Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 22:21   #41
A ja sam neš načuo da bu bandinjo sve preuzel....tj holding.....od frenda taxsista....pa sad ko tu koga bu...bumo vidjeli
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:34   #42
TAXI usluga u ljubljani 1km 1€ bez obzira na prijeđene kilometre.
Provjereno prošli vikend.

TAXI služba METRO
Dražen DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 15:37   #43
Quote:
mlijekopija kaže: Pogledaj post
kad ste se opet dohvatili taxi prijevoza... skupo vam je dat 80 kn za prijevoz u tri u jutro ali vam nije skupo dat tih istih 80 kn za cugu??? super. manje pijte na jarunu... monopol? u zagrebu ga nema. svaki taxist je sam svoj šef. a u rijeci netko drži monopol. tek tak da znate. ili nekom nije jasno kaj znači riječ monopol? nego. nije bitno to. zagrebački taxisti - a to znam iz prve ruke, drže najnižu moguću cijenu prijevoza s kojom mogu preživit. ne živit. to bi bilo previše.

nitko od vas koji se bunite na cijenu ne računa na sva moguća davanja jednog taxista. nije im grad kupio aute, nije im grad te iste aute registrirao, nije im grad dao plaću ko zetovcima pa im se živo fućka dal će vas vozit za 10 ili 50 kn. da ne govorim o svim ostalim davanjima od zdravstvenog, mirovinskog, preko obrtničke komore, turističke zajednice i još hrpe takvih davanja. nemate pojma o čem govorite.

naravno da je vrlo poželjno za vas korisnike taxi usluga da se vozite za 10 kn ko u tramvaju - ali ne možete imati i komfor i nisku cijenu. ili kak bi se to lijepo reklo - i ovce i novce. a ovi kaj vam nude prijevoz za 10 kn - svaka čast. naći će se neki lovaš po dobrom starom običaju u ovoj državi koji će kupit - sad ću blebnut - 100 automobila, iz nekog drugog biznisa pokrivat manjak koji će imat u toj tzv. taxi kompaniji ili kako to već želite nazvat, uništit sve postojeće taxiste od kojih je mnogima to jedini izvor zarade i onda nakon tri - četiri godine, kad se njih riješi - dignut cijene do svetih nebesa. pa se vi vozite par godina za 10 kn, a onda ćete - po običaju - opet jaukat. i ko vam kriv.

naravno da i među taxistima ima čudaka da ne kažem nešto drugo, ali zaboravljate na činjenicu da su i oni ljudi koji imaju obitelji, koji imaju svoje potrebe. probajte izračunat samo potrošnju goriva po prijeđenom kilometru i to za novi auto a ne neku staru kramu, pa ubrojite tu i amortizaciju auta, tehnički svaka 3 mjeseca a ne kao normalni ljudi svakih godinu dana.... a to ste tek malo zagrebli taxistov ionako prazan novčanik. i stvarno ne znam zašto se bunite na cijenu taxija koji vas pretpostavljam u alkoholiziranom stanju sigurno doveze pred ulazna vrata? komocija se ipak treba platit. a ako imate para za burne izlaske, zašto vam je teško popit jednu cugu manje i gospodski doć doma? i ne zaboravite na neugodnosti koje ti jadni ljudi imaju kad se najčešće mlađa ekipa - ne kažem da ima među vama takvih, ali stalno se takve stvari događaju - ispovrati po cijelom autu? mislite da je taxistima to zabavno čistit?

malo razmislite i o toj drugoj strani medalje taxi prijevoza. a ako to ne možete shvatit - ZET vam stoji na raspolaganju...
Nije mi se dalo citati sve sto si napisala,pogotovo poslije onog o drzanju najnize cijene...
Meni je taksist naplatio 100 kn od zeljeznickog do autobusnog kolodvora,a sljedeci put mi je neki drugi naplatio oko 50(zurio sam pa se nisam htio svadjati).
Toliko o najnizim cijenama.
Pretpostavljam da samo taksist moze napisati tako nesto.
Svjesna si da ljudi rade dnevno za 80 kn?
__________________
"Maybe, just once, someone will call me 'sir' without adding, 'you're making a scene'."

Zadnje uređivanje SemperVigilans : 12.09.2009. at 15:45. Reason: greska
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 03:22   #44
evo malo drugacije usporedbe

cijene taxi zagrebaSTART
19,00 KUNA
VOŽNJA PO KM.
7,00 KUNA
ČEKANJE PO SATU
50,00 KUNA

Vožnja noću od 22-05 sati, nedjeljom i blagdanom od 0-24 h plaća se 20% više od ukupnog iznosa


e a ovo je cijenik jedne od vucnih sluzbi
* Grad Zagreb –250kn
* Hrvatska – 6 kn za km
* Evropa 1€ za km



Za stalne ugovorne korisnike usluga odobravamo dodatni popust.

Cijena usluge od 22h – 05h i nedjelja + 20% ( Samo za Grad Zagreb )

Transport kombija i terenskih vozila +5 -20%


e sad ja sam doso do zakljucka da je jeftinije nazvat slep sluzbu natovari i auto od taksista i taksista i vas i vozi vas od tocke a do tocke b
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:52   #45
slučajno imam dugogodišnjeg taksistu u široj obitelji tako da baš ne vjerujem ovim koji kukaju o njihovom teškom životu

većina mušterija su mu stalni korisnici usluga i to dosta njih dobrostojeći penzići koje vozi okolo za svaku glupost......čovjek zna sa starijim ljudima i jednostavno ga vole

nemogu govorit za ostale ali taj taksist ima veća mjesečna primanja nego ću ja sa fakultetom ikada imat u ovoj državi....

što se tiče velikih taxi kompanija ...to je jednostavno kao i sa poljoprivredom.....ako nije isplativo obrađivat jedan hektar zemljišta onda kupi 100 hektara pa ćeš bit konkurentan.....ako nećeš ti... kupit će netko drugi....mene nije briga jel taksist ima jedan ili sto taksija ....ja hoću normalnu cijenu usluge

baš nitko na ovome svijetu me nemože uvjerit da je opravdana takva drastična razlika u cijeni taksija u odnosu prema svjetskim metropolama

i ako je sve tako crno u tom zanimanju neka mi netko objasni zašto trenutno u taksi udruženju visi 6 obavjesti za kupnju koncesije i niti jedna za prodaju ili iznajmljivanje
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:21   #46
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
cijene taxi zagrebaSTART
19,00 KUNA
VOŽNJA PO KM.
7,00 KUNA
ČEKANJE PO SATU
50,00 KUNA
ma to je jeftino
vidi pulu:
Start 35 kn
Vožnja po km 8 kn
Čekanje po satu 90 kn
ALI prtljaga se ne naplaćuje
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:14   #47
Pula

a evo i dodatka (moji su zadnja dva stupca, a ostalo sa weba):

Iz zračne luke Pula za:
Odredište . kn km kn/km
Pula . 100 8 13
Hotel Histria 180 13 14
Fažana . 180 19 9
Marina Veruda 180 11 16
Medulin . 200 14 14
Rovinj . 450 47 10
Vrsar . 500 53 9
Poreč . 600 57 11
Umag . 800 85 9
Rabac . 500 43 12
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 09:27   #48
Zašto se plaća "Start"? Zamislite da morate ZET-u ili bilo kojem drugom javnom prijevozu osim karte platiti i izlazak iz remize ili kretanje sa stanice? Kroz taj start se plaća hladni pogon taksija, nerad. Kad bi stalno bili u pogonu, plaćalo bi se po kilometru jer su u taj kilometar uračunati svi troškovi, a ne samo gorivo potrošeno od točke A do točke B. Dakle, ukinuti start i cijena ode barem 30% dolje.
kopneni02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:43   #49
Ja ne bih komentirala cijene usluga taxi prijevoza u Zagrebu jer bi onda bio prevelik post nego bih se samo osvrnula na jedan članak u novinama:Zašto Hrvati slabo kloriste taxi usluge?
Pa iz prostog razloga jer imamo automobila na pretek pa je taxi manje zastupljen.
Jednostavnom računicom mi je puno jeftinije ići taxijem nego vlastitim automobilom jer npr.imam auto kupljen na kredit i za njega mjesečno plaćam 1500 kn (kredit na recimo 5 g),potrošim goriva min.1000 kn,registracija i kasko cca 500 kn mjesečno,s tim da nisam računala eventualne popravke i amortizaciju.Netko će se zapiknuti možda na prvi iznos 1500 kn kredita jer kredit nije trošak,ali to sam namjerno stavila da dobijem neku grubu računicu koliko mjesečno treba za vlastiti automobil.
A da idem npr svaki drugi dan taxijem i da dnevno potrošim 100 kn x 15 dana opet je 1500 kn puno manje zar ne?
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:56   #50
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
A da idem npr svaki drugi dan taxijem i da dnevno potrošim 100 kn x 15 dana opet je 1500 kn puno manje zar ne?
Interesantna matematika, a za to možeš napraviti put od 5 km (ako ideš na neki poslovni sastanak, pa se i vratiš na isti način), šta za ZG nije baš nešto, a gdje je i naše stare navike
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:46   #51
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Ja ne bih komentirala cijene usluga taxi prijevoza u Zagrebu jer bi onda bio prevelik post nego bih se samo osvrnula na jedan članak u novinama:Zašto Hrvati slabo kloriste taxi usluge?
Pa iz prostog razloga jer imamo automobila na pretek pa je taxi manje zastupljen.
Jednostavnom računicom mi je puno jeftinije ići taxijem nego vlastitim automobilom jer npr.imam auto kupljen na kredit i za njega mjesečno plaćam 1500 kn (kredit na recimo 5 g),potrošim goriva min.1000 kn,registracija i kasko cca 500 kn mjesečno,s tim da nisam računala eventualne popravke i amortizaciju.Netko će se zapiknuti možda na prvi iznos 1500 kn kredita jer kredit nije trošak,ali to sam namjerno stavila da dobijem neku grubu računicu koliko mjesečno treba za vlastiti automobil.
A da idem npr svaki drugi dan taxijem i da dnevno potrošim 100 kn x 15 dana opet je 1500 kn puno manje zar ne?
Nije puno manje i racunica ti nikako nije dobra.
Ja sam naveo primjer gdje sam od zeljeznickog do autobusnog kolodvora u Zg platio 100 Kn i to je taksimetar uredno pokazivao.
Sta da sam morao taj dan ici na 5-6 mjesta?
__________________
"Maybe, just once, someone will call me 'sir' without adding, 'you're making a scene'."
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:03   #52
Quote:
SemperVigilans kaže: Pogledaj post
Nije puno manje i racunica ti nikako nije dobra.
Ja sam naveo primjer gdje sam od zeljeznickog do autobusnog kolodvora u Zg platio 100 Kn i to je taksimetar uredno pokazivao.
Sta da sam morao taj dan ici na 5-6 mjesta?
Ma ja sam nedavno platila 60 kn do Draškovićeve bolnice za puno dulju relaciju nego tvoja,no dobro,ako moraš na pet šest mjesta dnevno otići i ako je to priroda tvog posla onda zasigurno nećeš ići taxijem,ovaj moj primjer je za one ljude koji nisu obavezni ići svaki dan nekuda,odnosno koji u kombinaciji koriste gradski prijevoz i taxi-kad je neophodno i neizvedivo ZET-om bilo zbog vremena,bilo zbog destinacije.I mogu ti reći da dosta ljudi slično misli ali se ne žele odreći nečega tipa,e sad baš moram,sjedni u auto i vozi
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:21   #53
A zašto bi se vozili, kad mogu stajat i igrat šah. Tragedija je da u milijunskom gradu, TAXI kao pojam trebaš izbjegavat jer ti odere kožu s leđa za par kilometara puta a da ne spomenem kak te odjebe ako ga zamoliš za kraću vožnju. I uvijek isti odgovor: Pa da izgubim red, si ti normalan da se jebem za 50 kn koje bi ti mislio naplatit za tih km-dva.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:23   #54
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Ja ne bih komentirala cijene usluga taxi prijevoza u Zagrebu jer bi onda bio prevelik post nego bih se samo osvrnula na jedan članak u novinama:Zašto Hrvati slabo kloriste taxi usluge?
Pa iz prostog razloga jer imamo automobila na pretek pa je taxi manje zastupljen.
Jednostavnom računicom mi je puno jeftinije ići taxijem nego vlastitim automobilom jer npr.imam auto kupljen na kredit i za njega mjesečno plaćam 1500 kn (kredit na recimo 5 g),potrošim goriva min.1000 kn,registracija i kasko cca 500 kn mjesečno,s tim da nisam računala eventualne popravke i amortizaciju.Netko će se zapiknuti možda na prvi iznos 1500 kn kredita jer kredit nije trošak,ali to sam namjerno stavila da dobijem neku grubu računicu koliko mjesečno treba za vlastiti automobil.
A da idem npr svaki drugi dan taxijem i da dnevno potrošim 100 kn x 15 dana opet je 1500 kn puno manje zar ne?
Super ti je računica za po gradu. A sad u ruke kalkulator i zamisli da ideš po špeceraj taxi-em vikendom, ili babi na selo ili na izlet u okolicu zagreba i sl.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 15:52   #55
O tome i pricam.A htio sam samo reci da mozes naletiti i na nepostenog taksistu(sto je bio moj slucaj).
Nisam se htio svadjati s njim,jer sam isao na operaciju,a i prijatelj me cekao.
Te racunice nikada nisu dobre.
__________________
"Maybe, just once, someone will call me 'sir' without adding, 'you're making a scene'."
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 17:20   #56
Malo smo skrenuli s teme, naziv topica je Taxi služba u Hrvatskoj - cijene, monopol, usluga !!!
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 08:54   #57
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Super ti je računica za po gradu. A sad u ruke kalkulator i zamisli da ideš po špeceraj taxi-em vikendom, ili babi na selo ili na izlet u okolicu zagreba i sl.
Dečko dragi čitaj ponovo ja sam navela svoj primjer a što se tiče špeceraja vikendom,Konzum mi doveze što sam naručila,dakle i tu ima jeftinijih opcija nego da idem svojim autom,a babi na selo mogu i busom ili čak bolje vlakom jer je on jeftiniji,nisam valjda poludila da na vikendicu idem taxijem.
Nego skrenuli smo sa teme,trebali smo govoriti o monopolu te službe itd itd,pa i o cijenama.
Ako je riječ o cijenama imam broj dvojice taxiste i uvijek je jedan od njih dostupan,tako da nisam nikad bila prevarena što se tiče cijene,odnosno kilometraže.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:08   #58
Imamo cijene za ZG, OS, RI, PU ima li netko tko zna cijene ST, DU, ZD?

Čini mi se da su cijene u turističkim mjestima više jer "stranci imaju" pa se nerijetko događa da ih se "odere" pa se nekako da preživiti zimu uz dvije-tri vožnje dnevno.

Priča o davanjima koje imaju je ista kao i za sve druge obrtnike, uz razliku o visini koncesijske naknade koju plaćaju (ona je na godišnjem nivou u visini poreza na tvrtku)

Riječka priča bi se trebala proširiti na ostatak Hrvatske, pa bi bilo manje pijanih za volanom, manje gužve po gradovima, kvalitetnija usluga ....
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:24   #59
Pozdrav svima!
Danas popodne sam se susrela sa situacijom gdje me taksist htio "oderati". Naime, vozio me na relaciji na kojoj se često vozim i znam koliko plaćam tu relaciju (varira nekoliko kn, ali više-manje je ista cijena). Taksimetar je bio namješten na tarifu 1, vozio me udaljenost od 6km, a na kraju je na taksimetru pisalo 96.5kn. (kad smo krenuli, provjerila sam start i bio je namješten na 19kn). Po toj računici ispada da smo prešli 11km
Za vrijeme vožnje nisam gledala na taksimetar i kad smo stigli on mi kaže iznos, a ja
Objasnim mu da sam se već dovoljno puta vozila taksijem i da znam koje su cijene. Na početku je bio ljubazan i kao "da mu platim koliko inače plaćam", ali kad sam mu htjela dati koliko inače plaćam je rekao "da sigurno plaćam više, i da mu moram platiti više".
Uglavnom, zanima me: gdje da se žalim? Je li uopće vrijedno truda? Nije problem što će samo mene oderati već što će i druge oderati, a oni možda neće ni znati?
Hvala unaprijed na pomoći,
LP
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:57   #60
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Danas popodne sam se susrela sa situacijom gdje me taksist htio "oderati". Naime, vozio me na relaciji na kojoj se često vozim i znam koliko plaćam tu relaciju (varira nekoliko kn, ali više-manje je ista cijena). Taksimetar je bio namješten na tarifu 1, vozio me udaljenost od 6km, a na kraju je na taksimetru pisalo 96.5kn. (kad smo krenuli, provjerila sam start i bio je namješten na 19kn). Po toj računici ispada da smo prešli 11km
Za vrijeme vožnje nisam gledala na taksimetar i kad smo stigli on mi kaže iznos, a ja
Objasnim mu da sam se već dovoljno puta vozila taksijem i da znam koje su cijene. Na početku je bio ljubazan i kao "da mu platim koliko inače plaćam", ali kad sam mu htjela dati koliko inače plaćam je rekao "da sigurno plaćam više, i da mu moram platiti više".
Uglavnom, zanima me: gdje da se žalim? Je li uopće vrijedno truda? Nije problem što će samo mene oderati već što će i druge oderati, a oni možda neće ni znati?
Hvala unaprijed na pomoći,
LP
Ne isplati se.Procitaj ono sto sam ja napisao,svaki put je drugacija cijena.
Prijatelj mi ima stan preko puta mex cantine.Ja sam zivio na Jarunu kad sam bio u Zg.Bezbroj puta sam se vozio do njega i natrag taxijem i svaki put je bila drugacija cijena.
Jednom je bila 60 ,pa 47,30,65 itd. ,a jednom se dogodilo da im se nije dalo doci.Kad sam imao 2 torbe,cijena je bila 95 kn.
Ukratko,sranje.
__________________
"Maybe, just once, someone will call me 'sir' without adding, 'you're making a scene'."
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.