Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 18:10   #21
Quote:
Perzijka kaže: Pogledaj post
ne luči li se dopamin i kod pušenja pa izaziva ugodu, cigara podražuje i serotonin itd... mnogi misle da upravljaju time što će pojest popit a zapravo ne, ima pića i hrane koja izaziva ovisnost, jer utječe na lučenje tih neurotransmitera ,mozak traži još i još toga , i onda postanu ovisni,..zato su opasni sintetski sokovi, polualkoholni, umjetne dobro pogođene arome, da ne znaš ni što su , a kad ih probaš mame te da piješ još
Pojma nemam o vezi izmedju pusenja i dopamina, i da, naravno da hrana utjece na metaboliku mozga, ali mislim da su mehanizmi ovisnosti malo drugaciji.
Nego, znam jedan interesantan podatak: jedna od karakteristika shizofrenije je povecano ljucenje dopamina i mnogi antipsihotici stoga djeluju kao dopamin antagonisti.
Ljudi koji pate od shizofrenije, posebice od audio halucijacija su skloni postati strastvenim pusacima jer navodno nikotin djeluje na smanjenje intenziteta tih audio halucinacija.
Koja se tu metabolicka situacija u mozgu odvija, zaista bi trebalo pitati strucnjaka za neurologiju.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 18:30   #22
Dopamin je jedan od glavnih neurotransmitora mozga, povezan je i luči se kod stotina procesa i pojava.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 13:35   #23
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pojma nemam o vezi izmedju pusenja i dopamina, i da, naravno da hrana utjece na metaboliku mozga, ali mislim da su mehanizmi ovisnosti malo drugaciji.
Nego, znam jedan interesantan podatak: jedna od karakteristika shizofrenije je povecano ljucenje dopamina i mnogi antipsihotici stoga djeluju kao dopamin antagonisti.
Ljudi koji pate od shizofrenije, posebice od audio halucijacija su skloni postati strastvenim pusacima jer navodno nikotin djeluje na smanjenje intenziteta tih audio halucinacija.
Koja se tu metabolicka situacija u mozgu odvija, zaista bi trebalo pitati strucnjaka za neurologiju.
nažalost, namjerno se žele izazvati ekstrapiramidalne nuspojave, parkinsonizam kako bi se zablokirao dopamin, ali kamo taj dopamin ode, nije to kako treba,,,to je lijek koji je otkriven iz druge ruke, vezano za parkinsonovu bolest, dakle, to i nisu pravi lijekovi za psihoze,pravi lijek bi bio onaj koji ima male nuspojave a ovdje su zapravo nuspojave lijek, tj poželjne su
Perzijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:28   #24
Quote:
Perzijka kaže: Pogledaj post
zanima me što se događa u mozgu pa da nastaju halucinacije, bilo slušne,vidne. Poznato je da je uzrok poremećaj neurotransmitera, ali što se točno u mozgu zbiva kada nastaju?
halucinacije su signali koji nisu nastali iz vanjskih podražaja.
neuronski sklopovi u kojima nastaje doživljaj vanjskog svijeta obično se aktiviraju pod utjecajem energije iz okoline. kod halucinacija nastaje spontana aktivacija tih istih centara.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:00   #25
Evo što o tome kažu face s MIT-a,

"Jedan od poremećaja mozga koji uključuje distorzije u vizualnoj percepciji je shizofrenija, ali nitko ne razumije neurobiološku bazu tih distorzija."

'nuff said.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 03:50   #26
Razlikujmo halucinacije od iluzija te od senzornih distorzija.
urumbuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 03:58   #27
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pojma nemam o vezi izmedju pusenja i dopamina, i da, naravno da hrana utjece na metaboliku mozga, ali mislim da su mehanizmi ovisnosti malo drugaciji.
Nego, znam jedan interesantan podatak: jedna od karakteristika shizofrenije je povecano ljucenje dopamina i mnogi antipsihotici stoga djeluju kao dopamin antagonisti.
Ljudi koji pate od shizofrenije, posebice od audio halucijacija su skloni postati strastvenim pusacima jer navodno nikotin djeluje na smanjenje intenziteta tih audio halucinacija.
Koja se tu metabolicka situacija u mozgu odvija, zaista bi trebalo pitati strucnjaka za neurologiju.
Sumnjam da se neurolozi bas bave shizofrenijom.
Prije psihijatri, te teorijski i neuroznanost.
urumbuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 07:07   #28
Quote:
பாம்பு kaže: Pogledaj post
Razlikujmo halucinacije od iluzija te od senzornih distorzija.
Razlikujmo slažem se, ali čisto sumnjam da se u neurobiološkom objašnjenju halucinacija došlo nešto puno dalje od objašnjenja senzornih distorzija.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.