vrijedi za 30 dana od dana potpisa.
Ali po tvom pisanju izgleda da nije prvi put, pa bi bilo dobro da pojasniš situaciju.[/QUOTE]

Plaćala sam svojevremeno kada je dopunsko bilo 80 kn, međutim prošle godine sam ostvarila besplatno dopunsko osiguranje. Znači, ako sam dobro shvatila dopunsko će mi vrijediti za 30 dana. Malo mi je neuobičajeno što nisam dobila nikakve podatke za uplatu, gospođa u hzzo mi je rekla da će mi sve stići na kućnu adresu...pa se nadam da se to neće otegnuti jer pretpostavljam da mi se dopunsko neće aktivirati dok ne platim prvu ratu (ili se varam)?
__________________
pravna pitanja
SmallRaspberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:14   #2544
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Svakoj ustanovi je važno da korisnik plati.
Naravno, iako neki znaju raditi probleme

Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Vazno im je kada platis.

Ja sam pitao da li mogu npr. Platiti 3-4 mjeseca odjednom i tako par puta godisnje i rekli su mi da mogu samo da vodim racuna da platim na pocetku prvog za sljedeca 3 a ne na kraju treceg mjeseca za prethodne.
Zato sam i rekla "mislim" jer nisam bila sigurna
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:47   #2545
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Vazno im je kada platis.

Ja sam pitao da li mogu npr. Platiti 3-4 mjeseca odjednom i tako par puta godisnje i rekli su mi da mogu samo da vodim racuna da platim na pocetku prvog za sljedeca 3 a ne na kraju treceg mjeseca za prethodne.
Da, jer se polica programski prekida nakon 3 neplaćene premije.

Quote:
SmallRaspberry kaže: Pogledaj post
Ako si prvi put potpisala ponudu, polica vrijedi za 30 dana od dana potpisa.
Ali po tvom pisanju izgleda da nije prvi put, pa bi bilo dobro da pojasniš situaciju.
Plaćala sam svojevremeno kada je dopunsko bilo 80 kn, međutim prošle godine sam ostvarila besplatno dopunsko osiguranje. Znači, ako sam dobro shvatila dopunsko će mi vrijediti za 30 dana. Malo mi je neuobičajeno što nisam dobila nikakve podatke za uplatu, gospođa u hzzo mi je rekla da će mi sve stići na kućnu adresu...pa se nadam da se to neće otegnuti jer pretpostavljam da mi se dopunsko neće aktivirati dok ne platim prvu ratu (ili se varam)?[/QUOTE]

Dobit ćeš poštom policu, iskaznicu i podatke za uplatu (uplatni račun Državnog proračuna i poziv na broj). Jedino police koje se ugovaraju putem weba se aktiviraju nakon plaćanja prve rate, a sve ostale po isteku vakacijskog roka od 30 dana.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:11   #2546
Pozdrav, gdje se može pronaći popis osnova osiguranja F... ?
Lakeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 17:19   #2547
razumije li se tko u ove e-prijave?

poslodavac me prije mjesec dana preko e-zdravstvenog prijavio na mirovinsko i ujedno na zdravstveno (osnova osiguranja stručno osposobljavanje).
nisam prije toga kojih 5 godina bila osigurana.
e sad...dolazi li meni zdravstvena iskaznica poštom ili je trebam podići?
na poslu sam tražila papir prijave pa su mi samo dali kopiju te e-prijave. vrijedi li mi taj papir što dok ne dobijem iskaznicu?

hvala.
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 09:23   #2548
Quote:
nimfa kaže: Pogledaj post
razumije li se tko u ove e-prijave?

poslodavac me prije mjesec dana preko e-zdravstvenog prijavio na mirovinsko i ujedno na zdravstveno (osnova osiguranja stručno osposobljavanje).
nisam prije toga kojih 5 godina bila osigurana.
e sad...dolazi li meni zdravstvena iskaznica poštom ili je trebam podići?
na poslu sam tražila papir prijave pa su mi samo dali kopiju te e-prijave. vrijedi li mi taj papir što dok ne dobijem iskaznicu?

hvala.
Vrijedi ti papir dok ne dobiješ iskaznicu. Pošto sam ja često u zdravstvu pokupim sve koje su došle za djelatnike poduzeća tako da neznam dali ih šalju.
__________________
TRETIRAJ ŽENU KAO KRALJICU I BIT ĆEŠ NJEN KRALJ....TRETIRAJ JE KAO IGRU I POKAZAT ĆE KAKO SE IGRA..............
plavokosa555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:21   #2549
uskoro ću završit studij, a istodobno sam u radnom odnosu do 30.9. i zanima me što se tiče hzzo kako ide s tim? preko faksa sam osiguran do kad i šta tu treba nosit od papira? i na koju osnovu ću onda biti osiguran i trebam li se javiti na burzu (nisam nikad do sad) da bi imao osnovno zdravstveno? isto tako sam imao malignu dijagnozu prije 2 godine pa ću vjerojatno radi sigurnosti uzet i dopunsko. nakon koliko se ono aktivira?
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:46   #2550
Dopunsko nakon mjesec dana od datuma sklapanja police. Burza nema nikakve veze s HZZO-om. Najkasnije 30 dana nakon što ti istekne osiguranje preko faksa moraš se sam prijaviti na HZZO, a ne na burzu. Pazi na tih 30 dana d ih ne prekoračiš, jer onda gubiš pravo na zdravstveno do novog zaposlenja.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 10:13   #2551
I ja imam slično pitanje kao nimfa.

Nisam skoro 5 godina bio osiguran, nikako. Zadnje osiguranje je bilo preko staraca za vrijeme studija, no završio sam davno studij, nisam se odjavljivao i tako jednostavno izgubio pravo. Nije mi ni trebalo.

Prošli mjesec sam se zaposlio, polodavac me je prijavio i na stranicama HZZO-a pod provjeru preko OIB-a stoji da je moja kategorija osiguranja A00101, što ako se ne varam znači da sam osiguran kao zaposlena osoba.

No, ja još uvijek imam staru knjižicu koja je davno istekla, hoće li mi ovi iz HZZO-a poslati novu? Gdje mogu isprintati ovu e-zdravstveno potvrdu o kojoj nimfa priča i vrijedi li to kod doktora?
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:04   #2552
Posto nisam u roku od 30 dana nakon prestanka radnog odnosa otisao u HZZO, to znaci da nemam pravo na nikakvo zdravstveno osiguranje do novog zaposlenja? Posto za novi posao nema neke perspektive u blizoj buducnosti, koje su mi jos opcije?
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 18:02   #2553
Kako produziti dopunsko zdravstveno osiguranje?
Punoljetna sam ali jos idem u srednju skolu.
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 18:31   #2554
U školi zatraži potvrdu u svrhu dopunskog zdravstvenog (znaju tamo što ti treba) i s tom potvrdom otiđi u HZZO na šalter.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:14   #2555
Bok ljudi, pitala bi ako netko zna: da li osobi koja je izgubila pravo na besplatno dopunsko osiguraje (bilo na teret države) HZZO automatski počne naplačivati isto ili pošalju obavijest pa sam odlučiš hoćeš li imati dopunsko ili ne?
februarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:08   #2556
Pozdrav, prelazim s Pravnog fakulteta u Zagreb na Pravni Fakultet u Osijeku i sad s redovnog u Zg prelazim automatski u izvanredne u Os. Sad me zanima kako imam pravo na zdravstveno i dopunsko? Treba li tu kakva potvrda s fakulteta ili? I s kojega, budući da sad više neću biti student Zg gdje sam bila redovan i idem na drugi gdje sam izvanredna? Može li mi netko objasniti proceduru i sve što treba? Ispričavam se ako je pitanje postavljeno na krivome mjestu. Hvala.
aann is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:42   #2557
Question EU, SAD i HZZO

Dobar dan, ovako, imam više pitanja i cijenila bih svaki odgovor jer zaista ne znam kome se obratiti u nastaloj situaciji.

Prvo pitanje je vezano za Stari kontinent: Suprug radi, to jest na doktoratu je 3 godine u Francuskoj te tamo ima zdravstveno osiguranje. Uskoro (31.10.) mu istječe ugovor i vraća se u Hrvatsku. Ima li tad, kao "friško" nezaposlena osoba, pravo na naše besplatno zdravstveno osiguranje? Koje korake treba poduzeti i što treba nabaviti od sveučilišta/poslodavca u Francuskoj?

Također, zanimalo bi me sljedeće: ako čovjek ode živjeti i raditi u SAD na vizu na određeni vremenski period (3 godine), te tamo ima policu privatnog osiguranja (jer socijalnog, jasno, nemaju) što se događa sa HZZO-om? Može li se zadržati naše državno osiguranje i nastaviti uplaćivati dopunsko? I dalje govorimo o državljaninu RH, znači bez Zelene karte. Što bi u tom slučaju bilo sa mnom, kao suprugom s pratećom vizom koja ostaje nezaposlena i ima zabranu rada u SAD-u? Imam li i dalje pravo na zdravstveno u Hrvatskoj?

Ispričavam se na kompliciranom "emigracijskom" pitanju i ako nije na pravom mjestu postavljeno...kome bih se mogla obratiti za pomoć?

Zadnje uređivanje Tikila : 26.09.2014. at 16:51.
Tikila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:15   #2558
bok.evo ako ima netko neku sličnu situaciju kao ja.imala sam prava na obavezno zdravstveno do 30.9. jer se nisam došla upisati u novu akad. godinu na faksu jer se želim nagodinu prebaciti na drugi.rekli su mi već na zavodu da se trebam javiti u roku 30 dana sa nekakvom potvrdom sa faksa,zvala sam referadu i nitko mi se ne javlja.Ne kanim se ispisivati do novih upisa.Samo me zanima kakva mi potvrda treba i može li se biti bez zdravstvenog do novih upisa ovu godinu dana ili je to obavezno?
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:32   #2559
odeš na faks i uzmeš potvrdu da si bila redovan student do 30.9 i s tim odeš na zavod.
nemoj se dovesti u situaciju da budeš bez zdravstvenog, nikad se ne zna kad će ti trebati, a i mislim da ti u tom slučaju mogu naplatiti zdravstveno.
što prije to riješi, mislim da ti je rok 30 dana od kad su ti istekla prava. ako prođe taj rok morat ćeš sama plaćati.
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:41   #2560
Quote:
WilliamsF1 kaže: Pogledaj post
odeš na faks i uzmeš potvrdu da si bila redovan student do 30.9 i s tim odeš na zavod.
nemoj se dovesti u situaciju da budeš bez zdravstvenog, nikad se ne zna kad će ti trebati, a i mislim da ti u tom slučaju mogu naplatiti zdravstveno.
što prije to riješi, mislim da ti je rok 30 dana od kad su ti istekla prava. ako prođe taj rok morat ćeš sama plaćati.
Zahvaljujem
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.